Skocz do zawartości

Materiały szkoleniowe


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Chertan napisał:

A nie widziałem. Z domu ekonomicznie wychodzi mi podobnie, a czasowo godzina dłużej co najmniej. Ale gdyby było fajne towarzystwo to czemu nie. Może skoczymy za to w niedzielę rano?

Cze

Chyba nie dam rady, w sobotę jadę z Żoną, bo jest przybita (ja i syn też) po odejściu naszego ukochanego psa po 18-tu latach. Taka pustka w domu.

pozdrawiam

ps. Może w przyszłym tygodniu, chyba śniegu nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 19:34, Adam ..DUCH napisał:

Tak dokładnie mi o to chodzi ....ale tu widać "rękę Boga" (cokolwiek przez to rozumiecie) - czyta stok w niesamowity sposób - niesamowite wykorzystanie każdego garbu, każdego odsypu.....jazda wyśmienita, wzorcowa - bardzo bym chciał jeździć w ten sposób  - ten materiał nijak się ma do współczesnych "ustawek". Szkoda że później nieco zafiksował w wąskiej jeździe i technik azjatyckich ale z drugiej strony to też pewien etap rozwoju narciarza - spróbować czegoś innego - ważne - nie czynić z tego "świętego grala"

Adam czy o te azjatyckie chodzi o ich wąskie prowadzenie nart???

Mam wrażenie, że McGlashan, Lorenz także w tym stylu jeżdżą. 

 

Już 8 lat wstecz Reilly jeździł w ten sposób

Teraz czy nie dedukuję błędnie? Wąska narta+węższe prowadzenie - pozwalają na łatwiejsze zaufanie zewnętrznej, choć wymagają pewnie lepszego balansu i trudniej go nieco pozyskać. Wąska narta zmniejsza ryzyko związane z nieidealnym synchronem pracy nóg lewej i prawej. Proszę nie odbierać, że znów uciekam w teorię - raczej staram się uzyskać info na temat jak bezpiecznie iść w stronę węższej pozycji, bo przekonałem się, że ona pomaga.

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gabrik napisał:

Adam czy o te azjatyckie chodzi o ich wąskie prowadzenie nart???

Mam wrażenie, że McGlashan, Lorenz także w tym stylu jeżdżą. 

 

Już 8 lat wstecz Reilly jeździł w ten sposób

Teraz czy nie dedukuję błędnie? Wąska narta+węższe prowadzenie - pozwalają na łatwiejsze zaufanie zewnętrznej, choć wymagają pewnie lepszego balansu i trudniej go nieco pozyskać. Wąska narta zmniejsza ryzyko związane z nieidealnym synchronem pracy nóg lewej i prawej. Proszę nie odbierać, że znów uciekam w teorię - raczej staram się uzyskać info na temat jak bezpiecznie iść w stronę węższej pozycji, bo przekonałem się, że ona pomaga.

Ja nie kupuję wąskiego prowadzenia nart.

Dla mnie tylko średni/szeroki rozstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grimson napisał:

Ja nie kupuję wąskiego prowadzenia nart.

Dla mnie tylko średni/szeroki rozstaw.

Pokaż mi swoje zdjęcie lub film (w jeździe), wówczas będę widział co dla Ciebie średnie i szerokie. Ze wszystkich tuzów jakich podpatruję obecnie tylko Weibel prowadzi nieco szerzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gabrik napisał:

do kiedy planujesz tam być?

Do piątku 27. St. Wtedy ostatnie jazdy z Adamem. Czwartek planujemy dzień wolny od treningu i wypad na jakiś stok.. myślalem o Szczyrku ale chyba wolę coś kameralnego, urokliwego, żeby Leośka poczuła że wybrała sobie zajefajny sport... 😉 Wiecie o co mi chodzi. Takie wow... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysiekK napisał:

Do piątku 27. St. Wtedy ostatnie jazdy z Adamem. Czwartek planujemy dzień wolny od treningu i wypad na jakiś stok.. myślalem o Szczyrku ale chyba wolę coś kameralnego, urokliwego, żeby Leośka poczuła że wybrała sobie zajefajny sport... 😉 Wiecie o co mi chodzi. Takie wow... 

No to pozytywnie zazdroszczę, bo za tydzień będziesz dalej i wyżej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Do piątku 27. St. Wtedy ostatnie jazdy z Adamem. Czwartek planujemy dzień wolny od treningu i wypad na jakiś stok.. myślalem o Szczyrku ale chyba wolę coś kameralnego, urokliwego, żeby Leośka poczuła że wybrała sobie zajefany sport... 😉 Wiecie o co mi chodzi. Takie wow... 

Dawaj na Dzikowiec, tam tłumów nie ma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Tyle że ze Zwardoń do ośrodka Dzikowiec to około 300 km... Co blizer Zwardoń.ski proponujecie po polskiej stronie ?

Kameralne Wow? Trudno to pogodzić. 

Może Buczynka (pod Pilskiem)?

Mosty k. Jablonkowa, Stożek? Istebna i Wisła w tym terminie będzie raczej mało kameralnie....

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Paweł

No to na co czekasz i kombinujesz, szerokie prowadzenie już masz, teraz tylko cała reszta została😉

pozdrawiam

Bo ja Mareczku bez kombinacji, to ani rusz 😀. Ponoć sypnęło, więc przechodzę do czynów i następny week postaram się wyskoczyć na stok. A z tą całą resztą...Kili ją przerobił przed, a nie po 50 😉 i dlatego "my way" jest inna, ale też zakończy się sukcesem 🤪

Edit

Dziś będę już miał filmiki, więc będzie autoanaliza.

 

Edytowane przez Gabrik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gabrik napisał:

Bo ja Mareczku bez kombinacji, to ani rusz 😀. Ponoć sypnęło, więc przechodzę do czynów i następny week postaram się wyskoczyć na stok. A z tą całą resztą...Kili ją przerobił przed, a nie po 50 😉 i dlatego "my way" jest inna, ale też zakończy się sukcesem 🤪

Edit

Dziś będę już miał filmiki, więc będzie autoanaliza.

 

Filmiki wrzucisz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mig napisał:

Kameralne Wow? Trudno to pogodzić. 

Może Buczynka (pod Pilskiem)?

Mosty k. Jablonkowa, Stożek? Istebna i Wisła w tym terminie będzie raczej mało kameralnie....

No ja to mam zajawkę na takie coś małego, w lesie, może jakaś czarna z orczykiem, żeby nie przyciągało dzieci i rodzin a ewentualnie świrów zapaleńców....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...