Skocz do zawartości

PŚ 23/24


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Marcos73 napisał:

Peter, to było obiektywne, następny post już w mojej ocenie nie bardzo. To młoda zawodniczka, a że Maryna jeździ to co jeździ, więc pewnie ze względów logistyczno- finansowych, a i szkoleniowych obie są ukierunkowane na GS. To nie kopacze co biorą abstrakcyjne pieniądze za poziom Bangladeski. Miała tyle samo straty do 12 zawodniczki, co 12 do pierwszej. Jasne, że mogło być znacznie lepiej, ale to PŚ a nie zawody o puchar Wójta. Miejsce w połowie stawki uważam za dobre, widocznie obecnie na więcej ją nie stać. Ale na więcej to nie stać NIKOGO w PL w tej konkurencji. A to już sukces sam w sobie.

To jest właśnie krytyka Mitek. A mamy tylko 2 zawodniczki w PŚ.

pozdro

Cześć

To jest dokładnie to samo stwierdzenie. Czyżbyś i Ty Marku przystał do ekipy kolegów od czystej formy?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcos73 napisał:

Peter, to było obiektywne, następny post już w mojej ocenie nie bardzo. To młoda zawodniczka, a że Maryna jeździ to co jeździ, więc pewnie ze względów logistyczno- finansowych, a i szkoleniowych obie są ukierunkowane na GS. To nie kopacze co biorą abstrakcyjne pieniądze za poziom Bangladeski. Miała tyle samo straty do 12 zawodniczki, co 12 do pierwszej. Jasne, że mogło być znacznie lepiej, ale to PŚ a nie zawody o puchar Wójta. Miejsce w połowie stawki uważam za dobre, widocznie obecnie na więcej ją nie stać. Ale na więcej to nie stać NIKOGO w PL w tej konkurencji. A to już sukces sam w sobie.

To jest właśnie krytyka Mitek. A mamy tylko 2 zawodniczki w PŚ.

pozdro

Tak, to był dobry występ Magdy, czy teraz dobrze napisałem?😄😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Sorka, ale w takiej formie to nie lubię rozmawiać. Doceniam fakt że chce i próbuje, chociaż nie ma lekko, a i kokosów z tego czerpie. Zza ekranu to można wszystko... Mogę coś próbować analizować, może jakieś błędy wskazywać, które w mojej ocenie są błędami, ale krytyki umiejętności raczej się nie podejmuję, bo nie mam takiej wiedzy ani kompetencji, ja się nawet nie otarłem o PP, a nie daj boże o PŚ, Wy nie wiem, być może...

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Sorka, ale w takiej formie to nie lubię rozmawiać. Doceniam fakt że chce i próbuje, chociaż nie ma lekko, a i kokosów z tego czerpie. Zza ekranu to można wszystko... Mogę coś próbować analizować, może jakieś błędy wskazywać, które w mojej ocenie są błędami, ale krytyki umiejętności raczej się nie podejmuję, bo nie mam takiej wiedzy ani kompetencji, ja się nawet nie otarłem o PP, a nie daj boże o PŚ, Wy nie wiem, być może...

pozdro

Nigdzie tutaj nie krytykowałem umiejętności Magdy, naprawdę nie wiem o czym piszesz?

 

Tak na marginesie napiszę że, SL  ze względów finansowo-logistycznych, o których pisałeś jest najłatwiejszą z dyscyplin do uprawiania, głównie za sprawą dostępności tras, jeszcze taka ciekawostka, SL jest jedyną dyscypliną na poziomie FIS, która nie wymaga homologacji FIS gum ani kasków, smarowania też nie wymaga jakiegoś cudacznego, nic tylko jeździć🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Peter napisał:

Nigdzie tutaj nie krytykowałem umiejętności Magdy, naprawdę nie wiem o czym piszesz?

 

Tak na marginesie napiszę że, SL  ze względów finansowo-logistycznych, o których pisałeś jest najłatwiejszą z dyscyplin do uprawiania, głównie za sprawą dostępności tras, jeszcze taka ciekawostka, SL jest jedyną dyscypliną na poziomie FIS, która nie wymaga homologacji FIS gum ani kasków, smarowania też nie wymaga jakiegoś cudacznego, nic tylko jeździć🙂

jeździsz slalomy regularnie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdl... ludzie przecież krytykujemy jako kibice. Nikt się nie porównuje umiejętnościami. Każdy kibic w każdym sporcie krytykuje i wychwala. Taki urok sportu. Magda Łuczak jechała zajebiście porównując do naszych umiejętności, ale słabo bo wolno niestety w sobotę. W niedzielę wypadła. Słaby występ. Oby następne były dużo lepsze. W soelden pojechała bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Peter napisał:

Nigdzie tutaj nie krytykowałem umiejętności Magdy, naprawdę nie wiem o czym piszesz?

 

Tak na marginesie napiszę że, SL  ze względów finansowo-logistycznych, o których pisałeś jest najłatwiejszą z dyscyplin do uprawiania, głównie za sprawą dostępności tras, jeszcze taka ciekawostka, SL jest jedyną dyscypliną na poziomie FIS, która nie wymaga homologacji FIS gum ani kasków, smarowania też nie wymaga jakiegoś cudacznego, nic tylko jeździć🙂

Cze

Dlatego się dziwię, że w takim kraju jak PL tej dyscypliny się nie stawia na pierwszym miejscu. Ciekawy SL ze względu na ilość figur można postawić praktycznie wszędzie. Pomijam fakt wymagań sprzętowych.

Co do Magdy, to być może jest ofiarą troszkę wyników Maryny, gdzie całość jest podporządkowana GS. Na takim poziomie to trzeba tłuc slalomy, a nie jeździć od czasu do czasu dla przypomnienia. Te zawody w Levi, to akurat jedne z nielicznych gdzie faktycznie dalsze numery miały szanse na dobry wynik, bo w "normalnych" warunkach jest w 99% skazana na porażkę. Szkoda, że się nie udało. Jeśli jeździ SL okazyjnie, to uważam jej występ za dobry, brakuje treningu skierowanego na SL, pewnie byłoby dużo lepiej.

pozdrawiam

ps. A że pewną wiedzę masz i to nawet sporą - tego nie neguję, nawet z niej korzystam.

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mlesik napisał:

Teraz to wrzucasz wszystkich do jednego wora...

Cze

Nikogo nie wrzucam - tylko wskazuję podejście nasze "narodowe" i mentalność. To mnie dziwi i tego nie rozumiem, a że mogę to się temu sprzeciwiam. Sam dobrze wiesz że w tym sporcie nie jest łatwo, a starty w PŚ to najwyższa z możliwych nobilitacji. Nie zgadzam się z Mitkiem, że Magda to Corsa, bo to Lambo źle skonfigurowane. W mojej ocenie jechał dobrze, ale także się z Wami zgadzam, że zbyt wolno. Odległy numer nie pomaga, bo jednak mimo wszystko trasa ulega degradacji.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak na marginesie napiszę że, SL  ze względów finansowo-logistycznych, o których pisałeś jest najłatwiejszą z dyscyplin do uprawiania, głównie za sprawą dostępności tras, jeszcze taka ciekawostka, SL jest jedyną dyscypliną na poziomie FIS, która nie wymaga homologacji FIS gum ani kasków, smarowania też nie wymaga jakiegoś cudacznego, nic tylko jeździć🙂

Kosmiczna bzdura (vide powyżej).

Bardzo ładny przejazd Magdy na poziomie jej obecnej formy/umiejętności. 

M.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie ? SL dopina GS lub GS dopina SL lub GS domyka szybkościowe albo SL domyka kombinację. Prosta układanka. 

Bardzo fajnie, że wystartowała a wynik rozsądny. Musi zbierać doświadczenie, nie każda gwiazdka błyśnie od razu.. a może nie błyśnie nigdy i to też normalne. Jej start w Levi to także doświadczenie dla całej Ekipy w zakresie planowania treningów, logistyki i tak dalej.

Bzdur o tym, że SL jest prosty finansowo-logistycznie nie komentuję (tekst o kosztach gum i kasków to jakiś level bliżej mi nie znany) , smarować, proszę o wybaczenie jednak trzeba 🙂 a akurat nart pod SL jedzie w sezonie więcej par o ile znajdzie się stoki >700kg/m a nie miękkie łączki.

Wracając do kosztów : Eurosport+youtube to kilkanaście procent funkcjonowania zawodnika i nic to nie mówi o godzeniu sportu z studiami/szkoła/życiem prywatnym, nic nie mówi o fizjo, nic nie mówi o przygotowaniu motorycznym/siłowym ... Na forum  focus jest na  narty i nic więcej nie widzimy a te narty to tylko % całości. 

M, 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marxx74xxx napisał:

Bzdur o tym, że SL jest prosty finansowo-logistycznie

Cześć

Na pewno nie jest prosty, ale prostszy vs GS i tu się z Petrem zgadzam, ale tylko jeśli o PL i treningi na poziomie amatorskim. Bo łatwiej jest w naszych warunkach wygospodarować fragment stoku pod SL, który można dość ciekawie ustawić, stok dla GS jednak zajmuje więcej miejsca, powinien też być relatywnie dłuższy, jeśli ma choć trochę przypominać "prawdziwy" GS. W szerokości GS można ustawić ze 2 linie SL i "upchnąć" 2 x tyle zawodników za jednym zamachem. To też pewna oszczędność. Oczywiście treningi na wysokim poziomie to inna bajka i te koszty aż tak nie odbiegają od siebie.

Godzinę temu, Marxx74xxx napisał:

Wracając do kosztów : Eurosport+youtube to kilkanaście procent funkcjonowania zawodnika i nic to nie mówi o godzeniu sportu z studiami/szkoła/życiem prywatnym, nic nie mówi o fizjo, nic nie mówi o przygotowaniu motorycznym/siłowym .

Tutaj raczej z tym nikt nie dyskutuje, a Ty doskonale wiesz z czym to się wiąże, mając córkę która jeździ na najwyższym poziomie, można powiedzieć zawodowo. Cóż - to sport mocno wyjazdowy, więc koszty muszą być spore. Nawet amator, który sporo jeździ zdaje sobie sprawę, że to nie są tanie rzeczy. A ten sport jest baaaardzo truuuuudno pogodzić z prozaicznymi aspektami "normalnego" życia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo prościej jest coś ustawić pod GS niż miarodajny SL - stąd przepychanka o Nosal (choć tam GS jechałem 🙂 )

SL się docina tak szybko, że jak nie masz tego magicznego >700kg/m3 to zaczynamy bobslej. Mamy na Podhalu dużo więcej stoków pasujących pod GS niż SL i dają się dobrze postawić. Jest odwrotnie - stawiamy SL na stokach które są zbyt miękkie i zbyt proste (SL na Litwince? w Suchem ? Jurgów główny stok?). To się można pobawić offsetem i figurami ale stoki same w sobie względem pucharowych to trochę nie ta liga. 

Curex nie jeździ "zawodowo" - zobaczymy co z tego wyjdzie. Siłka, narty, dieta i tak dalej .. nuda. Dostaniemy bęcki w Pucharze Świata, czegoś się nauczymy i będziemy działać dalej. I tego nie rozumieją komentatorzy startu Magdy - start jest elementem treningu i nie wiecie co było celem -> ale skoro nie weszła do 30tki to już lipa ... to tak nie działa.

Naszym największym problemem w Mistrzostwach Austrii był cholerny ratrak, który zaczął grzać silnik akurat o 3 rano kiedy zaparkowaliśmy pod stokiem i próbowaliśmy zasnąć przed treningiem zaplanowanym na 8 .... 

Curex zrobiła U16 w dwóch alpejskich krajach, teraz będzie lekcja pokory na WC. Ale co zabawne - pracuje 3 razy mocniej wiedząc, że medaliku nie będzie. Nie będzie teraz, jedziemy się uczyć ... więc tak kończąc wspierajmy dziewczyny startujące w alpejskim PŚ  bo poświęcają spory kawałek życia i ja osobiście bardzo je za to szanuję - podobnie jak ich Ekipę.

Jednocześnie - o zgrozo, że to piszę - mega fajne wsparcie dla Curexa z PZN (organizacyjne). Nie sądziłem, że to kiedyś napiszę. 

M.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marxx74xxx napisał:

Kosmiczna bzdura (vide powyżej).

Bardzo ładny przejazd Magdy na poziomie jej obecnej formy/umiejętności. 

M.

 

 

3 godziny temu, Marxx74xxx napisał:

Jakie to ma znaczenie ? SL dopina GS lub GS dopina SL lub GS domyka szybkościowe albo SL domyka kombinację. Prosta układanka. 

Bardzo fajnie, że wystartowała a wynik rozsądny. Musi zbierać doświadczenie, nie każda gwiazdka błyśnie od razu.. a może nie błyśnie nigdy i to też normalne. Jej start w Levi to także doświadczenie dla całej Ekipy w zakresie planowania treningów, logistyki i tak dalej.

Bzdur o tym, że SL jest prosty finansowo-logistycznie nie komentuję (tekst o kosztach gum i kasków to jakiś level bliżej mi nie znany) , smarować, proszę o wybaczenie jednak trzeba 🙂 a akurat nart pod SL jedzie w sezonie więcej par o ile znajdzie się stoki >700kg/m a nie miękkie łączki.

Wracając do kosztów : Eurosport+youtube to kilkanaście procent funkcjonowania zawodnika i nic to nie mówi o godzeniu sportu z studiami/szkoła/życiem prywatnym, nic nie mówi o fizjo, nic nie mówi o przygotowaniu motorycznym/siłowym ... Na forum  focus jest na  narty i nic więcej nie widzimy a te narty to tylko % całości. 

M, 

 

Proponuje żebyś przeredagował neurotyczny skowyt na język polski, chyba że chcesz konieczne się ponapierdalać o męczywołach polskiego naciarstwa.

Tak na początek, gówno mnie obchodzi co ten czy inny reprezentant polski robi prywatnie i ile procent czasu przeznacza na trening, może studiować, może tańczyć na rurze, to jest jego sfera prywatna i nic mi do tego, ale mam prawo wyrazić swoją opinie na temat występu wspomnianego reprezentanta i nie być zaatakowany przez działacza klubowego lub jemu podobnego.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie spieszy z redakcją więc na początek sprawa gum, tudzież kasków, która tak podpaliła jego wyobraźnie, zupełnie nie wiem dlaczego. O braku konieczności homologacji FIS na gumy i kaski w SL przytoczyłem dosłownie jako "ciekawostkę" czyli prostą informacje, nigdy bym się nie spodziewał, że może to wywołać takie niezdrowe emocje. 

Nie ma to jak wcisnąć 5-latki do gumy najlepiej jeszcze z hommmologacijiią, niech wyją z bólu na mrozie, nie umiejętności tylko guma zrobi z nich prawdziwych zawodników...  

image.png.08718b3b17ce16a79b41dc7c2b6ea20f.pngks.PNG.a7bfaa073162e84cb00df334648b4756.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marxx74xxx napisał:

Jakie to ma znaczenie ? SL dopina GS lub GS dopina SL lub GS domyka szybkościowe albo SL domyka kombinację. Prosta układanka. 

 

 

No ładny kwiatek 🤭Prosta i błyskotliwa polska myśl szkoleniowa, jesteś wolny w slalomie to nabierzesz szybkości jeżdżąc gs, bo na GS jedzie się szybciej😵, naprawdę ręce opadaj jak słyszy i czytasię takie głupoty, szeroko rozpropagowane w polskim szkolnictwie alpejskim.

Magda z tego co słyszałem jeździ SL głównie z powodu podtrzymania gotowości startowej, że się tak wyrażę, bardziej chodzi o głowę i emocje związane ze startem niż dopinanie czegokolwiek, rozporek możesz sobie dopiąć😁

 

Na dzisiaj wystarczy, dostarczonego materiały na tydzień starczy🤪

Edytowane przez Peter
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 16:23, Mitek napisał:

Cześć

Marek, ja nie wiem czy to cecha narodowa ale dla mnie dobry samochód to jest Lambo albo Ferrari a nie Opel Corsa... w swojej klasie. Dobry występ to... dobry występ a Panna Magda jechała ładnie ale troszkę jak po bułki niestety. Gdy trzeba było uruchomić jazdę na ryzyku już... nie jechała.

To nie krytyka - to realizm.

Pozdro

Mitek przecież ty też lambo po bułki nie jeździsz, to nie krytyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...