Skocz do zawartości

PŚ 23/24


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Mikoski napisał:

Klątwa nad Zermatt trwa nadal ,to już dwa sezony nie udało się rozegrać zawodów.Dzisiaj odwołane.

Nie klątwa tylko dyletantyzm organizatorów przy wyborze terminu.

Każdy miejscowy góral wie że od początku listopada do połowy grudnia nigdy w tym rejonie Alp nie było stabilnej pogody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jan napisał:

Nie klątwa tylko dyletantyzm organizatorów przy wyborze terminu.

Każdy miejscowy góral wie że od początku listopada do połowy grudnia nigdy w tym rejonie Alp nie było stabilnej pogody.

Cześć

Myślę, że to nie jest wina organizatorów. Oni dostają termin i koniec. Inne już są wcześniej obstawione przez konkurencję i mogą w tym albo w ogóle. Dla organizatorów to są gigantyczne koszty, w tym wypadku wywalone trochę w próżnie.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Myślę, że to nie jest wina organizatorów. Oni dostają termin i koniec. Inne już są wcześniej obstawione przez konkurencję i mogą w tym albo w ogóle. Dla organizatorów to są gigantyczne koszty, w tym wypadku wywalone trochę w próżnie.

Pozdro

No w próżnie to oni nie wywalili, chodziło głównie o efekt medialny a czy ktoś wygrał czy nie to sprawa drugorzędna.

Wydali miliony na 2 nowe kolejki umożliwiające przejazd nad lodowcami bo nie chcieli być gorsi od Chamonix i z całą pewnością cała inwestycja szybko się zamortyzuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Nikt nie buduje kolejek żeby wozić zawodników, były w planach to są. Mnie chodzi o niebagatelne koszty przygotowania zawodów. Już sama trasa idzie w miliony z całą infrastrukturą zabezpieczającą strefami dla kibiców, sędziów, TV itd. Do tego dochodzą koszty pobytowe zawodników, teamów, itd. Bez zawodów te koszty się nie zwrócą i nie wiadomo czy gestorzy będą chcieli je ponosić w przyszłości. Nie wiem szczerze mówiąc jak wyglądają rozliczenia na linii organizator-fis.

W Kitzbuchel na czas zawodów miasteczko jest zamykane, kibice dojeżdżają transportem zorganizowanym z wielkich parkingów zewnętrznych. Tam mieszka pewnie z 8000-9000 ludzi a na zawody przyjeżdża pewnie z dziesięć razy tyle. Trybuny na mecie są montowane przy udziale śmigłowców itd.

Szkoda w każdym razie bo liczyłem na fajne wrażenia z nowego miejsca. Choć trasa raczej do trudnych nie należy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

No w próżnie to oni nie wywalili, chodziło głównie o efekt medialny a czy ktoś wygrał czy nie to sprawa drugorzędna.

Wydali miliony na 2 nowe kolejki umożliwiające przejazd nad lodowcami bo nie chcieli być gorsi od Chamonix i z całą pewnością cała inwestycja szybko się zamortyzuje

Wiesz nie wiem czy nie jest tak że Zermatt woli teraz czyli w listopadzie mieć zawody a nie w innym terminie (bo myślę że na koniec lutego mogliby zostać wciśnięci) bo ośrodek jeszcze teraz relatywnie pusty. W lutym na brak turystów nie mogą narzekać więc może nie chcą zamykać tras.

Organizowanie DH w listopadzie w Europie to raczej zawsze średni pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W każdym razie bardzo ciekawy SL. Sporo wyciągnęli z tego nieciekawego stoku.

Mnie osobiście bardzo cieszy:

- zwycięstwo Fellera, bardzo lubię jego szalony styl.

- drugie miejsce Schwarza - swego czasu nie lubiłem tego zawodnika ze względu na gogusiowaty wygląd i jakiś taki taneczny styl jazdy. W ciągu ostatnich sezonów jednak całkowicie zmieniłem zdanie. Zaimponował mi konsekwencją w podejściu do treningu konkurencji szybkościowych przy jednoczesnym zachowaniu możliwości SL - to rzadkość cechująca najwybitniejszych. Szczerze mu kibicuję w tym sezonie.

- 4 miejsce Rydinga - najładniej jeżdżącego z czołówki SL.

Pozdro

Feller pięknie pojechał, zaskakująco słabo co mnie smuci Henryczek. Myślałem że gadanie że Schwarz będzie się liczyć w generalce jest na wyrost ale GS w soelden prowadził, teraz Sl 60 pkt, a Sg i Dh w zeszłym sezonie dawał radę. Może będzie konkurencja dla Odermatta.

Wracając do Henryczka to szacun za pokaz emocji po występie ekoidioty. Chciał zrobić to co każdy inny myślał.

Jasiczek bez zmian... fakt że akurat koło jego numeru większość wypadała bo dziura zrobiła się jakaś wyjątkowo duża. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i tak będziesz w stanie je znaleźć. Poza tym próbowanie różnych rozrywek, w tym sportu, jest naprawdę powszechne. Grałem też w różne rodzaje sportów i niedawno znalazłem ten zasób, w którym o tym czytałem. Myślę, że będzie to korzystne dla wielu osób, które również są zainteresowane tym obszarem. Spróbuj go użyć, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

No niestety rower itd.

Potwierdzenie formy i aspiracji Colturi i Ljutic. Goggia - szacun, no i pierwsze od bardzo dawna dobre miejsce Robinson.

Zapowiada się ciekawy sezon.

Pozdro

Ja rano w pracy (a jeszcze wcześniej spacer z psem), potem też był rower. Na rowerze śnieżyca, jak wszedłem do piekarni po chleb, to w kolejce chcieli mnie przepuścić (wyglądałem jak śnieżny bałwan, cały oblepiony śniegiem) ale odstałem co swoje, bo chciałem przeczekać.

p.s.

Doznania podobne do jazdy na nartach w śnieżycy. Choć na nartach jest jednak ciut szybciej 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moruniek napisał:

Ja rano w pracy (a jeszcze wcześniej spacer z psem), potem też był rower. Na rowerze śnieżyca, jak wszedłem do piekarni po chleb, to w kolejce chcieli mnie przepuścić (wyglądałem jak śnieżny bałwan, cały oblepiony śniegiem) ale odstałem co swoje, bo chciałem przeczekać.

p.s.

Doznania podobne do jazdy na nartach w śnieżycy. Choć na nartach jest jednak ciut szybciej 😉

Ale na rowerze za to można się zmęczyć...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 21:02, moruniek napisał:

Najlepsze miejsce Magdy Łuczak w PŚ w karierze a tu taka cisza. Gratulacje !!!

A są jeszcze olbrzymie rezerwy. 

Maryna - więcej spokoju i kontroli nad nerwami a będzie pudło. 

Gratulacja dla obu Pań.

Niestety nie widziałem przejazdu Łuczak - szkoda:( Marynie nie wyszedł drugi przejazd ale... coś za często ostatnio nie wychodzi. W soelden też niepewnie stała na nartach. Oby po prostu szczyt formy był za chwilę i w Kanadzie było już lepiej.

Zawody bardzo fajne - już po dominacji Vhlovej w SL, a coś czuje że dominacja Gut w GS (chociaż drugi przejazd to było coś niesamowitego) też zaraz się skończy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 21:02, moruniek napisał:

Najlepsze miejsce Magdy Łuczak w PŚ w karierze a tu taka cisza. Gratulacje !!!

A są jeszcze olbrzymie rezerwy. 

Maryna - więcej spokoju i kontroli nad nerwami a będzie pudło. 

Gratulacja dla obu Pań.

Tak dobry występ Łuczak i są olbrzymie rezerwy w sensie jest co poprawić, nie patrzcie tylko na miejsce w zawodach, tak naprawdę bardziej miarodajne są FIS punkty a tutaj nie jest tak dobrze, można awansować do 30 PŚ i tracić w rankingu FIS. Ten występ został wyceniony jak sprawdziłem na 26 punktów i jak na Magdę to trudno mówić o istotnym progresie, będzie dobrze jak na PŚ  będzie zbierać przynajmniej poniżej 20 to pozwoli jej na rzeczywisty awans w hierarchii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Magda 28, powoli zaczyna się przebijać do 30-stki. Szkoda że drugi przejazd zbyt słabo, mogło być więcej punktów. 
Federica ustrzeliła dublet. Podium tym razem bez Petry, zwolniła miejsce p. Gut. Lara oczywiście oddała jej swoje sobotnie miejsce. 3 miejsce bez zmian, jak w zawodach sobotnich.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Magda 28, powoli zaczyna się przebijać do 30-stki. Szkoda że drugi przejazd zbyt słabo, mogło być więcej punktów. 
Federica ustrzeliła dublet. Podium tym razem bez Petry, zwolniła miejsce p. Gut. Lara oczywiście oddała jej swoje sobotnie miejsce. 3 miejsce bez zmian, jak w zawodach sobotnich.

pozdro

https://www.flashscore.pl/sporty-zimowe/puchar-swiata/narciarstwo-alpejskie-kobiet/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mikoski napisał:

No i po Marynie 😕 jechała jako 9 i wszystkie 8 zawodniczek przed nią robiło błąd na jednej bramce i miały problemy na następnej nasza zawodniczka zrobiła to najgorzej i wypadla , a podgląd na starcie jest .

Po prostu na razie jest bez takiej formy jak w poprzednich sezonach. Powtórzę co wydawało mi się wcześniej. Bardzo niepewnie stoi na nartach. Może coś ze sprzętem ale wątpię... Może być też tak że czuje że jest gorzej więc leci na 100% bez kalkulacji i ciągle są babole. Wg mnie to spadek formy a nie jak niektórzy piszą głowa. Szacun że jest przy gorszej jeździe nadal w 20stce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Magda 28, powoli zaczyna się przebijać do 30-stki. Szkoda że drugi przejazd zbyt słabo, mogło być więcej punktów. 
Federica ustrzeliła dublet. Podium tym razem bez Petry, zwolniła miejsce p. Gut. Lara oczywiście oddała jej swoje sobotnie miejsce. 3 miejsce bez zmian, jak w zawodach sobotnich.

pozdro

Magda chyba słusznie drugi przejazd pojechała na dojechanie. Będą lepsze numery startowe.

 

A jak Wam się górka podobała? Gdyby nie ta pogoda to stok bardzo fajny. Wredny, wredne też ustawienia. W końcu fajne ściganie. Skojarzył mi się z Reiteralmem ze względu na bule...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...