Jump to content

Pasje


Veteran
 Share

Recommended Posts

Cześć. 

Na stopy niech każdy zakłada co chce, ważne aby obuwie zakładać. Mnie nigdy do końca nie pasowały ani neopreny ani kroksy. Stopę uszkodziłem w wodzie co najmniej 2 razy: 1 - niemałe rozcięcie (blizna do dzisiaj), 2 - drobne nakłucie skutkujące objawami zakażenia. W ciepłe miesiące stosuję obuwie podobne do adidasów ale z solidniejszą podeszwą i wykonane z siateczki, jesienią i zimą kalosze wykonane z lekkiej pianki.

Moje upodobania nie są wzorcowe, nie pływam dla osiągnięcia celu, raczej dla przyjemności poznawczych, obcowania z innymi, kontaktu z wciąż zmieniającą się naturą.

Ps. nie myślałem że można poróżnić się o upodobania dotyczące butów. 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Crocsy są w Selgrosie w dobrej cenie...

Pozdro

 Cześć

Ja gdzieś widziałem promocje na rowery Ukraina " Nie pij piwa nie pij wina kup se rower Ukraina" tak reklamowali i było coś zwiazane z nartami że są jak GSy podjedziesz po wszystkim...

Pozdro 

Cynizm i ironia to broń obusieczna.

Edited by Mikoski
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Na każdych pojedziesz po wszystkim - nie tylko na GS-ach przecież.

Pozdro

To się rozumie 👍 tak samo jak każdy rower pojedzie po wszystkim. Ukraina też da radę co to dla Ciebie. Zajebiście się jeździło pod ramą  jak nogi były za krótkie 😁

To był rower czteroosobowy,kierownica,rura, siodło i bagażnik dziś już takich nie robią.

Fxt20rHWYAMDnek.jpg

Edited by Mikoski
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Mikoski napisał:

To się rozumie 👍 tak samo jak każdy rower pojedzie po wszystkim. Ukraina też da radę co to dla Ciebie. Zajebiście się jeździło pod ramą  jak nogi były za krótkie 😁

To był rower czteroosobowy,kierownica,rura, siodło i bagażnik dziś już takich nie robią.

Fxt20rHWYAMDnek.jpg

Cześć

Niestety, nie załapałem się na Ukrainy. Nigdy nie jeździłem na legendzie. Mnie dopadła już era składaków.

Żeby jeździć na takim rowerze w terenie czy/i po górach trzeba być naprawdę twardzielem.

Pozdro

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.06.2026 o 07:22, brachol napisał:

Namysłów w butelce jest często w promocji w Dino jakbyś był zainteresowany.

pozdro

Cześć

Namysłów to mój ulubiony Lager. Nie wiedziałem, że Pawełka też - On zawsze Leffe Blonde poleca.

Co ciekawe Żywiec a końcem roku zamknął historyczny browar w Namysłowie ale piwo ważą w innych lokalizacjach. Czuje się to bo ma nieco inny zapach choć smakowo jest Ok.

Ja preferuję piwa w puszkach ale nie wszystkie.

Pozdro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Namysłów to mój ulubiony Lager. Nie wiedziałem, że Pawełka też - On zawsze Leffe Blonde poleca.

Co ciekawe Żywiec a końcem roku zamknął historyczny browar w Namysłowie ale piwo ważą w innych lokalizacjach. Czuje się to bo ma nieco inny zapach choć smakowo jest Ok.

Ja preferuję piwa w puszkach ale nie wszystkie.

Pozdro

Oj lubię polskiego piłsa właśnie Namysłowa, choć też mnie słuchy doszły że zamknęli to jednak był dostępny z butli jeszcze do niedawna u ciapatego w groszku. Niestety ostatnio wstąpiłem i widok kilku palet puszek mnie 🥴 że ciapaty dostał lekka zjebke 🤷‍♂️ 

Dobre piwo 🍺 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, PaVic napisał:

Oj lubię polskiego piłsa właśnie Namysłowa, choć też mnie słuchy doszły że zamknęli to jednak był dostępny z butli jeszcze do niedawna u ciapatego w groszku. Niestety ostatnio wstąpiłem i widok kilku palet puszek mnie 🥴 że ciapaty dostał lekka zjebke 🤷‍♂️ 

Dobre piwo 🍺 

Cześć

Tak to dość specyficzne piwo, lekko słodkawe, jak na lagera. W butelce wydaje się jakieś świeższe ale pijałem i z puszki i z butelki w czasie jednej imprezy i różnicy specjalnej nie było. Zresztą, w dużym browarze butelka i puszka mogą iść spokojnie z jednej warki (nie wiem czy zbiornika ale warki z pewnością).

Wiesz te zdjęcia to akurat specyficzne miejsce. U Ciebie z pewnością kanały prowadzą w bardziej cywilizowanych miejscach, a i chyba i funkcja żeglugowa jest nieco inna, nie tylko turystyczna.

Pozdrowienia

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Mitek napisał:

Tak to dość specyficzne piwo, lekko słodkawe, jak na lagera. W butelce wydaje się jakieś świeższe ale pijałem i z puszki i z butelki w czasie jednej imprezy i różnicy specjalnej nie było. Zresztą, w dużym browarze butelka i puszka mogą iść spokojnie z jednej warki (nie wiem czy zbiornika ale warki z pewnością).

Ta swieżość 😏 gdybyś o niej nie napisał bym polemizował a tak 🤷‍♂️👏

Weźmy Coca-Cola klasyk smak każdy zna a jednak mała butelka a puszka to inny doznanie  tak samo jest z piwem, przynajmniej dla mnie 🤷‍♂️ butla to butla no chyba że kij wchodzi w rachubę tu smak ponownie się zmienia a niby ten sam browar 🥳
 

20 minut temu, Mitek napisał:

Wiesz te zdjęcia to akurat specyficzne miejsce. U Ciebie z pewnością kanały prowadzą w bardziej cywilizowanych miejscach, a i chyba i funkcja żeglugowa jest nieco inna, nie tylko turystyczna

Tu nawet to nie ma co dyskutować bo transport przewodzi aczkolwiek reguły są podobne co do ciężkiego drogowego- weekend cumują , wiec jest spokojnie czy to dla wędkarstwa czy ogólnego korzystania bez napinki . 
 

pozdro

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, PaVic napisał:

Ta swieżość 😏 gdybyś o niej nie napisał bym polemizował a tak 🤷‍♂️👏

Weźmy Coca-Cola klasyk smak każdy zna a jednak mała butelka a puszka to inny doznanie  tak samo jest z piwem, przynajmniej dla mnie 🤷‍♂️ butla to butla no chyba że kij wchodzi w rachubę tu smak ponownie się zmienia a niby ten sam browar 🥳
 

Tu nawet to nie ma co dyskutować bo transport przewodzi aczkolwiek reguły są podobne co do ciężkiego drogowego- weekend cumują , wiec jest spokojnie czy to dla wędkarstwa czy ogólnego korzystania bez napinki . 
 

pozdro

Z kija też jest albo z plastikowego, albo aluminiowego kega. To z aluminium nie powinno się różnić smakiem niż takie same z puszki, a jednak mnie piwo z kija smakuje lepiej. Pewnie dlatego, że jest świeże, a z puszki ma długi okres ważności do spożycia.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, kordiankw napisał:

Z kija też jest albo z plastikowego, albo aluminiowego kega. To z aluminium nie powinno się różnić smakiem niż takie same z puszki, a jednak mnie piwo z kija smakuje lepiej. Pewnie dlatego, że jest świeże, a z puszki ma długi okres ważności do spożycia.

Ja odnoszę wrażenie, że w puszce piwo ma więcej gazu niż w butelce. Z kija też można dać różna ilość gazu, naleć z pianą (W Czechach tylko tak) lub bez. Znawcy mówią, że nawet szklanka zmienia smak piwa (mam takiego kumpla mocno zakręconego w temacie piwa).

Osobiście wolę pić piwo ze szkła i mogę wtedy bezpośrednio z butelki, jak z puszki to przelewam do szklanki jak jest pod ręką.

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Lany Namysłów pojawił sie w Ślemieniu w pizzerii, jutro jadę na rowery, to może spróbuję skoro tak polecacie. Oczywiscie po wycieczce. 

Osobiście najbardziej lubie gorzkie czeskie piwa, większość rodzajów ipa i apa, najlepiej z Pinty i klasyczne weissbier. 

Edited by bubol.T
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, bubol.T napisał:

Lany Namysłów pojawił sie w Ślemieniu w pizzerii, jutro jadę na rowery, to może spróbuję skoro tak polecacie. Oczywiscie po wycieczce. 

Osobiście najbardziej lubie gorzkie czeskie piwa, większość rodzajów ipa i apa, najlepiej z Pinty i klasyczne weissbier. 

Cześć

Hmm...

A co ma wspólnego Ipa i Apa z czeskimi piwami?

To są zupełnie inne procesy produkcji. Ipa i Apa to piwa górnej fermentacji w tradycji brytyjskiej i a zupełnie innego chmielu, a tradycyjne piwa czeskie to typowe lagery. I do tego jeszcze Pinta, która raczej kombinuje pod rynek i jeszcze klasyczny Weizen? Czyli lubisz wszystko oprócz Portera? 🙂

Ja piszę, że po prostu lubi się napić browaru. 🙂

Pozdro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...