Jump to content

Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia


KrzysiekK
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, Victor said:

Dobra , rzecz na późną jesień . Problem , że będąc , bądź trenując w butach narciarskich w lecie osłabiamy mięśnie stopy co wiąże się z łatwością kontuzji. Chyba że , robisz ekstra trening na stopy . Na rolkach stopy i nie tylko wzmacniają się przez lato. 
Pozdrowienia 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, PSmok napisał:

Krzysztof, 

 Czekamy na te okazałe skręty na stromym i szerokim asfalcie .

 

Pfff wiedziałem, że Cię dotknie. Piotrze - nie twierdziłem że nie umiesz. Nie twierdziłem że ja umiem lepiej. Już pokazywałeś nie raz takie C skręty bardzo ładne na stromym. Tu na filmie masz po prostu taki teren jaki masz. Nie jest łatwo znaleźć dobrą górkę gdzie i szeroko i stromość fajna.

A ból nie wynika z nacisku jakiegokolwiek tylko raczej z napięcia mięśni. Mam to wtedy gdy stopa wewnętrzna skrętu wymusza dużą supinacje. Wtedy boli mnie w stawie skokowym. 
 

ps. Wstawiłeś na YT kapitalny film ze skiturów. Ekstra. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, PSmok napisał:

Chyba że , robisz ekstra trening na stopy .

Co fachowiec to fachowiec 😉💪 pięknie wyłapałeś.
Często dostaje różne rodzynki żebym na coś zwrócił uwagę z racji, że nie mam fb czy insta na których jest cała masa ciekawostek a ten filmik dostałem żebym właśnie zwrócił uwagę na prace stóp 👏. Na rolkach w ostatnim czasie praktycznie nie jeżdżę ale mam halę z której korzystam i sobie trenuję . Rower+gimnastyka plus hala -jakoś tą swoją sprawność 40 latka utrzymuje .

W Belgii + 35sC 🤯 więc jutro nie ma bata trzeba rozpocząć nowy sezon ⛷️ w lodówce będzie przyjemnie chłodno 😅 

Pozdrawiam 

ps bardzo lubię te serie wyjątkowych wizualizacji są zarąbiste 

https://m.facebook.com/reel/1039371277847878/?referral_source=external_deeplink

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Victor napisał:

Krzychu jak patrzę na takie filmiki to aż mam ochotę wyciągnąć rolki z szopy 😂

Prawda ? 
Moi znajomi wiedzą, że jak zobaczą w okolicy ładną, szeroką górkę na mało uczęszczanej drodze asfaltowej to mają zrobić pinezkę i mi wysłać 😉

Właśnie czeka na mnie jedna miejscówka. 😉 Moze dzis. Zacząłem belferskie wakacje. 

Edited by KrzysiekK
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2025 at 10:01 PM, KrzysiekK said:

Pfff wiedziałem, że Cię dotknie. Piotrze - nie twierdziłem że nie umiesz. Nie twierdziłem że ja umiem lepiej. Już pokazywałeś nie raz takie C skręty bardzo ładne na stromym. Tu na filmie masz po prostu taki teren jaki masz. Nie jest łatwo znaleźć dobrą górkę gdzie i szeroko i stromość fajna.

A ból nie wynika z nacisku jakiegokolwiek tylko raczej z napięcia mięśni. Mam to wtedy gdy stopa wewnętrzna skrętu wymusza dużą supinacje. Wtedy boli mnie w stawie skokowym. 
 

ps. Wstawiłeś na YT kapitalny film ze skiturów. Ekstra. 

Nic nie dotknęło. Z mojej perspektywy zauważam że jak jest za stromo to tracę przyczepność i rolki wpadają w poślizg. Jak jazda na nartach po zalodzonym stoku. 
Dobrze jest znaleść coś nie za strome ale żeby był długi zjazd.

Wyślij wideo, ciekawe dlaczego stopa wymusza dużą supinacje ?

Pozdrowienia 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2025 at 1:15 AM, Victor said:

Co fachowiec to fachowiec 😉💪 pięknie wyłapałeś.
Często dostaje różne rodzynki żebym na coś zwrócił uwagę z racji, że nie mam fb czy insta na których jest cała masa ciekawostek a ten filmik dostałem żebym właśnie zwrócił uwagę na prace stóp 👏. Na rolkach w ostatnim czasie praktycznie nie jeżdżę ale mam halę z której korzystam i sobie trenuję . Rower+gimnastyka plus hala -jakoś tą swoją sprawność 40 latka utrzymuje .

W Belgii + 35sC 🤯 więc jutro nie ma bata trzeba rozpocząć nowy sezon ⛷️ w lodówce będzie przyjemnie chłodno 😅 

Pozdrawiam 

ps bardzo lubię te serie wyjątkowych wizualizacji są zarąbiste 

https://m.facebook.com/reel/1039371277847878/?referral_source=external_deeplink

Dobrze jest wzmocnić stopy przez lato aby omijać kontuzje w zimie. Ja może kupię ten system w jesieni i wypróbuję z butami .

Te filmiki są bardzo dobre i pomagają w wizualnym ogarnięciu sytuacji.

Pozdrowienia 

Edited by PSmok
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 30.06.2025 o 07:01, KrzysiekK napisał:

Pfff wiedziałem, że Cię dotknie. Piotrze - nie twierdziłem że nie umiesz. Nie twierdziłem że ja umiem lepiej. Już pokazywałeś nie raz takie C skręty bardzo ładne na stromym. Tu na filmie masz po prostu taki teren jaki masz. Nie jest łatwo znaleźć dobrą górkę gdzie i szeroko i stromość fajna.

A ból nie wynika z nacisku jakiegokolwiek tylko raczej z napięcia mięśni. Mam to wtedy gdy stopa wewnętrzna skrętu wymusza dużą supinacje. Wtedy boli mnie w stawie skokowym. 
 

ps. Wstawiłeś na YT kapitalny film ze skiturów. Ekstra. 

Ten 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, PSmok napisał:

Trenujemy ,

 

Pozdrowienia 


👍👌

Fajnie się bawisz balansem bocznym, a przynajmniej tak mi się wydaje.  Ja wciąż pracuję nad szerokością rozstawu stóp. Zrzucam winę na słaby spadek stoku i niska prędkość.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, PSmok napisał:

Nic nie dotknęło. Z mojej perspektywy zauważam że jak jest za stromo to tracę przyczepność i rolki wpadają w poślizg. Jak jazda na nartach po zalodzonym stoku. 
Dobrze jest znaleść coś nie za strome ale żeby był długi zjazd.

Wyślij wideo, ciekawe dlaczego stopa wymusza dużą supinacje ?

Pozdrowienia 

Zrobię coś świeżego. Na razie mamy okres burzowy i deszczowy.
 

Długi zjazd to marzenie. U mnie tu 10 skrętów max i już skręcanie zmniejsza prędkość ogólną. Jakbym jechał na kreskę czyli w dół stoku to prędkość ok, a zakręty to wiesz.

Chociaż zauważyłem że jak się dobrze stoi to takie pełne, płynne skręty mocno nie spowalniają. Zauważam to szczególnie gdy stoję nisko ale przenoszę ciężar na tył stóp. Coś jak jazda po puchu na nartach. Gdy przednie kółko nie dociska, rolki jadą szybciej. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@PSmok - krótkie coś nakręciłem. Sam byłem tam i telefon w bagażniku, stacjonarnie, bez zoom ale coś widać. 
 

Cieszy mnie że pojawia się powoli balans boczny, fajna siła odśrodkowa. Co mi się nie podoba to wciąż lekko za szerokie ustawienie i A frame. No i praca kijkami. Tylko nie umiem opisać co mi nie pasuje. Generalnie jestem zadowolony. 🤣

Gorąco było ale kilka km zrobione, kardio żeby zupełnie nie zdziadzieć i jest git.

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
On 7/22/2025 at 12:43 AM, KrzysiekK said:

@PSmok - krótkie coś nakręciłem. Sam byłem tam i telefon w bagażniku, stacjonarnie, bez zoom ale coś widać. 
 

Cieszy mnie że pojawia się powoli balans boczny, fajna siła odśrodkowa. Co mi się nie podoba to wciąż lekko za szerokie ustawienie i A frame. No i praca kijkami. Tylko nie umiem opisać co mi nie pasuje. Generalnie jestem zadowolony. 🤣

Gorąco było ale kilka km zrobione, kardio żeby zupełnie nie zdziadzieć i jest git.

Pozdrawiam

 

Widzę, Szybszą jazdę i większą swobodę ruchu. A frame, wyeliminujesz jak zaczniesz skręt stopami , szczególnie wewnętrzna. Pamiętaj aby twoje łokcie były zawsze przed korpusem. To jest filmik z lata więc mam nadzieję że na dzień dzisiejszy jest i wiele lepiej . Te błędy uwydatnia się na nartach .

Pozdrowienia 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, PSmok napisał:

Widzę, Szybszą jazdę i większą swobodę ruchu. A frame, wyeliminujesz jak zaczniesz skręt stopami , szczególnie wewnętrzna. Pamiętaj aby twoje łokcie były zawsze przed korpusem. To jest filmik z lata więc mam nadzieję że na dzień dzisiejszy jest i wiele lepiej . Te błędy uwydatnia się na nartach .

Pozdrowienia 

Ale Cię dawno nie było. U nas na Podkarpaciu mówią wtedy … ,, popiołem posypać,,.

Mam nadzieję że zdrowie nienaganne i wszystko u Ciebie ok. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2025 at 9:59 AM, KrzysiekK said:

Ale Cię dawno nie było. U nas na Podkarpaciu mówią wtedy … ,, popiołem posypać,,.

Mam nadzieję że zdrowie nienaganne i wszystko u Ciebie ok. Pozdrawiam. 

Wszystko w porządku . Sezon narciarski rozpoczęty, tydzień temu. A w dolinie jeszcze treningi na rolkach . 
Pozdrowienia 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, PSmok napisał:

Wszystko w porządku . Sezon narciarski rozpoczęty, tydzień temu. A w dolinie jeszcze treningi na rolkach . 
Pozdrowienia 

 

Piotrek, super. Ale mam pytanie, strasznie nienaturalnie wewnętrzna w skręcie jest wyginana w kostce. Czemu to służy? Dziwnie to wygląda, jak na to patrzę to już mnie w kostce boli😉.

pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marcos73 said:

Piotrek, super. Ale mam pytanie, strasznie nienaturalnie wewnętrzna w skręcie jest wyginana w kostce. Czemu to służy? Dziwnie to wygląda, jak na to patrzę to już mnie w kostce boli😉.

pozdro

To jest myk, o którym cały świat mówi. Pozwala na szybsze zakrawedziowanie i lepszą skretnosc nart . W miękkich butach ( rolki ) jest bardziej widoczny w inicjacji skrętu  poprzez ruch boczny stopami . Na lini spadku  stoku już mniej bądź wcale. Jest to naturalny układ stopy która jest odciążona bądź uniesiona do góry. 
A na nartach to wygląda to tak ,

Pozdrowienia 

  • Like 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Marcos73 napisał:

Piotrek, super. Ale mam pytanie, strasznie nienaturalnie wewnętrzna w skręcie jest wyginana w kostce. Czemu to służy? Dziwnie to wygląda, jak na to patrzę to już mnie w kostce boli😉.

pozdro

I boli. Jak się nie odciąży. Albo z powodu SKSu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Godzinę temu, AdrianW napisał:

AI???😆

 

Już chyba gdzieś się przewinęła na forum taka aktywność, którą nawet trudno sklasyfikować. Generalnie co by nie powiedzieć - ostra jazda 😁 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...