Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaworzyna Krynicka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 05 wrzesień 2007 - 12:03

Krynica - Jaworzyna Krynicka

Ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka. Posiada jedną z dwóch w Polsce nowoczesnych koleii gonodolowych, która wynosi nas z Czarnego Potoku prawie na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej. Istnieje również kilka wyciągów orczykowych - przy jednym z nich czarna trasa nr 5, posiadająca akredytację FIS.

Strona ośrodka: http://www.jaworzyna...index_flash.php

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 JimmyG

JimmyG

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 10.2007
1

Napisano 30 październik 2007 - 14:30

Sorry, jeśli coś nie tak robię - nie do końca się tu ogarniam ;)
Piszę w tym temacie, bo duży topik n/t Krynicy jest jakby zamknięty (http://www.skiforum....hread.php?t=321). Pojawiało się w nim pytanie które i mnie nurtuje - czy da się poruszać po Krynicy, do stoków bez własnego transportu? Jak już ktoś pisał coś w tym wątku to były to informacje ogólne i sprzeczne/nieaktualne (inni tak twierdzili). Czy więc ktoś kto bywa (a kilka osób się deklarowało że non-stop tam jest) mógłby powiedzieć jak to jest z tymi busami/pksami? Często, rzadko, na Słotwiny czy tylko na Jaworzynę, jak gęsto przystanki, czy tylko gdzieś w centrum, itp. itd. Byłbym bardzo wdzięczny :)

#3 dziabulek

dziabulek

Użytkownik

• Pip
  • 93 postów
  • Na forum od: 10.2006
19
  • Umiejętności: 8
  • Poznań

Napisano 30 październik 2007 - 16:15

Odpowiadam na pytanie dotyczące komunikacji w Krynicy , otóż miałem ten sam problem akurat w sezonie w którym bylem (2 lata temu) kursował z centrum bezplatny bus 4 razy rano i raz po 16 , nie wiem czy w zeszłym roku również on był i jak to będzie w tym sezonie, natomiast prócz tego są jezcze prywatne busy i PKS także raczej większych problemów z komunikacją niema.
  • JimmyG podziękował za tę wiadomość

#4 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
9
  • Umiejętności: 7
  • wawa

Napisano 10 listopad 2007 - 11:13

Dużo fajnych tras, nowe wyciągi, gondola, dość dobre zaplecze gastronomiczne to są największe plusy tej stacji. Gorzej jest z cenami:(, chyba ta stacja jest zaraz po Kasprowym pod tym względem. Dalej przygotowanie tras też nie jest najlepsze - tutaj widziałem najwięcej i największe muldy.
Nie polecam tej stacji dla początkujących. Jest tam, co prawda dość długa ośla łączka(nie korzystałem) i trasa niebieska o długości 650m, ale reszta to trasy czerwone i jedna czarna. Dwa lata temu byłem tam z początkującymi narciarzami... Przez cały dzień tłukli się tylko po tej jednej niebieskiej trasie, a do tego jeszcze te muldy!! Jeżeli chodzi o początkujących to polecam Słotwiny i Wierchomlę, w nich tak się nie wynudzicie. Jeżeli chodzi o zwolenników jazdy po czerwonych trasach to jak najbardziej jest to ośrodek dla Was! A dodatkowo fajna czarna piątka:D.
Podkreślę jeszcze raz, że to nie jest stacja rodzinna - pomimo, że tak się reklamują! Jeżeli wysyłacie tam swoje pociechy, to zaopatrzcie je w kaski i dodatkowe ochraniacze! Na Jaworzynę przyjeżdża wiele początkujących osób, próbują swoich sił na czerwonych i czarnych trasach. Przez co często można spotkać takiego kamikadze, który nie zważa na innych…
W weekendy, ferie oraz okresie sylwestrowym bywa tam tłoczno, nawet baaardzo tłoczno. Niektóre hotele lub domy wczasowe oferują zniżki na karnety, nawet 15%.

#5 major

major

Użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 11.2007
1
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 19:59

Witam, mam zamiar w tym roku jechac na Jaworzyne i mam pytanie szukam noclegow w cenie kolo30-35zl, po za tym czy orientuje sie ktos w cenach gondolibo na stronie jeszcze nie ma(" moze z tamtego sezonu). Czy to czytalem o muldach to prawda? Za podpowiedz bede wdzeczny. Pozdrawiam

#6 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 12 listopad 2007 - 21:09

Witam, mam zamiar w tym roku jechac na Jaworzyne i mam pytanie szukam noclegow w cenie kolo30-35zl, po za tym czy orientuje sie ktos w cenach gondolibo na stronie jeszcze nie ma(" moze z tamtego sezonu). Czy to czytalem o muldach to prawda? Za podpowiedz bede wdzeczny. Pozdrawiam

Noclegi-szukaj w necie -jest tego mnóstwo,pierwsze z brzegu:

http://spanie.pl/258...y_prywatne.html
Gondola/narciarsko/ i orczyki ruszają w piatek/sobotę więc myślę,ze do tego czasu cennik będzie....
Muldy-owszem były-ale wszyscy wiemy jaki był sezon ostatnio.Dodatnie temperatury i mnóstwo narciarzy sprawiło,ze koło 11-12 muldy były ogromne-szczególnie na '1'

#7 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
9
  • wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 23:16

Ceny były różne w zależności od okresu. Możesz wejść np na narty.onet.pl, tam przy opisie jaworzyny też jest cennik z zeszłego sezonu.
Odnośnie muld, to rano jest OK, a później jest już trochę gorzej. Tak jak przedmówca napisał najgorzej jest na 1, a najlepiej chyba na 2.
Zanim trafiłem na Jaworzynę, zjeździłem trochę sądeckich i pienińskich ośrodków i muszę przyznać, że nigdzie nie widziałem takich wielkich i tak wiele muld jak na Jaworzynie.

#8 croppen

croppen

Nowy użytkownik

• 3 postów
0
  • Umiejętności: 9
  • Wlocławek

Napisano 12 listopad 2007 - 23:24

jaworzyna jest oki osobiscie polecam a muldy jak to muldy zawsze i wszedzie sie zrobia xD a z tym noclegiem do 35 zl to niewiem musisz poszukac wlasnie na onecie albo na www.krynica.pl
pozdrawiam

#9 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 12 listopad 2007 - 23:28

Muldy sa bo ludzi duzo i jak jest jeszcze miekki snieg to sie robia. Bylem tydzien temu na Hintertuxie. Na stromych odcinkach takie sie muldy robily jak na Jaworzynie. O 8 rano to sztruksik jest. Bylem kilka razy to wiem.

#10 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 13 listopad 2007 - 17:10

no i mamy info i pierwszy cennik/ale nie sezonowy;)/:

"Zapraszamy na narty już od piątku 16 listopada.
Trasy II,III oraz trasa dla dzieci będą czynne
od 9.00 do 15.30
Karnety w super promocyjnej cenie:

Całodzienny - 40 zł
Czterogodzinny ruchomy* - 25 zł
(* aktywowany w momencie zbliżenia do czytnika)"

#11 izabela

izabela

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 12.2006
57
  • Umiejętności: 5
  • Pinczow

Napisano 15 listopad 2007 - 19:16

Witam!
Jeśli chcesz jechać na Sylwestra do Krynicy to obawiam się, że nie znajdziesz już wolnych miejsc, przynajmniej nie w tej cenie. Ja szukam już od miesiąca i do tej pory nic nie znalazłam.
A z dziewczyna śmiało możesz tam jechać, sama osobiście polecam "Azoty-Słotwiny" również w Krynicy.:cool:

#12 major

major

Użytkownik

• 29 postów
1
  • Warszawa

Napisano 16 listopad 2007 - 10:05

nie wybieram sie na sylwestra zdecydowanie za duzo ludzi, jade w lutym na ferie. Stwierdzilismy ze bedziemy dojezdzac do krynicy samochodem i zamieszkamy w Tyliczu. Moze ktos wie jak tam wyglada sprawa z punktami gastronomicznymi a moze jest jaskis bar z piwkiem :)

#13 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • Umiejętności: 8
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 16 listopad 2007 - 10:21

http://www.jaworzyna...i/zima_2007.pdf
Tu jest link do dzisiejszych zdjęć z Jaworzyny
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#14 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
9
  • wawa

Napisano 16 listopad 2007 - 11:32

nie wybieram sie na sylwestra zdecydowanie za duzo ludzi, jade w lutym na ferie. Stwierdzilismy ze bedziemy dojezdzac do krynicy samochodem i zamieszkamy w Tyliczu. Moze ktos wie jak tam wyglada sprawa z punktami gastronomicznymi a moze jest jaskis bar z piwkiem :)

Tylicz jest taką trochę dziurą, ale w lutym jeszcze wszystko jest otwarte. Jest tam bar (strasznie zadymiony), pizzeria(po sezonie zamykana) i przy stokach w centrum są jakieś tam bary(nie korzystałem). Ogólnie jest tam ubogo, ale przynajmniej tanio. Jest tam ośrodek top-ski, do którego warto wybrać się na jeden dzień, przy tym ośrodku są dwa całkiem fajne bary;).
Ja robiłem tak, że czasami z rana jeździłem w Tyliczu, później obiadek i następnie na Jaworzynę na jazdę wieczorną(małe kolejki). Jeżeli będziesz tak robił to wyjedź trochę wcześniej, bo czasami ciężko znaleźć miejsce parkingowe, a później trzeba postać trochę w kolejce do kas. Ja ostatnio byłem tam na początku marca i na karnecie wieczornym można jeszcze było jeździć przez godzinę na wszystkich wyciągach, później nieoświetlone zamykano. Jak jest zimno a do tego coś pada z góry, to wieczorem szybko robią się luzy:D. Dla urozmaicenia można na jeden dzień wybrać się na Słotwiny i na jeden dzień do Wierchomli(trochę daleko).
Jeżeli nie zamierzacie jeździć w Tyliczu, to jednak radzę poszukać czegoś bliżej. W Krynicy łatwiej znaleźć fajniejszy lokal;) i lepiej sobie zorganizować czas po nartach, dodatkowo za zaoszczędzone pieniądze na paliwie możesz wynająć droższy nocleg.

P.S. Niektóre większe ośrodki mają zniżki na karnety, warto się zapytać.

Pozdrawiam
cg

#15 major

major

Użytkownik

• 29 postów
1
  • Warszawa

Napisano 16 listopad 2007 - 13:14

Bedzie nas 6 osob i raczej bedziemy poruszac sie jednym samochodem wiec na paliwo az tak duzo nie wydamy a mamy zamiar pojezdzic po roznych stokach, w Tyliczu raczej tylko noclego i jakies piwko wieczorem :):D. Po za tym troche juz obdzwonilem Krynice ceny rosna gdy feria ma mazowieckie :mad:a my niestety mamy w gronie pania nauczycielke :), Dodzwonilem sie do faceta ktory normalnie ma po 45zl ale jak sa ferie z mazowieckiego to juz po 65zl jak dla mnie to troche przesada. w Tyliczu mamy po 25zl z lazienka w kazdym pokoju wiec raczej do Krynicy na kwatery nie zawitamy. Pozdrawiam

#16 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
9
  • wawa

Napisano 16 listopad 2007 - 16:32

Bedzie nas 6 osob i raczej bedziemy poruszac sie jednym samochodem wiec na paliwo az tak duzo nie wydamy a mamy zamiar pojezdzic po roznych stokach, w Tyliczu raczej tylko noclego i jakies piwko wieczorem :):D. Po za tym troche juz obdzwonilem Krynice ceny rosna gdy feria ma mazowieckie :mad:a my niestety mamy w gronie pania nauczycielke :), Dodzwonilem sie do faceta ktory normalnie ma po 45zl ale jak sa ferie z mazowieckiego to juz po 65zl jak dla mnie to troche przesada. w Tyliczu mamy po 25zl z lazienka w kazdym pokoju wiec raczej do Krynicy na kwatery nie zawitamy. Pozdrawiam

Wow, ostro ceny poszybowały;) To w takiej sytuacji polecam na rozgrzewkę odwiedzić ośrodek top-ski w Tyliczu, niecałe 2km od centrum Tylicza. Jeżeli ktoś z Waszej ekipy nie ma nart to zarówno w samym Tyliczu jak i pod top-ski można naprawdę wypożyczyć tanio, ale trzeba się liczyć że sprzęt nie jest najlepszej jakości. Jeżeli wolicie lepszy srzęt to radzę zaopatrzyć się w Krynicy.

#17 izabela

izabela

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 12.2006
57
  • Umiejętności: 5
  • Pinczow

Napisano 16 listopad 2007 - 23:09

Myślę, że w ferie znajdziesz coś w Krynicy. Wejdz na stronkę Starego Domu Zdrojowego w Krynicy, nocleg już od 30 zł od osoby.Sanatorium znajduje się w samym centrum na deptaku. Wszędzie blisko i super klimat.

#18 major

major

Użytkownik

• 29 postów
1
  • Warszawa

Napisano 18 listopad 2007 - 09:48

Jakos uzdrowisko mi nie odpowiada. Wole jednak Tylicz i dosc fajne kwatery.

#19 mati1993

mati1993

Użytkownik

• 22 postów
0
  • Nowy Sacz

Napisano 18 listopad 2007 - 10:57

no i mamy nowy cennik

Całodzienny - 50 zł
Dwugodzinny ruchomy* - 25 zł
Czterogodzinny ruchomy* - 40 zł
(* aktywowany w momencie zbliżenia do czytnika)

#20 jawy88

jawy88

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPipPip
  • 354 postów
  • Na forum od: 10.2006
112
  • krosno

Napisano 18 listopad 2007 - 16:39

no i mamy nowy cennik

Całodzienny - 50 zł
Dwugodzinny ruchomy* - 25 zł
Czterogodzinny ruchomy* - 40 zł
(* aktywowany w momencie zbliżenia do czytnika)

ale byla promocja 2dni jak dla mnie hamstwo myslalem ze przynajmniej z dwa tygodnie bedzie 25pln za 4h. i tyle mnie widzieli na jaworzynie za to wczoraj bylo pieknie i tanio http://s72.photobuck...z555/jaworzyna/