Skocz do zawartości

PŚ 23/24


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Wynik poszedł w świat. 13-te i 30-te miejsce to na start sezonu uważam za dobry wynik. Dwie Polki to już coś. Faktycznie co pisał Mitek, rowy na ścianie - dziwne, ale z drugiej strony to wszystkie zawodniczki je miały, część sobie z nimi dobrze poradziła, te najlepsze, a inne znacznie gorzej. Cieszy wynik Polek, ale jest pewien niedosyt…. Ja czekam na pudło.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Może za jakiś czas zobaczymy go jako reprezentanta Brazylii

"Lucas Pinheiro Braathen reprezentuje Norwegię, lecz równie dobrze mógłby startować pod flagą Kraju Kawy. Jego mama to Brazylijka."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 10:08, Mitek napisał:

Odermatt przegrał smarowaniem. Zdyskwalifikują Schwarza za fluory?

Wg mnie to nie smarowanie albo nie tylko smarowanie. Dół był mega podkręcony - ilość bramek musiała się zgadzać. Na płaskim podkręcone więc slalomista Schrarz nadrobił 🙂

Co nie zmienia faktu że Odermatt kozacko wyglądał na ściance. Jak ja żałuje że nie jeździ Hirscher - co to byłaby za walka. Liczę że jednak Brathen wróci bo w GS liczyłem głównie na niego na walkę z Odermattem. Mam nadzieję że związek ustąpi a Lucas trochę też stonuje z tym prawem do wolności. Kiedyś Henryczek chciał koniecznie mieć kask redbulla i było bardzo podobnie.

Szkoda transmisji 1 przejazdu ale podobno Maryna podobnie jak w drugim przejeździe zrobiła babola przed ścianką. Na ściance było całkiem całkiem w drugim. Ogólnie widać że mało treningu u zawodników. Wszyscy podobno stłoczeni na Piztal i tłuką obok siebie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 14:19, Marcos73 napisał:

Cze

Wynik poszedł w świat. 13-te i 30-te miejsce to na start sezonu uważam za dobry wynik. Dwie Polki to już coś. Faktycznie co pisał Mitek, rowy na ścianie - dziwne, ale z drugiej strony to wszystkie zawodniczki je miały, część sobie z nimi dobrze poradziła, te najlepsze, a inne znacznie gorzej. Cieszy wynik Polek, ale jest pewien niedosyt…. Ja czekam na pudło.

pozdrawiam

Rowy od ratraka jak w Czarnej Górze:D a śniegu malutko. Raczej nikogo w tym miejscu nie rzucało więc nie był to problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maryna nie jeździ SL. Magda Łuczak jechała spokojnie i dość czysto ale niestety za wolno na drugi przejazd. Za to panna Colturi pokazuje klasę już po raz kolejny a ma za 4  dni 17 urodziny dopiero. Jeden w większych talentów ostatnio i do tego ta decyzja o reprezentowaniu Albanii...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 17:49, Mitek napisał:

Maryna nie jeździ SL. Magda Łuczak jechała spokojnie i dość czysto ale niestety za wolno na drugi przejazd. Za to panna Colturi pokazuje klasę już po raz kolejny a ma za 4  dni 17 urodziny dopiero. Jeden w większych talentów ostatnio i do tego ta decyzja o reprezentowaniu Albanii...

Pozdro

Colturi super talent. Dziwne te związkowe kłótnie z młodymi zawodnikami ostatnio. Brathen, Colturi,...

Same zawody jak to w Levi i początek sezonu lekko nudne. Szkoda dh pod Matterhornem ale może chociaż babki pojadą w sobotę.

Vhlova w gazie, widać że fizycznie niesamowicie przygotowana na początek sezonu. Świetnie nie tylko na płaskim na górze ale też na ściance. Ostro, na pełen gaz co skutkowało tyką między nogami w niedziele. I o dziwo jakoś bardziej stylowo niż w ostatnich latach. Szok.

Shiffrin widać założyła wolniejszy start sezonu. Sezon bez mistrzostw więc trochę inne podejście. Natomiast to że wystartowała w sobotę kiedy w czwartek robiony miała rezonans kolanka to duże szczęście. https://www.facebook.com/share/r/QuiETmSoWNEne7uJ/?mibextid=UalRPS

Zapomniałem jak ona pięknie jeździ na nartach.

Liensberger trochę lepiej niż ostatnio natomiast Holdener i Swenn Larsson gruz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ona jest córką Danieli Ceccarelli a z kolei ta jest związana z Albanią kontraktami trenerskimi czy jakimiś innymi. W każdym razie Colturi trenuje z rodzicami - bo ojciec to też trener. Wiesz to chyba nie do końca są wyniki jakichś kłótni tylko po prostu wybory ludzi. Popatrz na dzieci Alphanda - córką startuje dla Szwecji a syn dla Francji.

No wiesz rezonans to tylko nieinwazyjne badanie - wyszedł dobrze, tylko stłuczenie więc jak najszybszy powrót chyba wskazany ze względów psychicznych chociażby.

Jeszcze nie wspomniałeś o Chorwatkach, które - mam nadzieję - na stałe osadziły się w czołówce.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Ona jest córką Danieli Ceccarelli a z kolei ta jest związana z Albanią kontraktami trenerskimi czy jakimiś innymi. W każdym razie Colturi trenuje z rodzicami - bo ojciec to też trener. Wiesz to chyba nie do końca są wyniki jakichś kłótni tylko po prostu wybory ludzi. Popatrz na dzieci Alphanda - córką startuje dla Szwecji a syn dla Francji.

No wiesz rezonans to tylko nieinwazyjne badanie - wyszedł dobrze, tylko stłuczenie więc jak najszybszy powrót chyba wskazany ze względów psychicznych chociażby.

Jeszcze nie wspomniałeś o Chorwatkach, które - mam nadzieję - na stałe osadziły się w czołówce.

Pozdro

Colturi startuje dla Albanii bo Ceccarelli nie chciała by córka dalej tłukła puchar europy tylko od razu puchar świata i związek włoski powiedział nie:) Estelka dla Francji po prostu była za słaba. Teraz pewnie patrząc na kadrę Francji bez problemu by ją wzięli.

Widziałeś filmik Shiffrin? Nam by zerwało chyba pół kolanka:)))) 

Chorwatki już od dwóch sezonów pełen szacun. Moja szanowna małżonka zapytała podczas oglądania przejazdu Popovic dlaczego my nie mamy slalomistek ani slalomistów. Przecież ich relatywnie łatwiej wyszkolić niż zjazdowców. I tak co sezon... 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A to nie znałem takich szczegółów. Dzięki.

Filmik, no cóż, ona (biedna, tak jak wszyscy sportowcy, w odróżnieniu od nas) ma to wliczone w ryzyko pracy. Inaczej nie ma mowy o wynikach...

Dobrze, że tak się skończyło. Czasami zupełnie niepozorne upadki a nawet zwykłe odjechanie narty może się skończyć kontuzją.

Jeszcze raz teraz oglądałem przejazdy i Shiffrin jechała wyjątkowo zachowawczo.

Co do tego wychowania slalomisty to - ja się na treningu sportowym zupełnie nie znam. Mam pewne spostrzeżenia ale raczej oczywiste.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...