Skocz do zawartości

Jaworzyna Krynicka


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Kto napisał, ze jeżdżę na siłę, za karę? Ja na pewno nie, a że ktoś sobie dorabia inną teorię do moich wypowiedzi to jego sprawa. Napisałem co mnie denerwuje, a Wy od razu, że nie lubię Jaworzyny. Ani kocham, ani nienawidzę, po prostu jak jestem w okolicy to jadę i jeżdżę, a jak mnie coś wkurza to o tym piszę. Jeździłem w Dwóch Dolinach, na Azotach, Słotwinach, Jaworzynie, nigdzie na siłę. Jak nie lubię jakiejś górki (vide telegraf) to sie tam nie pojawiam, a jak mnie coś denerwuje to pisze o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto napisał, ze jeżdżę na siłę, za karę? Ja na pewno nie, a że ktoś sobie dorabia inną teorię do moich wypowiedzi to jego sprawa. Napisałem co mnie denerwuje, a Wy od razu, że nie lubię Jaworzyny. Ani kocham, ani nienawidzę, po prostu jak jestem w okolicy to jadę i jeżdżę, a jak mnie coś wkurza to o tym piszę. Jeździłem w Dwóch Dolinach, na Azotach, Słotwinach, Jaworzynie, nigdzie na siłę. Jak nie lubię jakiejś górki (vide telegraf) to sie tam nie pojawiam, a jak mnie coś denerwuje to pisze o tym.

I tak trzymaj ,takie jest też przeznaczenie tego forum.

 

 Jak jadę wypocząć w góry to staram się widzieć dobre strony tego wypoczynku, a pierdołami nie zaprzątam sobie głowy. W każdym ośrodku znajdziemy coś co nas będzie irytować i jeśli będziemy się nad tym skupiać to zamiast wypocząć wrócimy z urlopu sfrustrowani. :)

 

Brawo! :) w kontekście naszego sportu narodowego ,to jest bardzo ważna umiejętność,też się staram znaleźć dobre strony każdego wyjazdu i wiele razy przekonałem się już ,że najważniejsze ,to nie zniechęcać się na starcie,często pozornie kiepsko zapowiadający się dzień,wyjazd,nie tylko narciarski, może przerodzić się w bardzo ciekawą przygodę,trzeba czasem tylko zmienić podejście,skorygować plan,miejsce ,albooo... towarzystwo ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jaworzynie nie zmieniło się od lat jak tam jeżdżę prawie wcale,

To chyba jeździsz od niedawna. Na Jaworzynie w przeciągu ostatnich lat zmieniło się i to dużo.

Np doszły 2 wyciągi krzesełkowe , kilka knajp, kilka tras. Dzięki wybudowaniu krzesełek przy dolnej stacji gondolki praktycznie zlikwidowano kolejki do niej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesio, nie znam Ciebie, nie śledzę Twoich postów, ale Twoje wpisy w tym wątku to czyste czepianie się mojej osoby. Co masz do mnie? Zrobiłem ci krzywdę w życiu? Może jesteś rzecznikiem prasowym ON Jaworzyna Krynicka? Nie rozumiem Twojego postępowania, chyba jestem zbyt mało inteligentny, ale widocznie Bozia mi rozumku poskąpiła :( Napisałem wyraźnie co mnie irytuje, a Ty dalej swoje. Piszesz, że Jaworzyna to super stacja, czy ja temu zaprzeczałem? NIE. Więc odwal się ode mnie. Chyba jasno wyraziłem swoje zdanie. Nie jestem zadowolony, że w "restauracji" na stoku muszę płacić za WC, jeśli Ty jesteś szczęśliwy to Twoja kasa i Twoja satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesio, nie znam Ciebie, nie śledzę Twoich postów, ale Twoje wpisy w tym wątku to czyste czepianie się mojej osoby. Co masz do mnie? Zrobiłem ci krzywdę w życiu? Może jesteś rzecznikiem prasowym ON Jaworzyna Krynicka? Nie rozumiem Twojego postępowania, chyba jestem zbyt mało inteligentny, ale widocznie Bozia mi rozumku poskąpiła :( Napisałem wyraźnie co mnie irytuje, a Ty dalej swoje. Piszesz, że Jaworzyna to super stacja, czy ja temu zaprzeczałem? NIE. Więc odwal się ode mnie. Chyba jasno wyraziłem swoje zdanie. Nie jestem zadowolony, że w "restauracji" na stoku muszę płacić za WC, jeśli Ty jesteś szczęśliwy to Twoja kasa i Twoja satysfakcja.

Nie wiem dlaczego informację o tym co zmieniło się na Jaworzynie w ostatnich latach uznałeś za czepianie się, ale więcej nie będę tego robił

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z pewnością nie jest to najlepsza górka w Polsce. Jedna z paru niezłych ale jak zrealizują 7V będzie!

Pozdro

Chyba ,że wcześniej połączą wyciągami Skrzyczne z Małym Skrzycznym,albo zrealizują projekt Solisko Arena,prędzej to pierwsze wchodzi w grę, mówiąc o czysto narciarskim aspekcie ,raczej inne ośrodki nie mają szans z ponad 30 km tras,kilkoma o długości 3-5 km i przewyższeniu ponad 700 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaworzyna na pewno jest jednym z lepszych ośrodków w Polsce. Jednak ma swoje wady:

 

1. Rzadko są otwarte wszystkie stoki. Tzn zakładając że sezon w Polsce trwa od połowy grudnia do połowy marca to na Jaworzynie wszystkie stoki otwarte są zazwyczaj koło miesiąca. Jaworzyna zazwyczaj otwiera dosyć późno stoki, na pewno nie jest i nie bywa pierwsza w Polsce. Zależy oczywiście od zimy. I to jest chyba najwięszky minus tego ośrodka, tzn, że wszystko zależy tam od pogody. Bywają ośrodki gdzie przy bardzo złych warunkach pogodowych trasy są przygotowane. Tutaj tak nie jest

 

2. Niska wysokość. Górna stacja to 1100 metrów, a to powoduje, że własnie stacja jest uzależniona od warunków atmosferycznych.

 

3. Duża ilość osób. W tym roku chyba było ich mniej niż zwykle, bo podskoczyły ceny, ale ludzi i tak jest multum, zwłaszcza w okresie ferii. No ale tak to akurat jest w wielu miesjcach.

 

4. Mała przepustwość orczyków. Zjedziesz czarną i musisz stać 15 minut w kolejce do orczyka żeby wjechać 1km.

 

5. Chyba najwyższe ceny w Polsce. Karnet kosztuje 110zł. Zlikwidowano bardzo fajne karnety półdniowe (9:00-15:00; 12:00-18:00), jakiś czas temu były też zniżki dla posiadaczy kart Plusa. Teraz tego nie ma.

 

6. Przy złych warunkach pogodowych trasa jest rozjechana po 2 godzinach, a muldy sięgają kolan. Przy dobrych warunkach pogodowych zajmuje to 4-5godzin.

 

 

No ale Jaworzyna ma podstawową zaletę - ma 2 długie (ok 2km) trasy, które rano są dobrze przygotowane. Ma wygodną i w miarę sprawną gondolkę i wyjeździć się da. Super by było gdyby projekt 7 dolin się powiódł, osobiście watpie że to wyjdzie ponieważ te ośrodki są za nisko i ciężko im będzie zarobić na siebie przez 2 miesiące ( bo w kwietniu czy grudniu tam się nie pojeździ). Na początku byłbym zadowolony gdyby istniejące orczyki zastąpić krzesłami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ad 1) Z tym się nie zgadzam. W porównaniu ze wszystkimi innymi ośrodkami. Obserwuję sytuację do 15 lat to w porównaniu ze Szczyrkiem, Pilskiem, Szrenicą, Kopą, Kasprowym i nawet Czarną Górą 100% otwartych stoków na Jaworzynie zdarza się o wiele częśćiej i trwa przeciętnie dłużej.

Ad 2) To dotyczy większości gór w Polsce. Niestety wysokich gór u nas na lekarstwo. 1100 m npm to i tak Polska czołówka.

Ad 4) Przepustowość jest dostosowana do stoków i jest jak na warunki takiego ośrodka dość dobra. Przy 100% otwarciu na Jaworzynie jest gdzie jeździć. 

 

Ceny są związane z podażą. Niestety Jaworzyna nie ma konkurencji w najbliższej okolicy. Porównywanie cen do Alp nie ma sensu. Butelka wody na pustyni musi kosztować więcej.

 

Jestem regularnym gościem w Krynicy w okresie Sylwestrowym od 1998 tylko raz w tym okresie nie działała trasa nr 1 (2002/2003).Są dni, kiedy jazda na Jaworzynie z powodu ilości ludzi nie ma sensu.  Jednak w ostatnich 16 latach spędziłem na tej górze grubo ponad 100 dni. Nie ma drugiej góry w Polsce, która tak odpowiadałaby mi pod względem naturalnym (długość, wyprofilowanie i nachylenie stoków). Też mnie wkurza płatny kibel. Płatny parking już mniej, bo ogranicza to trochę ilość samochodów). Myślę, że góra zasługuje na wyprzęgane kanapy. Aż prosi się o połączenie i jeden karnet ze Słotwinami. Wygląda na to, że Słotwiny z Jaworzyną połączy Henryk. To dopiero będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi to pojąć ,że kible i parking są dodatkowo płatne jakby nie było można np. doliczyć dychę do karnetu , nie zrozumiem tego nigdy choć Jaworzynę  Krynicką zajezdzam już 15 lat .Ceny jak ceny w polskich realiach są faktycznie najwyższe jakby to nie przeliczać /km tras , czas na stoku i dostępność/.Jest jednak komfort w postaci gondolki 2 kanap i od jakiegoś czasu postępującym brakiem kolejek .Optymalny karnet to 4godzinny można wszystko zjeździć po kilka razy potem robi się lipa,jeden lubi powidło drugi mydło i po 13 ceny powinny być już symboliczne.Widziałem wiele razy narciarzy załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne na stoku i bynajmniej nie z chciwości .Jadąc na JK wiem że muszę się zaopatrzyć bezwzlędnie w drobne dla siebie i rodzinki choć w Ośrodku w kasie można płacić kartą.Ci co ośrodek odwiedzają pierwszy raz lub się po prostu zapomnieli może spotkać irytujaca niespodzianka na stoku bo w informacjach Ośrodka ciężko znaleźć info o płatnych kiblach i parkingu .No cóż pozostaję olać irytujący problem jak już nie będzie innego wyjścia /dosłownie/

Tak prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem o co Wam chodzi z tymi płatnymi kiblami. Jeżdżę na Jaworzynie od momentu jej powstania i jeszcze nigdy nie zapłaciłem złotówki za kibelek, w lesie też nie robię. U Golca się np nie płaci. Coś mnie przez ten czas ominęło? Parking - fakt jest płatny, ale kibelki? Chyba chodzę do innych knajp na PPR_ka :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Egh, tanio nie jest. Skipass sezonowy tylko dla instruktorów, w cenie raczej zaporowej. Szkoda. Przynajmniej całodniówka w marcu ma rozsądną cenę.

 

Tylko patrząc na dwie ostatnie zimy to w marcu było już kiepsko z warunkami. Jaworzyna nawet przy jeszcze dobrych warunkach często w marcu zamyka niektóre trasy (często trasa 5 już nie działa) i niektóre wyciągi (kszesło przy trasie 6, orczyki przy 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię zrozumieć właścicieli stoków z podnoszeniem cen i to jeszcze w taki sposób że cena za 2 godziny to 65 zł gdzie przecież i tak wyciąg chodzi i tak chodzi .Karnet 1 dniowy cena 110zł tylko szkoda że nie napisali tego w godzinach,wtedy pewnie każdy by ich od razu skreślił

 

brak karnetu rodzinnego też nie zachęca do zjeżdżania.Znam rodziny gdzie jest 4 dzieci i jeżdżąć tydzień na jaworzynie można stracić majątek

 

może te ceny porównać z podobnym wielkością, konkurencyjnym ośrodkiem zagranicą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię zrozumieć właścicieli stoków z podnoszeniem cen i to jeszcze w taki sposób że cena za 2 godziny to 65 zł gdzie przecież i tak wyciąg chodzi i tak chodzi .Karnet 1 dniowy cena 110zł tylko szkoda że nie napisali tego w godzinach,wtedy pewnie każdy by ich od razu skreślił

 

brak karnetu rodzinnego też nie zachęca do zjeżdżania.Znam rodziny gdzie jest 4 dzieci i jeżdżąć tydzień na jaworzynie można stracić majątek

 

może te ceny porównać z podobnym wielkością, konkurencyjnym ośrodkiem zagranicą ??

Cześć

Bardzo dużo racji. Niestety duże koszty utrzymania stacji przy słabych zimach są ale chyba dowalają sporo "na zapas". Absolutnym skandalem jest natomiast brak karnetów rodzinnych i zniżek dla dzieci. Zresztą ten brak zniżek dla dzieci jest chyba jakimś polskim "rozwiązaniem systemowym", bo o fikcji typu 10% do 8 roku życia albo do 3 lat za darmo nawet nie ma co wspominać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo dużo racji. Niestety duże koszty utrzymania stacji przy słabych zimach są ale chyba dowalają sporo "na zapas". Absolutnym skandalem jest natomiast brak karnetów rodzinnych i zniżek dla dzieci. Zresztą ten brak zniżek dla dzieci jest chyba jakimś polskim "rozwiązaniem systemowym", bo o fikcji typu 10% do 8 roku życia albo do 3 lat za darmo nawet nie ma co wspominać.

Pozdrowienia

tak, w polsce zniżki na karnety rodzinne to temat dla prezesa pisu chyba?:)  

ale akurat na jaworzynie rozumiem ich brak - jest to zatłoczone miejsce, ludzie pędzą na oślep, dla dzieci nie jest tam po prostu bezpiecznie. góra fajna i pozwala na pohulanie ale wyprzedzanie krasnali w szczycie sezonu to nie jest moje ulubione zajęcie. sama tam swoich dzieci nie wysyłam, na jaworzynie jeżdże tylko z mężem, czasem dzieci z nami po nowym roku bywały, od 2 stycznia, gdy następował odpływ do szkół. obecniene trzech króli tego odpływu nie zapewnia, więc krynica znów dla nas zaporowa z powodu tłumów. jeździmy na magurze - tam jesteśmy na całym stoku  w porywach do 30 osób. (w tym roku w czasie ferii warszawskich 2 rodziny i kiloro singli w ciągu dnia, poza łikendem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w polsce zniżki na karnety rodzinne to temat dla prezesa pisu chyba? :)

ale akurat na jaworzynie rozumiem ich brak - jest to zatłoczone miejsce, ludzie pędzą na oślep, dla dzieci nie jest tam po prostu bezpiecznie. góra fajna i pozwala na pohulanie ale wyprzedzanie krasnali w szczycie sezonu to nie jest moje ulubione zajęcie. sama tam swoich dzieci nie wysyłam, na jaworzynie jeżdże tylko z mężem, czasem dzieci z nami po nowym roku bywały, od 2 stycznia, gdy następował odpływ do szkół. obecniene trzech króli tego odpływu nie zapewnia, więc krynica znów dla nas zaporowa z powodu tłumów. jeździmy na magurze - tam jesteśmy na całym stoku  w porywach do 30 osób. (w tym roku w czasie ferii warszawskich 2 rodziny i kiloro singli w ciągu dnia, poza łikendem)

Cześć

Nie rozumiem zupełnie takiego podejścia. To, że ktoś "pędzi na oślep" świadczy jedynie o tym, że nie dorósł do uprawiania narciarstwa i trzeba go relegować ze stoku. Stoki na Jaworzynie są łatwe i powinny być dostępne dla wszystkich, zwłaszcza dzieci. Bezpiecznie na nartach można jeździć wszędzie i poprowadzić dziecko/grupę w taki sposób by możliwość kolizji zminimalizować. Każdego można ominąć i na każdego należy zwracać uwagę- to podstawowe zasady poruszania się po stoku.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie rozumiem zupełnie takiego podejścia. To, że ktoś "pędzi na oślep" świadczy jedynie o tym, że nie dorósł do uprawiania narciarstwa i trzeba go relegować ze stoku. Stoki na Jaworzynie są łatwe i powinny być dostępne dla wszystkich, zwłaszcza dzieci. Bezpiecznie na nartach można jeździć wszędzie i poprowadzić dziecko/grupę w taki sposób by możliwość kolizji zminimalizować. Każdego można ominąć i na każdego należy zwracać uwagę- to podstawowe zasady poruszania się po stoku.

Pozdrowienia

 

Cześć

Nie rozumiem zupełnie takiego podejścia. To, że ktoś "pędzi na oślep" świadczy jedynie o tym, że nie dorósł do uprawiania narciarstwa i trzeba go relegować ze stoku. Stoki na Jaworzynie są łatwe i powinny być dostępne dla wszystkich, zwłaszcza dzieci. Bezpiecznie na nartach można jeździć wszędzie i poprowadzić dziecko/grupę w taki sposób by możliwość kolizji zminimalizować. Każdego można ominąć i na każdego należy zwracać uwagę- to podstawowe zasady poruszania się po stoku.

Pozdrowienia

tak, można ominąc - pytanie, jak zrobić, by to ciebie ominięto? mam wpływ na wybór trasy ale nie jestem w stanie w takim tłoku ustrzec nas przed nachlanymi piwskiem rajdowcami, którzy myślą, że szusują na alpejskich pustkowiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, można ominąc - pytanie, jak zrobić, by to ciebie ominięto? mam wpływ na wybór trasy ale nie jestem w stanie w takim tłoku ustrzec nas przed nachlanymi piwskiem rajdowcami, którzy myślą, że szusują na alpejskich pustkowiach. 

Cześć

Jesteś, jesteś zapewniam. Spokój, obserwacja, taktyka jazdy, zmiany stoków w odpowiednim momencie czasie. Wszystko co robimy na nartach zależy od nas.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jesteś, jesteś zapewniam. Spokój, obserwacja, taktyka jazdy, zmiany stoków w odpowiednim momencie czasie. Wszystko co robimy na nartach zależy od nas.

Pozdrowienia serdeczne

...a potem jadę krzesłem na jaworzyńskiej 2ce i z góry widzę grupkę pań i panów w garniturach na środku stoku,pytam kolegę z obsługi,który jedzie ze mną,kto to-a to była prokuratura,która badała sprawę czołowego zderzenia 2 ludzi,w którym zginął mój kolega Marek K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...