Skocz do zawartości

Race GS czy High Performance


Kombajn88

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Victor napisał:

Cześć 

Sądzę,że Marek nie miał nic złego na myśli odnosząc się do konstrukcji nart tylko do ogólnopojętej szerszej narty pisząc ,gównolit” . Tak więc mam nadzieję,że niczym nie uraziłem wywołując do tablicy . 

Pozdrawiam również bardzo serdecznie 

Luzik, mogę jeździć spoko na gównolicie albo zwyczajowym szicie. Byle był fun!

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

Jakie parametry tej narty?

E-GS Rebel 186 cm: 104/65/87, R 25,0m. Ani nie FIS ani nie PRO tylko trzecia od góry komórka, w sam raz dla starszego pana. Nie jest to narta typu master, no chyba że przykładamy miarę Heada. 😀

E-SL Rebel 165 cm: 120/67/103, R 12,5m. Oczywiście FIS, czyli to co tygrysy lubią najbardziej. ☺️

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomkly napisał:

E-GS Rebel 186 cm: 104/65/87, R 25,0m. Ani nie FIS ani nie PRO tylko trzecia od góry komórka, w sam raz dla starszego pana. Nie jest to narta typu master, no chyba że przykładamy miarę Heada. 😀

E-SL Rebel 165 cm: 120/67/103, R 12,5m. Oczywiście FIS, czyli to co tygrysy lubią najbardziej. ☺️

 

Cześć

Nie sprzedajesz czasem Twoich poprzednich SL ? Jest kupiec 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikoski napisał:

 

Cześć

Nie sprzedajesz czasem Twoich poprzednich SL ? Jest kupiec 😜

Wylądowały w czwartek w PSZOKu. Zostały po nich jedynie żółto-czarne wiązania, które założyłem go GSa. Niestety było czuć że dożyły kresu, sam zresztą to zauważyłeś. W kwietniu w Ischgl to już były dożynki, czarne trasy były dla mnie śmiertelnie niebezpieczne. Tak jakbym jechał na patelni albo dupolocie a nie narcie SL. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wujot2 napisał:

Luzik, mogę jeździć spoko na gównolicie albo zwyczajowym szicie. Byle był fun!

Wujot i o to chodzi, a że jesteście inteligentni to powinniście wiedzieć o czym pisze. Jak stwierdziłeś ze swojego doświadczenia, Twoje narty po 40-dniach stają się paździerzami. Zastosowanie tych materiałów oraz konstrukcji w nartach trasowych jest bez sensu, bo pewnie ten okres użytkowania skróciłby się 4 krotnie. Co jest dobre (a nawet na dzień dzisiejszy najlepsze) w skitouringu, w nartach trasowych będzie gównolitem. Wjeździe trasowej nie potrzebuje nart szerszych, bo dla mnie te narty są mdłe. Te co mam są dla mnie idealne na każde trasowe warunki, a nawet do jazdy przytrasowej. Jeżdżę na nartach które sprawiają mi fun, mogą być to kołkowate GS-y sklepowe.

pozdrawiam

ps. Mitek, nie musisz zachowywać poprawności politycznej, wiesz że dużo zniese, gównolit napisałem ja - Jarząbek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcos73 napisał:

Wujot i o to chodzi, a że jesteście inteligentni to powinniście wiedzieć o czym pisze. Jak stwierdziłeś ze swojego doświadczenia, Twoje narty po 40-dniach stają się paździerzami. Zastosowanie tych materiałów oraz konstrukcji w nartach trasowych jest bez sensu, bo pewnie ten okres użytkowania skróciłby się 4 krotnie. Co jest dobre (a nawet na dzień dzisiejszy najlepsze) w skitouringu, w nartach trasowych będzie gównolitem. Wjeździe trasowej nie potrzebuje nart szerszych, bo dla mnie te narty są mdłe. Te co mam są dla mnie idealne na każde trasowe warunki, a nawet do jazdy przytrasowej. Jeżdżę na nartach które sprawiają mi fun, mogą być to kołkowate GS-y sklepowe.

pozdrawiam

ps. Mitek, nie musisz zachowywać poprawności politycznej, wiesz że dużo zniese, gównolit napisałem ja - Jarząbek W.

Raczej nie. Staram się jeździć po wykrotach, dziurach, dolinach potoków i możliwie intensywnie (czyli wykorzystując wyciągi). Czasem widzę jak narta potrafi się wygiąć jak płozy fotela bujanego. Dosłownie. Sądzę, że te lekkie konstrukcje na boisku przetrwałyby dużo dłużej. 

Nie mówię tutaj o nartach skiturowych, które są zresztą już ekstremalnie lekkie (1 kg narta) i wytrzymują dłużej (bo jazdy w skituringu jest relatywnie mniej). Może z tekstu to jasno nie wynikało, że wypowiadałem się o segmencie freetour.

Edytowane przez Wujot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wujot2 napisał:

Czasem widzę jak narta potrafi się wygiąć jak płozy fotela bujanego. Dosłownie

Na trasie każdy skręt jest taki, więc jak na takich jeździć? Jeżdżąc po wykrotach, korytach potoków jaka jest Twoja średnia prędkość, jaką techniką się poruszasz i jakie siły generujesz w skręcie? 
pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomkly napisał:

Ja bym takie narty o których pisze Wujot rozwalił podczas pierwszego dnia jazdy. 🤣
Przy okazji - komórki SL Heada wytrzymały około 100 dni. Równia pochyła zaczęła się w okolicach 85-tego dnia.

Chłopaki macie po prostu nadwagę, sam mam to wiem, Wujot to waga lekka. Sportowiec.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, star napisał:

Chłopaki macie po prostu nadwagę, sam mam to wiem, Wujot to waga lekka. Sportowiec.

Udało mi się zrzucić jesienią 5 kilo, mam teraz 88 kg przy wzroście 192 cm, Nadwagą bym tego nie nazwał, ale faktycznie do piórkowej kategorii Wujota bardzo dużo mi brakuje. 🙂

Edytowane przez tomkly
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zamiaru udowadniać, że narty lekkie mają same zalety. Są takie aby ułatwić podejście i umożliwiają zrobienie więcej. Jak byłem w Norwegii, to jako jedyny w grupie, zrobiłem wszystkie dodatkowe tematy. I wiążę to, z tym, że miałem jeden z najlżejszych setów. Ci z którymi te tematy robiłem także mieli bardzo lekkie zestawy, natomiast nie było tam kolegów co postawili na jakość jazdy. Jest pytanie czy lepiej zrobić jeden epicki zjazd życia w idealnym do tego celu zestawie  czy dwa mając świadomość, że narta trochę zbyt lata jak na nasze przyzwyczajenia.

W jeździe w terenie czasem jest też zysk z lekkości. Na przykład w lesie gdzie trzeba szybko rotować, i, zasadniczo, w powietrzu też dobrze jest mniej wagi na dole (mniej do podciągnięcia). Oczywiście przy szybszej jeździe i w twardszych warunkach wolałbym mieć mocniejszą (czyli cięższą). Jak to w życiu często bywa trzeba znaleźć swój kompromis. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Poniżej wzrostu? No przecież to wstyd, taki wyga a nart nie umi kupić. Chociaż narta perspektywiczna, bo podobno z wiekiem ciągnie do ziemi. Tak za 6-10 lat będą dobre i wstydu nie będzie.

pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedne na 193 cm. Szybko jeżdżą, ale jakoś kiepsko skręcają. 🙂

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2023 o 20:14, star napisał:

Nie jesteś targetem. A ja nie jestem efekciarzem. Legowiskom wbrew i wbrew pozorom.
CF5BE6EF-BB8D-4189-B115-C46AEB2BAB6F.jpeg

Cyt.

Oto jest legowisko lwa:

Zamaskowana dywanem podłoga,

Klubowe fotele dwa,

Na ścianie reprodukcja Van Gogha;

Pod Van Goghiem ciężarki i hantle,

Których widok drze się wielkim głosem,

Że ten lew, czyli że pan ten,

Jest sportsmenem, kulturystą i herosem.

Oto jest legowisko lwa,

A oto żerowisko lwa: ogromny tapczan,

Nad tapczanem lampki wątły blask,

Zawieszonej przy pomocy spinacza,

Przy tapczanie – dwudrzwiowa szafa,

W niej księgozbiór, osiem tomów raptem:

Pięć Agaty Christie, a trzy Staffa,

A na oknie szkło i adapter.

Raz na tydzień adapter gra,

Płynie zapach zaparzonej herbaty...

Oto jest legowisko lwa,

A lew jest starej daty.

W przedpokoju ma kuchenkę i zlew,

Nad nim lustro śmieszne i krzywe;

Przed tym lustrem wyliniały lew

Czesze co dzień swą skąpą grzywę.

Albo sprawdza, czy minął mu obrzęk

Pod oczami i czy język obłożony...

A koledzy mówią: – Ten ma dobrze...

I z niesmakiem patrzą na swe żony.

I dosłownie nie ma prawie dnia.

Żeby któryś nie przyszedł do niego:

– Ty mi pożycz legowisko lwa,

A ja dam ci na kino, kolego...

Lew się dziwi, zazdrości im rodzin,

Chętnie z dziećmi by się bawił jak psisko,

Ale daje ten klucz i wychodzi

Pod chmurami wiszącymi nisko.

Mija schody, podwórko i dom

I odpływa w samotność wieczoru...

Nie jest dobrze samotnym lwom,

Legowiskom wbrew i wbrew pozorom.[1]

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marxx74xxx napisał:

@star Dynki opisane World Cup Premium i ktos o płycie zapomniał ? To nawet Dzieckom wypada dzieloną dać lub delikatną 🙂

Z uśmiechem, 

M.

Mam tożsame rossi te już z płytom. Dynki od forumowicza, jakie miał takie dał.

ED50623E-EC8A-41F5-987E-4BE242B017D3.jpeg

6C69D4FC-2177-472F-AC6F-EEFB172F1532.jpeg
dłuższe też mam

92FC7D3A-833B-4F1D-8091-9914CF46F75A.jpeg
ciekawostki

5E9EF232-6ACF-4A12-AE97-DCA7B33FF8E4.jpeg
E4B2DF57-5C3E-40B2-A8AD-427B4CCEBABB.jpeg

no i obiecana płyta

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marxx74xxx napisał:

@star Dynki opisane World Cup Premium i ktos o płycie zapomniał ? To nawet Dzieckom wypada dzieloną dać lub delikatną 🙂

Z uśmiechem, 

M.

Cześć

To stary model płyty Looka R20. Była taka dwudzielna, oczywiście na pływających śrubach. Montowali ją w tamtych rocznikach we wszystkim, łącznie z juniorskimi. Tutaj jest tylko dodane jakieś badziewne wiązanie - nie od tej narty, bo Master miał niebieskie albo biało niebieskie. To może być nawet późniejszy model wiązań.

W obu Rossignolach jest to samo w sensie konstrukcyjnym ale wcześniejsze modele R18 chyba tylko wiązanie jest z szyną i dlatego kolega pisze, że z płytą a jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Takie wiązania były montowane w wyższych modelach zawsze i w różnych wersjach - skrzynka czy też look.

W juniorskich też były takie płyty ale nie wiem czy te same czy jakiś inny model.

No dobra na rower bo Rybelek już goni.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...