Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Victor napisał:

Chociaż jedna butelkę rarytasu piwnego dowiózł ? Żeby te nogi chodziły prosto a nie każde w świata stronę 🤣

Pogięło Cie Paweł..niech sie cieszy że dudki dostał (które zdążyłem trzy razy zgubić i siedem razy przepić)..

.cud prawdziwy

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lexi napisał:

 jakiś kretyn przeleciał helikopterem 1,5m nad słupem krzesła (ujęła kamera z górnej stacji krzesła), obsługa powiadomiła odpowiednie służby... do katastrofy brakło 1,5m

 

A może to ta ruska 🚀, co ją wszyscy od wczoraj szukają dalej lata??

Ze względu na pogodę wybrałem bieganie po górach z kijami. Wprawdzie nie mam takich do nordic walking, ale carbonowe zjazdowe Fischery też dają radę. 😃

Edytowane przez tomkly
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny dzień na nartach. Mało ludzi, piękna pogoda, w nocy -4, zapowiadało się super. Jednak ktoś dał ciała. Stok wyratrakowany dzień wcześniej bardzo niechlujnie. Pozostawiane uskoki, ślady od gąsienic, przetopy, wyciągnięta ziemia. Wszystko to zamarzło na kamień, tak że plomby z zębów wyrywało. Byłoby super gdyby było równo. Było raz szybko, raz wolno, ludzie nie radzili sobie z warunkami. W mojej ocenie w nocy nie odpalili armat, zamkną ośrodek 02 stycznia i poczekają na naturę.   

Rano tak.

GOPR2330.jpg

Tłoku brak.

GOPR2341.jpg

Do zobaczenia na nartach w A.D. 2024.  

GOPR2340.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniłem ich (brawo Meander Oravice), zakładałem, że zamkną ośrodek 02 stycznia, a oni zamknęli już 01 stycznia. Powtórzyli numer z zeszłego roku.

"Z dôvodu nepriaznivého počasia dnes 1.1.2024 LANOVÁ DRÁHA NEPREMÁVA, AQUAPARK je otvorený 9:30 - 21:00hod. Tešíme sa na Vašu návštevu!"

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moruniek napisał:

Nie doceniłem ich (brawo Meander Oravice), zakładałem, że zamkną ośrodek 02 stycznia, a oni zamknęli już 01 stycznia. Powtórzyli numer z zeszłego roku.

"Z dôvodu nepriaznivého počasia dnes 1.1.2024 LANOVÁ DRÁHA NEPREMÁVA, AQUAPARK je otvorený 9:30 - 21:00hod. Tešíme sa na Vašu návštevu!"

Ano przecież pisałem, że Słowacja to stan umysłu. Pochlali i robić się im zwyczajnie nie chce więc z braku innych pomysłów zaangażowali w to Bogu ducha winną pogodę. 😃

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMR 30.12 zdjęcia nieczynnych tras, uchwycone z krzesła, na czynnych ujeździłem się jak mało kiedy w tym ośrodku, maksymalnie stałem 2 razy po 5min do gondoli, a bywało, że nawet prosto do środka. Na Krzesło w Solisku nawet raz nie było kolejki. Kolejki na Zbójnicką i orczyk na Małe Skrzyczne były jedynie, widać je zresztą na kamerach. Dopiero koło 14tej dół tras był styrany.

IMG_5315.jpeg

IMG_5314.jpeg

IMG_5316.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Nowy Rok mimo, że zaczęliśmy przed 12h, nawet raz nie czekalem, odrazu na Krzesło lub gondoli. Opady śniegu o tej godziny nie były nadmiernie uciążliwe, o 15h dół tras był lepszy niż 30.12 o 12h. Ludzi tyle, że nie przeszkadzali, można było szaleć. Kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że Szczyrk w popularnym terminie tylko w niepogodę. Jak wieje, pada, ciepło za oknem i mało kto ma ochotę na narty.

Dzisiaj Nowy Rok, pewnie mało komu chciało się wstać, a polityka cenowa zniechęca na chwilowe odwiedziny. Ludzie chyba jednak patrzą na cenę bo jakby frekwencja od 14h zwiększyla się.

Ceny 

gopass caly dzień 159zł

kasy po

12h 154zł

13 chyba 130-140zł nie pamietam 

po 14h 90zl i bylo to widać, albo dopiero towarzystwo doszło do siebie.

 

Dla porównania dzisiaj zdjecia nieczynnych tras cykniete z kanapy.

 

IMG_5338.jpeg

IMG_5336.jpeg

IMG_5337.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz taniej za 2km zjazdu i taką infrastrukturę? Jak nie którzy policzą płaską górę to wyjdzie chyba ponad 4km na raz. Powiesz Białka i tym podobne górki z trasami 1200m, rodzinom to pasi, mi nie. Podejrzewam, że teraz był tam niezły armagedon kolejkowy a cena nie niższa. Jak porównasz ile będzie Cię kosztowało przejechanie 1km na tym produkcie a na innym konkurencyjnym z króciutką trasą, pewnie zmienisz zdanie ( w tym samym czasie). Oczywiście w weeknd po 20 stycznia- do końca lutego tam nie pojadę, kolejki po 30-40 min nie dla mnie, 10min jeżeli jest to kilkukrotne w ciągu 1dnego dnia jest nieakceptowalne. Taki produkt jaka zima, COS  nie ma żadnych czynnych tras, a który ośrodek w PL jest w pełni otwarty? Zawsze można posiedzieć w domu, lub inaczej zagospodarować sobie czas. W tym czasie co byłem najważniejsze trasy i kolej działały, przy rozsądnej liczbie ludzi. 

Pisze to gość którego wywali z konkurencyjnego forum, opłacanego przez TMR, za posty nieprzychylne TMR😁

Edytowane przez Robur82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robur82 napisał:

A gdzie masz taniej za 2km zjazdu i taką infrastrukturę? Jak nie którzy policzą płaską górę to wyjdzie chyba ponad 4km na raz. Powiesz Białka i tym podobne górki z trasami 1200m, rodzinom to pasi, mi nie. Podejrzewam, że teraz był tam niezły armagedon kolejkowy a cena nie niższa. Jak porównasz ile będzie Cię kosztowało przejechanie 1km na tym produkcie a na innym konkurencyjnym z króciutką trasą, pewnie zmienisz zdanie ( w tym samym czasie). Oczywiście w weeknd po 20 stycznia- do końca lutego tam nie pojadę, kolejki po 30-40 min nie dla mnie, 10min jeżeli jest to kilkukrotne w ciągu 1dnego dnia jest dla mnie nieakceptowalne. Taki produkt jaka zima, COS  nie ma żadnych czynnych tras, a który ośrodek w PL jest w pełni otwarty? Zawsze można posiedzieć w domu, lub inaczej zagospodarować sobie czas. W tym czasie co byłem najważniejsze trasy i kolej działały, przy rozsądnej liczbie ludzi. 

Pisze to gość którego wywali z konkurencyjnego forum, opłacanego przez TMR, za posty nieprzychylne TMR😁

Właśnie jadę na Mosorny Groń. Oczywiście infrastruktura dużo gorsza, ale warunki do jazdy na nartach o niebo lepsze. 🙂

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomkly napisał:

Cena 159 zł w sprzedaży on-line a 199 zł w stacjonarnej kasie za produkt nawet nie usiłujący udawać nartopodobnego jest ponurym żartem. 

Cześć

Dlatego właśnie nie jeżdżę do nowego szczyrku, choć spanie mam za darmo i spędziłem tam wiele sezonów. Tylko, że był to czas ciekawych tras a nie krojenia naiwnych.

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytna sezonówka 489€ ×4,34 = 2122 PLN

2122 PLN : 159 PLN = 14 dni.

Każdy dzień powyżej 14 dni za darmo. Dodatkowo 489 € to 489 punktów czyli prawie wystarczy na 1 dniowy karnet dla kogoś z najbliższych, lub przy dopłacie 2×80 PLN karnet dwudniowy.

Mnie się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kordiankw napisał:

Sprytna sezonówka 489€ ×4,34 = 2122 PLN

2122 PLN : 159 PLN = 14 dni.

Każdy dzień powyżej 14 dni za darmo. Dodatkowo 489 € to 489 punktów czyli prawie wystarczy na 1 dniowy karnet dla kogoś z najbliższych, lub przy dopłacie 2×80 PLN karnet dwudniowy.

Mnie się opłaca.

Ile dni w ubiegłym sezonie miałeś za darmo ? Ja miałem już 6 w tym sezonie w Livigno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jan napisał:

Ile dni w ubiegłym sezonie miałeś za darmo ? Ja miałem już 6 w tym sezonie w Livigno

6.

A ile zapłaciłeś za nocleg? Bo ja miałem prawie za darmo, jeśli odliczyć koszty zużytej wody i kosztów jej podgrzania.

Kosztów ogrzania apartamentu nie liczę, bo czy korzystam czy nie to ogrzewać i tak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordiankw napisał:

6.

A ile zapłaciłeś za nocleg? Bo ja miałem prawie za darmo, jeśli odliczyć koszty zużytej wody i kosztów jej podgrzania.

Kosztów ogrzania apartamentu nie liczę, bo czy korzystam czy nie to ogrzewać i tak trzeba 

Cześć

Witold ale Ty jesteś jednak w nieco innej sytuacji. Masz na miejscu własne komfortowe mieszkanie co Cię w pewien sposób skazuje na Szczyrk. Gdybym był w Twojej sytuacji jazda gdzie indziej byłaby dla mnie bez sensu. To jest zrozumiałe i racjonalne.

Ja mam akurat chroniczną nienawiść do działek, domków, nad jeziorem czy w górach dacz itd. To coś co skrajnie uzależnia. Ale to jest mój/nasz punkt widzenia. Tobie/Wam może odpowiadać zupełnie co innego. Natomiast gdy mam wybór to kierunek Szczyrk jest dla nie jednym z ostatnich. Nie ukrywam, że wpływa na to fakt przeprofilowania ośrodka w sensie klienta docelowego. W czasach gdy opady były większe i śniegu dużo Szczyrk dawał możliwość jazdy obok trasy, poza trasami, starymi trasami i była to znakomita alternatywa dla zatłoczonych boisk. W obecnej sytuacji to zajęcie dla wybranych jadących "na pogodę" raz czy dwa w roku.

Argument o długości tras w ogóle do mnie nie trafia.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Mosornym Groniu była piękna pogoda, zachmurzyło się dopiero w okolicach godziny 13. Warunki niestety coraz słabsze, nieporównywalnie słabsze niż 6 dni temu, jak jeździliśmy z Piotrem. Rano zmroziło, więc było przyjemnie twardo ale śnieg nie ma nośności a przede wszystkim spójności. Miejsca twardego ale tępego sztruksu przeplatane z grudami tego co wyleciało spod frezów ratraka. W linii spadku stoku niestety wyraźne ślady ratrakowania, podłużne walce które mocno utrudniają płynne przejście z krawędzi na krawędź. Momentami spod śniegu wyłazi już utwardzone błoto. Zdarzyło mi się przy mocnym dociśnięciu dojść do czegoś pod spodem, ale sam nie wiem co to było, bo rys nie widać. Chyba zamarznięte błoto. Twarde warunki utrzymywały się dość długo, natomiast koło południa zaczął wiać (kolejny raz) silny wiatr z południowego zachodu i bardzo spowalniał jazdę. Śnieg mimo twardości dość wolny, taki o charakterze pumeksu. Ciężko po tym pojechać na krawędziach, zachowuje się trochę jak papier ścierny i bardzo mocno stępia krawędzie. Na kasie wisi uczciwe ostrzeżenie, że z powodu braku opadów warunki są trudne. Jeśli nie spadnie śnieg albo nie przyjdzie mróz to po weekendzie chyba zamkną ośrodek, bo nie będzie już po czym jeździć. 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomkly napisał:

Dziś na Mosornym Groniu była piękna pogoda, zachmurzyło się dopiero w okolicach godziny 13. Warunki niestety coraz słabsze, nieporównywalnie słabsze niż 6 dni temu, jak jeździliśmy z Piotrem. Rano zmroziło, więc było przyjemnie twardo ale śnieg nie ma nośności a przede wszystkim spójności. Miejsca twardego ale tępego sztruksu przeplatane z grudami tego co wyleciało spod frezów ratraka. W linii spadku stoku niestety wyraźne ślady ratrakowania, podłużne walce które mocno utrudniają płynne przejście z krawędzi na krawędź. Momentami spod śniegu wyłazi już utwardzone błoto. Zdarzyło mi się przy mocnym dociśnięciu dojść do czegoś pod spodem, ale sam nie wiem co to było, bo rys nie widać. Chyba zamarznięte błoto. Twarde warunki utrzymywały się dość długo, natomiast koło południa zaczął wiać (kolejny raz) silny wiatr z południowego zachodu i bardzo spowalniał jazdę. Śnieg mimo twardości dość wolny, taki o charakterze pumeksu. Ciężko po tym pojechać na krawędziach, zachowuje się trochę jak papier ścierny i bardzo mocno stępia krawędzie. Na kasie wisi uczciwe ostrzeżenie, że z powodu braku opadów warunki są trudne. Jeśli nie spadnie śnieg albo nie przyjdzie mróz to po weekendzie chyba zamkną ośrodek, bo nie będzie już po czym jeździć. 

Tam i teraz popaduje, ma być sporo opadu w najbliższych dniach, a na Mosornym często śnieg zamiast deszczu. A potem zima. Jak wrócimy z Francji to będzie mam nadzieję po czym jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chertan napisał:

Tam i teraz popaduje, ma być sporo opadu w najbliższych dniach, a na Mosornym często śnieg zamiast deszczu. A potem zima. Jak wrócimy z Francji to będzie mam nadzieję po czym jeździć. 

Zaczęło sypać dokładnie o 12.58, natomiast o 13.15 już niestety nie sypało. Trudno to w ogóle nazwać opadem, bardziej wiatr z drzew zrzucał to co na nich pozostało. Może teraz znów zaczęło. W Bielsku o 15 zaczął padać rzęsisty deszcz, tam zapewne mokry śnieg, bo jest dużo wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...