Skocz do zawartości

Jakie narty dla średnio zaawansowanego?


miki2409

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie poszukiwania nart dla siebie. Dziś byłem w sklepie stacjonarnym i Pan zapronował mi narty HEAD WORLDCUP REBELS E-RACE 175. Mam wątpliwości jednak czy nie będą to narty zbyt ambitne dla mnie. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiednich nart.

1. K/M: M

2. Wiek: 25

3. Waga: 90 kg

4. Wzrost: 185 cm.

5. Jak długo jeździsz na nartach? Od około 12-13 lat. Zazwyczaj około 3-4 wyjazdy weekendowe w sezonie

6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 7. 

Z aspiracjami na wyższy poziom. 

7. Jakie masz buty? Salomon Mission Sport

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś? Ostatnio jeździłem na Völkl Deacon XT 168 (Początkowo brałem je pod uwagę odnośnie kupna, ponieważ dobrze mi się na nich jeździło. Natomiast znalazłem informację, że są przeznaczone głównie dla początkujących)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Średni promień skrętu i wyższe prędkości.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? Lubię czerwone trasy oraz niebieskie z tych "trudniejszych". Nie przepadam za płaskimi i monotonnymi niebieskimi trasami. Jeżdżę w Polsce, głównie Białka Tatrzańska, Szczyrk i Karpacz. W marcu planuje wybrać się ze znajomymi na pierwszy wyjazd zagraniczny w Alpy.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć? (turystycznie, sportowo)? Turystycznie z zacięciem sportowym.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku? Swoją kondycję uważam za średnią. Staram się chodzić min 2 razy w tygodniu na basen, a praca wymaga ode mnie ok. 15-20 tys krok dziennie. Tak jak wspomniałem, w sezonie wyjeżdżam około 4 razy na weekend na narty. 

13. Możliwości finansowe: Max ok. 2500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moruniek napisał:

Jakiekolwiek, jakie sobie wymarzysz. Master lub GS. A jak zrewidujesz swój poziom umiejętności do realnego to możemy pomyśleć o czymś innym. 

Nie rozumiem kolego o co chodzi. Z racji, że nie jestem doświadczony pod względem sprzętowym chciałem się doradzić osobom zdecydowanie lepszym pod tym względem. Czytając opis skali zaawansowania jestem zdecydowanie pomiędzy 6, a 7 poziomem z przewagą na 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miki2409 napisał:

Witam,

jestem na etapie poszukiwania nart dla siebie. Dziś byłem w sklepie stacjonarnym i Pan zapronował mi narty HEAD WORLDCUP REBELS E-RACE 175. Mam wątpliwości jednak czy nie będą to narty zbyt ambitne dla mnie. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiednich nart.

1. K/M: M

2. Wiek: 25

3. Waga: 90 kg

4. Wzrost: 185 cm.

5. Jak długo jeździsz na nartach? Od około 12-13 lat. Zazwyczaj około 3-4 wyjazdy weekendowe w sezonie

6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 7. 

Z aspiracjami na wyższy poziom. 

7. Jakie masz buty? Salomon Mission Sport

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś? Ostatnio jeździłem na Völkl Deacon XT 168 (Początkowo brałem je pod uwagę odnośnie kupna, ponieważ dobrze mi się na nich jeździło. Natomiast znalazłem informację, że są przeznaczone głównie dla początkujących)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Średni promień skrętu i wyższe prędkości.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? Lubię czerwone trasy oraz niebieskie z tych "trudniejszych". Nie przepadam za płaskimi i monotonnymi niebieskimi trasami. Jeżdżę w Polsce, głównie Białka Tatrzańska, Szczyrk i Karpacz. W marcu planuje wybrać się ze znajomymi na pierwszy wyjazd zagraniczny w Alpy.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć? (turystycznie, sportowo)? Turystycznie z zacięciem sportowym.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku? Swoją kondycję uważam za średnią. Staram się chodzić min 2 razy w tygodniu na basen, a praca wymaga ode mnie ok. 15-20 tys krok dziennie. Tak jak wspomniałem, w sezonie wyjeżdżam około 4 razy na weekend na narty. 

13. Możliwości finansowe: Max ok. 2500 zł

Spoko narty.

Inne np Fischer rc one 72 177cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubis, jeżeli chodzi o skalę porównawczą w filmie który przesłałeś to jeżdżę na poziomie ostatniego fragmentu z poziomu 4. 

Panowie, chciałbym tylko uzyskać pomoc w dobraniu nart. Nie jeżdżę profesjonalnej i dlatego określiłem, że szukam nart dla osoby średnio zaawansowanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miki2409 napisał:

Kubis, jeżeli chodzi o skalę porównawczą w filmie który przesłałeś to jeżdżę na poziomie ostatniego fragmentu z poziomu 4. 

Panowie, chciałbym tylko uzyskać pomoc w dobraniu nart. Nie jeżdżę profesjonalnej i dlatego określiłem, że szukam nart dla osoby średnio zaawansowanej. 

Żeby dobrać Ci sprzęt musimy zweryfikować co umiesz. A do 7 to ho ho w takim razie. To teraz można pomyśleć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, miki2409 napisał:

Kubis, czytając skalę forum od 1 do 10 zdecydowanie zakwalifikowalbym siebie przynajmniej do 6. Może masz rację, że do 7 mi brakuje aczkolwiek wiemy juz o co chodzi. Prosiłbym o pomoc w dobraniu sprzętu.

Cześć

Nie. To jak jeździsz jest ważne bo ludzie tu biorą odpowiedzialność za swoje słowa i jak się oceniasz na 7 - w miarę zorientowany PI - to nie ma takiej możliwości, żebyś nie umiał sobie dobrać sprzętu. A jak się mylisz w ocenie - a się mylisz bo znam się na tym - to sobie po prostu zrobisz krzywdę i będziesz miał pretensje.

Jeżeli się upierasz przy swoim kupuj w ciemno GS - najlepiej komórkę, ewentualnie Mastera 185-190cm i będziesz zadowolony.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubis napisał:

Miki, czy pojedziesz tak jak na filmie na poziomie 5 na równym stoku czerwonym lub czarnym ? (pytam tylko o to, nie żadne muldy itp)

 

Cze

Świetny film - na stałe trzeba podlinkować do skali, szybko rewidują wszyscy skalę swoich umiejętności, szkoda że tylko do 5-ki jest, jeszcze ze 2 poziomy mogły by być i byłoby perfect.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Świetny film - na stałe trzeba podlinkować do skali, szybko rewidują wszyscy skalę swoich umiejętności, szkoda że tylko do 5-ki jest, jeszcze ze 2 poziomy mogły by być i byłoby perfect.

pozdrawiam

Jak ktoś jeździ tu powyżej 5 to nie zadaje pytań o buty, narty itp 5 na filmie to forumowe 7-8. Różnica między 4 i 5 z filmu znaczna, ale łatwo się zdecydować każdemu. Albo potrafię albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też wtrącę swoje 3 grosze, mam, używam i jestem zadowolony. Chociaż opinie kolegów że sa to z tych smojeżdzących 🙂  są mylne. Nie boją się prędkości, w średnim b. dobre, w różnych warunkach śniegowych się sprawdzają, a jak się chce to prawie jak na SL można na nich śmigać. Ja mam wersję PRO - czym od zwykłej się różni - nie wiem.

Przy twoim wzroście optowałbym za 180cm, dalej będą skrętne bo stosunkowo mały promień mają - nie będzie praktycznie różnicy między 175 cm, a jeszcze pewnie będą bardziej stabilne, chociaż ja nie zauważyłem (mam 175cm ale jestem niski) braku stabilności przy jakiejkolwiek prędkości. No na krechę to na nich nie jeździłem z Giewontu, ale w szybkiej jeździe na pustych Włoskich stokach jak dla mnie fenomenalne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubis napisał:

Jak ktoś jeździ tu powyżej 5 to nie zadaje pytań o buty, narty itp 5 na filmie to forumowe 7-8. Różnica między 4 i 5 z filmu znaczna, ale łatwo się zdecydować każdemu. Albo potrafię albo nie.

Cześć

Nawet Ci zaawansowani mogą mieć jakieś pytania, może nie typu jaki flex, jakie buty czy jaka długość nart, ale opinie innych zaawansowanych mogą być dla nich jakąś wskazówką.

Skala forum wg. mnie do modyfikacji, co do filmu - świetny, ale jak pisałem jeszcze ze 2 nawet 3 poziomy powinny być, po to aby samoocena była rzetelna, widząc poziom np 7 będą wiedzieć że do takiej jazdy jeszcze duuuuuuuuuuużo im brakuje, a 8/9 osiągalne po reinkarnacji 😉 , z opisu skali każdy może się podciągnąć 6-8, wg mnie 7-9 to kozaki jakich mało, 10 po za zasięgiem 99,99% forumowiczów - tylko dla wybranych o ile się tacy trafią. Ponadto oznaczyłbym dodatkowo ludzi takich jak @Adam ..DUCH, @Mitek i im podobnych że mają wiedzę szkoleniową (a jest tu ich paru), że nie pier...lą głupot, tylko tak po prostu jest.

pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

PRO jest minimalnie cięższa 4830 zamiast 4810, czyli mogą mieć więcej grafenu (wnioskuję, że chodzi o nieco inną sztywność tej narty).

Cześć

Myślę, w takim razie, że gruda śniegu zebrana od wiązanie może naprawdę wiele zmienić...

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dzięki - sporo się dowiedziałem o swoich nartach 🙂

Te narty są elastyczne, przynajmniej tak mi się wydaje i kolega przy swojej wadze chyba powinien jak coś w PRO celować - ta płyta coś usztywnia nartę, chyba bo nie wiem.

Właśnie je zawiozłem do serwisu i przyglądałem się - mają płytę - ale zdjęcie sote narty @nikon255 dopiero obrazuje co to naprawdę jest - podkładka czy płyta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcos73 napisał:

Panowie

Dzięki - sporo się dowiedziałem o swoich nartach 🙂

Te narty są elastyczne, przynajmniej tak mi się wydaje i kolega przy swojej wadze chyba powinien jak coś w PRO celować - ta płyta coś usztywnia nartę, chyba bo nie wiem.

Właśnie je zawiozłem do serwisu i przyglądałem się - mają płytę - ale zdjęcie sote narty @nikon255 dopiero obrazuje co to naprawdę jest - podkładka czy płyta.

pozdrawiam

Aż sobie test ntn tych nart zobaczyłem jeszcze raz. Ponoć Head najbardziej "chciał" dłuższy skręt. Mniemam (bez przejęcia), że jemu najbliżej do np.mastera Rossi czyli rozumiem, że dzięki producentom możemy z coraz większą dokładnością dopasować nartę do naszych preferencji. Zatem problemem nie jest już dobór narty...nim jest określenie naszych preferencji, stylu i umiejętności 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gabrik napisał:

Aż sobie test ntn tych nart zobaczyłem jeszcze raz. Ponoć Head najbardziej "chciał" dłuższy skręt. Mniemam (bez przejęcia), że jemu najbliżej do np.mastera Rossi czyli rozumiem, że dzięki producentom możemy z coraz większą dokładnością dopasować nartę do naszych preferencji. Zatem problemem nie jest już dobór narty...nim jest określenie naszych preferencji, stylu i umiejętności 🙂

Cze

No chyba do masterów to im trochę brakuje, to taka fajna narta do wszystkiego, nigdy nie będzie masterem ani SL ale coś faktycznie pomiędzy, wąska pod butem toteż szybka ze skrętu w skręt, faktycznie woli średni skręt, ale można ją zmusić do bardzo wąskiego śladu, wg. mnie elastyczna, ale mimo wszystko dobrze trzyma na twardym, chyba nie ma rockera, tylko full camber, stabilna przy wyższych prędkościach i wg mnie solidna narta. Wszyscy ortodoksi powinni tego typu narty spróbować, bo naprawdę ma speed, sportowy charakter, a mimo wszystko łatwa i przyjazna narta (o ile tak to można określić).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...