Skocz do zawartości

Narty dla kobiety 163 cm / 60 kg, średniozaawansowanej


Królik

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

nie o to chodzi, żeby stwarzać jakieś rankingi i się chwalić. Mnie chodzi o zerwanie z pewnym stereotypem narciarki, jako tego biednej niemoty, która w mozołem próbuje nadążyć na byle czym, za wspaniałym i mężnym partnerem, który później napisze: "Dopiero na wieczornych sobie pojeździłem jak została w pokoju." Jeżeli tak jest to winny jest zazwyczaj ten mężny koleś, który nie pokazał partnerce piękna narciarstwa, nie poświęcił jej odpowiednio dużo czasu (bo przecież trzeba sobie pojeździć), nie przejął obowiązków domowych czy innych aby Ona mogła też się realizować itd.

To, że na jakiejś górce większość jeździ na przykrótkich nartach, często bez kijków, skręcając przez zamach byle czego to... nie znaczy, że to jest dobrze i że tak być powinno.

Pozdro

Fajnie Mitku że to napisałeś, bo forumowi koledzy lubią czasem pomachać szabelką 😉 co z kolei może znacząco zniechęcić @Królik-a do wyłapania sensownej porady w gąszczu pobocznych komentarzy i przechwałek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zając napisał:

Szach-mat! Kto przebije @Mikoski w rankingu "moja dziewczyna/żona/córka/wnuczka (niepotrzebne skreślić) jeździ na ............ długich nartach" ? 😁🤣

 

Jeśli chodzi o dobór nart to u mnie w domu nie ma demokracji i równouprawnienia 😉 ja kupuję i decyduję bo się znam. Tylko raz dałem się omamić i żonka kupiła ładne z wzorkami narty z gównolitu i skończyło się tak 🤪

IMG_20190106_132745.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zając napisał:

Szach-mat! Kto przebije @Mikoski w rankingu "moja dziewczyna/żona/córka/wnuczka (niepotrzebne skreślić) jeździ na ............ długich nartach" ? 😁🤣

 

Jeśli chodzi o pytającego o narty dla kobiety to w ciągu ostatnich dwóch tygodni dostał odpowiedzi na wszystko a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mikoski napisał:

Jeśli chodzi o dobór nart to u mnie w domu nie ma demokracji i równouprawnienia 😉 ja kupuję i decyduję bo się znam. Tylko raz dałem się omamić i żonka kupiła ładne z wzorkami narty z gównolitu i skończyło się tak 🤪

IMG_20190106_132745.jpg

Co to za paździerz i jak to się stało?

P.S. U mnie jest demokracja i równouprawnienie - głos decydujący ma w danym zakresie ten, kto zna się lepiej 🙂

Edytowane przez zając
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mikoski napisał:

Jeśli chodzi o dobór nart to u mnie w domu nie ma demokracji i równouprawnienia 😉 ja kupuję i decyduję bo się znam. Tylko raz dałem się omamić i żonka kupiła ładne z wzorkami narty z gównolitu i skończyło się tak 🤪

IMG_20190106_132745.jpg

Co to za model? Bumerang?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikoski napisał:

Część

Takiego rockera Atomic nie przewidział 🤪

Damiano, może trzeba drugą poprawić i będzie offpiste jak znalazł.

pozdrawiam

ps. Sam mam takie na stanie, ale te to jakieś qurde pancerne są, bardzo lubię na nich jeździć. Ładny malowany napis Atomic i gwiazdki. Jedne z ładniejszych na stoku, Kryształki Svarovskiego już się pogubiły - ale jest sztos 😉.

IMG_2002.thumb.jpg.bd118864183ee6fa79e823ccfbc17df8.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mikoski napisał:

 

IMG_20190106_132626.jpg

IMG_20190106_092901.jpg

Do wszystkich Pań i Panów którzy planują zakup lekkich damskich nart , budowa😉 :ślizg ,siatka budowlana blaszka perforowana , włókno szklane od góry i żywica która skleja to  g...o do kupy 😁

IMG20230302175323.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mikoski napisał:

Do wszystkich Pań i Planów którzy planują zakup lekkich damskich nart , budowa😉 :ślizg ,siatka budowlana blaszka perforowana , włókno szklane od góry i żywica która skleja to  g...o do kupy 😁

IMG20230302175323.jpg

Może to ten niesławny rocker? 

pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mikoski napisał:

Do wszystkich Pań i Panów którzy planują zakup lekkich damskich nart , budowa😉 :ślizg ,siatka budowlana blaszka perforowana , włókno szklane od góry i żywica która skleja to  g...o do kupy 😁

IMG20230302175323.jpg

Ale żeby nie podołał nawet Titanium Stabilizer

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Mnie chodzi o zerwanie z pewnym stereotypem narciarki, jako tej biednej niemoty, która z mozołem próbuje nadążyć na byle czym, za wspaniałym i mężnym partnerem, który później napisze: "Dopiero na wieczornych sobie pojeździłem jak została w pokoju." Jeżeli tak jest to winny jest zazwyczaj ten mężny koleś, który nie pokazał partnerce piękna narciarstwa, nie poświęcił jej odpowiednio dużo czasu (bo przecież trzeba sobie pojeździć), nie przejął obowiązków domowych czy innych aby Ona mogła też się realizować itd.

Mitku

Celem zapamiętania, kolejny raz to napisałeś - warte uwagi.

Będąc teraz w Austrii miałem dokładnie taki przykład jak opisałeś. Chłop śmigał sam, bo Żona niemota. Wystarczyło jej poświecić troszkę uwagi i śmigała jak ta lala. W ostatni dzień się zdziwił, jak Kinga zaatakowała czarną, bo żył w przekonaniu, że Ona nic nie umie. Niemota jak pisałeś.

Drugi znowuż przeciwny przykład, w zeszłym sezonie córka pojechała z przyszłym zięciem i grupą znajomych na Chopok. A że wszyscy kanapowi deskarzy/narciarze podjarani bo młodzi, więc zabrała ich na jakąś tam czarną traskę. Pisała że wcześniej Pani Petra miała tam trening. Piękna pogoda, ale wszystko zlodzone. W pierwszy dzień (kierowca - bo pojechali multivanem) jak się wywalił na orczyku, to pojechał do szpitala - sunął na dół, podwinęła mu się kurtka, zdarł plecy i ręce do kości (bo rękawiczki są pase). Zadzwoniła wieczorem i z drżącym głosem oznajmiła, że nie wie czy ich ogarnie bo jeszcze 5 dni a juz straty są, jeden poległ. Jak tak dalej pójdzie to sama będzie wracać do domu 🙂, a prawa jazdy nie ma. Na szczęście jakoś dotrwali do końca - ona sama i 5-ciu chłopaków.

pozdrawiam

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Mitku

Celem zapamiętania, kolejny raz to napisałeś - warte uwagi.

Będąc teraz w Austrii miałem dokładnie taki przykład jak opisałeś. Chłop śmigał sam, bo Żona niemota. Wystarczyło jej poświecić troszkę uwagi i śmigała jak ta lala. W ostatni dzień się zdziwił, jak Kinga zaatakowała czarną, bo żył w przekonaniu, że Ona nic nie umie. Niemota jak pisałeś.

Drugi znowuż przeciwny przykład, w zeszłym sezonie córka pojechała z przyszłym zięciem i grupą znajomych na Chopok. A że wszyscy kanapowi deskarzy/narciarze podjarani bo młodzi, więc zabrała ich na jakąś tam czarną traskę. Pisała że wcześniej Pani Petra miała tam trening. Piękna pogoda, ale wszystko zlodzone. W pierwszy dzień (kierowca - bo pojechali multivanem) jak się wywalił na orczyku, to pojechał do szpitala - sunął na dół, podwinęła mu się kurtka, zdarł plecy i ręce do kości (bo rękawiczki są pase). Zadzwoniła wieczorem i z drżącym głosem oznajmiła, że nie wie czy ich ogarnie bo jeszcze 5 dni a juz straty są, jeden poległ. Jak tak dalej pójdzie to sama będzie wracać do domu 🙂, a prawa jazdy nie ma. Na szczęście jakoś dotrwali do końca - ona sama i 5-ciu chłopaków.

pozdrawiam

 

Nie jestem pewien czy dobrze cie rozumiem?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, star napisał:

Nie jestem pewien czy dobrze cie rozumiem?

Star, głodnemu chleb na myśli 😉, ale akurat to moja Żona tą uwagę jej poświęciła, wystarczyły dwa dni jakichś amatorskich podpowiedzi i jazdy za kimś kto troszkę lepiej jeździ. Bo zwykle jeździła sama.

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to raczej ja na razie właśnie żona jest tą osobą co śmiga trochę ostrzej / szybciej po stoku i to raczej ona czeka na innych na dole. Ja tam jej nie zamierzam ograniczać. 😉 

Wracając do kwestii wyboru nart. Widzę że wiele polecanych modeli to narty slalomowe o niskim promieniu skrętu, a ona preferuje jeździć raczej dłuższym skrętem. Które modele będą bardziej uniwersalne lub pośrednie pod tym względem?

I jeszcze kolejna rzecz - ktoś tu polecał narty Head z serii Joy. One są wyraźnie tańsze od innych, ale ponoć mają w środku drewno. Gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Królik napisał:

U nas to raczej ja na razie właśnie żona jest tą osobą co śmiga trochę ostrzej / szybciej po stoku i to raczej ona czeka na innych na dole. Ja tam jej nie zamierzam ograniczać. 😉 

Wracając do kwestii wyboru nart. Widzę że wiele polecanych modeli to narty slalomowe o niskim promieniu skrętu, a ona preferuje jeździć raczej dłuższym skrętem. Które modele będą bardziej uniwersalne lub pośrednie pod tym względem?

I jeszcze kolejna rzecz - ktoś tu polecał narty Head z serii Joy. One są wyraźnie tańsze od innych, ale ponoć mają w środku drewno. Gdzie jest haczyk?

Cześć

Po pierwsze, promień narty nie determinuje techniki jazdy, pomaga ale nie determinuje. Po drugie Twoja żona tek jeździ bo się nie boi i (podejrzewam) inaczej po prostu nie umie. Na narcie 144 czy 147 długim skrętem w sposób techniczny nie da się pojechać po prostu - chyba, że dziecko.

Osobie jeżdżącej, do tego lubiącej szybkość, potrzebna jest narta solidnej konstrukcji o długości mniej więcej wzrost -5, w miarę uniwersalna czyli klasyczny MT czyli:

 https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,rossignol,hero-elite-mt-ti-r-e-konect,13319.html

lub podobna innej firmy i tyle. Polecam tą nartę często średnio zaawansowanym osobom i zawsze pracuje. Polecam również szkolenie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zając napisał:

Szach-mat! Kto przebije @Mikoski w rankingu "moja dziewczyna/żona/córka/wnuczka (niepotrzebne skreślić) jeździ na ............ długich nartach" ? 😁🤣

 

Zajączku bo to nie chodzi aby doradzić tylko jak zwykle napisać coś fajnego o sobie   " a moja to i tamto a u mnie w piwnicy "   😀

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...