Skocz do zawartości

filmy fajnie zrobione


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, mlesik napisał:

Jakim cudem on się zatrzymał? W prawej ręce miał kijek, czekan chyba wyciągnął później.

 

tlumaczy, ze dobrze, ze zostala mu zewnetrzna, no i skonczyl sie lod... plus ze mial szczescie

ps a natomiast... podczepie inny film, choc robilem to juz ze 100x, ale kocham... za klimat

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mlesik napisał:

Muszę sobie sobie la liste kupić. Fantastyczny film. 

Ten karkonoski oldskulowy!

Chyba tu możesz obejrzec

https://www.redbull.com/pl-pl/films/la-liste

oraz

https://www.redbull.com/int-en/videos/la-liste-a-retrospective-replay

a taki karkonoski oldskul mnie raja tym bardziej ze lubię tamte strony

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 09:27, Mitek napisał:

Cześć

Bartek jesteś mądry wiesz co robisz ale uważaj bo przy stylu jazdy, którym jeździsz kolana są narażone na kontuzje. Zadbaj o zaleczenie jednej bo jak Ci pójdzie całość to już z tego nie wyjdziesz - wiem co mówię. Jak jedziesz teraz to jeździj na pól gwizdka i zajmij się szkoleniem - powaga. Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy lekarsko konsultacyjnej wal jak w dym na priv czy tel. Telefon masz?

Pozdro

 

I wszystko się wyjaśniło.

Na szczęście tylko naderwanie krzyżowego przedniego 🙂 Lekarz zalecił odpoczynek 🙂 ale noga jeszcze musi wytrzymać trzy tygodniowe wyjazdy. 

W tym sezonie jeszcze Was zaskoczę mam nadzieje pozytywnie tym co się będzie działo i projektami, które są w trakcie.

Miłej reszty sezonu dla wszystkich , a przede wszystkim bezpiecznej jazdy!

 

Pozdrawiam,

Bartek

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to jeszcze nie jest źle. Pilnuj Bartek tego kolana bo jak będzie nadszarpywane regularnie to będzie się stale osłabiać i zdolność zrastania się spadnie znacznie. Może jakiś stabilizator na dokończenie sezonu by trochę zabezpieczył to więzadło. Czy lekarz sugerował takie rozwiązanie?

Pozdro serdeczne

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mlesik napisał:

Jakim cudem on się zatrzymał? W prawej ręce miał kijek, czekan chyba wyciągnął później.

 

Mówił, że zatrzymał się tylko dlatego, że odpięło mu górną nartę i wciąż zapierał się dolną. Czekan wyciągnął później i i tak nie mógł go wbić. Ściana lodowa jak kamień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

Mówił, że zatrzymał się tylko dlatego, że odpięło mu górną nartę i wciąż zapierał się dolną. Czekan wyciągnął później i i tak nie mógł go wbić. Ściana lodowa jak kamień.

To pole lodowe już minął, szary lód. Wyhamował na bardziej miękkim. A czekan akurat płytko się wbijał, hamował nim w zjeździe na jednej narcie. Potem pojechali do PERU i KARAKORUM kręcić kolejna listę o podtytule wszystko lub nic i niestety dla jednego z uczestników okazało się nic

https://www.rottentomatoes.com/m/la_liste_everything_or_nothing

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika Merikanto https://www.mikamerikanto.com/index robił dobre zdjecia oraz kręcił La Liste x2 a teraz walczy o powrót do zdrowia (Fighting back from a spinal cord injury) i twierdzi, ze nie było warto https://www.instagram.com/mikumerikanto/ Jérémie Heitz by Mika Merikanto:

BB031E3A-9CF1-4353-9807-9BA12EE0C325.jpeg

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

No to jeszcze nie jest źle. Pilnuj Bartek tego kolana bo jak będzie nadszarpywane regularnie to będzie się stale osłabiać i zdolność zrastania się spadnie znacznie. Może jakiś stabilizator na dokończenie sezonu by trochę zabezpieczył to więzadło. Czy lekarz sugerował takie rozwiązanie?

Pozdro serdeczne

Chyba takie zabezpieczenie wystarczy, przynajmniej cały tydzień jazdy bez problemów, ale z pewną dozą świadomości żeby nie przegiąć 🙂

Podsyłam Wam jeszcze zdjęcia z paroma zawodniczkami trenującymi w San Pellegrino. Niestety do największej "gwiazdy" nie udało się podejść mimo, że w gondoli staliśmy od siebie w odległości ok 1,5 m, to przegadałem z jej trenerem całą drogę, mówił , że musi się skupić i po treningu będzie można z nią zamienić kilka słów, ale udzieliła wywiadu i ją zawinęli do samochodu , a czekało może 10-15 osób żeby sobie pstryknąć zdjęcie. No coż jej strata , bo mogła sobie wrzucić zdjęcie ze mną 😉

Pozdrawiam wszystkich

 

s8.thumb.jpg.838a716b19663397ce78bbeffbfded77.jpg

s7.jpg

s6.jpg

s5.jpg

s4.jpg

s3.jpg

s2.jpg

s1.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bartek, co do kontuzji i dbałości - wiesz o co chodzi. Jeździłem w takim szynowym (jak masz na prawej nodze) z zerwanym krzyżowym przez dłuższy czas i był bardzo odciążający. Oczywiście na dłuższą metę to był błąd bo noga słabła ale jakoś tam chronił - przynajmniej tak mi się wydaje. Jakby co pamiętaj, że mam tu u siebie sporo dobrych ortopedycznych sprawdzonych znajomości i służę Ci z przyjemnością pomocą i gościną.

Co do zdjęć to... oczywiście, że tak - nie chciała - jej strata. Ale taka Bassino to nawet w kasku i goglach wygląda na niezwykle sympatyczna osobę, nooo Włoszka, a to fajna nacja. Fajnie, że akurat część zdjęć jest z nartami. Zwłaszcza zdjęcie a Panią Maryną robi niezłe wrażenie. Niech goście co rozkminiają, że 167 może być za długie zerkną na czym się jeździ jak się naprawdę umie.

A poza tym.... masz bardzo sympatyczna gębę. Na nartach zawsze mnie wkurwiają te gogle i kaski - anonimizują.

Trzymaj się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Bracholu a to pamiętasz?

 

Już sama formacja jest nieprawdopodobna ale zjazd tą linią należy moim zdaniem do absolutnie szalonych...

Pozdro

Cześć

Nie znałem tego filmu. Trzeba mieć duże zaufanie do własnych umiejętności i wykupiony pakiet szczęścia premium.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Powiedzmy sobie otwarcie - trzeba być niezłym wariatem. 🙂

Wiesz, myślę, że jak goście szukają takich linii to przygotowują przejazd badając teren, czekając na warunki itd. Choć:

Swego czasu w latach gdy ekstremalne zjazdy na nartach nie były jeszcze tak popularne było dwóch gości - chyba Francuz i Włoch - którzy stanowili czołówkę w swoim czasie. Jeden prezentował taktykę oblężniczą 2-3 tygodnie badania drogi, warunków, opisy, śmigłowiec, analiza zdjęć itd. po czym gdy uznał, że warunki są optymalne zjeżdżał. Drugi (chyba ten Włoch) stosował taktykę wprost przeciwną. Jak uznał, że pogoda jest dobra brał narty, wspinał się drogą zjazdu (bo te drogi zazwyczaj pokrywały się z jakimiś drogami wspinaczkowymi) i zjeżdżał.

Z tego co wiem obaj już dawno zabili się w trakcie swoich wyczynów.

A z innej beczki...

"Najlepsi z najlepszych" - na faktach, o sporcie, o życiu, naprawdę warto.

Nie będziecie może wtedy pisać głupot, że jak macie ileś tam lat to coś tam i już się nie da.

Oczywiście chodzi o film o doktorze Guttmannie i jego najlepszych.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 07:53, tyrpoos_ski napisał:

Chyba takie zabezpieczenie wystarczy, przynajmniej cały tydzień jazdy bez problemów, ale z pewną dozą świadomości żeby nie przegiąć 🙂

Podsyłam Wam jeszcze zdjęcia z paroma zawodniczkami trenującymi w San Pellegrino. Niestety do największej "gwiazdy" nie udało się podejść mimo, że w gondoli staliśmy od siebie w odległości ok 1,5 m, to przegadałem z jej trenerem całą drogę, mówił , że musi się skupić i po treningu będzie można z nią zamienić kilka słów, ale udzieliła wywiadu i ją zawinęli do samochodu , a czekało może 10-15 osób żeby sobie pstryknąć zdjęcie. No coż jej strata , bo mogła sobie wrzucić zdjęcie ze mną 😉

Pozdrawiam wszystkich

 

s8.thumb.jpg.838a716b19663397ce78bbeffbfded77.jpg

s7.jpg

s6.jpg

s5.jpg

s4.jpg

s3.jpg

s2.jpg

s1.jpg

Bartek

Mam nadzieję, że dziewczyny nie musiały Cię długo prosić, aby zrobić sobie z Tobą fotę.

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 10:22, brachol napisał:

Była gdzieś dyskusja o stromiźnie. 

Tutaj raczej stromo, psycha jest. 

Doo Sar: Nowy film Andrzeja Bargiela z Karakorum (redbull.com)

 

Wywiad z AB https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,150723,29537089,o-podrzuconym-piesku-dbaniu-o-planete-wyprawie-everest-ski.html#s=BoxWeekSl-2-2 oprocz psychy dobre serce; ostatnio z Tekieli i Kowalczyk na biegówkach w Jakuszycach a filmik tutaj

https://www.facebook.com/reel/895057528411281

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...