Jump to content

Zibi28

Members
 • Posts

  317
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Zibi28's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

5

Reputation

 1. Niech wraca, dla mnie mega gość.
 2. Marcin, Ty zawsze obrzucałeś ten model kamieniami a tym razem ich chwalisz? Chyba się stał cud: Akurat to ciepełko mnie nie zdziwiło i nie zdziwi też zimno które spłynie za tydzień z północy.
 3. Cholernie mocna inwersja, a dziś nie będzie lepiej.  Nienawidzę jeździć w miękkim. U mnie na nizinach w Chodzieży przy tak wysokich temperaturach jeszcze stok jest czynny. W nocy był lekki przymrozek i ktoś całkiem nieźle poginał. Jak Szklarska wytrzyma do piątku, to doczeka się ochłodzeni i jeszcze będzie można parę dni pojeździć.
 4. Właśnie nie cicho. Jak stacja w tym roku nie zarobi, to na drugi może już nie być alternatywą.
 5. Na razie wygląda że będzie naprawdę ciepełko. Przynajmniej od poniedziałku. Na nizinach śnieg powinien bardzo szybko zniknąć. Boleśnie odczuwam brak możliwości pojeżdżenia na nartach. Jedyni co mi zostaje to jeszcze jeden wyjazd na oślą łączkę na nizinach i tyle. No cóż zamiast nart trzeba będzie się z rolkami przeprosić. Na bezrybiu to i rak ryba.
 6. Raczej śnieg, moje robaczki nie widzą wyżej plusów.
 7. Ale dla takiego starego konia jak Ty, to musisz uprawiać wrotkarstwo w lidze zawodowej, bo tylko taka liga daje przepustkę na na stok. 
 8. Dobry płytkarz też potrafi wyciągnąć 20 tys. Takich zawodów trochę jest. I nie wymagają tak potężnej wiedzy. Serwisanci urządzeń gastronomicznych, wentylacje i klimatyzacje, chłodnictwo. Trzech kumpli pojechało do Amsterdamu i wzięli się za renowacje kamienic, są wąskie i wysokie. Są bardzo drodzy i dobrzy. Tak sobie wyrobili markę że robotę mają n pokolenia: Jeszcze w latach 90 będąc na zawodach w Szwajcarii, spotkałem nauczyciela. Raczej na swój byt nie narzekał. Poznałem go jak był na wycieczce ze swoją młodzieżą. Na pobudkę puścił im ryczenie krów, widać że praca jest jego pasją. Mamy otwarte granice, póki co, to otwiera również bardzo duże możliwości dla takich zawodów jak pielęgniarka czy nauczyciel. W krajach zachodnich jest tak wysoka stopa życiowa, że tam wystarczy robić cokolwiek aby żyć na przyzwoitym poziomie. Dla przedsiębiorców otwarte granice to przekleństwo: Bo zachód wysysa nam dobrych pracowników i zawyża pensje: I musimy z tym jakoś żyć:
 9. A mówią że nie można w Polsce dobrze zarobić: Znajomy stworzył grupę programistów w trójmieście. Jak się chłopcy wyszkolili, to Intel otworzył placówkę i ich przejął dając pensję razy cztery.
 10. Nie będzie zderzenia mas. Przynajmniej ja tego nie widzę. Od dziś rana do popołudnia dość mocno zmieniły się prognozy na wtorek. Miał spłynąć ziąb z północnego wschodu a spłynie znad Skandynawii. Kupuję popcorn: Ale jakby nie patrzeć, chyba będzie zimno, bardzo zimno.  
 11. Był taki czas w Polsce, że obywatele wieszali biskupów...
 12. Za bardzo bym się nie przejmował opadami widocznymi na radarze. Po pierwsze radar jest za "głupi" aby wiedzieć co tam pada i czy pada. Rejestruje odbiciowość jako taką i tylko tyle. Śnieg jest mało gęsty więc promienie radarowe słabo się od nich odbijają i są słabo widoczne na radarze. Osobiście to na IMGW mam mocną alergię, oczywiście jako instytucję. Bo znam z tej firmy bardzo fajnych ludzi. Ale jako państwowy moloch, to taka mniejsza dobrazmiana. Ale jedyne co mają dobre, to system radarów meteorologicznych. Więc jak już coś pokazujesz, to warto się oprzeć o ichniejsze zobrazowania.
×
×
 • Create New...