Skocz do zawartości

Dobór nowych nart


Domi

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Chertan napisał:

Ino Marek już stwierdził, że niektóre z nich są tylko fajne, a my szukamy zajebistych. Więc coś nie teges z tą reklamą...

Pomaleńku niech pepik dorzuci parę złotych to się staną zajebiste... 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

Pomaleńku niech pepik dorzuci parę złotych to się staną zajebiste... 🙂

Nigdy nie będą zajebiste przez swoją brzydkość 😜 biało czarno żółte są naj 💪 nie licząc wszystkich czerwonych  bo czerwone nie mieszczą się w skali zajebistości ,są ponad wszystkie 😁

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikoski napisał:

Nigdy nie będą zajebiste przez swoją brzydkość 😜 biało czarno żółte są naj 💪 nie licząc wszystkich czerwonych  bo czerwone nie mieszczą się w skali zajebistości ,są ponad wszystkie 😁

Pominąłem przez grzeczność..sa narty ładne ..są mniej ładne.. są Kastle .. są brzydkie ... i wreszcie są Heady 😜.. są jeszcze te na których Mitek jezdzi ale to zasłońmy kotarą milczenia...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domi napisał:

Ja właśnie mam średni poziom umiejętności. Głównie jeździmy po małych stokach raz, dwa razy do roku białka lub szczyrk. Teraz pierwszy raz jedziemy do Włoch

Wzrost 170cm 70kg może ktoś coś poleci

Nie wiem ile masz kasy. Np. Volkl Racetiger SC 160 cm. Zacznij od wizyty w Narty Kraków na Swobody (boczna z Konopnickiej). Może trafisz tam na jekieś dobre używane. Goście znają sie na rzeczy. Nie kupowałem u nich nart, ale wybierałem i fitowałem buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Domi napisał:

Ja właśnie mam średni poziom umiejętności. Głównie jeździmy po małych stokach raz, dwa razy do roku białka lub szczyrk. Teraz pierwszy raz jedziemy do Włoch

Wzrost 170cm 70kg może ktoś coś poleci

Kup sobie własne buty a jeżeli chodzi o narty to w kontekście częstotliwości jazdy korzystaj z wypożyczalni w miejscu zamieszkania. Jeżeli jednak jesteś zainteresowana na poważnie zakupem nart to musisz coś więcej o sobie - szczerze dla mnie kluczem będzie twój wiek i co dalej na nartach chcesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Pominąłem przez grzeczność..sa narty ładne ..są mniej ładne.. są Kastle .. są brzydkie ... i wreszcie są Heady 😜.. są jeszcze te na których Mitek jezdzi ale to zasłońmy kotarą milczenia...

Cześć

Jakby co są do sprzedania. Zapewniam, że to jedyny taki model na świecie, z taka geometrią. Narta mało używana, raz robiona na maszynie, krawędzi dużo, struktura typowo freestylowa, wiązanie rentalowe na płycie lekko klekoce ale jak się zapnie to prawie nie, sprężyna 4-12, dwie blachy są chyba, sądząc po wadze co najmniej. Aha... najważniejsze - spisuję z narty bi stoi obok: długość 177, 107-70-97, R-18 i Vol.1,7 - może ktoś wie co to znaczy? Ma wewnętrzny VAS - jak na dobrego Rossignola przystało i X-pulsion - za cholerę nie wiem co to. Pod przednim wiązaniem jest taka jakaś płyka z tworzywa z napisem Speedset - brzmi poważnie!

A poważnie... narta ma elegancko wyprowadzone ścianki boczne na całej długości - kto wie o co chodzi to wie.

Chyba jednak nie są do sprzedania - za dobre. Przekonało mnie te 70 pod butem. 😉

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzymQ napisał:

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. 😉

Cześć

Szymek to może być dla Ciebie ciekawe bo mnie osobiście zaskoczyło. Ta narta na której jeździłem w zeszłym roku, i którą opisałem tak solidnie dwa posty wyżej ma 70 mm pod butem i nie byłoby to wcale dziwne ale jest to narta z ówczesnej kolekcji pozatrasowej, chyba nawet pierwsza z tej kolekcji. Teraz to chyba się zaczynają takie narty od co najmniej 80 mm czy się mylę? Ciekawe jak zmieniło się postrzeganie takich parametrów przez te 20 lat.

Śmieszne o tyle, ze zawsze wydawała mi się bardzo szeroka. 🙂

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Mitek said:

Cześć

Szymek to może być dla Ciebie ciekawe bo mnie osobiście zaskoczyło. Ta narta na której jeździłem w zeszłym roku, i którą opisałem tak solidnie dwa posty wyżej ma 70 mm pod butem i nie byłoby to wcale dziwne ale jest to narta z ówczesnej kolekcji pozatrasowej, chyba nawet pierwsza z tej kolekcji. Teraz to chyba się zaczynają takie narty od co najmniej 80 mm czy się mylę? Ciekawe jak zmieniło się postrzeganie takich parametrów przez te 20 lat.

Śmieszne o tyle, ze zawsze wydawała mi się bardzo szeroka. 🙂

 

Pozdro

Zostaję przy swoich. Eksperymenty nie mają sensu 🙂Z praktycznego punktu widzenia nie pomoże sprzętu kupa kiedy narciarz d**a - nie zwracamy uwagi na numerki. Z teoretycznego natomiast punktu widzenia dobre narty zaczynają się przy około 90mm (np takie Bent Chetler, Rustler czy Unleashed). 70 mm ?! - próbujesz mnie namówić na narty biegowe?! 🤪

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SzymQ napisał:

Zostaję przy swoich. Eksperymenty nie mają sensu 🙂Z praktycznego punktu widzenia nie pomoże sprzętu kupa kiedy narciarz d**a - nie zwracamy uwagi na numerki. Z teoretycznego natomiast punktu widzenia dobre narty zaczynają się przy około 90mm (np takie Bent Chetler, Rustler czy Unleashed). 70 mm ?! - próbujesz mnie namówić na narty biegowe?! 🤪

Cześć

Nie nie, nie zrozumiałeś. Nie chcę Ci wciskać jakiegoś gówna. Po prostu lubisz i zgłębiasz szersze narty i zwróciłem uwagę na to jak się zmieniło postrzeganie tego co to jest szeroka narta i jak powinna wyglądać narta poza trasę czy na trudniejsze warunki. Pomyślałem, że to ciekawe spostrzeżenie i tyle.

Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Mitek said:

Cześć

Nie nie, nie zrozumiałeś. Nie chcę Ci wciskać jakiegoś gówna. Po prostu lubisz i zgłębiasz szersze narty i zwróciłem uwagę na to jak się zmieniło postrzeganie tego co to jest szeroka narta i jak powinna wyglądać narta poza trasę czy na trudniejsze warunki. Pomyślałem, że to ciekawe spostrzeżenie i tyle.

Do zobaczenia.

Sorki, chyba zmyliła mnie struktura freestylowa we wcześniejszym opisie :). 

Co do postrzegania szerokości nart to nie mam jakiegoś mocno przemyślanego zdania. Wydaje się, że to mogą być rezultaty eksperymentowania z taliowaniem. Pewne znane mi narty przedwojenne mają 90 mm na całej długości i wyglądają dość wąsko.

To i ja mam ciekawostkę dla Ciebie. Film z roku 1931. Taila wyginało się chyba domowymi sposobami, a dalej książka o narciarstwie i już jazda z fantazją 🙂

Ciekawe, czy już wtedy marzyli, żeby lądować tyłem 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyli Amerykanie na początku lat 70 po prostu zerżnęli czyjś pomysł. Pierwsze ustane salto na nartach wykonał jakiś Norweg chyba w 1902 roku. Ludzie kombinowali od zawsze. Moim zdaniem to zdecydowanie lepsza droga niż analiza angulacji.

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzymQ napisał:

Zostaję przy swoich. Eksperymenty nie mają sensu 🙂Z praktycznego punktu widzenia nie pomoże sprzętu kupa kiedy narciarz d**a - nie zwracamy uwagi na numerki. Z teoretycznego natomiast punktu widzenia dobre narty zaczynają się przy około 90mm (np takie Bent Chetler, Rustler czy Unleashed). 70 mm ?! - próbujesz mnie namówić na narty biegowe?! 🤪

Ja takie coś ostatnio w schronisku zobaczyłem, Bouda pod Snezkou, wiem, wiem, skiturowe, ale szerokość koło 90mm. Dokładnie 88 oraz 98. Te widziałem pierwszy raz Åsnes Eggi 98.

IMG_6703.jpeg.a4059ff4f3b3e4bb733ab70fe9

 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...