Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się pogubiłem w tych wszystkich radach. 

Z tego co rozumiem mam poszukać jakiejś SL w długości co najmniej 155 cm? A nie będzie ona na muldach sprawiała większego kłopotu?

Byłby ktoś na tyle miły i podał mi konkretne modele jakich mam szukać?

Chyba, że aspiracje sportowe nie będą aż tak duże to mogę kupować którąś z tych które podałem.

pozdrawiam

Cześć

A sama zainteresowana niepiśmienna czy może ma to być prezent?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prezent na urodziny więc wolałbym jej w to nie mieszać

Cześć

OK, jasna sprawa.

Ja to widzę tak:

Ty najlepiej znasz Panią i wiesz jaki to charakter. Gdy jest osobą sprawną, zdeterminowaną na postęp (nie myślę o sporcie ale o dziewczynie czynnej ruchowo, lubiącej narty i przywiązującej wagę do techniki i skuteczności) celuj w nartę sportową. Jeżeli jest typową jeżdżącą i zorientowana amatorką, czerpiącą przyjemność z ruchu i nart a na dodatek przywiązującą wagę do designu - bierz jeden z najwyższych modeli damskich, w okolice wzrostu lub wzrost -5cm. 2-3 cm w tą czy w tamtą nie mają znaczenia.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

OK, jasna sprawa.

Ja to widzę tak:

Ty najlepiej znasz Panią i wiesz jaki to charakter. Gdy jest osobą sprawną, zdeterminowaną na postęp (nie myślę o sporcie ale o dziewczynie czynnej ruchowo, lubiącej narty i przywiązującej wagę do techniki i skuteczności) celuj w nartę sportową. Jeżeli jest typową jeżdżącą i zorientowana amatorką, czerpiącą przyjemność z ruchu i nart a na dodatek przywiązującą wagę do designu - bierz jeden z najwyższych modeli damskich, w okolice wzrostu lub wzrost -5cm. 2-3 cm w tą czy w tamtą nie mają znaczenia.

Pozdrowienia

OK

a takie narty warto rozważyć?

https://www.krakowsp...11-2019-20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ze skrajności w skrajność, od lajtowych damskich nart na komórki.. :o

Skrajności są różne. Na przykładzie mojej córki trochę skrobnę. Kilka lat wstecz pojechaliśmy na Stożek w Wiśle. Stok twardy lekko zmuldzony na ścianie. Po kilku przejazdach córka miała dosyć - nogi latają w butach, narty klepią i nie trzymają krawędzie (były po dobrym serwisie). Zapytałem czy pamięta kiedy to było kupione, odpowiedź "jak byłam w gimnazjum". Lata lecą, ćwiczenia techniki robią swoje, buty mogą się wyklepać etc. Dodam, że sprzęt był dobierany dla dziecka ale w kategorii kobiecej więc na wyrost. Za moją namową kupiła buty sportowe Nordica flex 120 i na początek narty Atomic Nomad Ti. W zeszłym sezonie stwierdziła, że te narty już przestały jej wystarczać do zabawy i czas na GS. 

Tak się stało i padło na zakup w okazyjnej cenie Nordica GSR RB ciut powyżej wzrostu, Atomici zostały jako zastępcze do jazdy na stokach z "minerałami".

Wiek córki 25 lat, bardzo wysportowana, kończy studia na AWF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajności są różne. Na przykładzie mojej córki trochę skrobnę. Kilka lat wstecz pojechaliśmy na Stożek w Wiśle. Stok twardy lekko zmuldzony na ścianie. Po kilku przejazdach córka miała dosyć - nogi latają w butach, narty klepią i nie trzymają krawędzie (były po dobrym serwisie). Zapytałem czy pamięta kiedy to było kupione, odpowiedź "jak byłam w gimnazjum". Lata lecą, ćwiczenia techniki robią swoje, buty mogą się wyklepać etc. Dodam, że sprzęt był dobierany dla dziecka ale w kategorii kobiecej więc na wyrost. Za moją namową kupiła buty sportowe Nordica flex 120 i na początek narty Atomic Nomad Ti. W zeszłym sezonie stwierdziła, że te narty już przestały jej wystarczać do zabawy i czas na GS. 

Tak się stało i padło na zakup w okazyjnej cenie Nordica GSR RB ciut powyżej wzrostu, Atomici zostały jako zastępcze do jazdy na stokach z "minerałami".

Wiek córki 25 lat, bardzo wysportowana, kończy studia na AWF. 

 

No okej rozumiem, ja też polecałam 1 sklepowe narty i sama na takich jeżdzę, ale komórki to przecież co innego. Dlatego zastanowiło mnie najpierw proponowanie jakiś damskich pozycji a potem jeb komórka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz napisać dokładnie jakie narty polecałaś?

 

Kilka postów wyżej polecałam te na których jeżdżę, volkl racetiger sl 160 cm. Bardzo przyjemne, dzięki temu że trochę dłuższe niż klasyczne SL do mojego wzrostu (165 cm), pojedzie się i krótszym i dłuższym skrętem. W gorszych warunkach lód, muldy, też nie robią problemów użytkownikowi, offpiste nie jeździłam na tym modelu. 

Tylko jak też wspominałam, ja nie mam odniesienia do innych nart w tej konkretnej klasie. Ale z tego co wyczytałam w temacie "przegląd narty slalomowych", ktoś tam uznał je za jedne z łatwiejszych sl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej polecałam te na których jeżdżę, volkl racetiger sl 160 cm. Bardzo przyjemne, dzięki temu że trochę dłuższe niż klasyczne SL do mojego wzrostu (165 cm), pojedzie się i krótszym i dłuższym skrętem. W gorszych warunkach lód, muldy, też nie robią problemów użytkownikowi, offpiste nie jeździłam na tym modelu. 

Tylko jak też wspominałam, ja nie mam odniesienia do innych nart w tej konkretnej klasie. Ale z tego co wyczytałam w temacie "przegląd narty slalomowych", ktoś tam uznał je za jedne z łatwiejszych sl.

Cześć

W danej grupie nart różnice miedzy modelami różnych firm są kosmetyczne. Zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy a wszystko załatwia adaptacja techniki.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej polecałam te na których jeżdżę, volkl racetiger sl 160 cm. Bardzo przyjemne, dzięki temu że trochę dłuższe niż klasyczne SL do mojego wzrostu (165 cm), pojedzie się i krótszym i dłuższym skrętem. W gorszych warunkach lód, muldy, też nie robią problemów użytkownikowi, offpiste nie jeździłam na tym modelu. 

Tylko jak też wspominałam, ja nie mam odniesienia do innych nart w tej konkretnej klasie. Ale z tego co wyczytałam w temacie "przegląd narty slalomowych", ktoś tam uznał je za jedne z łatwiejszych sl.

Tylko takich nowych za 1500 nie kupię 

Z nart z oznaczeniem SL chyba najkorzystniej wypadają Redster S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przy tej wadze i wzroście wypada brać najdłuższe z serii a takie narty, używane są często w dobrym stanie i cenie. Nie ma sprzeczności jest zbieżność. Przyzwoite Salomony BBR to i taniej.

Przyzwoite BBR to jakby to wyrazić... brzmi kontrowersyjnie ;-). Ale coś w tym jest. Na pozjezdzanie będą ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...