Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kordiankw napisał:

Potwierdzam, zamiast 10min jechałem autem 40. Smutny widok interwencji straży, jak dojechałem na miejsce to już tylko się dymiło. Ale ktoś ma dziś święta…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Jutro wracamy do domu, zostawiamy Szczyrk z mieszanymi uczuciami. Narciarsko jest bardzo Ok, długie trasy, fajne kanapy. Finansowo i parkingowo to już ośrodek dla ludzi o grubym portfelu i mocnych nerwach. Nie ma ośrodków idealnych, u mnie Szczyrk mimo wszystko to jedna z lepszych miejscówek na mapie w PL.

Na COS miałeś okazję pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Dziś ostani świąteczny dzień na nartach w Szczyrku.

Od samego rana dawało po nerkach, o 7 rano było -16, co zapowiadało beton na stokach, brak odsypow i…frekwencję z okazji w końcu słonecznego dnia.

Przeczucia mnie nie myliły, parkingi pełne i tylko dzięki fuksowi zaparkowalismy na parkingu niedaleko gondoli. 

Na miejscu kolejki do kas i kolejka do gondoli. Na pierwszy ogień ta pierwsza. Tu było ciekawie, bo okazało się ze sztuczny tłum przy kasach generują sprytni rodacy czekający, żeby kupić karnety od godz 13.00. Nadmienię tylko ze przy kasie stałem o 12.20. Widać idzie Nowy Ład i ludzie szukają dutków 🙂

Po odczekaniu w kolejce na gondole i kanapę zaczęło się jeżdżenie po betonie. Warun elegancki, brak odsypow, twardo, słonecznie i…tłoczno. Pół biedy ze mijaliśmy  ekipę co ogarniała dwie lub jedna deskę. Problemem były torpedy idące na krechę w tłumie ludzi, lub bezkijkowcy- goryle z podobnym stylem jazdy. W żonę wjechał od tylu snowboardzista z innego kraju, cos tam przebąkiwał pod nosem po angielsku. Córce dwa razy dobrzy ludzie przejechali po nartach. No normalnie sam miód i malina.

Pomijając w/w, było narciarsko bardzo dobrze. Warun idealny na sztywne narty z dobrze naostrzonymi krawędziami. Córka po raz pierwszy w miarę swobodnie zjeżdżała po bardziej stromych odcinkach, gdzie rok temu w podobnych warunkach bardziej walczyła o przeżycie. Teraz widać ile daje sprzęt na betonie.

U mnie GS wywoływał banana na twarzy, tylko z R30 w takim tłumie nie było wiele okazji żeby zrobić kilka skrętów prawo- lewo xD.

Jutro wracamy do domu, zostawiamy Szczyrk z mieszanymi uczuciami. Narciarsko jest bardzo Ok, długie trasy, fajne kanapy. Finansowo i parkingowo to już ośrodek dla ludzi o grubym portfelu i mocnych nerwach. Nie ma ośrodków idealnych, u mnie Szczyrk mimo wszystko to jedna z lepszych miejscówek na mapie w PL.

Ty to jesteś kamikaze. Szczyrku w święta to bym nie zaryzykował, nawet gdyby tmr mi dopłacał 200zł za godzinę. Tam można zostać kaleką na całe życie.

Dla mnie tmr całkowicie wymazał szczyrk z mapy ośrodków narciarskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Spiochu napisał:

Ty to jesteś kamikaze. Szczyrku w święta to bym nie zaryzykował, nawet gdyby tmr mi dopłacał 200zł za godzinę. Tam można zostać kaleką na całe życie.

Dla mnie tmr całkowicie wymazał szczyrk z mapy ośrodków narciarskich.

 

Nie widziałem, żeby ktoś w kogoś przydzwonił. Do żony podjechałem jak już leżała.

Gleby to raczej na off piste, w tym jedna mogła być poważna, bo facet w wigilie na off piste wpadł na drzewo, i toboganikiem zjechał na dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem też wczoraj (26 grudnia). Warunki idealne - choć bardzo niska temperatura była mocno odczuwalna, pogoda w porównaniu do dnia poprzedniego - idealna. W kolejce pod gondolę ustawiłem się o 8:15. Wsiadłem do trzeciego wagonika - więc można powiedzieć, że prawie pierwszy na stoku 😉

Wg mnie ludzi było mało, do 10:00 małe kolejki - czekało się 3-4 kanapy, później trochę więcej - ale bardzo szybko to szło. Kolejki miały do 10 metrów przed kołowrotkami i cały czas się poruszała co sprawiało, że stanie nie było mocno uciążliwe. Na wszystkie wyjazdy do Szczyrku - wczoraj trafiłem na najmniejsze kolejki - a jak dodam, że spodziewałem się tłumów - miłe rozczarowanie pozwoliło bardziej cieszyć się wyjazdem.

Największy minus - to duże niedostatki kondycji z każdą kolejną godziną na stoku. Ale ostatecznie uważam, że przejechane ponad 47 kilometrów jest dla mnie bardzo dobrym wynikiem. 

Na razie mi Szczyrku starczy.

 

IMG_9380.JPG

IMG_9381.JPG

IMG_9383.JPG

IMG_9384.JPG

IMG_9390.JPG

IMG_9395.JPG

Edytowane przez Optima
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 13:41, kordiankw napisał:

„23.12.2021

Wiatr zepsuł zabawę

Niestety warunki pogodowe okazały się mniej korzystne niż wczorajsze prognozy. Z powodu silego wiatru jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszystkie wyciągi do odwołania. Jeśli warunki ulegną poprawieniu będziemy informować o następnych krokach. Na jutro również zapowiadany jest wiatr, dlatego proszę śledzić nasze komunikaty.”

Widzę, że pracujesz lub w jakiś inny sposób jesteś zawodowo związany z którymś ze Szczyrkowskich Ośrodków i moje pytanie , przy obecnej prognozie jakie są szanse, że w SON wszystko będzie hulać w czwartek?

Jedziemy sporą grupą do Jeleśni od Czwartku do niedzieli, plan był, że Szczyrk we Czwartek na wyjeździe i w niedzielę na powrocie, 

Piątek i Sobota Pilsko. Ale jak patrzę na obecną prognozę wiatrową, to chyba w czwartek lepiej sobie Szczyrk odpuścić. Grupa zróżnicowana, dlatego jak Zbójnicka ma nie hulać to dzieci nie ma co tam ciągnąć

Z kolej, dla dorosłych, jeżeli Juliany nie ruszą, to reszta tras jest dla nas nudna, wyprofilowana- więc też odpada

COS- jak będzie u dołu śnieg to można jechać, dla samej górnej części, to jednak za duża wyprawa , a dzieci umęczą się.

BSA- to nie moja górka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wniosek, że pracuję lub w jakiś sposób związany jestem ze szczyrkowskimi stacjami jest błędny. Jestem jedynie skromnym akcjonariuszem TMR i z tego tytułu mam kilkadziesiąt darmowych skipassów. Jedynie śledzę na bieżąco sytuację w SMR, aby wykorzystać przysługujące benefity. Wróżka też nie jestem i nie potrafię przewidzieć co przyniesie pogoda w najbliższych dniach 😞 . Miałem być na otwarciu sezonu przed świetami, niestety dla dwóch otwartych tras nie chciało mi się jechać tych 400 km, do tego planowane opady deszczu.
Od dwóch dni miałem być w Szczyrku, niestety plany zostały zrewidowane przez covid. Kolejny wyjazd w styczniu w okresie Trzech Króli również nie dojdzie do skutku, z powodu nałożonej izolacji. 

Niestety nie pomogę, skoro nawet własnych planów nie udało się jeszcze zrealizować. Szlak mnie trafia, że karnety czekają nieużywane, z apartamentu korzystają obcy ludzie, a ja narty oglądam w telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędne osądzanie Cię

Ale z tymi prognozami, to przeważnie po zwykłej telefonowej prognozie sam jestem w stanie oszacować, że będzie to unieruchomine, ale SMR nawet wieczorem mając pewne prognozy na następny dzień, w komunikatach nie informuje, że mało prawdopodobna jest pracy kolej  kolejnego dnia.

Klient przyjeżdża i dzień w plecy, ale to natura i nie ich wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro powrót z Korbilowa, Ośrodek w Korbielowie stoi

Plan był zaliczyć Szczyrk, ale na stronie SMR taki komunikat

Rozumiem, że skoro tak napisali to mało prawdopodobne, żeby coś więcej było czynne

A Jedziemy grupą z dziećmi, to zależy na Zbójnickiej

W dniach 2 i 3 stycznia ze względu na silne podmuchy wiatru przewidujemy otwarcie kolei niebieskiej B2 na Wierch Pośredni z trasą nr 8 i dolnym odcinkiem trasy nr 10. Pozostałe koleje będą zamknięte.

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

Jutro powrót z Korbilowa, Ośrodek w Korbielowie stoi

Plan był zaliczyć Szczyrk, ale na stronie SMR taki komunikat

Rozumiem, że skoro tak napisali to mało prawdopodobne, żeby coś więcej było czynne

A Jedziemy grupą z dziećmi, to zależy na Zbójnickiej

W dniach 2 i 3 stycznia ze względu na silne podmuchy wiatru przewidujemy otwarcie kolei niebieskiej B2 na Wierch Pośredni z trasą nr 8 i dolnym odcinkiem trasy nr 10. Pozostałe koleje będą zamknięte.

 

To jest TMR, tam nic nie jest pewne na 100%. Jeżeli wieje pada Gondola i kanapa na Zbójnicką Kopę. Kanapa żółta zwykle chodzi, więc musi być problem ze śniegiem na trasie. Jeżeli będzie naprawdę mocno wiało, juto zamkną cały ośrodek (pytanie tylko czy ze względu na wiatr, czy też ze względu na odwilż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, kordiankw napisał:

Kolega jest obecnie u mnie na kwadracie w Szczyrku i jest mega zadowolony. Czarna FIS w COS tez jeździ do Mety.

Grubo.

W tym sezonie naturalnego śniegu niespecjalne rekordowe ilości, a Szczyrk poszedł na całość.

Byłem tam narciarsko na Boże Narodzenie, już wtedy na wyłączonych trasach armatki pracowały na 100%, kopy sztucznego śniegu miały ponad 5m wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grimson napisał:

Grubo.

W tym sezonie naturalnego śniegu niespecjalne rekordowe ilości, a Szczyrk poszedł na całość.

Byłem tam narciarsko na Boże Narodzenie, już wtedy na wyłączonych trasach armatki pracowały na 100%, kopy sztucznego śniegu miały ponad 5m wysokości.

Tylko, że po świętach przyszło ocieplenie, byłem na długi weekend po Trzech Króli i ledwie dało się utrzymać trasę ze ZK do Hali Skrzyczenskiej i czerwoną jedynkę, a w sobotę otwarto jeszcze czwórkę na Solisko.

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kordiankw napisał:

Tylko, że po świętach przyszło ocieplenie, byłem na długi weekend po Trzech Króli i ledwie dało się utrzymać trasę ze ZK do Hali Skrzyczenskiej i czerwoną jedynkę, a w sobotę otwarto jeszcze czwórkę na Solisko.

W tym cieple po Świętach popłynęła raczej cała narciarska Polska. W Sudetach z warunków b.dobrych zrobiły się dostateczne.

Tym bardziej cieszy otwarcie w Szczyrku Golgoty i Bieńkuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, grimson napisał:

W tym cieple po Świętach popłynęła raczej cała narciarska Polska. W Sudetach z warunków b.dobrych zrobiły się dostateczne.

Tym bardziej cieszy otwarcie w Szczyrku Golgoty i Bieńkuli.

I takie są najlepsze Grimson. Dostateczne.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...