Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś pierwszy raz pojechałem do pracy na rowerze.Wrażenia średnie. Wolno to idzie. 13-14km jadę ok. 50min, często muszę hamować, czy schodzić z roweru.

 

Do tego wszystko jest odwrotnie niż radzą cykliści. Jechałem na marketowym HT. Brakuje mi fulla, miękkiego siodełka i szerokich opon a napęd jest kompletnie nieważny. Na rowerze trial/enduro jeździ się po chodnikach i uliczkach dużo szybciej i wygodniej, mimo że niby dużo mniej efektywny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz pojechałem do pracy na rowerze.Wrażenia średnie. Wolno to idzie. 13-14km jadę ok. 50min, często muszę hamować, czy schodzić z roweru.

 

Do tego wszystko jest odwrotnie niż radzą cykliści. Jechałem na marketowym HT. Brakuje mi fulla, miękkiego siodełka i szerokich opon a napęd jest kompletnie nieważny. Na rowerze trial/enduro jeździ się po chodnikach i uliczkach dużo szybciej i wygodniej, mimo że niby dużo mniej efektywny,

Jezdzij ulica, szybciej;-)

choc kumpel jechał i go dostawczak staranował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uliczkami też bez szału. Mam po drodze kilkanaście progów zwalniających. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że na rowerze też trzeba zwalniać.;)

 

Oczywiście spotkałem też "madki" z bąbelkami, które spacerują całą szerokością ścieżki rowerowej, ale to już raczej nikogo nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uliczkami też bez szału. Mam po drodze kilkanaście progów zwalniających. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że na rowerze też trzeba zwalniać.;)

Oczywiście spotkałem też "madki" z bąbelkami, które spacerują całą szerokością ścieżki rowerowej, ale to już raczej nikogo nie zdziwi.

Ja do pracy główna arteria nawet do tunelu wjeżdżałem ale to sstare czasy. Teraz są już ścieżki więc wolniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tym razem nizinne MTB w gminie Wieliszew. Objechane trasy o znajomo brzmiącej nazwie Kasprowy, Rita, Piaskownica, Poniatów. Trasy urozmaicone, dość prose, łączące się ze sobą i tworzące pętlę. 

Gdzieś w środku lasu odnajdujemy taką oto tablicę.

IMG-20211012-104803.jpg

Dalej mapa tras. 

IMG-20211012-104754.jpg

Trasy raczej dobrze oznaczone, czasem musiałem poszukać drogi. 

IMG-20211012-100454.jpg

Miejscami dużo piachu.

IMG-20211012-103601.jpg

A to cały czas trasa.

IMG-20211012-103607.jpg

Trochę jazdy po leśnych ścieżkach.

IMG-20211012-102140.jpg

Czasem robiło się fajnie.

IMG-20211012-110903.jpg

Były też podjazdy.

IMG-20211012-104129.jpg

IMG-20211012-110533.jpg

Były też zjazdy.

IMG-20211012-113730.jpg

A to już w drodze powrotnej do domu.

IMG-20211012-115026.jpg

Gmina Jabłonna, przy ścieżkach rowerowych, pojawiły się takie oto stacje z podstawowymi narzędziami.

IMG-20211012-120818.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Rower cały czas jest oczywiście moim podstawowym środkiem transportu. Musiałem dwa dni jeździć samochodem po Warszawie i mierzyłem czasy. Poruszanie się samochodem jest w tym mieście absolutnie bez sensu. Czasy dojazdów czy przejazdów są praktycznie identyczne zakładając niewygórowaną średnią ruchu 23-25 km/h.

Wczoraj zrobiłem sobie namiastkę jazdy w górach jako, że wiało 7-8 a w podmuchach 10m/s. Zrobiłem jakieś 65km po Warszawie i tak jak poda wiatr trzeba się było troszkę zmęczyć by trzymać jakieś tempo tak z wiatrem w pewnym momencie orientowałem się, że jadę 42-43 km/h. Fajna zabawa.

Pogoda cały czas jest rowerowa, opadów niewiele, temperatury na tyle wysokie, że mnie udaje się jeszcze jeździć bez spodni (tylko nogaweczki za kolano).

Pozdro i oby tak dalej.

PS Muszę tam się udać w te Twoje rejony Krzysztofie bo Mazowieckim Parkiem to juz trochę rzygam.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...