Skocz do zawartości

Co z tym zrobić. Analiza jazdy.


herbi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kubis napisał:

Zawodnicy nie wiozą się na kiblu, tylko mają niską sylwetkę i "unoszą" kolana odciążając przy przejściu. Ciągła jazda w takiej pozycji to inna para kaloszy.

Tak, wiem. Probowałem kilka razy jechać tak aby przy przekrawedziowaniu nie wychodzić nic do góry i być super nisko, jednak po kilku takich dynamicznych skrętach tak narty przyspieszają, że tracę nad nimi kontrolę nie jestem w stanie "wciagnąć" ich pod siebie o w końcu sadzają mnie na tyłach. No i w ten sposób nie pocisnę po 5h na nartach przez cały dzień 😉 Wiem, leszcz ze mnie...

Czyli co mam robić, starać się cały czas cisnąć na przód?

Czy po prostu mniej wyduszać i starać sie byc bardziej z przodu?

A może odpuscić takie wyciskanie całkowicie? Jednak wtedy nie ma radochy tylko zwykle zwożenie się na krawędzi. 
Lubie jak jest dynamika i czasem zaczynam skręcać niemal w powietrzu na osciażeniu.

A może jeszcze inna opcja.  
Chodzi o to, że zdarza mi się to incydentalnie czy cały czas?

 

 

Edytowane przez herbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbi: Ja podobnie jak Ty też kiedyś tak tłumaczyłem sobie to zjawisko, do czasu gdy nauczyłem się właściwej pozycji narciarskiej. Wtedy narciarsko będziesz mógł zrobić znacznie więcej i bardzo dynamicznie. Popieram Mitka - więcej luzu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak, jak kiedyś oglądałem ten film Reilliego to czułem, że najbardziej pasuje do mnie boot crusher i hip dumper.
Ale O.K.  
Czyli bardziej zluzowana, zrównoważona pozycja. Bez karykaturalnego siłowania się z nartami i przepychania ich.

Czy dobrze będzie powrócić do skrętów z pozycji pługa lub myśleć nad takim podstawowym skrętem jaki wykonuje Henrik na poczatku filmu?

Czy jazda śladem Ciętym na zewnętrznej narcie będzie dobrym cwiczeniem?

Chciałem jutro pracować na A-frame, jednak fajnie by było tutaj tez mieć punkt zaczepienia, bo wypadkową już znam ale kwestia jak to naprawić aby nie przekombinować.


Jeszcze raz dziekuję wszystkim za poświęcony czas i uwagi. Sam tego nie widzę, a w zasadzie to widzę ale nie wiem z czym jest problem.

Edytowane przez herbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po prostu nich Ci się fajnie jeździ. Zmieniaj stoki. Idź na nierówne - pisałem to już koledze. Zacznij jeździć różnymi technikami. Katowanie jednego i to mało praktycznego skrętu może zabić. 😉

POzdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 2.02.2024 o 21:46, Mitek napisał:

Cześć

Po prostu nich ci się fajnie jeździ. Zmieniaj stoki. Idź na nierówne - pisałem to już koledze. Zacznij jeździć różnymi technikami. Katowanie jednego i to mało praktycznego skrętu może zabić. 😉

POzdro

Mitek jak zawsze masz rację!
Wczoraj się umordowałem w mokrym śniegu na krótkich slalomkach a jak zobaczyłem nagrywkę to porażka i gorzej niż na początku sezonu. 

Trzeba jak dawniej bawić  sie i cieszyć a nie ciągle szukać na siłę.

Jazda po południu, smigi, skakanie i radocha. Szukanie żeby te ślady i golenie były perfekcyjnie zabija fun.

Odezwę się pod koniec sezonu 🙂
 

Edytowane przez herbi
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, herbi napisał:

Mitek jak zawsze masz rację!
Wczoraj się umordowałem w mokrym śniegu na krótkich slalomkach a jak zobaczyłem nagrywkę to porażka i gorzej niż na początku sezonu. 

Trzeba jak dawniej bawić  sie i cieszyć a nie ciągle szukać na siłę.

Jazda po południu, smigi, skakanie i radocha. Szukanie żeby te ślady i golenie były perfekcyjnie zabija fun.

Odezwę się pod koniec sezonu 🙂
 

Cześć

Hehe niektórzy od tego uciekają a ja wiosenne warunki po prostu uwielbiam. Tak jak piszesz, wtedy jest zabawa.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Hehe niektórzy od tego uciekają a ja wiosenne warunki po prostu uwielbiam. Tak jak piszesz, wtedy jest zabawa.

Pozdrowienia serdeczne

Nie Ty jeden😄

Jazda w odsypach i firmie jest super.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka😁Mam nadzieję, że Kaem się nie obrazi,bo to jego w tle słychać.

To były moje ostatnie jazdy ze 4 lata temu z niedoleczoną rwą kulszową i naderwanym wiezadłem ale jak się człek umówił to cóż było robić.

Jazda w temp.19 st końcówka filmu to stok totalnie zupa i w takich warunkach polecam jak najwięcej jeździć,bo tutaj albo miękko albo dupa.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Edwin napisał:

Literówka😁Mam nadzieję, że Kaem się nie obrazi,bo to jego w tle słychać.

To były moje ostatnie jazdy ze 4 lata temu z niedoleczoną rwą kulszową i naderwanym wiezadłem ale jak się człek umówił to cóż było robić.

Jazda w temp.19 st końcówka filmu to stok totalnie zupa i w takich warunkach polecam jak najwięcej jeździć,bo tutaj albo miękko albo dupa.

 

 

Na taką ciapę +80 pod butem piękna sprawa 🥳 a te właściwe dla ,emerytów’ oczywiście nikogo nie obrażając lub zawodników niech pozostaną 🙃 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Edwin napisał:

Tylko ja tutaj jechałem na sl  komórkowej atomica akurat,przed moją emeryturą narciarską z powodu kregosłupa

Widać że dobra zabawa była 👌 a to najważniejsze w tej amatorskiej jeździe. Odniosłam sie do tej ciapy bo gdyby tam miec pod butem coś szerszego pewnie banan z twarzy by nie schodził,😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta nie ma znaczenia w takich warunkach,trzeba jechać miękko. Na wiosennej kaszy nie wymusisz tak skrętu jak na twardym. Zwłaszcza wypuszczając narty,gdy jedziesz na kiblu.

No i węższe prowadzenie nart wskazane.

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Edwin napisał:

Narta nie ma znaczenia w takich warunkach,trzeba jechać miękko. Na wiosennej kaszy nie wymusisz tak skrętu jak na twardym. Zwłaszcza wypuszczając narty,gdy jedziesz na kiblu.

Dla jednego znaczenia nie ma dla drugiego już może mieć, to nadal jazda amatorska i liczy się fun osobisty tu nikt na sekundy nie jedzie, ba SL czy GS- off też da się jeździć kto komu zabroni z kiblem czy bez też powinno być miękko 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nic nie blokuje rozwijania się narciarsko jak spinanie się i ślepe naśladownictwo . Jezdzić,jezdzić i się bawić by jazda cieszyła. Wtedy wszystkie stawy się rozluzniają,a to jest klucz do dobrej jazdy.

Niestety większość nie ma możliwości przejeździć dużo dni w sezonie,a to skutkuje tym, że na wczesnym etapie,by osiągnąć poziom swojej jazdy z poprzedniego sezonu potrzeba kilka dni i nie ma mowy o rozwoju.

Są osoby które raz na tydz w roku wyjeżdżają i jest im z tym dobrze,ale chcąc się rozwijać,to niestety za mało.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edwin napisał:

Literówka😁Mam nadzieję, że Kaem się nie obrazi,bo to jego w tle słychać.

To były moje ostatnie jazdy ze 4 lata temu z niedoleczoną rwą kulszową i naderwanym wiezadłem ale jak się człek umówił to cóż było robić.

Jazda w temp.19 st końcówka filmu to stok totalnie zupa i w takich warunkach polecam jak najwięcej jeździć,bo tutaj albo miękko albo dupa.

 

 

Albo jechałeś za szybko, albo Kaem za wolno, nie ma innego wyjścia. Warun bomba. Widać jakiś „znikający czerwony punkt” w oddali i nic więcej.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz, że na krawędzi przyśpiesza 😄,nawet nie wiedziałem, że to kameruje. Chciałem tylko pokazać końcówkę w miękkim, dlatego wrzuciłem.Zwykła przeciętna  jazda.

Na tv więcej widać 

Edytowane przez Edwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...