Skocz do zawartości

Jakie narty dla średnio zaawansowanego?


miki2409

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

No chyba do masterów to im trochę brakuje, to taka fajna narta do wszystkiego, nigdy nie będzie masterem ani SL ale coś faktycznie pomiędzy, wąska pod butem toteż szybka ze skrętu w skręt, faktycznie woli średni skręt, ale można ją zmusić do bardzo wąskiego śladu, wg. mnie elastyczna, ale mimo wszystko dobrze trzyma na twardym, chyba nie ma rockera, tylko full camber, stabilna przy wyższych prędkościach i wg mnie solidna narta. Wszyscy ortodoksi powinni tego typu narty spróbować, bo naprawdę ma speed, sportowy charakter, a mimo wszystko łatwa i przyjazna narta (o ile tak to można określić).

pozdrawiam

Ja myślę, że zawsze warto mocniej pochylić się nad odczuciami takich osób jak nasz Bruner czy Pan Kurdziel. To osoby, które odjeżdżają wiele desek w sezonie i nie są przywiązane przez to do jednej narty. Nawet jeśli mają jak każdy swój styl i preferencje, to jednocześnie też szerokie spektrum porównawcze.

Co może taki jak ja, skoro się dopiero uczy, a w miarę świadomie miał na nogach 4 pary nart, czy autor wątku? Tylko bazować na wypadkowej opinii innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucky_luke napisał:

Mam wersję "bez PRO". Mają płytę i uważam, że to bardzo dobra narta - nie tylko dlatego że moja ;).

Wiązania można wziąć lepsze za małą dopłatą.

Cze

Ja mam jakieś 14-tki, wystarczające, lepszych chyba nie trzeba, tylko ten full diagonal z tyłu mocno wkurzający przy zapinaniu, latają na prawo i lewo i trudno zapiąć jak narta prosto nie leży.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ja mam jakieś 14-tki, wystarczające, lepszych chyba nie trzeba, tylko ten full diagonal z tyłu mocno wkurzający przy zapinaniu, latają na prawo i lewo i trudno zapiąć jak narta prosto nie leży.

pozdrawiam

Ja też mam 14. W standardzie były chyba 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A po co Wam takie sprężyny? Nie było innych?

Pozdro

Mitku

Takie w standardzie, ale ta sprężyna to chyba całe wiązanie trzyma - bo przy wiązaniach w GS-ach to one jakieś liche są - a przynajmniej tak wyglądają, W Atomicach full metal - tu plastik fantastik.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HEADy z systemem KERS - jak na moje zdanie elektryka - to coś jak laleczka voodoo, albo jakiś amulet. To nie ma prawa działać. Chyba do Heada dotarło, że ludzie widzą wciskanie kitu (ten niby układ elektroniczny widoczny na narcie) i teraz jest system EMS - Energy Management System. Tym razem widzę jakieś fizyczne podstawy działania - ale czy to działa (czy moce są dostateczne, by dało odczuwalny efekt) to nie wiem. W narcie nie ma już niby elektroniki, ale elementy piezoelektryczne, które pod wpływem odkształceń wytwarzają różnicę potencjałów i element rezystancyjny, który tę energię rozprasza. Czy to lepsze od mechanicznego tłumienia? Niewątpliwie jedyne i unikalne. Nigdzie nie znalazłem testu systemów Heada - takiego, w którym ktoś by zmierzył tłumienie wibracji w tej narcie, zespół układ elektryczny i porównał bez niego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wojcio napisał:

Mam HEADy z systemem KERS - jak na moje zdanie elektryka - to coś jak laleczka voodoo, albo jakiś amulet. To nie ma prawa działać. Chyba do Heada dotarło, że ludzie widzą wciskanie kitu (ten niby układ elektroniczny widoczny na narcie) i teraz jest system EMS - Energy Management System. Tym razem widzę jakieś fizyczne podstawy działania - ale czy to działa (czy moce są dostateczne, by dało odczuwalny efekt) to nie wiem. W narcie nie ma już niby elektroniki, ale elementy piezoelektryczne, które pod wpływem odkształceń wytwarzają różnicę potencjałów i element rezystancyjny, który tę energię rozprasza. Czy to lepsze od mechanicznego tłumienia? Niewątpliwie jedyne i unikalne. Nigdzie nie znalazłem testu systemów Heada - takiego, w którym ktoś by zmierzył tłumienie wibracji w tej narcie, zespół układ elektryczny i porównał bez niego.

Ale innowacja jest i się sprzedają, a to ważne dla firmy przecież, a czy działa?, no chyba dla nas to nie ma najmniejszego znaczenia i tak pewnie nie odczujemy tych niuansów.

No i pewnie trzeba jeszcze jeździć i giąć te narty niemiłosiernie aby tą energię wytworzyć, bo od szurania to najwyżej włosy na głowie mogą się tylko naelektryzować 🙂

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, miki2409 napisał:

jestem na etapie poszukiwania nart dla siebie. Dziś byłem w sklepie stacjonarnym i Pan zapronował mi narty HEAD WORLDCUP REBELS E-RACE 175. Mam wątpliwości jednak czy nie będą to narty zbyt ambitne dla mnie. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiednich nart.

 

Moim zdaniem gość w sklepie dobrał idealnie, jak według skali filmu oceniasz się na 4+, możesz jeszcze wsiąść magnum Heda. 4 weekendy w roku jazdy, wiek 25lat, więc zdecydowanie twoje umiejętności będą rosły. co 2 lata nart zmieniał chyba nie będziesz, a te wystarczą ci na długo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ale innowacja jest i się sprzedają, a to ważne dla firmy przecież, a czy działa?, no chyba dla nas to nie ma najmniejszego znaczenia i tak pewnie nie odczujemy tych niuansów.

No i pewnie trzeba jeszcze jeździć i giąć te narty niemiłosiernie aby tą energię wytworzyć, bo od szurania to najwyżej włosy na głowie mogą się tylko naelektryzować 🙂

pozdrawiam

Jak dobrze dogniesz to potem można samochód odpalić jak aku siądzie na mrozie. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 21:41, Kubis napisał:

Miki, czy pojedziesz tak jak na filmie na poziomie 5 na równym stoku czerwonym lub czarnym ? (pytam tylko o to, nie żadne muldy itp)

 

Jedna część tej dyskusji była/jest ciekawa. Skala forum jest fajna, ale w rękach osób z doświadczeniem w metodyce szkolenia jazdy na nartach. Do samooceny nie tylko mało pomaga, ale czasami wręcz przeszkadza.

Ten film jest już lepszy. Pierwsze 4 poziomy prawie 1:1 skala forum. Potem jest forumowe 5 i 6, a filmowe 5 to mniej więcej forumowe 7.

Ja, osoba bez doświadczenia, używam takiej metody oceny jazdy amatorów jak ja:

- jezeli nie mam doświadczenia zawodniczego i/lub instruktorskiego to moim MAX jest 7;

- 7 dostaje osoba która na dowolnym stoku, na zniszczonej powierzchni przejedzie jak ten gość z tego filmu pod koniec poziomu 5 (swobodnie, dowolnym typem techniki, w tym skrętem ciętym),

- 85%+ amatorów na stoku ma 2-4 (jak na tym filmie)

- 5, a szczególnie 6 wymaga wielosezonowego treningu.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...