Jump to content

Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia


KrzysiekK
 Share

Recommended Posts

Ok, ja rozumiem, że są nartorolki... ale to co zobaczyłem na tym filmie to jakaś wersja off-road?🙂 Przez przypadek mi to wpadło i do tej pory przecieram oczy ze zdumienia 😆 

Link to comment
Share on other sites

Cześć

To są nartorolki taśmowe. Swego czasu mieliśmy nawet od chłopaków z Bielska takie rolki w latach 90 w Szczyrku. Jazda na tym nie była łatwa i wymagała dość równej trawy bez dziur i kamieni. Można się było nieźle poobijać. Była już o nich mowa na forum i Adaś też chyba miał z nimi styczność. nie wiem czy przypadkiem nawet ktoś u nas takich nie robił/zrobił.

Pozdro

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cześć. Czyli że to konstrukcja homemade? Bo nigdzie takiego cacka nie mogę znaleźć. A z filmu wynika, że Panowie zjeżdżają na tym wynalazku jak jeszcze mnie na świecie nie było 😄 Swoją drogą ciekawa konstrukcja ze względu chociażby na pewną namiastkę krawędzi... Nie jak w zwykłych rolkach, gdzie krawędzie kółek są zaokrąglone. Na trawie trochę przyjemniej się upada niż na asfalcie 😉

Pozdro 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, AdrianW napisał:

Ja wciąż jestem w szoku i nie dowierzam, że takie cacko ktoś wynalazł i to dawno temu 😄 @Adam ..DUCH dasz się karnąć?🤪

Powodzenia, zaopatrz się w solidne ochraniacze i kask z gardą 😉

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, zając napisał:

Powodzenia, zaopatrz się w solidne ochraniacze i kask z gardą 😉

Teresko, czyżbyś miała do czynienia?😉 Wiesz, u mnie nie ma warunków na takie hobby, ale spróbować zawsze można. Folią bąbelkową bym się owinął i do przodu😆 

A jak tam u Ciebie sezon rolkowy już w pełni? 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, AdrianW napisał:

A jak tam u Ciebie sezon rolkowy już w pełni? 

Wiecznie nie ma czasu niestety, sezon rolkowy rozpoczęty już dawno, ale słabo kontynuowany. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, AdrianW napisał:

Teresko, czyżbyś miała do czynienia?😉 Wiesz, u mnie nie ma warunków na takie hobby, ale spróbować zawsze można. Folią bąbelkową bym się owinął i do przodu😆 

A jak tam u Ciebie sezon rolkowy już w pełni? 

a może coś takiego?  
IMG_1973.thumb.jpeg.27951415d80c1cce18cce1eeb422cf48.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
46 minut temu, zając napisał:

Wiecznie nie ma czasu niestety, sezon rolkowy rozpoczęty już dawno, ale słabo kontynuowany. 

Godzinkę co drugi dzień idzie wygospodarować 😉 My się dopiero stać uczymy...🤣

Pozdro 

Edited by AdrianW
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, AdrianW napisał:

My się dopiero stać uczymy...🤣

No to jest trochę jak z nartami - można całe życie być początkującym 😁, więc nie zrażajcie się 😉 zabawa jest fajna bo w plenerze. Swego czasu myślałam nad rolkami SUV żeby jeździć po ścieżkach nieutwardzonych / lesie, ale to ma sens jeśli gdzieś blisko miałabym tego typu tereny, a na razie póki co mam asfalt i kostkę betonową. Jak już gdzieś się wybiorę w las, to raczej rowerem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, zając napisał:

No to jest trochę jak z nartami - można całe życie być początkującym 😁, więc nie zrażajcie się 😉 zabawa jest fajna bo w plenerze. Swego czasu myślałam nad rolkami SUV żeby jeździć po ścieżkach nieutwardzonych / lesie, ale to ma sens jeśli gdzieś blisko miałabym tego typu tereny, a na razie póki co mam asfalt i kostkę betonową. Jak już gdzieś się wybiorę w las, to raczej rowerem.

My to tak bardziej zaczęliśmy jeździć żeby się nie zapuścić i być w formie do zimy 💪 @SzymQ dużo pomógł/doradził. Rolki obszerny temat jak tak się zagłębiłem... Nam na razie asfalt wystarczy, aż nadto 😉 Jest radocha. Nie było gleby jeszcze . Najgorzej z zatrzymywaniem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, SzymQ napisał:

Zdjąłeś hamulec czy problem jest pomimo hamulca? 

Hmm... jakby Ci to powiedzieć... po prostu go nie używam 😅 zatrzymuję się jak już jest pod górę i dalej same nie jadą 🤣

Pozdro 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, AdrianW napisał:

Hmm... jakby Ci to powiedzieć... po prostu go nie używam 😅 zatrzymuję się jak już jest pod górę i dalej same nie jadą 🤣

Pozdro 

T- stop na dwie strony się nauczyć koniecznie i hamować zmieniając nogi żeby kółka równo zużywać. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.05.2026 o 22:08, AdrianW napisał:

Ja wciąż jestem w szoku i nie dowierzam, że takie cacko ktoś wynalazł i to dawno temu 😄 @Adam ..DUCH dasz się karnąć?🤪

Niestety nie. Sprzęt traktuję już jako "artefakt". Nie posiadam części zamiennych - mimo że został tak skonstrułowany (to jest sprzęt wykonany ręcznie - jedyny egzemplarz) tak aby wykluczyć jego główną wadę fabrycznych rolek czyli wypadanie i blokowanie wózków na szynie to nie daję żadnej gwarancji.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...