Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spaceruję ,przygotowuje kłapouchego do drogi …

60% już wyjechało, u góry plus 3,drogi  względnie czarne w miasteczku na podjeździe nie mam pojęcia, może będziemy się gdzieś w drodze mijali 😉

IMG_0897.thumb.jpeg.5bbf171353d8bfaeae5c2bf3beb32604.jpeg
Tak czy siak dobrych  ⛷️życzę 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga odnosi się do wszystkiego (łącznie z dojazdami w wysokie górki) związanego z narciarstwem. Zresztą z tego co pisałeś onegday, wiesz coś o tym i pewnych rzeczy narciarskich już wykonywać nie możesz. A byłeś kozak...   

   Zresztą nie ty jeden z piszącym te słowa włącznie 🙂 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dany de Vino napisał:

Moja uwaga odnosi się do wszystkiego (łącznie z dojazdami w wysokie górki) związanego z narciarstwem. Zresztą z tego co pisałeś onegday, wiesz coś o tym i pewnych rzeczy narciarskich już wykonywać nie możesz. A byłeś kozak...   

   Zresztą nie ty jeden z piszącym te słowa włącznie 🙂 

Cześć

Ja pisałem o konkretnej sytuacji - tym wąskim asfalcie na skalnej półce - i raczej w formie żartobliwej.

Nie, raczej nie, kozakiem nigdy nie byłem, to znaczy nie robiłem nigdy rzeczy ponad ściśle oszacowane ryzyko - wiesz co co chodzi. Np. jak skakałem to szansa na udany skok była 90% a nie 10%. Obecne ograniczenia wynikają raczej - w zdecydowanie większej części z genetyki czy statystycznych błędów w rozwoju organizmu niż z ryzykanckiego stylu życia. Zawsze byłem aktywny ale uważam, że zawsze była to aktywność wysoce rozsądna - wiesz kumple mieli zdecydowanie bardziej pojebane pomysły.

A, że od paru lat narty są moją trzecią w hierarchii aktywnością więc staram się uważać abym mógł jak najdłużej cieszyć się tymi zasadniczymi i nie skończyć na dwukółce.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Victor napisał:

Skarpety dobry patent👌 zakłada sie szybciutko. Zobaczymy czy na drodze będzie równie skuteczne jak przy zakładaniu  🤔

IMG_0894.jpeg

A ja dzisiaj rano bez łańcuchów i bez problemów na białej drodze trzeba było wyprzedzać różnych nieporadnych łańcucharzy i skarpetników. No cóż wszystko zagrało idealnie - świetne auto, opony całoroczne i kierowca

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

A ja dzisiaj rano bez łańcuchów i bez problemów na białej drodze trzeba było wyprzedzać różnych nieporadnych łańcucharzy i skarpetników. No cóż wszystko zagrało idealnie - świetne auto, opony całoroczne i kierowca

Na Xbox-ie czy sony PS?

pozdro

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

tylko zdejmij to czerwone bo Ci się zaplącze.

 

🤣

Dojechałem do szlabanu znaczy przez cały parking i dosłownie 70m dalej ulicą i ściągnąłem bo totalna kicha było jechać . Ścieżka czarna aż miło na zjeździe. Służby zrobiły robotę na 5 z plusem 👌

@Chertan widziałem 4 busy PL na zjeździe,którym Wy? 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dany de Vino napisał:

Chertan, nie zapomnij o najlepszych na świecie francuskich bagietkach. Naprzeciw głównej stacji gondolek na równoległej ulicy (trzeba przejść przez parking miejski - jakieś 100m) jest piekarnia. Bagietki tańsze niż w Polsce, na maśle itd....  Polecam! 🙂 

To następny powód żeby do Francji pojechać i tych bagietek zasmakować,kupowaliśmy codziennie smak rewelacyjny 🙌 

Szybko podsumowując; 

L2A jako miasteczko bajkowe  , jest wszystko co człowiek potrzebuje. Masa sklepików,barów, restauracji na każdą kieszeń finansowo. Ogólnie młodzieżowo-kolorowo,czasem głośno choć od 20 ogólna cisza a muza nigdzie nie dudni… miejsce rodzinnie ale w okresie świątecznym czy noworocznym tłok. Zdecydowanie ten okresy omijać dużym łukiem-wybierać czy planować wyjazd od drugiego tygodnia stycznia . 

Narciarsko dla mnie Francja nadal pozostanie numer jeden .Snieg ! A nie śnieg z kaszą jak to bywa w innych częściach alpejskich . A nartowanie na 3400 już samo przez się mówi że warto tam pojechać . Klimat dla osób off również wymarzony do jazdy,sam spróbowałem i szczerze podobało mi się cholernie .

Infrastruktura ! Hmmm,teraz przy kawce z widokiem na zieloną trawkę 🤦‍♂️ tak się zastanawiam, aczkowiek już parę dni temu to do mnie dotarło,że jak była dyskusja o FR z którą nie do końca się zgadzałem to teraz przyznaję rację . W tym ON wszystko jest do wymiany . Dobrze,że od przyszłego sezonu będzie już działała 3S. Ale żeby w 2024 roku nie było ani jednej kanapy z zasłonami to faktycznie kpina . 
Tak szczerze to przy Tignes&Vd’I czy 3D faktycznie druga liga FR i zdecydowanie podpisuję się pod słowami @Wujot2 jak i innych kolegów że to średniowiecze jeżeli chodzi o infrastrukturę. Jednak trzeba również uczciwie napisac ,że służby wykonują rewelacyjna pracę przygotowania tego ośrodka dla przyjeżdżających  czy to trasowo czy u górnego dla bezpieczeństwa lawinowego czy już w samym miasteczku. 👌
 

Kiedyś wrócę to wiem napewno ale w drugim lub trzecim tygodniu stycznia .

Kierunkami głównymi na niedaleka przyszłość pozostaje Tignes i 3D. Jak znajdę chętnych na koniec marca do tych ON to tak sobie myślę,że zgodę od rodzinki jeszcze na taki wyjazd w tym sezonie dostanę .🥳

Francja elegancja, choć było tłoczno to jednak bajkowo jak zawsze ! Dlatego warto tak jechać!
 

pozdrawiam mega serdecznie z zielonej niziny 🙌 

Jeszcze dodam bo warto o tym napisać !

Cena wynajmu apartamentu wyniosła mnie za tydzień w okresie sylwestrowym jedyne 428€ trzy osoby plus pies.

IMG_0913.jpeg

IMG_0906.jpeg

IMG_0908.jpeg

IMG_0909.jpeg

IMG_0910.jpeg

IMG_0900.jpeg

IMG_0904.jpeg

 

IMG_0814.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan napisał:

jestem w Les Menuires od 23 marca do 6 kwietnia

Jan,kto wie może uda sie mi się znaleźć osobę lub najlepiej dwie do zbicia kosztów na wyjazd to bankowo pojadę . Póki co patrzyłem dziś na kamery Winterberg,może wyskoczę na dzionek w tygodniu, środa lub  czwartek bo ma pizgać mrozem a armaty z kamer walą białym szaleństwem 😉
 

pozdrawiam serdecznie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...