Skocz do zawartości

Narty dla kobiety 163 cm / 60 kg, średniozaawansowanej


Królik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kordiankw napisał:

Miszczem klawiatury nie jestem, od 10 do 13 marca jestem w Szczyrku, fajnie byłoby się poznać.

Jakoś nam się nie składa z tym spotkaniem chyba już dwa  razy umawialiśmy się w Szczyrku i coś nie poszło. Niestety i tym razem nici z tego, w tym terminie będę w Alpach tydzień później będę w Czarnym Groniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek

 

A Fischer RC4 RCS długość 155 (znalazłem w dobrej cenie) będą dobre, czy za bardzo sztywne/zaawansowane?

Ewentualnie Völkl Racetiger SC 155?

Te Rossignol Hero MT, które polecasz, najkrotsze jakie znalazłem są praktycznie jej wzrostu, i boi że za długie (na takich długich nie jeździła). Abstrahując od tego że cena ponad 3k...

Edytowane przez Królik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Miszczem klawiatury nie jestem, od 10 do 13 marca jestem w Szczyrku, fajnie byłoby się poznać.

..Szczyrk?..a jakby ktoś chciał pojeździć a nie postać?

2 godziny temu, kordiankw napisał:

N

Nie będę sam, więc jestem uzależniony od transportu i preferencji osób z którymi jestem w Szczyrku.

Zabiorę i odwiozę..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lexi napisał:

..Szczyrk?..a jakby ktoś chciał pojeździć a nie postać?

Zabiorę i odwiozę..

Ja w Szczyrku jeżdżę nie stoję 🙂 . Ostatni pobyt, wspólna jazda z małżonką jeżdżącą spokojnie, bez szaleństw. Gdzie tu stanie? Mam pod opieką młodą adeptkę narciarstwa, która po trzech dniach na nartach poczyniła ogromne postępy, a po kolejnym wyjeździe chce zrobić jeszcze większe. Nie powiem jej, że radź sobie sama, bo ja jadę do Zwardonia.

 

490D491C-CA87-4DEA-AE73-60EBD9232F02.png

9BADE88A-A839-41A3-B0C6-95BB82FF1D95.png

9446E5E2-7905-4002-8D67-29A929B3C585.png

1DB35EFD-3036-4459-BC10-FB0F842F7EED.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 07:30, Królik napisał:

Skoro tak szybko poszło z nartami dla mnie, to może doradzicie też co kupić żonie?

Żona jeździ chyba całkiem nieźle tj raczej już średniozaawansowana. Jeździła pare sezonów jako dzieciak, ale głównie samouk. Potem miała przerwę i teraz od poprzedniego sezonu wzięła sobie lekcje doszkalające, po których instruktor powiedział że jest ok tj nie miał zastrzeżeń do postawy i techniki. Generalnie nie boi się, jeździ dość szybko, nie widziałem aby miała problemy w trudniejszych warunkach na czerwonych trasach, twarde czy miękkie, równe czy muldy, strome czy plaskie to przejedzie. W ostatnim tygodniu marudziła mi że chce na Jaworzyne...

I chciałaby dalej się szkolic i jeździć więcej. Wcześniej nie jeździła bo problemem były niejezdzace dzieciaki i niejezdzacy mąż (ja) a teraz to się zmieniło.

Parametry: wzrost 163 cm, waga ok 59 kg, wiek 40.

W tym sezonie jeździła na wypożyczonych Völkl RTM 7.6 długość 147 cm, wcześniej w Austrii jakieś 144 cm ale nie pamiętam co to było. W każdym razie twierdzi że na tych dłuższych jeździło się znacznie lepiej bo lepiej trzymały w zakrętach.

Podobają jej się Atomic Cloud C9 150 cm. Ale czy nie będą za bardzo podstawowe, nie utrudnią dalszych postępów w jeździe na krawędziach? Czy Atomic Cloud C12 nie będą lepsze? Czy może w ogóle coś innego np. te które mają ładniejsza grafikę albo są czerwone xD?

 

 

Jakoś oryginalny nie będę - Atomic S7 155 + instrukcja obsługi - pójdzie łatwo i "będzie Pani zadowolona" lub każda inna kolorystycznie dobrana slalomka i tu uwaga pierwsza katalogowa (sam się boję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Fajne deski do nauki.....kobiet....ale szybko wyskoczyć trzeba na coś ambitniejszego...polecam te narty do nauki

Czytając uważnie pierwszy post odniosłem wrażenie, że pani się właśnie uczy. Bo staż narciarski ma raczej iluzoryczny. Ale mogę się mylić i bohaterka może być prawdziwym klejnotem w koronie 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, panmoimpasterzem napisał:

Czytając uważnie pierwszy post odniosłem wrażenie, że pani się właśnie uczy. Bo staż narciarski ma raczej iluzoryczny. Ale mogę się mylić i bohaterka może być prawdziwym klejnotem w koronie 🤷

A jakie to ma znaczenie że się dopiero uczy. Przecież moja propozycja to bardzo fajne amatorskie narty ....narty z grupy nart które jak już większość użytkowników wie że "wybaczają" błędy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po przeczytaniu innych podobnych wątków, a następnie bardzo dokładnej analizie kolorystyki nart wybraliśmy Head Power Joy dł. 153. Będą pasowały do kurtki i kasku. 😄 No i udało się wyrwać mocno przecenione.

>
Bo staż narciarski ma raczej iluzoryczny

Myślę, że to jest trafna ocena. To że się nie boi i daje radę przejechać w różnych warunkach, to nie znaczy że jeździ dobrze technicznie.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...