Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla kobiety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
  • Na forum od: 11.2007
8719
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 20:43

Zupełnie spokojnie możesz się powstrzymać : )

Tylko nie wsadzaj lekkich dziewczyn na zbyt trudne narty. Po kilku godzinach walki i bolących nóg się zrażą i tyle z tego będzie.

Cześć

Pieprzysz przyjacielu. Wsadzam od wielu lat ze znakomitym skutkiem. Nie znasz się niestety na szkoleniu za bardzo.

Pozdrowienia

#22 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2011 postów
  • Na forum od: 02.2009
1130
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 20:56

No i tej wersji się trzymajmy :D

#23 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 24 luty 2020 - 21:01

Jestem spokojny i nie mam takich zmartwień.
Ale wyjaśnij mi jedną rzecz; skoro są identyczne jak pierwsze SL o długości 155 cm czyli KOBIECE  to po jaką cholerę przystosowywać je do średniej mniejszej wagi KOBIET. Jakich kobiet ?
Odchudzamy kobiece SL dla jeszcze lżejszych kobiet :o
Gdzie tu logika ?

Możliwe, że zgubiłem logikę posługując się skrótami.

Pisząc o pierwszej Sl myślałem o konstrukcji.
Powinienem napisać druga Sl.
Czyli lekko zmiękczona, pomalowana na malinowo i w długości tylko 155cm ale dalej normalna dobra narta.

Druga rzecz.waga.
To rzeczywiście spore uproszczenie myślowe.

Lżejsi niż my slalomiści PŚ jeżdzą na znacząco twadszych nartach niż nasze.

To chyba oczywiste dlaczego.

#24 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 24 luty 2020 - 21:08

ostatnio widzialem SLX'a w decathlonie. Jak zobaczylem dzielona pomyslalem, ze kicha. Jedna czesc na sztywno, a druga ruchoma? Maja jakis filmik prezetujacy dzialanie?

Ale zawsze przód płyty ( nawet jak jest w jednej części) jest kręcony pod butem na sztywno a pozostałe śruby na suwliwej "łezce."

Na marginesie nie demonizował bym tych rozwiązań bo każda płyta oraz but i tak nartę usztywna nawet jak w materiałach reklamowych próbuje nam się wmówić, że jest inaczej.

#25 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 683 postów
  • Na forum od: 01.2016
174
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 21:28

Ale zawsze przód płyty ( nawet jak jest w jednej części) jest kręcony pod butem na sztywno a pozostałe śruby na suwliwej "łezce."

Na marginesie nie demonizował bym tych rozwiązań bo każda płyta oraz but i tak nartę usztywna nawet jak w materiałach reklamowych próbuje nam się wmówić, że jest inaczej.

myslalem, ze obie sa na sztywno. Dotychczas jak mialem ruchome to jednoczesciowe.

#26 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 24 luty 2020 - 21:49

myslalem, ze obie sa na sztywno. Dotychczas jak mialem ruchome to jednoczesciowe.

Przepraszam nie zauważyłem
"? " w Twoim poście.
Nie wiem jak wygląda ta płyta.
Coś poszukam to skrobnę.

#27 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPipPip
  • 1025 postów
  • Na forum od: 03.2008
760
  • Umiejętności: 5
  • Szczecin

Napisano 24 luty 2020 - 21:51

Możliwe, że zgubiłem logikę posługując się skrótami.

Pisząc o pierwszej Sl myślałem o konstrukcji.
Powinienem napisać druga Sl.
Czyli lekko zmiękczona, pomalowana na malinowo i w długości tylko 155cm ale dalej normalna dobra narta.

Druga rzecz.waga.
To rzeczywiście spore uproszczenie myślowe.

Lżejsi niż my slalomiści PŚ jeżdzą na znacząco twadszych nartach niż nasze.

To chyba oczywiste dlaczego.

Zaczynając od końca.

Pewnie, że oczywiste, mogą (chociaż pewnie nie zawsze i w każdych warunkach chcą) jeździć na znacząco sztywniejszych (twardszych) nartach gdyż mają umiejętności, po prostu potrafią jeździć. I waga narciarza nie ma tu nic do rzeczy.

Dokładnie tak samo jak te kobiety które jeżdżą na normalnych nartach tj. slalomkach, gigantkach itd.

Cóż to bowiem oznacza, że są "zmiękczone" ?

Dobre materiały (porządny drewniany rdzeń i dwie blachy z tytanalu) zastąpiono jakimś lżejszym g... w stylu zmodyfikowany czytaj wycieniowany rdzeń obłożony włóknem szklanym, grafitem czy innym badziewiem zastępującym metal.

Sprzedawcy sobie poradzą, fachowcy od kłamstwa (marketing) już o to zadbają.

A kobiety które potrafią jeździć wiedzą co wybrać. O nie się także nie martwią.

Wierzę w równość płci tak bardzo, że wiem, że kobiety nie potrzebują innych nart niż mężczyźni. One potrzebują takich samych dobrych nart jak mężczyźni. Po prostu.

• zając podziękował za tę wiadomość

odi profanum vulgus et arceo

#28 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 24 luty 2020 - 21:56

W naszym domu równość płci jest bezgraniczna :)

Obie moje dziewczyny (żona, córka) jeżdżą, no na czym?
Na komórkach SL !!! :)

#29 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2011 postów
1130
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 21:59

Wierzę w równość płci tak bardzo, że wiem, że kobiety nie potrzebują innych nart niż mężczyźni. One potrzebują takich samych dobrych nart jak mężczyźni. Po prostu.

Czyli podsumowując: uważasz, że nie ma korelacji między sztywnością narty a wagą narciarza ?

#30 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 01.2006
26
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 22:09

Czyli reasumując polecacie narty najlepiej SL (dobrze rozumiem, że slalomki?) czyli w granicach 65 pod butem i długość  około -10 cm do wzrostu? Czyli np. te Elany w długości 155 cm 

#31 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPipPip
  • 1025 postów
  • Na forum od: 03.2008
760
  • Szczecin

Napisano 24 luty 2020 - 22:26

Czyli podsumowując: uważasz, że nie ma korelacji między sztywnością narty a wagą narciarza ?

Zadając takie pytanie lokujesz się w grupie dla której waga ma znaczenie czyli jeżdżących słabo i bardzo słabo.

To dla nich różne firmy (np. Salomon) wymyślają tabelki dobru nart uzależniając dobór od wagi. Lepsze już to niż od wzrostu.

Dobrzy narciarze kupują dobre narty i jeżdżą na nich nie przejmując się swoją wagą i wzrostem :o.

Z tego co wiem zawody alpejskiego PŚ rozgrywane są bez podziału na kategorie wagowe zawodników. A może się mylę :blink:

odi profanum vulgus et arceo

#32 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 146 postów
  • Na forum od: 02.2012
38
  • Wroclaw

Napisano 24 luty 2020 - 22:54

Zadając takie pytanie lokujesz się w grupie dla której waga ma znaczenie czyli jeżdżących słabo i bardzo słabo.

To dla nich różne firmy (np. Salomon) wymyślają tabelki dobru nart uzależniając dobór od wagi. Lepsze już to niż od wzrostu.

Dobrzy narciarze kupują dobre narty i jeżdżą na nich nie przejmując się swoją wagą i wzrostem :o.

Z tego co wiem zawody alpejskiego PŚ rozgrywane są bez podziału na kategorie wagowe zawodników. A może się mylę :blink:

Waga naprawdę nie ma znaczenia przy doborze nart? 

#33 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2011 postów
1130
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 23:07

Mylisz się od początku do końca.

Głownie dlatego, że zamiast odnieść się do pytania próbujesz być kąśliwy co oczywiście nie wychodzi. Dodatkowo nie rozumiesz pytania. To może powtórzę: "uważasz, że nie ma korelacji między sztywnością narty a wagą narciarza ?

Dla ułatwienia: to wątek dotyczący doboru nart dla bardzo lekkiej, średnio i z doskoku jeżdżącej dziewczyny.

A temat drążę, bo razem z @Mitkiem zrobicie dziewczynie po prostu krzywdę.

• sstar podziękował za tę wiadomość

#34 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
8719
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 08:50

Mylisz się od początku do końca.

Głownie dlatego, że zamiast odnieść się do pytania próbujesz być kąśliwy co oczywiście nie wychodzi. Dodatkowo nie rozumiesz pytania. To może powtórzę: "uważasz, że nie ma korelacji między sztywnością narty a wagą narciarza ?

Dla ułatwienia: to wątek dotyczący doboru nart dla bardzo lekkiej, średnio i z doskoku jeżdżącej dziewczyny.

A temat drążę, bo razem z @Mitkiem zrobicie dziewczynie po prostu krzywdę.

Cześć

Nie pisz takich rzeczy proszę. Jaką masz grupę tego typu dziewczyn, którym dobierałeś narty i coś było nie tak?

Jaka siła mniej więcej jest potrzebna do ugięcia narty - sprawdź sobie z tymi krzesłami i nie pisz pierdołek, proszę Cię.

Mamy do czynienia z osobą doświadczoną narciarsko, lubiącą szybkość, radzącą sobie na wszystkich trasach, sprawną, nie zwracającą uwagi na stan stoku!!.

Oczywiście jazda na narcie dziecięcej jest tu dużym utrudnieniem w analizie ale nie przesadzaj.

Pozdrowienia

#35 trzg13

trzg13

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 108 postów
57
  • ZIELONA GÓRA

Napisano 25 luty 2020 - 13:23

Czyli reasumując polecacie narty najlepiej SL (dobrze rozumiem, że slalomki?) czyli w granicach 65 pod butem i długość  około -10 cm do wzrostu? Czyli np. te Elany w długości 155 cm 

Cześć,ktoś już chyba napisał,head super joy.Promień podobny do sl,bardzo dobrze trzyma krawędz,nawet na twardym.Pomimo swojej sztywności bardzo łatwo wchodzi w skręt,jest dużo bardziej uniwersalna jak sl,narta na każde warunki.Przy szybkiej jezdzie też jest stabilna.Pamiętaj tylko o długości coś koło 160cm.Pozdr.

#36 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 01.2006
26
  • Poznań

Napisano 26 luty 2020 - 09:02

Cześć,ktoś już chyba napisał,head super joy.Promień podobny do sl,bardzo dobrze trzyma krawędz,nawet na twardym.Pomimo swojej sztywności bardzo łatwo wchodzi w skręt,jest dużo bardziej uniwersalna jak sl,narta na każde warunki.Przy szybkiej jezdzie też jest stabilna.Pamiętaj tylko o długości coś koło 160cm.Pozdr.

A z tych poniższych którą byście polecali?

https://skiteam.pl/n...-my-turn-l.html

https://skiteam.pl/n...2-select-l.html

https://skiteam.pl/n...b83/rozmiar-158

Bo te Heady to polecacie takie: https://www.zawojski..._EaAiUmEALw_wcB- w przypadku tych zastanawiam się czy 153 czy 158cm ?

#37 trzg13

trzg13

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 108 postów
57
  • ZIELONA GÓRA

Napisano 26 luty 2020 - 09:27

Bo te Heady to polecacie takie: https://www.zawojski..._EaAiUmEALw_wcB- w przypadku tych zastanawiam się czy 153 czy 158cm ?

Jeśli head super joy to 158, inne narty znam tylko z opisu, więc się nie wypowiadam.

#38 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
8719
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 09:31

Cześć

Dal dobrej narciarki z ambicjami nie polecam żadnych z tych modeli. Dla Pani w średnim wieku ogarniającej narciarstwo każdy może być.
Pozdrowienia

#39 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3638 postów
  • Na forum od: 01.2017
1360
  • Łódź/Wrocław

Napisano 26 luty 2020 - 11:09

Zupełnie spokojnie możesz się powstrzymać : )
Tylko nie wsadzaj lekkich dziewczyn na zbyt trudne narty. Po kilku godzinach walki i bolących nóg się zrażą i tyle z tego będzie.

Tradycyjnie Mitek i Wojtek wsadzili by ją na jakąś gigantkę, bo nawet jak coś z nart ogarniają, to kobiet nie rozumieją za grosz, jedynie drogę miecza...
PS to że moja siostrzenica (kolejne trudne słowo po chrześniak) pierwszego dnia przejechała się po niebieskiej, czerwonej i czarnej w Czarnej Górze, a potem z powodzeniem radziła sobie w Szpindlu, Rokytnicy i Harrachovie nie oznacza, że chce się przesiąść z przykrotkiej, pazdzierzowej paraslalomki na inną nartę i to trzeba zrozumieć. Napiszę po niemiecku, żeby Mitek zrozumiał: Es muss auch solche Kauze geben.

#40 szevczi

szevczi

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 01.2019
81
  • Jaworzyna Śląska

Napisano 26 luty 2020 - 12:11

Ale skoro umiejętności są oceniane b wysoko, to Pani sobie świetnie radzi. Z moich doświadczeń zeszłorocznych z przesiadki z nart 152 starych wyklepanych, na trochę mniej wyklepane SL 160 cm (do wzrostu 165), to jest najpiękniejsza decyzja w życiu. I wręcz kusi mnie wypróbować jeszcze cięższe i dłuższe. Momentalna poprawa czucia tego co robisz, techniki. wszystko oczywiście to subiektywne odczucia amatorki, wiec nie zaprezentuje tu pięknego zawodowego słownictwa. Ale nie ma co się bać długości. Nie będę polecała nart bo nie jeździłam na wielu, ale z opinii użytkowników forum, narty które mam 1 SL volkla, to nie tak bardzo hardkorowe slalomki, wręcz trzeba wziąć dłuższe niż typowy rozmiar do SL zeby się nie ujechać na stoku tymi krótkimi skrętami przez cały dzień ;) słyszałam tez ze nordica produkuje narty, które są bardziej przyjazne (te 1 slalomki)