Skocz do zawartości

Pierdolony kościół


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

 sprawa jest prosta i oczywista. Kwestie światopoglądowe pozostają poza systemem prawnym.

 Rozumiem, że sprawa prosta i oczywista to jest wyrzucenie tzw kompromisu aborcyjnego do śmietnika i zrobienie tego tak jak jest w innych krajach? Plus bardzo świadoma polityka w zakresie zabezpieczania się przed niechcianą ciążą.

 

Czyli ta sprawa w tym kraju nie jest ani prosta ani (dla niektórych) oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 Rozumiem, że sprawa prosta i oczywista to jest wyrzucenie tzw kompromisu aborcyjnego do śmietnika i zrobienie tego tak jak jest w innych krajach? Plus bardzo świadoma polityka w zakresie zabezpieczania się przed niechcianą ciążą.

 

Czyli ta sprawa w tym kraju nie jest ani prosta ani (dla niektórych) oczywista.

 

Dokładnie tak, aborcja dopuszczalna do określonego momentu w każdym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odmiennym światopoglądem.

 

Już kiedyś na ten temat dyskutowaliśmy. Nasz liberalny światopogląd jest NEUTRALNY. My nie nakazujemy nikomu z Waszego środowiska aborcji, ani niczego co byłoby sprzeczne z Waszym dekalogiem. Natomiast Wy uzurpujecie sobie prawo do narzucania nam swoich wierzeń, poglądów, zasad. To nie jest NEUTRALNE. Rozumiesz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z odmiennym światopoglądem.

 

To nas Adamie różni,

Tak jak napisał Tomkly: my nikomu niczego nie zabraniamy i nie nakazujemy. Wy (oni) chcą nam narzucić swój światopogląd i w pewien sposób siłą egzekwować jego realizację. Siłą, bo jak inaczej nazwiesz penalizację pewnych czynów.

Nie chodzi tu tylko o aborcję, choć ta teraz jest na czasie. Chodzi o religie w szkołach. religię, która mi nie przeszkadza, ale jak jest jej więcej niż lekcji z nauką (przez duże N) to już budzi mój sprzeciw.

Wynagradzaniem księdza w wojsku lub szpitalu gdzie ma kilkukrotnie wyższą pensję niż np. lekarz. Przeznaczanie moich podatków na religię. To jest właśnie zabieranie wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przestrzeni publicznej istnieje cała masa ludzi, których celem egzystencji jest chęć układania życia innym. Żeby to się ograniczało jedynie do apeli czy promocji pozytywnych postaw na swoim osobistym przykładzie wszystko byłoby OK. Ale osoby te (najlepszym przykładem Kaja Godek) narzucają swoją wolę w bardzo agresywny sposób, używają do tego rozmaitych narzędzi, włącznie z prawnymi. Postawy te są bardzo niebezpieczne dla demokratycznego społeczeństwa. Należy je określić krótko i jednoznacznie jako przejaw braku tolerancji oraz szacunku dla innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nas Adamie różni,

Tak jak napisał Tomkly: my nikomu niczego nie zabraniamy i nie nakazujemy. Wy (oni) chcą nam narzucić swój światopogląd i w pewien sposób siłą egzekwować jego realizację. Siłą, bo jak inaczej nazwiesz penalizację pewnych czynów.

Nie chodzi tu tylko o aborcję, choć ta teraz jest na czasie. Chodzi o religie w szkołach. religię, która mi nie przeszkadza, ale jak jest jej więcej niż lekcji z nauką (przez duże N) to już budzi mój sprzeciw.

Wynagradzaniem księdza w wojsku lub szpitalu gdzie ma kilkukrotnie wyższą pensję niż np. lekarz. Przeznaczanie moich podatków na religię. To jest właśnie zabieranie wolności.

Niepotrzebnie dałeś się wciągnąć. Panowie nie ma MY WY jest Robert i Adam i to są nasze opinie (czasami tożsame z większą grupą). Religia w szkole - nie, ksiądz w wojsku - po co, ksiądz na etacie w szpitalu po co. Podatki na związki wyznaniowe i partie  - w jakim celu. O taki jest mój światopogląd, a została aborcja -  na żądanie - nie

PS Jeden taki uważał że żydzi to podludzie - też nie było regulacji prawnych.

To tak na dobranoc celem przemyśleń.

I jeszcze raz: u mnie nie ma MY, WY, ONI odpowiadajmy sami za siebie.

PS2 Robert - PIS jest do wymiany i to nie ulega wątpliwości - będą wybory to się usunie, ale na sprawiedliwość bym nie liczył - układ jest scementowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Właśnie przed chwilą dowiedziałem się, że jednak jestem wierzący i idą za mną jakieś pieniądze z tego powodu.
Otóż..
Byłem ochrzczony w tajemnicy przez babcię. Nie identyfikuję się z tą wiarą w żaden sposób ani nie jestem nawet sympatykiem.
Apostazja w naszej rodzinie trwa z uśmiechem na ustach, choć uważam, że jest to dramat!!!.
POzdrowienia


I to mi się podoba... kościół a pis to jeden ch..j!
Trzeba to zwalczyć!
to i to układ mafijny!
i nie ma to tamto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko aborcja. Jest więcej atrakcji, jakich jedna strona dostarcza drugiej. Na przykład podział na legalne i nielegalne zabiegi.

Wazektomia i podwiązanie jajowodów. Niby zabieg podobny, a tylko jedna płeć w Polsce ma prawo nie chcieć mieć dzieci (więcej lub wcale). Zgadnijcie, która?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko aborcja. Jest więcej atrakcji, jakich jedna strona dostarcza drugiej. Na przykład podział na legalne i nielegalne zabiegi.

Wazektomia i podwiązanie jajowodów. Niby zabieg podobny, a tylko jedna płeć w Polsce ma prawo nie chcieć mieć dzieci (więcej lub wcale). Zgadnijcie, która?

nie orientuje sie w szczegolach: czyli to znaczy, ze wazektomia jest Ok apodiwzanie jajowodow zabronione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko aborcja. Jest więcej atrakcji, jakich jedna strona dostarcza drugiej. Na przykład podział na legalne i nielegalne zabiegi.

Wazektomia i podwiązanie jajowodów. Niby zabieg podobny, a tylko jedna płeć w Polsce ma prawo nie chcieć mieć dzieci (więcej lub wcale). Zgadnijcie, która?

 

Nietrudno zgadnąć. Dla wszelkiej maści prawicowców kobieta jest przedmiotem, którego jedynym zadaniem jest zajść w ciążę i ją donosić. Taki przenośny inkubator na dwóch nogach, tylko kółek brakuje do idealnego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie dałeś się wciągnąć. Panowie nie ma MY WY jest Robert i Adam i to są nasze opinie (czasami tożsame z większą grupą). Religia w szkole - nie, ksiądz w wojsku - po co, ksiądz na etacie w szpitalu po co. Podatki na związki wyznaniowe i partie  - w jakim celu. O taki jest mój światopogląd, a została aborcja -  na żądanie - nie

PS Jeden taki uważał że żydzi to podludzie - też nie było regulacji prawnych.

To tak na dobranoc celem przemyśleń.

I jeszcze raz: u mnie nie ma MY, WY, ONI odpowiadajmy sami za siebie.

PS2 Robert - PIS jest do wymiany i to nie ulega wątpliwości - będą wybory to się usunie, ale na sprawiedliwość bym nie liczył - układ jest scementowany

 

Tak jak napisałem. Różni nas niewiele. Dlatego Tobie odpisuję (w odróżnieniu od jakichś puchatków) i wymieniam poglądy, Nie liczę na zmianę przekonań (szczególnie religijnych), ale też żeby było jasne szanuję je. Ja tylko chciałbym aby nikt nie narzucał mi swoich przekonań. Pisałem tutaj na privie z jednym z forumowiczów dlaczego uważam, że aborcja jest indywidualnym wyborem i należy pozostawić wybór tym, których dotyczy. To ich decyzja, i ich sumienie. Żadne godek nie mają prawa decydowania za innych. Tak na marginesie tam gdzie jest to dozwolone z każdego powodu aborcji jest proporcjonalnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie w szczegolach: czyli to znaczy, ze wazektomia jest Ok a podiwzanie jajowodow zabronione?

Tak. W przypadku kobiet musi być udowodnione, że ciąża zagrażałaby życiu kobiety, albo dzieci miałyby jakieś poważne wady. A u mężczyzny wystarczy sama niechęć do posiadania potomstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli będzie taka możliwość nie widzę problemu. Wiesz... świat byłby fantastyczny gdyby nie było tych sztucznych podziałów.

Pozdrowienia

     Coś  w temacie:

                                    

                                                                                            Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadarli już dokładnie z wszystkimi, a dziś dodatkowo z żelaznym elektoratem z Podhala. Słupki cały czas lecą w dół. W mojej ocenie, gdyby wybory odbyły się teraz wygrałoby ugrupowanie Hołowni, jako jedyne, które nie jest w nic umoczone. To jest klucz wyboru na dziś dzień.

Kukiz też miał takie hasło, że jeszcze nie rządził i parę innych osób wydaje mi się, że też. Polityka zmienia podejście szybko po objęciu władzy. "Teraz k...wa MY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie dałeś się wciągnąć. Panowie nie ma MY WY jest Robert i Adam i to są nasze opinie (czasami tożsame z większą grupą). Religia w szkole - nie, ksiądz w wojsku - po co, ksiądz na etacie w szpitalu po co. Podatki na związki wyznaniowe i partie  - w jakim celu. O taki jest mój światopogląd, a została aborcja -  na żądanie - nie

PS Jeden taki uważał że żydzi to podludzie - też nie było regulacji prawnych.

To tak na dobranoc celem przemyśleń.

I jeszcze raz: u mnie nie ma MY, WY, ONI odpowiadajmy sami za siebie.

PS2 Robert - PIS jest do wymiany i to nie ulega wątpliwości - będą wybory to się usunie, ale na sprawiedliwość bym nie liczył - układ jest scementowany

Religia w szkole - wygląda na to, że bardziej to zaszkodziło niż pomogło (odsetek młodych osób identyfikujących się z Kościołem jest bardzo niski). Parafie rzadko mają jakąś ofertę dla młodzieży. Podejrzewam, że większość myślała, że sprawa sama się "załatwi" na lekcjach religii w szkole.

Ksiądz w szpitalu - moim zdaniem jest potrzebny wiele osób potrzebuje kontaktu z księdzem i sakramentami podczas leczenia ewidentnie im to pomaga psychicznie. Związki wyznaniowe powinna być możliwość przekazania podatku i każdy sam o tym decyduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...