Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Via FB:

W najbliższą sobotę uruchomimy II sekcję kolei linowej na Szrenicę.
Przygotowujemy do otwarcia Halę Szrenicką. Wyciągi ruszą tam w kolejną sobotę. Dośnieżamy trasę na Świątecznym Kamieniu i Lolobrygidę.
Obecnie w kompleksie Szrenica Ski Arena są dostępne nartostrady Puchatek i Śnieżynka. Pracuje kolej narciarska Karkonosz Express i pierwsza sekcja kolei na Szrenicę. Od godziny 18 do 21 zapraszamy na nocne jazdy na trasie Puchatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend test Volkl:

 

Wraz ze świeżą dostawą śniegu wracamy już w ten weekend (20-21.01) do Szrenica Ski Arena!
W tym roku dodatkową dawkę energii i pobudzenia zapewnia Red Bull 🐃, a świetną jakość nagłośnienia JBL !🔊
Co jeszcze na Was czeka?
⛷️ Darmowe testy ponad 100 par nart z najnowszej kolekcji
☕️ Bar narciarski z ciepłymi napojami
🕺🏻 Namiot imprezowy Völkl z DJ-em
🎉 Atrakcje i animacje bezpośrednio na śniegu
🕶️ Wydzieloną strefę relaksu dla narciarzy z leżakami
🎁 Zapisz się na wydarzenie i odbierz na miejscu DARMOWY ochraniacz na gogle 👉 bit.ly/Szklarska_Poręba_Szrenica_Ski_Arena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździliśmy na Szrenicy - czynna jak piszą Śnieżynka i Puchatek.

Warunki zmienne, tzn spore utrudnienia z powodu totalnie zlodowaciałej części Śnieżynki - od skrętu w prawo poniżej stacji Expressu aż do końca tej ostrzejszej części z trawersem w lewo. Później OK, Puchatek OK.

Lola nieczynna ale troszkę ludzi tam jeździło, ale Snow Patrol część wyłapywał i zawracał na Śnieżynkę. W dolnej części Loli śnieżenie.

Volk ma 2 namioty na dole, przy stacji Expressu, jest sporo nart na ten sezon, Peregrinów jeszcze nie pokazują. Testy gratis, trzeba mieć dowód tożsamości.

Spora kolejka do dwójki na Puchatka, wjazd do Expressu na bieżąco w zasadzie. Na górze trochę wiało.

ogólnie ludzi sporo, ale na Śnieżynce totalny luz. Tyle że lód 😄 

Aby wjechać na parkingi przy kasach, trzeba być nie później jak o 9tej.

Jutro powtarzamy Szrenicę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaem napisał:

Dziś jeździliśmy na Szrenicy - czynna jak piszą Śnieżynka i Puchatek.

Warunki zmienne, tzn spore utrudnienia z powodu totalnie zlodowaciałej części Śnieżynki - od skrętu w prawo poniżej stacji Expressu aż do końca tej ostrzejszej części z trawersem w lewo. Później OK, Puchatek OK.

Lola nieczynna ale troszkę ludzi tam jeździło, ale Snow Patrol część wyłapywał i zawracał na Śnieżynkę. W dolnej części Loli śnieżenie.

Volk ma 2 namioty na dole, przy stacji Expressu, jest sporo nart na ten sezon, Peregrinów jeszcze nie pokazują. Testy gratis, trzeba mieć dowód tożsamości.

Spora kolejka do dwójki na Puchatka, wjazd do Expressu na bieżąco w zasadzie. Na górze trochę wiało.

ogólnie ludzi sporo, ale na Śnieżynce totalny luz. Tyle że lód 😄 

Aby wjechać na parkingi przy kasach, trzeba być nie później jak o 9tej.

Jutro powtarzamy Szrenicę. 

Skoro Lola już jest przejezdna i jeszcze ją dośnieżają na dole, to może być w ciągu 1 do 1,5 tyg otwarcie trasy. Do tego otwarcie Hali Szrenickiej i będzie już zacnie.

Wiesz coś nt przejezdności Ściany? Pewnie podobne lodowisko jak na Śnieżynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 20:31, grimson napisał:

Skoro Lola już jest przejezdna i jeszcze ją dośnieżają na dole, to może być w ciągu 1 do 1,5 tyg otwarcie trasy. Do tego otwarcie Hali Szrenickiej i będzie już zacnie.

Wiesz coś nt przejezdności Ściany? Pewnie podobne lodowisko jak na Śnieżynce.

Nad Ścianą nie byłem, ale przypuszczam jak Ty - ten lód jest w znacznej mierze wywołany zimnym wiatrem, a na Ścianie najczęściej duje jak cholera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaem napisał:

Nad Ścianą nie byłem, ale przypuszczam jak Ty - ten lód jest w znacznej mierze wywołany zimnym wiatrem, a na Ścianie najczęściej duje jak cholera. 

Widziałeś może ile jest wody w zbiorniku, tuż przy dolnej stacji I sekcji krzesła na Szrenicę? Ski Arena obiecała, że odpalą Lolę w tym tyg. Bez mocnej dawki śniegu z armatek nie zrealizują planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grimson napisał:

Widziałeś może ile jest wody w zbiorniku, tuż przy dolnej stacji I sekcji krzesła na Szrenicę? Ski Arena obiecała, że odpalą Lolę w tym tyg. Bez mocnej dawki śniegu z armatek nie zrealizują planu.

Wody było sporo, myślę że mają z czego śnieżyć. Problemem mogą być natomiast w najbliższych dniach temperatury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę ciekawostek ze spotkania Ski Area, władz Szklarskiej, KPN oraz mieszkańców:

Krótkie podsumowanie bloku pytań - odpowiedzi do Ski Arena, wybrałem co lepsze tematy wg mnie:

- w ostatnim sezonie nie odpalili Loli i Hali Szrenickiej, mimo akceptacji ze strony KPN [czytaj kosówka została przykryta warstwą białego] - odpowiedź Ski Areny: było za mało śniegu

- czy będzie możliwość zakupu skipasów online -> tak, zaczną nad tym pracować

- czy powstanie bike park na Szrenicy -> tak, mają w planie odpalenie trasy od końca I sekcji krzesła na Szrenicę

- kiedy było ostatnie ręczne kucie skał i kamieni na natrostradach? -> dwa lata temu

Zacząłem słuchać blok poświęcony KPN. Tu co ciekawsze tematy:

- dlaczego nie można maszynowo wyrównać stoków -> wszystko zależy od decyzji środowiskowej. Jak Ski Arena będzie wnioskowała o użycie sprzętu we wniosku, to taki wniosek zostanie rozpatrzony

- dlaczego nie można wyrównać nartostrad [ubytków w terenie] => bo jest zakaz wnoszenia obcego materiału, np kruszywa, na teren KPN

- dlaczego Karpacz maszynowo układał ostatnio system naśnieżania [rury z wodą], a Ski Arena ręcznie => bo Karpacz wnioskował o użycie maszyn w pozwoleniu środowiskowym. Tu uwaga ze strony KPN, że użycie maszyn, czytaj koparek, nie przyśpieszy prac

- dlaczego w Czechach nartostrady są wyłączone z parku narodowego, a w Polsce jest inaczej -> w PL obowiązuje lokalne prawo, zgodę na wyłączenie nartostrad z parku może wydać minister środowiska

- czy KPN jest w kontakcie ze Ski Arena, ile odbyło się spotkań w ciągu ostatnich 6 miesięcy -> spotykają się regularnie z polskim oddziałem Ski Arena kiedy wystąpi taka potrzeba, spotkanie z zarządem Ski Arena podczas ostatnich wakacji

Hit: KPN twierdzi, że otwory pod podpory Karkonosza były wykopywane maszynowo. Ski Arena twierdzi, że ręcznie.

Edytowane przez grimson
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grimson napisał:

Parę ciekawostek ze spotkania Ski Area, władz Szklarskiej, KPN oraz mieszkańców:

Krótkie podsumowanie bloku pytań - odpowiedzi do Ski Arena, wybrałem co lepsze tematy wg mnie:

- w ostatnim sezonie nie odpalili Loli i Hali Szrenickiej, mimo akceptacji ze strony KPN [czytaj kosówka została przykryta warstwą białego] - odpowiedź Ski Areny: było za mało śniegu

- czy będzie możliwość zakupu skipasów online -> tak, zaczną nad tym pracować

- czy powstanie bike park na Szrenicy -> tak, mają w planie odpalenie trasy od końca I sekcji krzesła na Szrenicę

- kiedy było ostatnie ręczne kucie skał i kamieni na natrostradach? -> dwa lata temu

Zacząłem słuchać blok poświęcony KPN. Tu co ciekawsze tematy:

- dlaczego nie można maszynowo wyrównać stoków -> wszystko zależy od decyzji środowiskowej. Jak Ski Arena będzie wnioskowała o użycie sprzętu we wniosku, to taki wniosek zostanie rozpatrzony

- dlaczego nie można wyrównać nartostrad [ubytków w terenie] => bo jest zakaz wnoszenia obcego materiału, np kruszywa, na teren KPN

- dlaczego Karpacz maszynowo układał ostatnio system naśnieżania [rury z wodą], a Ski Arena ręcznie => bo Karpacz wnioskował o użycie maszyn w pozwoleniu środowiskowym. Tu uwaga ze strony KPN, że użycie maszyn, czytaj koparek, nie przyśpieszy prac

- dlaczego w Czechach nartostrady są wyłączone z parku narodowego, a w Polsce jest inaczej -> w PL obowiązuje lokalne prawo, zgodę na wyłączenie nartostrad z parku może wydać minister środowiska

- czy KPN jest w kontakcie ze Ski Arena, ile odbyło się spotkań w ciągu ostatnich 6 miesięcy -> spotykają się regularnie z polskim oddziałem Ski Arena kiedy wystąpi taka potrzeba, spotkanie z zarządem Ski Arena podczas ostatnich wakacji

Hit: KPN twierdzi, że otwory pod podpory Karkonosza były wykopywane maszynowo. Ski Arena twierdzi, że ręcznie.

Dzięki za streszczenie bo nie mam siły oglądać tego rejsu...

Z tego co napisałeś przebija się niedasizm i jest ok i tak dalej będzie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zachęcam do zobaczenia materiału. Ja zrobiłem sobie 5 sesji, żeby zobaczyć całość.

Materiał wartościowy, żeby wyrobić sobie opinię o braku kooperacji miasta, Ski Arena oraz KPN.

Do tego jest kilka ciekawych sytuacji typu Monty Python, warte wysłuchania.

Z innej beczki: Hala Szrenicka zostanie otwarta w tę sobotę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grimson napisał:

Materiał wartościowy, żeby wyrobić sobie opinię o braku kooperacji miasta, Ski Arena oraz KPN.

Do tego jest kilka ciekawych sytuacji typu Monty Python, warte wysłuchania.

A to już wiem od wielu, wielu lat. A od polityki dużej, czy małej już mnie głowa boli więc ponownie dziękuję Ci za skróty przekazu i konkluzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska generalnie przekracza granice jakiegokolwiek smaku i żenady. 10% zniżki za samego Puchatka / brak zniżki za "mocno oblodzone" Puchatek i Śnieżynkę, przy cenie bazowej identycznej jak Białka + okolica + Słowacja i Szczyrk, to coś przekraczającego możliwości detektora żenady. W takiej formule to ośrodek do zaorania, niestety. Mam sentyment, ale na ten moment to jest ordynarne oszukiwanie ludzi i narażanie ich na niebezpieczeństwo (jeździłem po "trochę oblodzonej" Śnieżynce i miałem niezły stres) i nic ponad to.

Tak się dłużej nie da - zaorać, albo pójść do przodu.

Edytowane przez dorsz_pitery
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dorsz_pitery napisał:

Szklarska generalnie przekracza granice jakiegokolwiek smaku i żenady. 10% zniżki za samego Puchatka / brak zniżki za "mocno oblodzone" Puchatek i Śnieżynkę, przy cenie bazowej identycznej jak Białka + okolica + Słowacja i Szczyrk, to coś przekraczającego możliwości detektora żenady. W takiej formule to ośrodek do zaorania, niestety. Mam sentyment, ale na ten moment to jest ordynarne oszukiwanie ludzi i narażanie ich na niebezpieczeństwo (jeździłem po "trochę oblodzonej" Śnieżynce i miałem niezły stres) i nic ponad to.

Tak się dłużej nie da - zaorać, albo pójść do przodu.

zamiast zrzędzić to napisz więcej, jak dziś było. na kamerkach nie było tłoku do Karkonosza.

Szklarska miała w tym tyg odpalić Lolę i Halę. Wg FB odpalą Halę i Świąteczny Kamień w kolejnym tygodniu, a o Loli na razie nic nie wiadomo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grimson napisał:

zamiast zrzędzić to napisz więcej, jak dziś było. na kamerkach nie było tłoku do Karkonosza.

Szklarska miała w tym tyg odpalić Lolę i Halę. Wg FB odpalą Halę i Świąteczny Kamień w kolejnym tygodniu, a o Loli na razie nic nie wiadomo. 

Nie było mnie dzisiaj, za daleko mieszkam na jeżdżenie w takie miejsca, które są synonimem klasycznego dziadostwa i niedasizmu. Trzeba być niespełna rozumu, aby planować w ogóle wyjazd z Trójmiasta do Szklarskiej Poręby, przy ich działaniach przy ośrodku w ostatnich latach. Chyba, że jako dodatek do biegówek w Jakuszycach, bo te to akurat poziom europejski. I jest mi szczerze smutno z tego powodu, bo chętnie bym tam zostawiał pieniądze, gdyby ośrodek normalnie funkcjonował, z otwartą Lolą, Halą i Ścianą. 

Wystarczy mi rzut oka na ich stronę i komunikat. Kiedyś jeździłem po Śnieżynce bez takich komunikatów i było bardzo niebezpiecznie, zjechałem tylko raz, kilka osób leżało na "poboczu", nie chcę więc wiedzieć jak to faktycznie dzisiaj wyglądało, skoro naganiacze ze strony napisali tego typu komunikat. Więc jak widać w Szklarskiej bez zmian, staczanie się. W tym roku pewnie pobiją antyrekord udostępnienia wszystkich tras z osobna. 

I to nie jest zrzędzenie, rozumiem Twój patriotyzm regionalny, sam mam sentyment do Szklarskiej, ale to jest po prostu skansen, do tego ośmieszający się na każdym kroku. Nie jestem w stanie zrozumieć kto i po co tam kupuje skipassy, gdy w tej samej cenie (jeżeli gustuje w polskich pagórkach) ma Tatry Skipass czy Szczyrk, a w niższej Czarną Górę, o którą jednak ktoś dba, nie mówiąc o pobliskich Czechach. Czułbym się obrażony, gdyby ktoś proponował mi 160 zł minus 10% za otwartego samego Puchatka, czy 160 zł za oblodzonego Puchatka i Śnieżynkę. 

Brak kolejek do Karkonosza - być może nareszcie ludzie poszli po rozum do głowy i wymuszą "ekonomią" na włodarzach zaoranie ośrodka, albo dogadanie się z KPN.

Fakt, że Szczyrk po początkowych zachwytach też z sezonu na sezon ewidentnie patrzy na księgowość, a nie na jakość ośrodka, ale to żadne wytłumaczenie. 

Edytowane przez dorsz_pitery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska ma sporo kasy z wjazdów turystycznych. Narciarze chyba nie są najważniejsi. Jak nie śnieżą i nie ratrakują to kasa zostaje, ileś osób kupi karnet i jeździ na Puchatku i pewnie trochę ponarzeka, ale lubi klimat Szklarskiej i znowu przyjedzie. 

Tak na marginesie do ceny karnetu musisz jeszcze doliczyć parking, chyba nie da się już zaparkować za darmo w okolicy...

Ja też jak na razie się tam nie wybieram chociaż sentymentem darzę ten ośrodek jeden z najbliższych z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...