Jump to content

Grzechotnik:)

Members
 • Posts

  77
 • Joined

 • Last visited

Grzechotnik:)'s Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Nordica Doberman Spitfire EDT i długo, długo nic.....
 2. Pewnie taki karnet nie będzie obowiązywał po drugiej stronie. Czyli, jak odbiłeś się na dole w Wierchomli, to tylko Wierchomla, Polanki, Frycek. A jak odbijesz się w dole w Szczawniku to możesz korzystać ze Szczawnika I oraz II. Zresztą gdybyś chciał w ciągu tych 3 godzin przedostać się z jednej strony na drugą, to więcej czasu stracisz na wyciągach, niż podczas jazdy. Mnie tylko martwi fakt, że chyba ba stałe zrezygnowali z karnetu od 9 do 17
 3. Trasa czerwona otwarta na całej szerokości, czy zwężona?
 4. Sam sobie odpowiem Na Azotach czynna główna trasa. Według zapewnień na stronie warunki bardzo dobre. Według mnie wyśmienite na całej szerokości.  Na Słotwinach trasa po lewej stronie wyciągu warunki bardzo dobre. Trasa po lewej stronie, obok orczyka ma sporo przetarć, zwłaszcza w górnej części.  Tak to wygląda: Warunki trudne, ale lawirując pomiędzy wystającą trawą, da sie zjechać bez uszczerbku dla nart. Wyjazd udany i tylko ta tabliczka na parkingu o opłacie 8 zł jest irytująca. Czasy się zmieniły panowie i nikt nie lubi być traktowany jak frajer z wypchanym portfelem. To już lepiej zrobić jak na Czantorii, cenę za parking wliczyć w karnet. Niby to samo a jednak ładniej i grzeczniej.  
 5. Jak prezentują się warunki na trasach? Obie trasy w dobrym stanie? Odwilż nie czyni spustoszenia? Wybieram się w poniedziałek, ale w ciemno jechać mi się nie chce.
 6. W górnej części wyciągu Szczawnik I, potrafi przewiać kask, grubą kominiarkę i uszy odmrozić, jak będziesz z gołą głową, to nie ma siły, długo tam Cię zapamiętają  Chyba się wybiorę w tym terminie, bo muszę to zobaczyć!
 7.   Należałoby mocniej protestować przeciw technologiom zmniejszającym poziom CO2 (elektrownie atomowe, gaz łupkowy, wiatraki, panele słoneczne itp.) oraz popierać technologie oparte na węglu oraz wspierać wycinanie lasów w Brazylii aby przyspieszyć ten proces.   Nie wierzę w tak elementarny wpływ naszej cywilizacji na klimat. Zbyt ciency jesteśmy wobec natury, żeby sobie ją regulować  poziomem CO2. To jakiś bardziej złożony proces związany z cyklami klimatycznymi naszej planety albo nawet przebiegunowaniem Ziemi. A że żyjemy w ustroju kapitalistycznym, to paru gości wpadło na wspaniały pomysł, dlaczego na tych zmianach trochę nie zarobić? I wymyślili dziurę ozonową, pakiet klimatyczny i energię ekologiczną. Tylko tych lasów w Amazonii szkoda, ale tego paskudztwa co tam pośród wilgotnego poszycia mieszka to juz trochę mniej.
 8. Wygląda na to, że w końcu przejadę się na samą górę wagonikiem, koniec z maszerowaniem pod Goryczkową. 
 9. Cześć.  Jeżeli szukasz innych atrakcji, to chyba lepiej zakwaterować się w Szczawniku. Masz bliżej do Krynicy gdzie jest sztuczne lodowisko i kilka basenów w hotelach. Co do kwater to nie wiem, bo mam tam zbyt blisku żeby noclegu szukać. Ale tam prawie w każdym domu coś wynajmują, więc nie będzie problemu, w sieci pewnie jest pełno ogłoszeń. Parkingi bezpłatne są i od strony Wierchomli i od Szczawnika. Przy Wierchomli jest kilka parkingów, nieco oddalonych od dolnej stacji. Przy Szczawniku jest duży parking zaraz przy kasach. Jednak o 11 jak wszędzie może być problem z parkowaniem. Lepiej poszukać kwatery blisko wyciągu. Są zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Wierchomla i Szczawnik są przedzielone przez pasmo górskie na którym znajdują się obie stacje. Po jednej w dolinie masz Wierchomlą po drugiej Szczawnik. Systemem wyciągów jesteś w stanie dostać się z jednej strony na drugą. Obowiązuje jeden, wspólny karnet na obu stacjach. Przy dolnej stacji na Wierchomli masz duże restauracje, przy kasach płaci się kartami. U góry na Wirchomli też jest niewielki bar, na polankach na dole też można sie herbaty napić. W szczawniku na dole są małe prywatne bufety a przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego bardzo klimaciarska knajpa pod dużym namiotem z góralską muzyką. Obok knajpy startuje najłatwiejszy wyciąg Szczawnik nr 2, długa, szeroka, prawie płaska trasa akurat dla dzieci. Po wyjechaniu tym wyciągiem wystarczy, że nie zjedziesz trasą szczawnik 2, tylko odbijesz w lewo i już masz pierwszy wyciąg należący do Wierchomli. Jak będziesz jechał cały czas prosto, grzbietem to dojedziesz ( częściowo musisz odpychać się kijkami) do górnej stacji Na Wierchomli. Przy powrocie musisz być czujny, bo jest pod górkę a wyciągi łącznikowe działają chyba tylko do 16. I przyjdzie Ci spacerować pod górkę z nartami na ramieniu. Nie ma co porównywać Dwóch Dolin z Białką czy Bukowiną, bo ciężko porównać ośrodki komercyjne, położone na pagórkach z dużym ośrodkiem położonym w sercu Beskidu Sądeckiego, wśród dzikiej, nieskażonej przyrody. Tam po prostu czujesz, że jesteś w górach.
 10. Witaj. Tam są trasy dla wszystkich. U góry stromo na dole spokojna niebieska i długa trasa. Obok głównej trasy jest jeszcze wyciąg z prawej strony, niby trasa czerwona, ale łatwa. Zawsze byłem tam w tygodniu i z kolejkami nie było problemu, zresztą ciężko o kolejki przy sieścioosobowej kolejce i idącej równolegle gondoli. W wekendy podobno bywa tłoczno. Dolna stacja jest praktycznie w centrum, dookoła mnóstwo hoteli i kwater. Ogromne prakingi są za darmo. Co do atrakcji to nie wiem, na pewno są jakieś tory saneczkowe itp. Niedaleko jest Poprad z mnóstwem atrakcji a i do tatralandii niedaleko. Jedyny minus to silne wiatry, jakie tam wieją i często uniemożliwjają uruchomienie wyciągów w górnych partiach i najbardziej atrakcyjne trasy są niedostępne. Sześcioosobowa kanapa na dole i gondola wzdłuż najłatwiejszej trasy działają bez względu na wiatr.
 11. Od poniedziałku karnet całodzienny kosztuje 30 zł!!!!!!!!!!!
 12. Na Łysej Górze prawdziwa, tęga zima. Warunki na stoku wspaniałe, ceny karnetów czasowych tańsze o 30 procent. Ludzi bardzo mało, warto się wybrać!
×
×
 • Create New...