Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla kobiety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#1 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
  • Na forum od: 01.2006
26
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 07:24

Witam 

Szukam nart dla mojej żony.

1. Kobieta
2. 44 lat
3. 54 kg
4. 165 cm
5. 10 lat
6. 6-7 i powoli idzie w górę 
7. Nordica flex 80
8. Atomic Cloud 9 długość 142 cm.
9. Myślę, że jakieś narty z grupy allround 

10. Trasy czerwone chociaż zaglądam też na czarne. Poza trasą raczej nie jeżdżę spędzam na stoku cały dzień od sztruksu po muldy 

11. Lubię prędkość, ale bez przesady raczej interesuje mnie kontrola w skręcie, ale póki co zaawansowany turysta sportowcem już raczej nie zostanę 
12. Kondycja w miarę ok 2x 1 tydzień w Alpach i do tego kilka dni w Polsce (zazwyczaj po jednym dniu)
13. ok. 1500

#2 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 252 postów
  • Na forum od: 01.2012
131
  • Umiejętności: 5
  • Katowice

Napisano 24 luty 2020 - 16:48

Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał żebyś wybrał takie, które się żonie podobają i pasują do stroju :lol: :D

A tak bardziej serio, choć znawczynią nie jestem - wg mnie masz 2 warianty:

1) jeśli żona chce się narciarsko doskonalić i jeździć coraz lepiej, to zdecydować się na narty sportowe (SL / GS - zależnie od preferencji jazdy),

2) jeśli żona nie ma zbyt wielkich ambicji sportowych ale chce dobre narty na różne warunki, wybrać coś z drewnianym rdzeniem długości min. 155 do ~160cm (może być i 165) z najwyższych damskich modeli dowolnego producenta. Możecie się kierować np. WordSki testem: https://www.skionlin...-kobiety,3.html

Tak ja to widzę, ale są tu bardziej objeżdżeni użytkownicy.

• sstar podziękował za tę wiadomość

#3 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
26
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 18:41

Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał żebyś wybrał takie, które się żonie podobają i pasują do stroju :lol: :D

A tak bardziej serio, choć znawczynią nie jestem - wg mnie masz 2 warianty:

1) jeśli żona chce się narciarsko doskonalić i jeździć coraz lepiej, to zdecydować się na narty sportowe (SL / GS - zależnie od preferencji jazdy),

2) jeśli żona nie ma zbyt wielkich ambicji sportowych ale chce dobre narty na różne warunki, wybrać coś z drewnianym rdzeniem długości min. 155 do ~160cm (może być i 165) z najwyższych damskich modeli dowolnego producenta. Możecie się kierować np. WordSki testem: https://www.skionlin...-kobiety,3.html

Tak ja to widzę, ale są tu bardziej objeżdżeni użytkownicy.

Moja żona póki co chce się doskonalić narciarsko dlatego narty pod kolor oczu nie są konieczne raczej poszukuję trochę twardszych (te które ma mają już kilka lat i powoli krawędzie się kończą) na których będzie mogła zdobywać nowe umiejętności

#4 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 683 postów
  • Na forum od: 01.2016
174
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 18:49

moja ma could 11 154cm R14,7. Ostatnio na nich jechalem i jakos dziwnie... Cos nie chca jezdzic na krawedzi, a wrecz skrecac. Mialem takie wrazenie po przesiadce z masterow 185cm R23. Mozliwe, ze przez wiazania rozstawione na maksa w efekcie czego but usztywnia narte? Oczekiwalem, ze beda krecic blizej jak SL. A tu kupa :P Kolejne chyba kupimy jakies takie gdzie wiazania sa na ruchomej plycie i nie usztywniaja narty. Podsumowujac waze 75kg i odnioslem wrazenie, ze w slizgowym sie telepia, a w cietym nie chca jechac/skrecac. Czuje sie jakbym skrzywdzil zone kupujac jej takie narty...

#5 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
  • Na forum od: 11.2007
8719
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 19:14

Witam 

Szukam nart dla mojej żony.

1. Kobieta
2. 44 lat
3. 54 kg
4. 165 cm
5. 10 lat
6. 6-7 i powoli idzie w górę 
7. Nordica flex 80
8. Atomic Cloud 9 długość 142 cm.
9. Myślę, że jakieś narty z grupy allround 

10. Trasy czerwone chociaż zaglądam też na czarne. Poza trasą raczej nie jeżdżę spędzam na stoku cały dzień od sztruksu po muldy 

11. Lubię prędkość, ale bez przesady raczej interesuje mnie kontrola w skręcie, ale póki co zaawansowany turysta sportowcem już raczej nie zostanę 
12. Kondycja w miarę ok 2x 1 tydzień w Alpach i do tego kilka dni w Polsce (zazwyczaj po jednym dniu)
13. ok. 1500

Cześć

Dlaczego żona jeździła na nartach dla dzieci. Czy zdajesz sobie sprawę jak to zaburzyło jej technikę?

Pozdrowienia

#6 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPipPip
  • 1025 postów
  • Na forum od: 03.2008
760
  • Szczecin

Napisano 24 luty 2020 - 19:29

moja ma could 11 154cm R14,7. Ostatnio na nich jechalem i jakos dziwnie... Cos nie chca jezdzic na krawedzi, a wrecz skrecac. Mialem takie wrazenie po przesiadce z masterow 185cm R23. Mozliwe, ze przez wiazania rozstawione na maksa w efekcie czego but usztywnia narte? Oczekiwalem, ze beda krecic blizej jak SL. A tu kupa :P Kolejne chyba kupimy jakies takie gdzie wiazania sa na ruchomej plycie i nie usztywniaja narty. Podsumowujac waze 75kg i odnioslem wrazenie, ze w slizgowym sie telepia, a w cietym nie chca jechac/skrecac. Czuje sie jakbym skrzywdzil zone kupujac jej takie narty...

Narty tzw. kobiece to jest w ogóle kupa :angry: Generalnie na tym się nie da jeździć.

I to nie jest moje zdanie. Porozmawiaj z kobietami które jeżdżą co najmniej przyzwoicie. One nienawidzą nart dla nich przeznaczonych.

Kobieta jeżdżąca co najmniej przyzwoicie jeździ na nartach slalomowych, gigantowych, FR.

Kobieta która się tylko zsuwa od baru do baru robi to na ładnych i lekkich tzw. nartach damskich. Ona nawet nie zauważy tego, że na takich nartach nie da się jeździć.

odi profanum vulgus et arceo

#7 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2012 postów
  • Na forum od: 02.2009
1131
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 19:33

Z Headów Super Joy kazda dziewczyna którą znam i jeździła była bardzo zadowolona. Bardzo sprężyste narty. Przy wadze 54 kg slalomki ? Dajmy spokój. Heady Supershape też były za trudne dla dziewczyn < 60 kg jeżących okazyjnie (2-3 wyjazdy rocznie)

#8 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
8719
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 19:35

Z Headów Super Joy kazda dziewczyna którą znam i jeździła była bardzo zadowolona. Bardzo sprężyste narty. Przy wadze 54 kg slalomki ? Dajmy spokój. Heady Supershape też były za trudne dla dziewczyn < 60 kg jeżących okazyjnie (2-3 wyjazdy rocznie)

Cześc

A co ma waga do SL lub nie SL - konkrety proszę?

Pozdrowienia

#9 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2012 postów
1131
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 19:37

Ano tyle - że skoro wszystkie narty SL są podobne (wg mnie nie są ale jednak trzeba je docisnąć żeby porządnie jechały - tu jest podobieństwo) to osoba lżejsza - z definicji słabsza - a do tego ze średnią techniką nie dociśnie. Proste.

PS: Myślę tu o tzw. pierwszych sklepowych slalomkach

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#10 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
26
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 19:51

Cześć

Dlaczego żona jeździła na nartach dla dzieci. Czy zdajesz sobie sprawę jak to zaburzyło jej technikę?

Pozdrowienia

Na narty w takiej długości namówił ją jeden znajomy wcześniej miała Atomic ETL (chyba) 150 cm. Generalnie szukam dla niej czegoś innego. Może Redster x5 lub x7?

#11 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
26
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 19:52

A jaka długość?

#12 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
8719
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 19:56

Na narty w takiej długości namówił ją jeden znajomy wcześniej miała Atomic ETL (chyba) 150 cm. Generalnie szukam dla niej czegoś innego. Może Redster x5 lub x7?

Cześć

Tak naprawdę nie wiadomo jak twoja żona jeździ. Gdybym miał brać za dobra monetę opis powiedziałbym - narta sportowa. Sprawdzaliśmy ostatnio i za każdym razem przy przesiadce z narty popularnej na sportową lub do takowej zbliżona była znaczna, wizualna poprawa techniki jazdy jak i pozytywne odczucia jeżdżących. Narta typu SL lub zbliżona około 155-160cm będzie super. Jeżeli sztywniejsza o mniejszym promieniu to 155cm jeżeli delikatniejsza to 160cm.

Pozdrowienia

#13 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 24 luty 2020 - 20:02

Narty tzw. kobiece to jest w ogóle kupa :angry: Generalnie na tym się nie da jeździć.

I to nie jest moje zdanie. Porozmawiaj z kobietami które jeżdżą co najmniej przyzwoicie. One nienawidzą nart dla nich przeznaczonych.

Kobieta jeżdżąca co najmniej przyzwoicie jeździ na nartach slalomowych, gigantowych, FR.

Kobieta która się tylko zsuwa od baru do baru robi to na ładnych i lekkich tzw. nartach damskich. Ona nawet nie zauważy tego, że na takich nartach nie da się jeździć.

Nie do końca jest jak piszesz.

Poniżej narty z grupy damskich ( patrz pasek adresu) identyczne jak pierwsze SL ale przystosowane do średniej mniejszej wagi kobiet i w wesolutkim kolorze :)

https://elanskis.com...gic-power-shift

Także w grupie FR Elan robi kapitalne narty dedykowane dla kobiet.

https://elanskis.com...s-skis/freeride

Możesz być spokojny o ich wysoką jakość.

#14 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 683 postów
174
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 20:04

Poniżej narty z grupy damskich ( patrz pasek adresu) identyczne jak pierwsze SL ale przystosowane do średniej mniejszej wagi kobiet i w wesolutkim kolorze :)

jak sie ma brak plyty pod wiazaniami do skrecania na takiej narcie? Nie jest to duuuzy plus, ze plyta pozwala narcie nie odksztalcenie bez jej usztywniania? Zwlaszcza w nartach na twarde?

#15 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2012 postów
1131
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 20:13

A jaka długość?

Cóż, przy wzroście 171 158 bo 163 nie wynegocjowałem :D

Dla twoje żony myślę 158. 153 będą krótkie. Moja na dłuższych nartach od razu znacznie pewniej się poczuła. Przestała siedzieć na tyłach.

Te slalomki damskie z 2 postów wyżej tez mogą być niegłupie. Byle nie za sztywne bo się zniechęci.  Tu charakterystyka narty się liczy a nie sztywność tym bardziej, że brak aspiracji sportowych. I dobrze :)

#16 AntyFolksdojcz

AntyFolksdojcz

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 24 luty 2020 - 20:14

Sl mają płytę dzieloną.
W FR płyt że względu na dużą szerokość nie ma potrzeby stosować.

#17 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 683 postów
174
  • Poznań

Napisano 24 luty 2020 - 20:19

Sl mają płytę dzieloną.
W FR płyt że względu na dużą szerokość nie ma potrzeby stosować.

ostatnio widzialem SLX'a w decathlonie. Jak zobaczylem dzielona pomyslalem, ze kicha. Jedna czesc na sztywno, a druga ruchoma? Maja jakis filmik prezetujacy dzialanie?

#18 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPipPip
  • 1025 postów
  • Na forum od: 03.2008
760
  • Szczecin

Napisano 24 luty 2020 - 20:20

Jestem spokojny i nie mam takich zmartwień.

Ale wyjaśnij mi jedną rzecz; skoro są identyczne jak pierwsze SL o długości 155 cm czyli KOBIECE  to po jaką cholerę przystosowywać je do średniej mniejszej wagi KOBIET. Jakich kobiet ?

Odchudzamy kobiece SL dla jeszcze lżejszych kobiet :o

Gdzie tu logika ?

• Mitek podziękował za tę wiadomość

odi profanum vulgus et arceo

#19 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13966 postów
8719
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 20:25

Ano tyle - że skoro wszystkie narty SL są podobne (wg mnie nie są ale jednak trzeba je docisnąć żeby porządnie jechały - tu jest podobieństwo) to osoba lżejsza - z definicji słabsza - a do tego ze średnią techniką nie dociśnie. Proste.

PS: Myślę tu o tzw. pierwszych sklepowych slalomkach

Cześć

Mam Ci zacytować przypowieść o dwóch krzesłach czy nie trzeba?

Pozdrowienia

#20 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2012 postów
1131
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 20:33

Cześć

Mam Ci zacytować przypowieść o dwóch krzesłach czy nie trzeba?

Pozdrowienia

Zupełnie spokojnie możesz się powstrzymać : )

Tylko nie wsadzaj lekkich dziewczyn na zbyt trudne narty. Po kilku godzinach walki i bolących nóg się zrażą i tyle z tego będzie.