Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Lexi napisał:

Dzisiaj rwaliśmy "lachony" "na żabę"

1C0C5E5E-AAFE-45BA-BE84-558E7D51EF6F.thumb.jpg.12c644759ee587a6cf9d07d5fa80e872.jpg

Do nocy..

F73FB99E-6228-4577-BF46-5AFF3BEE840C.thumb.jpg.81ce963574063f4024df4e80c561cc39.jpg

Mamy to w statucie "Official international Kastel Club"

5B558F10-B7D1-449F-9C8C-1257701916BE.thumb.jpg.2f7ae82df77cd859029bc59a3f3470da.jpg

Mister Szyszko w pełnej krasie😉. Maras ale ręki do zdjęć to nie masz. Na Podhalu narciarzy OPÓR. Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. Pojeździłem na nowych nabytkach Marasa. GS Kastle (na zdjęciu są, tak, są). W tej długości (175) to hybrydy. Super narta. Stworzona dla mnie. Trzyma, stabilna a krótkie skręty na nich to bajka. Nawet zrobiliśmy unifikację dzisiaj. Co prawda z instruktorami … III wieku, ale się liczy😀. Dzisiaj płaskie światło tak kijowe, że fragment stoku dla mnie był tak złudnie równy, że jechałem na czuja, modląc się aby mnie nie przyziemiło na jakiejś kompresji. Na szczęście „ścianka” pod innym kątem i tam był jakiś kontrast. Tak się robi zdjęcia Panie Marku👌

pozdro

IMG_3272.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Maras ale ręki do zdjęć to nie masz.

 

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Tak się robi zdjęcia Panie Marku👌

..normalnie ...model robi różnice.. 😉

ps. Co chcesz od żaby ..zajebista jest.. 👍

Edytowane przez Lexi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomkly napisał:

Uroczo, ale chujowo się przez pierwsze 2 dni w tej chmurce jeździło. Dopiero trzeciego dnia było pełne słońce (na wysokości powyżej 2.500 m). 

Jestem we Włoszech i przed 3 dni też jazda w chmurach i z płaskim światłem.  Jak wyszło słońce i nastała pogoda włoska zaraz nam się poprawiły humory.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się melduję w domku. Pojeżdżone na maksa. Przy okazji utwierdziłem się, że Stöckli GS to zajebista narta, kręci, 3lastyczna, stabilna, choć jeden z naszej ekipy określił ją jako sztywna.

Jeździłem też na Head E Race Pro 170 cm, obłędna frajda, mimo długości fajnie stabilna, przy promieniu 14 m skrętna prawie jak slalomka, a i kopa potrafi oddać. Bardzo dobrze było na odsypach i klasycznie, w tym w śmigu.

Dla porównania X9 Atomica, 175 cm, pomarańczowa, jakaś bez charakteru. Tzn bardzo przyjazna, stabilna, nadaje się do wszystkiego ale czegoś jej brakuje. Natomiast śmiało można brać do codziennej jazdy, daje radę w każdych warunkach. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dzisiaj warun obłędny. Jeszcze tak na Rusinie nie miałem. Od 9.00 do 10.00 jeździłem sam na stoku. Już myślałem że Anżej się tu gdzieś kręci. Nie było żadnej osoby oprócz mnie na stoku, to wprost nie do uwierzenia. O 10.00 troszkę przyjechało, ale generalnie to pustki. Kończę o 17.30 bo już autentycznie mam dość. Od 11.00 już tylko tak. Super śnieg jazda w kółko do posrania się. Trafiony zatopiony. Kolejny narciarsko udany dzień.

pozdro

IMG_3276.thumb.jpeg.e47b5684eb37519cb9247dcb4a63bfe7.jpeg

IMG_3277.thumb.jpeg.90e7c0f63fea16f2a28415b0d4a509dc.jpeg

IMG_3280.thumb.jpeg.3f4111f62f029d67ccec67e7e6d9c3df.jpeg

A taki tłok na bramkach

IMG_3279.thumb.jpeg.5a65bfe5e8415efdb12c9270e941ce15.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączone relacje z wczoraj i dziś. Ludzi mało, stok zrobiony od nowa, dobrze przygotowany i dość sporo nasypane. Dziś widziałem pierwszą kontrolę na granicy. 

Tak to wyglądało wczoraj. Armaty pracowały w czasie jazdy.

IMG-20240112-155155964.jpg

Armaty pracowały jak my pływaliśmy w basenach. 

IMG-20240112-180007849.jpg

Dziś rano.

IMG-20240113-094815313.jpg

Nieco później.

IMG-20240113-101635399.jpg

Córa zadowolona.

IMG-20240113-101448606-HDR.jpg

Przecierało się.

IMG-20240113-115518416-HDR.jpg

Wyszło słońce.

IMG-20240113-150426352.jpg

Do końca dnia dobrze.

IMG-20240113-115522864-HDR.jpg

c.d.n.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jan napisał:

naturalnie nartach myślałem i jak oceniasz w porównaniu z Włochami i Austrią ?

Widoki porównywalne, infrastruktura zależnie jak się trafi, żarcie i piwo droższe, śnieg też jak się trafi, bywał świetny/naturalny, a w innych miejscach zmrożony/sztuczny, natomiast nigdzie w Austrii i we Włoszech nie jeździłem po praktycznie wystającej ziemi i kamieniach, tak jak w Les 2 Alpes. Więc to jest zbrodnia na ślizgach. Ratrakowanie też różnie, zależnie od tras. Były takie, które w ogóle ratraka nie widziały, i nie chodzi o te "ungroomed". Chyba na podstawie jednego ośrodka nie da się porównać stoków w tych krajach. Ale mogło być to lepiej przygotowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Dzisiaj warun obłędny. Jeszcze tak na Rusinie nie miałem. Od 9.00 do 10.00 jeździłem sam na stoku. Już myślałem że Anżej się tu gdzieś kręci. Nie było żadnej osoby oprócz mnie na stoku, to wprost nie do uwierzenia. O 10.00 troszkę przyjechało, ale generalnie to pustki. Kończę o 17.30 bo już autentycznie mam dość. Od 11.00 już tylko tak. Super śnieg jazda w kółko do posrania się. Trafiony zatopiony. Kolejny narciarsko udany dzień.

pozdro

IMG_3276.thumb.jpeg.e47b5684eb37519cb9247dcb4a63bfe7.jpeg

IMG_3277.thumb.jpeg.90e7c0f63fea16f2a28415b0d4a509dc.jpeg

IMG_3280.thumb.jpeg.3f4111f62f029d67ccec67e7e6d9c3df.jpeg

A taki tłok na bramkach

IMG_3279.thumb.jpeg.5a65bfe5e8415efdb12c9270e941ce15.jpeg

No ja w Spytkowicach takiego szału nie miałem ..zwaliło sie RMF MAXX i kupa kibiców.. do tego stopnia że przestawili mi vana nawet bo autobusy nie miały jak wycofywać... a rano było pięknie - stok przygotowany WZOROWO..

B5B0732A-A2C1-4C64-A238-3FA935D0A58A.thumb.jpg.0f23141dc173a784dac2d7031fe6e1f4.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że dziś w południe wszyscy byli w Szwajcarii. Nawet Ci którzy za granicę chcieli - trafili do Bałtowa...🤪

W życiu tam tylu ludzi nie widziałam...I pierwszy raz jechałam skibusem bo do kompleksu nie wpuszczali... nie było miejsc na parkingach. 20 minut do krzesła ludzi chyba przypadło ze 4 na m2 😂 a koleżanka z Białki przysłała filmik z pustymi krzesłami...🤨

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Andorze piękna pogoda, ale poza tym niestety spore rozczarowanie. Wszędzie widać oszczędności, poczynając na hotelu a na stokach skończywszy. Byłem w tym samym miejscu 5 lat temu i wszystko było zdecydowanie lepsze. Większa ilość dań w wieczornym posiłku, większe porcje oraz bardziej urozmaicony wybór. Teraz do wyboru jeden z dwóch starterów oraz jedno z dwóch dań głównych plus deser (tu jest kilka pozycji do wyboru). Jak chodzi o stoki to są bardzo słabo przygotowane. Co druga trasa zamknięta z powodu braku śniegu. Te, które udało się uruchomić są źle przygotowane, śnieg nie ma odpowiedniej nośności --> taki tępy piach ze starej generacji armatek. Wydaje mi się, że mają nowoczesny sprzęt do naśnieżania ale nie potrafią go właściwie użytkować. Po południu zrobiło się mocno ślisko, czego znaczna część tu jeżdżących nie jest w stanie opanować. Poziom narciarzy bardzo słaby, to nie Włochy, czy nawet Austria. Poza tym że nie potrafią jeździć to nie mają za grosz szarych komórek. Nie patrzą gdzie jadą, siedzą na środku trasy bo tak im się zachciało. Przodują w tym rozmaici kolorowi z dredami zamiast włosów i deskami pod pachą. Większość czarnych tras zamknięta z powodu braku śniegu, zostały otwarte może ze dwie. Na jednej z nich zaliczyłem potężny kamień i wyryłem rysę na pół długości narty SL. Cena 6-dniowego karnetu za te ekstrasy wynosi 360 Euro i jest to w mojej ocenie przegięcie pały. Za tyle samo można genialnie pojeździć przykładowo w Ischgl. Reasumując, z przykrością wycofuję swoją rekomendację dla regionu Grandvalira, którą wystawiłem w 2019r.

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomkly napisał:

Trzeba było wziąć błękitną, przynajmniej lepiej wygląda. 😃

Była jaka była u kumpla, wyboru nie było. Pono wersja RS lepiej kopie. A co Cię tam do Andory zagnało, jak tyle fajnych miejsc blisko. 

15 minut temu, Lexi napisał:

Jak jesteś w tygodniu?

 

W tygodniu raczej słabo, dopiero z urlopu wróciłem, jakbym chciał jechać, to mógłbym już do roboty nie wracać. Tylko weekend wchodzi w grę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan napisał:

byłem w styczniu 2016 i wszystko pasowało idealnie

W 2019 roku też było całkiem OK, nie miałem specjalnych uwag. Widać tendencję do oszczędzania wszędzie gdzie się da. Ceny w hotelach i knajpach faktycznie dalej są bardzo atrakcyjne, natomiast jakość usług spadła. Chcą dopasować się do możliwości mniej wymagającego i gorzej sytuowanego klienta, rezygnując ze zbędnych dodatków. Jest to niewątpliwie jakiś pomysł na ciężkie czasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chertan napisał:

Pono wersja RS lepiej kopie. A co Cię tam do Andory zagnało, jak tyle fajnych miejsc blisko. 

Tak, jest wyraźnie lepsza niż zwykła. Oprócz komórki SL FIS to druga najlepsza narta Atomika z obecnego sezonu. Przy czym bezpośrednie porównanie z e-Race Pro jest dla nich bolesne. Zresztą sam wiesz, bo jeździłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chertan napisał:

W tygodniu raczej słabo, dopiero z urlopu wróciłem, jakbym chciał jechać, to mógłbym już do roboty nie wracać. Tylko weekend wchodzi w grę. 

To kleimy na sobotę - Maras mówi że sobota lepsza .. zdzwonimy się..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...