Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Defetysta to taki bardziej doświadczony realista. ... :-) Wykaz pozwoleń na budowę jest informacją publiczną. Jak komuś się chce niech poszuka. ....

 

I co, pozwolenie na gondole mają  :D

Trochę słabo że nie mają jeszcze na dwa krzesła z Soliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz ze mają na gondolę, ja jak przystało na defetyste widzę ze nie maja na kanapy z Soliska.... ;-). Z chęcią stawiam duża wódkę jak wszystko poleci zgodnie z planem. Oby. . Jak juz kiedyś pisałem - mam coraz mniej czasu na czekanie na Nowy Szczyrk... W Czynnej zabetonowano strop... 2d3f359e870221867573a4a618d24244.jpg Orczyk na Suche przeszedł do historii 41a012b8d215f8e6c5909af9f52d5d72.jpg A przejazd przez Szczyrk jest coraz ciekawszy.... )) 17438b55d92af20f50bbab34c38aab1a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz ze mają na gondolę, ja jak przystało na defetyste widzę ze nie maja na kanapy z Soliska.... ;-). Z chęcią stawiam duża wódkę jak wszystko poleci zgodnie z planem. Oby. . Jak juz kiedyś pisałem - mam coraz mniej czasu na czekanie na Nowy Szczyrk... W Czynnej zabetonowano strop...

 

Dobra i jedna gondola, choć z wizualizacji wynika, że trasy chyba do niej nie będzie (są tam nawet zaznaczone istniejące krzaki) - to tylko wygodniejszy transport na Halę Skrzyczeńską.

No i nowy I odcinek kanapy na Skrzyczne + czarna trasa na Beskidzie, także w sumie nawet bez kanap z Soliska to już będzie "nowy Szczyrk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzisz ze mają na gondolę, ja jak przystało na defetyste widzę ze nie maja na kanapy z Soliska.... ;-).
Z chęcią stawiam duża wódkę jak wszystko poleci zgodnie z planem. Oby. . Jak juz kiedyś pisałem - mam coraz mniej czasu na czekanie na Nowy Szczyrk...

W Czynnej zabetonowano strop...


To chyba trzeci sezon letni, w którym ktoś już już miał zacząć budować jakiś wyciąg. Jeśli Tmr zbuduje tylko jedną gondole to i tak jest progres ogromny.
Kanapy też dojdą do skutku, jak nie w tym to w następnym sezonie. Ale w grudniu to chyba będzie jeszcze chaos w ośrodku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Lewe orczyki z CZyrnej  nie beda rozbierane. Czytalem tez ze teoretycznie z bienkuli dalo by sie doturlac do dolnej stacji gondoli 

Cześć

Zawsze się dawało doturlać z Bieńkuli w to miejsce jak był śnieg a teraz jak zrobią jeszcze profilowanie to powinie być luz pełen.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Lewe orczyki z CZyrnej  nie beda rozbierane. Czytalem tez ze teoretycznie z bienkuli dalo by sie doturlac do dolnej stacji gondoli 

Trzeba byłoby spojrzeć na mapę topograficzną i układ warstwic, ale tak się zastanawiam, czy tą przecinką pod gondolkę nie dałoby się dojechać do dolnej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka z zaznaczonymi orczykami, które mają/są być usunięte na nowy sezon.

Wzdłuż tych usuwanych orczyków będą szły trzy nowe koleje: gondola i dwa krzesła.

 

attachicon.gifszczyrk_son_2017_orczyki_usuwane.jpg

 

trasa do gondoli ma wyglądać tak:

attachicon.gifszczyrk_son_2017_trasa_do_gondoli.png

 

źródło: inne forum (SO)

Orczyki na Małe i 'długi Julian' mają zostać do drugiego etapu - budowy kanapy na Posredni i na Male Skrzyczne. Czy tak?

A orczyki X/II z Czyrnej mają zostać 'na stałe'? czy to rozwiazanie tymczasowe... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki na Małe i 'długi Julian' mają zostać do drugiego etapu - budowy kanapy na Posredni i na Male Skrzyczne. Czy tak? A orczyki X/II z Czyrnej mają zostać 'na stałe'? czy to rozwiazanie tymczasowe... ??

Orczyki z Czyrnej na Halę Skrzyczenska mają być zastąpione kanapą 6 os. w drugim etapie modernizacji. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki na Małe i 'długi Julian' mają zostać do drugiego etapu - budowy kanapy na Posredni i na Male Skrzyczne. Czy tak?

A orczyki X/II z Czyrnej mają zostać 'na stałe'? czy to rozwiazanie tymczasowe... ??

Orczyk na Małe mógłby zostać ,zjazd z MS jest raczej widokowy ,poza tym wiatr może często wyłączać krzesełka z ruchu  Budowa krzesła na MS ma sens myśląc o łatwiejszym połączeniu z COS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa krzesła na MS ma sens myśląc o łatwiejszym połączeniu z COS

Chodzi właśnie o to. Kanapa ma sięgać okolic przeleczy w kier na Skrzyczne co umożliwi zjazd do Jaworzyne. Ciekawi mnie tylko rozwiązanie zjazdu na Halę. Wygląda, że będzie to coś w rodzaju obecnego lacznika-sciezki COS-SON odpowiednio poszerzone. Czyli trasa spacerowa bez obecnego górnego odcinka niebieskiej z MS (????)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyk na Małe mógłby zostać ,zjazd z MS jest raczej widokowy ,poza tym wiatr może często wyłączać krzesełka z ruchu Budowa krzesła na MS ma sens myśląc o łatwiejszym połączeniu z COS

No nie do końca, bo kanapa z Soliska na Halę będzie kończyła się niżej niż obecnie orczyk z Suchego. To by oznaczało że żeby wjechać na MS z Soliska, trzeba wjechać na górę kanapą, następnie zjechać do dolnej stacji gondolki i gondolką do dolnej stacji orczyka na MS, bo gondolka będzie się kończyć na Hali tam gdzie startuje orczyk. W okresie przejściowym zanim nie zostanie postawiona kanapa na MS tak się pewnie będzie wjeżdżać na szczyt z tej strony. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o to. Kanapa ma sięgać okolic przeleczy w kier na Skrzyczne co umożliwi zjazd do Jaworzyne. Ciekawi mnie tylko rozwiązanie zjazdu na Halę. Wygląda, że będzie to coś w rodzaju obecnego lacznika-sciezki COS-SON odpowiednio poszerzone. Czyli trasa spacerowa bez obecnego górnego odcinka niebieskiej z MS (????)

Szkoda by było ,w ten sposób już zabrali górny odcinek 7 ,bo krzesło będzie kończyło bieg nieco niżej niż obecny orczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kanapa z Hali S. na MS będzie się chyba zaczynała niżej niż aktualnie orczyk,

Tak ma być w rzeczywistości, ale zanim postawią kanapę na MS to żeby wjechać na szczyt od strony Soliska/Suchego, trzeba będzie najpierw kanapą na górę, następnie na dół do gondolki która górny peron ma mieć w okolicach "Akwarium" ewentualnie do Czyrnej na orczyk i dopiero na górę. A propos "Akwarium" zrobiło się pusto wokół niego:

18278552_1421860964536980_14648220075380

Źródło: https://www.facebook.com/SoliskoArena/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą pełna parą:
https://www.facebook...423388937717516

 

Jak to mówi mój ojciec "wierzaj i sprawdzaj". Za pieniądze podatnika i na jego żądanie zrobiłem sobie wycieczkę Żywiec - Szczyrk - Wisła - Ustroń. Prace faktycznie idą pełną parą  - jak nic powrót na nr 1 w Polsce będzie (dla mnie nigdy nie spadło).  Bienkula i Golgota nawet na zielono powalają.

PS Kuźnia Ustroń - Góral Żywiec 2-0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...