Skocz do zawartości

Mokre skarpety w butach narciarskich


Raflik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie otóż córka zaczyna jeździć na nartach ma buty narciarskie nordica i po np 4 do 6 godzinach na nartach na końcu jak ściąga buty to ma mokre skarpety i but wewnętrzny czy to normalne bo ja też nie mam pojęcia niestety nie znam się w ogóle na tym bardzo proszę o pomoc ta sama sytuacja jest w butach snowboard synka buty Salomon i ma aż stopę całą mokrą co to może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raflik napisał:

Witam mam pytanie otóż córka zaczyna jeździć na nartach ma buty narciarskie nordica i po np 4 do 6 godzinach na nartach na końcu jak ściąga buty to ma mokre skarpety i but wewnętrzny czy to normalne bo ja też nie mam pojęcia niestety nie znam się w ogóle na tym bardzo proszę o pomoc ta sama sytuacja jest w butach snowboard synka buty Salomon i ma aż stopę całą mokrą co to może być nie tak ?

Nie jest to normalne. Jakie mają skarpety ? Buty przed jazdą są suche ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Raflik napisał:

córka ma buty narciarskie nordica i po np 4 do 6 godzinach na nartach na końcu jak ściąga buty to ma mokre skarpety i but wewnętrzny

w butach snowboard synka buty Salomon i ma aż stopę całą mokrą 

Stopy po wyjęciu z butów powinny być ciepłe (ewentualnie chłodne), ale nie mokre.

Rozumiem, że nie dochodzi do zamoczenia skarpet przed założeniem butów? Pytam, bo często widzę dzieciaki w wypożyczaniach, lub koło samochodów, jak dotykają stopami w skarpetkach mokrej podłogi, czy ziemi.

Kup nowe, dobre, narciarskie skarpety. Sprawdź opis na etykiecie - ważne, aby były opisane, jako "zawsze suche", a nie "bardzo ciepłe".  Wysusz buty na suszarkach przed jazdą. Wysusz stopy przed założeniem skarpet. Nie ubieraj dzieci zbyt grubo. Czasem rodzice przeginają z ilością warstw. "Gorące" dzieciaki potrzebują jedynie bielizny termicznej i ciepłej kurtki. Przy większym mrozie wystarczy dołożyć bezrękawnik polarowy.

Jeżeli to wszystko nie zadziała, zgłoś lekarzowi nadmierną potliwość stóp. Na pewno coś doradzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Raflik napisał:

Witam mam pytanie otóż córka zaczyna jeździć na nartach ma buty narciarskie nordica i po np 4 do 6 godzinach na nartach na końcu jak ściąga buty to ma mokre skarpety i but wewnętrzny czy to normalne bo ja też nie mam pojęcia niestety nie znam się w ogóle na tym bardzo proszę o pomoc ta sama sytuacja jest w butach snowboard synka buty Salomon i ma aż stopę całą mokrą co to może być nie tak ?

Uznałbym, że być może ten typ tak ma. Któryś z moich też tak miał przez jakiś czas. Zamieniłbym skarpety na nienasiąkliwe, może z kanałami wentylacyjnymi. Jak nie masz problemów z kasą to na przykład x-socks.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do suszenia butów wyjąć kapeć i wkładkę pod kapciem - ten płaski plastik. Jeśli buty są suszone stale w pozycji pionowej to pod tą wkładka jest idealne miejsce na pozostałości wody. Nie ma stamtad szans odparować. Kapeć suchy a pod nim woda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty są niemal zawsze mokre jak jest ciepło bo noga się poci. To najbardziej prawdopodobna przyczyna.

Podsumowujac wątek:

1. Po jeździe wysusz dokladnie buty Np. grzałkami elektrycznymi lub wyjmując botki wewnętrzne.

2. Przy zakładaniu niech uważają na mokre.

3. Skarpety tylko cienkie narciarskie dobrej klasy Np. smartwool, bridgedale, x-socks.

4. Szczelne zapięcie butów (czasem uszczelka może się przesunąć.)

5. Spodnie z dopasowanym fartuchem przeciwśnieżnym na bucie.

6. Nie za ciepłe ubranie - jak się człowiek przegrzewa to się poci, stopy też.

7. Jak punkty 1-6 nie pomogą to olej temat, nie umrą od tego.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...