Jump to content

ski4ever

Members
 • Posts

  224
 • Joined

 • Last visited

ski4ever's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Tak jest.   https://www.dolomiti...-20/Covid-19_en   Wróciliśmy w sobotę. Przez cały czas tak planowaliśmy dzień aby poruszać się krzesełkami i wagonikami - bez towarzystwa innych. Kwatera miała osobne wejście. Nie chodziliśmy do knajp. Region Trentino/Bolzano w momencie przyjazdu był czysty ale kilka dni temu odnotowano 1 przypadek w Bolzano. Teraz jest 6 czy 8 przypadków w Bolzano ale wkrótce pewnie będzie więcej. Myślę, że to dobra decyzja Włochów gdyż narciarstwo generuje znaczny ruch ludzi zwłaszcza w weekendy.
 2. Racja, pin przez własną rękawiczkę przy wyższym rachunku
 3. Przed koronawirusem uciekliśmy z żoną do Pozza di Fassa. Będziemy tam do +/- 07 marca. Dokąd dalej będziemy uciekać zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej. Płacimy kartą zbliżeniowo, bez żadnych PINów. Pogoda taka sobie. Brak słońca ale nie pada. Mamy litr spirytusu 96 procent ale najlepsze właściwości dezynfekujące ma roztwór 70%. Musimy rozcieńczyć.
 4. Z tym, że na grypę istnieją skuteczne leki
 5.   Przez pół prawie roku na stałe, później na większe piesze wędrówki i na narty. Rower bez ortezy. Niewykluczone, że czeka mnie jeszcze operacja poważniejsza, prostująca oś kolana. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie cieszę się, że w ogóle jeżdżę na nartach i nie czuję większych ograniczeń. No może głowa i wyobraźnia ograniczają najbardziej.   Pozdrawiam
 6. W końcu kupiłem: Volkl Racetiger GS 18/19 180     Pewnie mi się dostanie, że za krótkie ale poprzednie też  miałem 180 cm, inna sprawa, że bez rockera.
 7.   Trochę podobne do mojego wertykulatora ale najważniejsze, że pozwala utrzymać formę.
 8. Też poważnie biorę pod uwagę bo do tej pory właśnie jeździłem na GS/Race 180cm
 9. Przymierzałem się do nart RC z przed roku. Najdłuższa w kolekcji to 175. Houston, co robić?
 10.   Tak, a przynajmniej podobne, moje mają więcej czerwonego pewnie ciut inny rocznik. W sumie zaczynałem od p30, później p50 a w międzyczasie jeszcze jakiś Fischer allmountain. Jestem bliski ponownego wyboru tego pseudoGS. A gdybym się zdecydował na RC to długość raczej 180? Mam 186 cm i ważę jakieś 96 Dzięki za odpowiedź
 11. Mam od chyba 6 lat Volkl Speedwall GS 181cm . "Nosi" mnie, żeby kupić nowe bo wydaje mi się, że stare się wyklepały (albo moja technika i kondycja siadła). Jeżdżę po trasach przygotowanych, przeważnie twardych, bez świeżego śniegu. Pytanie jak w tytule. RC mają nieco mniejszy promień skrętu i to mnie trochę kusi. Ktoś coś mi przybliży?  A może propozycje od innych producentów?   Pozdrawiam
 12.   Dzięki, spróbuję, może niska temperatura przyczyniła się do obniżenia stanu naładowania baterii.
 13. U mnie Ski Tracks lubi się sam zatrzymać i przerwać rejestrowanie trasy. Czy ktoś miał ten problem? Może jakieś pomysły, jak temu zaradzić? Pozdrawiam wszystkich.
 14. Czy macie jakieś własne spostrzeżenia kiedy chcecie/musicie zmienić narty? Jak to sprawdzić? Czy to narty już nie trzymają, czy też moja kondycja/sprawność siada? A może inaczej, "byłem już na 12 wyjazdach, przejechałem 80 dni x 7 godzin to z automatu wymieniam". Albo - taki już kilkletni model, obdrapany to kupie se nowe? A może sprawdzam siłę potrzebną do ugięcia /skręcenia narty o jakiśtam kąt? Z góry dzięki za sugestie.
 15. Ale jeżeli ktoś jeździ na krawędziach to nieposmarowany ślizg nie będzie mu przeszkadzał.
×
×
 • Create New...