Jump to content

Gdzie planujecie pojechać

star
 Share

Recommended Posts

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Finały MPP czyli Polski Mistrz. Różnych "znawców", którzy wyśmiewają narciarzy z miast położonych daleko od gór informuję, że Juniorów młodszych wygrał chłopiec z Warszawy.

Pozdrowienia

Dzięki, wyniki

https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/live/

staroc

https://polskimistrz.pl/wp-content/uploads/2021/11/Wyniki_MPP_Szczyrk_19-20.02.pdf

Edited by star

Jak pisałem wyciąg na Goryczkowej działa na 50%, co z jednej strony powoduje kolejki, a z drugiej zapewnia piękny i prawi pusty stok. Zaś na Gąsienicowej praktycznie bez kolejki i tylko więcej ludzi.   Z powodu skiturowania jechałem raz dziś, raz wczoraj, ale było super i to mimo słabych nart i butów. Co do zawodów - slalom dziś bardzo krótki, córka wypadła, podobnie jak większość jej rywalek. Z 35 dwa przejazdy ukończyło 17. 

7 godzin temu, labas napisał:

Tego nie da się opisać, trzeba tam być.

Perfekcyjnie.

Może chociaż udało się tą perfekcję uwiecznić w obrazach? Dla takich co to marzą ale odwagi nie mają 😉 i zazdroszczą tym szczęśliwcom, których udziałem są takie doznania 🤩

• Like 1

Byłem wczoraj na Soszowie a dziś w Szczyrku w części COS. Warunki jak na porę roku i panujące temperatury całkiem OK, przy czym widać i czuć, że wiślański stok był solidniej naśnieżany w styczniu podczas mrozów. Umiejętności ratrakującego też wyższe niż w Szczyrku, w efekcie czego jazda naprawdę wysokiej próby, byłem miło zaskoczony. Szczyrk nieźle ale jednak o klasę słabiej.

• Like 1

Relacja nieco opozniona... Zakończenie sezonu w srode w Szczyrku. Stoki byly przygotowane, kolejek nie było, jeździły czasem puste kanapy. Taki Szczyrk mogę tolerować. Objechana całość min 2x, razem z COSem gdzie bylem pierwszy raz od czasu nowej kanapy... 😉 Warunki... najrozniejsze. Rano lodowy sztruks, bez ludzi więc można pohasać, potem stopniowo coraz bardziej miękko, az do grząskiej ciapy po poludniu. W sumie w kazdych warunkach można było jechać swoje... 

Najlepiej bylo wysoko- czyli fis. Przypomniałem sobie jak jeździ się na podwójnym orczyku.... ;-), no i czerwona do Czyrnej... prawie pusta.  

Narty już odstawione do wysuszenia, drobna konserwacja i poczekają do zimy... sezon nieco ubogi, tylko 12 krajowych dni na śniegu, ale i tak znacznie lepszy niż się zapowiadał. Byle do przodu. 20220323_085536.thumb.jpg.4f6cbbfab619a2125b06425d60f6167e.jpg20220323_090728.thumb.jpg.4a92c227a89073896aee1886a997295c.jpg20220323_094003.thumb.jpg.e23d088de45e80ecd9ac8ef83d5bf461.jpg20220323_100301.thumb.jpg.6d9edd8d6d5250d810c295ac49bae50a.jpg20220323_100309.thumb.jpg.afe14a7595ac8221d5b763cb85eebb1b.jpg20220323_103930.thumb.jpg.0d965d466b4ae772ece2571235eb0118.jpgl 20220323_091838.thumb.jpg.c1f1bfcf37a418ae02744295a9f25411.jpg

Edited by mig
  • Like 7

Właśnie pada w Ustroniu. Ale do rana ma przestać. Na Czantorii stok idealny aż na dół ( widok z samochodu). Jeszcze tydzień przynajmniej do jeżdżenia. 

Świat na nartach nie kończy się.... na szczęście. Klepniete Mazury w czerwcu, tym razem Jeziorak. Nie byłem tam ze 30 lat. Chyba nie poznam....

• Like 1

Deszcz na szczęście okazał się krótkotrwały a z pozytywów to przyniósł ochłodzenie. Dziś wybraliśmy się w związku z tym do Istebnej na Złoty Groń. Rano twardo jak skała, miękko zrobiło się dopiero koło 11 czasu po zmianie. Fantastyczne są tam krzesła --> jadą w górę niecałe 3 minuty, więc można jeździć na okrągło. Górka oczywiście mało spektakularna, ale jak się nie ma co się lubi...

Edited by tomkly
  • Like 3

W dniu 26.03.2022 o 19:47, mig napisał:

Właśnie pada w Ustroniu. Ale do rana ma przestać. Na Czantorii stok idealny aż na dół ( widok z samochodu). Jeszcze tydzień przynajmniej do jeżdżenia. 

Świat na nartach nie kończy się.... na szczęście. Klepniete Mazury w czerwcu, tym razem Jeziorak. Nie byłem tam ze 30 lat. Chyba nie poznam....

Cześć

Poznasz, poznasz. Co tam się mogło zmienić? Z kajaka tak samo jest, może z jachtu inaczej... 🙂

Aha... Jeziorak to geograficznie Pojezierze Iławskie, którego większa część (jeżeli nie całe) leży w Oberlandzie czyli Prusach Górnych.

No to się tam nahalsujesz!

Pozdrowienia

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Poznasz, poznasz. Co tam się mogło zmienić? Z kajaka tak samo jest, może z jachtu inaczej... 🙂

Aha... Jeziorak to geograficznie Pojezierze Iławskie, którego większa część (jeżeli nie całe) leży w Oberlandzie czyli Prusach Górnych.

No to się tam nahalsujesz!

Pozdrowienia

Fakt, jedynka z geografii... :-). Halsowka będzie dopiero w lipcu-wrześniu, gdy będę na swojej lodce. Tym razem mam poprowadzić 13-metrową barkę turystyczną... (taką co robi umc,umc,umc,umc ;-)) Jeziorak, Kanał elbląski, zalew.. 10 dni w sympatycznym, sprawdzonym towarzystwie. Tak bardziej na leniwca. 

• Like 1

Cześć

U..uuu. No to szykuj wątrobę, jeszcze jak sprawdzone towarzystwo...

Startujecie z Iławy?

My płynęliśmy w zeszłym roku w drugą stronę kajakami z Miłomłyna do Nowego Miasta Lubawskiego. Na kanale polecam Ci zbadać brzegowo odcinek przez jez. Karnickie gdzie kanał jest wykopany w sztucznej grobli przez jezioro. Czadowy pomysł.

Pozdro

57 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

U..uuu. No to szykuj wątrobę, jeszcze jak sprawdzone towarzystwo...

Startujecie z Iławy?

My płynęliśmy w zeszłym roku w drugą stronę kajakami z Miłomłyna do Nowego Miasta Lubawskiego. Na kanale polecam Ci zbadać brzegowo odcinek przez jez. Karnickie gdzie kanał jest wykopany w sztucznej grobli przez jezioro. Czadowy pomysł.

Pozdro

Odwrotnie. Początek i koniec w Elblągu. Moze i lepiej bo caly dojazd przez A1. A towarzystwo z rejsów jesiennych, więc znane i lubiane 19 osób (3 lodzie). W tym roku na mnie wypada być 'tym trzeźwym'. Moze i lepiej.... Coz... lata lecą a  rejsy są coraz bardziej geriatryczne.... 🙂

Edited by mig

W dniu 27.03.2022 o 14:32, Mikoski napisał:

Śniegu jeszcze sporo w górach taki widok około kilometra od mojego domu na Babią Górę w linii prostej ponad 100 km, trzeba trochę powiększyć 😏

IMG20220327131746.jpg

W środę też było przejrzysto... Pilsko i Babia że Skrzycznego, Tatry wysokie i Niskie do kpl pomiedzy.

20220328_210841.thumb.jpg.b3ae53d0c30c4d15345eb595e7a4d979.jpg

W drugą stronę też fajnie - Barania Gora, Ziel Kopiec, Malinowska Skala i Malinow. Mała Fatra też się załapała 20220323_103930.thumb.jpg.b04b3d88b8a0edf015ca41a684e6cd5e.jpg 

• Like 5
  • Thanks 1

W temacie : ja dziś chyba na podwórko 😁 po pracy

Wciąż pada i nie zamierza przestać, szkoda że sprzęt w domu został bo warun jest i można by sensownie wykorzystać przerwę śniadaniową, bo za oknem pięknie 😉

IMG_20220401_061907.jpg

Tu pójdę 😉

IMG_20220401_110028.jpg

Tu mogłabym, gdybym teraz sprzęt miała 😁

Edited by KamaG
Podpis zdjęć
  • Like 2