Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mi zależy na komentarzu do rozwiązania jaki jest przedstawione w linku: http://www.skiinfo.p...czyrku-id466747

W legendzie zaznaczone jest 2018r. - Budowa trasy umożliwiającej obustronną komunikację pomiędzy ośrodkami. 

Tylko jak? Zjazd naturalnym spadkiem, czy jakiś orczyk którego nie zaznaczono? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić tej koncepcji.

A jeszcze taka ciekawostka kilka dobrych lat temu nartostrada z DS na MS była zamknięta z uwagi na zagrożenie lawinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odwiedziłem wczoraj SON ,nie jestem zbyt wymagającym narciarzem,a główną uwagę przykładam do tras,mniejszą do całej reszty i mogę napisać ,że na prawdę pojeździłem przy pięknej pogodzie i to tyle plusów. Rozumiem ,że TMR czeka na pozwolenia i inne papierkowe sprawy ,których przeskoczyć się nie da ,ale jak dla mnie,to w SON przez te kilka lat, na dobre nie zmieniło się nic. Wydaje mi się,że trasy są przygotowane gorzej niż kiedyś ,żeby taka prężna firma nie potrafiła postawić nawet prowizorycznego kibelka przy dolnej stacji? toi toi to się stawia na koncertach plenerowych, nie w ośrodku narciarskim. Wyciągi zatrzymują się co chwilę ,do czego już w poprzednich latach się przyzwyczaiłem. Jakby nie było jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie można pojeździć trasami o długości 2-3 km ,najlepsze warunki na Solisku, na Małym Skrzycznym,na Julianach też całkiem ok ,najgorzej rozjeżdżona była Golgota. Ogólnie piękny dzień i o dziwo bardzo mało ludzi jak na Sylwestra,w zasadzie bez kolejek do wyciągów,chyba wszyscy testują BSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bubol trochę przesadzasz. Niech się Słowacy skupią na budowaniu nowego ośrodka, a nie duperelach typu kibelek. Wc przecież gdzieś tam przecież da się znaleźć, choćby w Rudym kocie.
Jeździłem koło 20 grudnia i było ok. Trasy dobrze przygotowane, śnieg produkują.
Zatrzymywanie wyciągów jest zwykle z powodu przewracających się narciarzy na starcie, np. dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bubol trochę przesadzasz. Niech się Słowacy skupią na budowaniu nowego ośrodka, a nie duperelach typu kibelek. Wc przecież gdzieś tam przecież da się znaleźć, choćby w Rudym kocie.
Jeździłem koło 20 grudnia i było ok. Trasy dobrze przygotowane, śnieg produkują.
Zatrzymywanie wyciągów jest zwykle z powodu przewracających się narciarzy na starcie, np. dzieci.

Dla większości kibelek to akurat nie pierdoła a podstawa,zwłaszcza dla kobiet ,a toi toi z którego wydobywają się perfumy ,stojący przy samej kasie gdzie mnóstwo ludzi, w dodatku stojący z górki ,z którego ciężko wyjść w butach narciarskich jest niesmaczny i powiem Ci ,że tak mało ludzi nie widziałem tam dawno ,a bywam tam często, po mnie to spływa ,ale ludzi z pewnością odrzuca, śnieg produkują w miarę możliwości ,dawno nie było takich warunków na początku sezonu ,ale to już na prawdę ostatni dzwonek dla SON, oby spełnili swoje obietnice i oby coś się ruszyło też na Pilsku,bo tej góry jest mi najbardziej szkoda ,a sytuacja wygląda tam kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości kibelek to akurat nie pierdoła a podstawa,zwłaszcza dla kobiet ,a toi toi z którego wydobywają się perfumy ,stojący przy samej kasie gdzie mnóstwo ludzi, w dodatku stojący z górki ,z którego ciężko wyjść w butach narciarskich jest niesmaczny i powiem Ci ,że tak mało ludzi nie widziałem tam dawno ,a bywam tam często, po mnie to spływa ,ale ludzi z pewnością odrzuca, śnieg produkują w miarę możliwości ,dawno nie było takich warunków na początku sezonu ,ale to już na prawdę ostatni dzwonek dla SON, oby spełnili swoje obietnice i oby coś się ruszyło też na Pilsku,bo tej góry jest mi najbardziej szkoda ,a sytuacja wygląda tam kiepsko.

 

Jeździłem z córką, więc mam pojęcie. Mimo że nie znam SON na pamięć, to znalazłem miły kibelek, i pamiętałem jak do niego dotrzeć.

I chętnie zapłaciłem za skorzystanie z niego, nie mam nic przeciwko płatnym i czystym WC  ;)

 

Ja właśnie dlatego byłem w Szczyrku, że jest tam mało ludzi, super trasy i niewygórowane ceny. Jedyne na co mógłbym narzekać to stan torów pod orczykami, ale nie robię z tego sensacji, poradziliśmy sobie z tym i nikt z nas nie spadł z orczyka powyżej dolnej stacji. Jak pytam się teraz córki czy jedziemy na narty, to ona mnie się pyta "Czy do Szczyrku?"  :) No ale ona nie jest wychowana na gładkich alpejskich trasach, tylko na polsko-czeskich odsypach i muldach.

 

Jak jesteś miłośnikiem ośrodków które "spełniają swoje obietnice", to może lepiej się udać do BSA  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szczyrkowski czwartek, 15cm świeżego śniegu, piękna pogoda. Pomimo ferii w kolejce tylko kilka minut!

O widzisz a ja jeździłem dziś po COS i Szczyrkowskim z Michałem (Mig-iem). Miałem wrażenie, że jak na ferie jest wręcz pusto. Widoki ze Skrzycznego bajka. Zdjęcia wrzuciłem do swojego wątku Wisła z Warszawy (choć od 2 dni mieszkam w Wiśle jeszcze tam nie jeździłem, wczoraj był Poniwiec, dziś COS i Szczyrkowski). No może jutro się uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z FB ze strony SON. Od 6 lutego do 3 marca można otrzymać voucher na darmową lekcję z instruktorem po podaniu odpowiedniego hasła. Więcej tu: Milkizztime na stoku! :D Kup karnet w kasie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, podaj przy zakupie hasło „śnieżny #Milkizztime” i zgarnij lekcję jazdy na nartach totalnie za free! :o Zasady promocji znajdziecie tu: http://bit.do/MilkizzNaStoku Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od 8:00 do 12:00. Warunki super. Trasy dobrze przygotowane. Jeździliśmy głównie od strony Małego Skrzycznego do Soliska. Bieńkula zaliczona, ale z pokorą przyznaję, że to jeszcze nie trasa dla mnie tak by w pełni cieszyć się jazdą. Uwaga na lód w dolnej części. Od strony Hali pośredniej też warunki znakomite. Od 10:00 zaczęły się już robić delikatne kolejki do wyciągów, ale bez tragedii. Dawno nie zdarzyło mi się by schodząc o 12:00 ze stoku wciąż śnieg był w tak dobrym stanie jak dzisiaj. Na golgocie trzeba uważać jak zwykle na samym dole, spore muldy i ten hardcorowy zjazd pod wyciąg :) 

 

Jedyne do czego bym się przyczepił do przygotowanie torów pod wyciągami, zwłaszcza Solisko-Suche i Suche-Hala. Nie narzekajmy jednak :)

 

Pogoda po prostu bajka

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_0249.JPG
  • IMG_0253.JPG
  • IMG_0254.JPG
  • IMG_0256.JPG
  • IMG_0259.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jako ostrzeżenie SKANDALICZNY brak zabezpieczenie prawego orczyka z Hali Skrzyczeńskiej na Małe Skrzyczne. Na kilka metów od górnej stacji tor biegnie kilkanaście centymetrów od niezabezpieczonego urwiska (na 3-5 metrów).

 

W czasie naszych jazd wpadło tam dziecko sam też bliski byłem wypadku. Po śladach widać że bardzo często ktoś ulega tam wypadkom. 

 

Dramatyczne podejście SON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję ,ale pytanie skąd wezmą tyle wody? W 2015 roku trasa 4 na Solisku ruszyła w połowie lutego ,to samo Czyrna ,nie wiem,czy były w użytku przez 2 tygodnie ,Skrzyczne też ,do centrum Szczyrku można zjechać bardzo rzadko, a jak już, to po kamieniach. Sprawa tyczy się też innych ośrodków jak Pilsko ,gdzie w zeszłym sezonie góra chodziła może przez 3 tygodnie, Czantoria z jedną trasą ,a na mapach są dwie,Soszów z zamkniętą górą itd,skoro jest problem z naśnieżeniem tych marnych kilku tras ,to nie ma co nawet mówić o większych ośrodkach ,tylko cieszyć się jeśli uda się uruchomić w całości te ,które są,lub będą.

http://skimagazyn.pl...hed-2__trashed/

....Poza tym powstanie nowy, w pełni zautomatyzowany system naśnieżania, na Hali Skrzyczeńskiej powstanie zbiornik wodny, woda używana do produkcji śniegu będzie specjalnie napowietrzana, żeby utrzymywała się w odpowiedniej temperaturze i dzięki temu czas naśnieżania całego ośrodka będzie krótki. To oznacza, że wystarczy 2 – 3 dni temperatury na minusie i system będzie w stanie w ciągu 2 – 3 dni naśnieżyć 20 km tras. 

Na parkingu u Kowalskiego gromadzony jest ciężki sprzęt i tablica informacyjna o budowie budynku wielofunkcyjnego. Wygląda na to że prace ruszą z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Szczyrku, porównując do poprzedniego weekendu warunki trochę się pogorszyły pogoda zrobiła swoje. Oceniam na 3+ trzeba uważać na na lodowe połacie i gdzieniegdzie drobne kamienie.
Rano na trasach było kilka cm świeżego śniegu chamującego że ho ho po pierwszym zjeździe zameldowałem się w serwisie pod Golgotą smarować narty trochę pomogło. Jeśli ktoś nie potrzebuje idealnych warunków to można jechać. Trasy wszystkie otwarte trzeba tylko obrać odpowiedni tor jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja śniegowa na stokach w Szczyrku, czy za tydzień będzie jeszcze po co przyjeżdżać, czy odwilż zrobiła już swoje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napiszę Ci w czwartek. Jestem od dzisiaj do przyszłej niedzieli w Wiśle. Dziś jeździłem od 14:00 w Cieńkowie i myślałem że będzie gorzej to będzie wyglądało, jeszcze jadę na wieczorną na Jawornik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem. Jeździć się da, ale jest już biednie ze śniegiem. W wielu miejscach lodowe płaty. Śnieg ok 10:00 już się sypie ze stoku. Najlepsze warunki jeszcze na Małym Skrzycznem (4) chociaż trochę lodu u góry oraz na Hali Skrzyczeńskiej (7 do Soliska całkiem ok). Golgota po 10:00 była już zmasakrowana, na dole trochę kamyczków. Pod orczykami lodowisko. Jak się nie ochłodzi, to daje temu max 2 tygodnie i po sezonie. 

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_0280.JPG
  • IMG_0281.JPG
  • IMG_0282.JPG
  • IMG_0291.JPG
  • IMG_0295.JPG
  • IMG_0296.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci w czwartek. Jestem od dzisiaj do przyszłej niedzieli w Wiśle. Dziś jeździłem od 14:00 w Cieńkowie i myślałem że będzie gorzej to będzie wyglądało, jeszcze jadę na wieczorną na Jawornik.  

Jak tam wygląda na Soszowie ? Byłeś? Zastanawiam się nad jakimś porannym karnetem jutro , ale mają jakieś zawody i nie wiem ,czy wszystkie trasy będą otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wygląda na Soszowie ? Byłeś? Zastanawiam się nad jakimś porannym karnetem jutro , ale mają jakieś zawody i nie wiem ,czy wszystkie trasy będą otwarte

Byłem w Soszowie w sobotę wieczorem (chodził więc dół od kanapy gdzie jest oświetlenie). Miałem być na Jaworniku, ale nie wyglądał dobrze o 18:00.  Wieczorem wstawię zdjęcia. Ludzie bardzo narzekali na warunki, że stok nie ratrakowany, lód i muldy itp. Moim jednak zdaniem, zdecydowanie się czepiali. Trasa przy kanapie wyratrakowana (oczywiście jak na warunki ostatnio panujące i mocne popołudnie), płatów lodowych brak. Muldy zaczęły się robić około 20:00, ale w bardzo umiarkowanym zakresie. Objazd dołu (5) cały w luźnym śniegu, nie ruszonym przez ratrak, wyglądało to tak jakby ostatnio coś próbowali sypnąć armatką, bo w piątek wieczorem jak podjeżdżałem było -3. Na 2 bardzo fajne warunki i równo jak stół. Ludzi mało, powiedziałbym, że nawet bardzo mało. Dodam, że w porównaniu do Cieńkowa to przygotowanie tras niebo a ziemia, na korzyść Soszowa.

 

Daj znać na pw, czy się wybierasz. Myślałem co prawda o Stożku w poniedziałek lub o Jaworniku, ale mogę zmienić plany. Od 8:00 do 11:00 mam swój czas na jazdę, później wracam po dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja śniegowa na stokach w Szczyrku, czy za tydzień będzie jeszcze po co przyjeżdżać, czy odwilż zrobiła już swoje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odwilż już zdecydowanie widać. Dziś jeździłem od 8:00 do 11:00 na Szczyrkowskim. I tak dół 4 przejezdny na słowo honoru. Dół 12 przejezdna po żywym lodzie, roślinkach, minerałach i glince. 13 która jest zamknięta wyglądała chyba lepiej od tej czynnej 12. Do wyboru do koloru. Zdecydowanie lepsza sytuacja na 10. Golgota przygotowana rewelacyjnie, obecnie najlepsza trasa w ośrodku. Góra 2 ma wywiany śnieg przez wiatr, więc jazda o żywym lodzie, ładnie wyratrakowanym. Ja posiadam ostre krawędzie w swoich nartach więc sprawiało mi to przyjemność, jednakże kilka osób leżało. 5 to raczej już dogorywa i nie wiem czy wytrzyma jeszcze tydzień. 7 rewelacja, bardzo dobrze przygotowana. 6 też ok. miejscami połacie wyratrakowanego lodu, ale bez przecierek. 1 była zamknięta. 2 kilka przecierek, ale do zjechania bez obawy o narty. Najgorsze to było przygotowanie torów pod orczykami. Dwa tygodnie temu z Mig-em trafiliśmy ładnie wyratrakowane tory, a dziś miałem wrażenie, że ich nikt od tamtej pory nie ruszył. Były to lodowe rynny na których kilka osób poległo. Ludzi bardzo mało. Moja ocena ośrodka, jednak ciągle na plus, wrócę tam na pewno jeszcze raz lub 2 w tym tygodniu. Mojej rodzinie bardzo podobało, no i szwagier co dziś był 8 dzień na nartach zjechał z Golgoty, docierając na dół w jednym kawałku i robiąc to poprawną techniką NW. Plus dla ośrodka, że rzetelnie podają na tablicy aktualne warunki śniegowe. Na pewno warto go zobaczyć jeszcze przed przebudową. Wieczorem dodam kilka zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 4-ka na dole już jest słabiutka. Ja jeździłem 2 z małego, potem 4/4a i odbijałem na prawo na 7 na dół lub na Hali od razu na 7. To była chyba najlepsza pod względem śniegu kombinacja. 

 

Golgota faktycznie ma najwięcej śniegu.  Tam lodu nie widziałem. 10-ką raz zjechałem. Niby nie najgorzej, ale spory ruch bo jakieś tyczki dzieciaki miały ustawione. 10 i 8 to wg mnie jedyne trasy na Pośrednim gdzie da się jeszcze pojeździć. 

 

Te płaty lodowe jeszcze nie były takie złe. Może dlatego, że je temp dopadła i nawet moje średnio ostre narty potrafiły się wbić :)

 

Tak czy inaczej jak na obecne warunki pogodowe, to źle nie było. W 3h się zajechałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...