Skocz do zawartości

Zwardoń 2024 - zlot Twardzielek i Twardzieli - part 2


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Btw. Po ostatnim doświadczeniu z Marasa GS-ami postanowiłem szukać. No nic ni ma. A jak jest to cena z sufitu. Ale wcora z wiecora namierzyłem jakąś alternatywę, może starter, a może tę jedyną. Wspominałem, że Px-y są świetne ino miętkie za bardzo. Zapakowałem Px-a do polówki i na oględziny. Narty nówki, raz na śniegu, gościowi nie pasowały bo mu nie szło, doczytał że eksperckie i się załamał. Narta 176 r 16 i 71mm pod butem. Nada się. Chciał 1200 dostał 8 stówek. Porównałem z moimi, cięższe i odczuwalnie sztywniejsze, eksperckie😉. W Zwardoniu będzie plamiasto, Mitek tymi krzywymi Snikersami już furory nie zrobi😀. Sorka za zdjęcie, ale prondu dalej ni ma, bo mam inne „ważniejsze” potrzeby😉
pozdro

ps. Jak Maras zabierze swój arsenał, to zrobimy Kastle ski test😀

IMG_3283.thumb.jpeg.9218721bb110a9a78f8133b24a683ce3.jpeg

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Cześć

@Marcos73 to teraz już nie wiem według jakiego klucza są nazwy w Kastle, myślałem, że powiedzmy PX-y wszystkie są takie same tylko różnią się szerokością, ale z tego co mówisz to jest inaczej.

pozdro

Bo tak jest - głównie chodzi o konstrukcję i budowę narty. Jednakże na mój gust to 71 będzie bardzo podobna do GS, tylko nieco szersza. Bo 66 to SL długi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres ten sam, nazwa jakby też, więc mniemam że to jest to to samo, acz ceny się różnią i liczba miejsc. Pani poinformowała mnie w sumie, że ma 25 miejsc (zarezerwuje całą chatę), a nie 40 jak jest na stronie którą Wam wysłałam. Będę z właścicielką rozmawiała mniej więcej o 18-tej i przekażę decyzję. Dopytam o tą różnicę miejsc, z ciekawości. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lexi napisał:

878106274_Zrzutekranu2024-01-19o10_53_22.thumb.png.6e32600aef5369ebede45cdccf7813b0.png

Dzięki za wykres. Pomysłowo rozrysowano zakres poszczególnej grupy nart. Wszystkie PX-y są konstrukcyjnie tak samo zrobione, ale każdy z tych modeli (66, 71, 81) charakterem odpowiada innej grupie nart. Na stronie producenta jest fajne video z opowieścią. 66 to substytut SL w wersji light. Potwierdzam, mimo iż mam najdłuższe możliwe. 71 to substytut już GS-a RX 12 - nieco szerszy, a być może nieco bardziej elastyczny, ale tego nie mogę stwierdzić bez jazdy. 81 to już MX w wersji odchudzonej. Wszystkie te modele nie posiadają blachy. Sa stosunkowo lekkie - naprawdę się na nich wyśmienicie jeździ, ale 66 na beton czy lód to dla lekkiej osoby i nie wiem czy dadzą radę. U mnie się nie sprawdzają. Jest wyraźna różnica choćby między standardowo skonstruowanym SL. Tam nie ma się do czego przyczepić.

pozdo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcos73 napisał:

Dzięki za wykres. Pomysłowo rozrysowano zakres poszczególnej grupy nart. Wszystkie PX-y są konstrukcyjnie tak samo zrobione, ale każdy z tych modeli (66, 71, 81) charakterem odpowiada innej grupie nart. Na stronie producenta jest fajne video z opowieścią. 66 to substytut SL w wersji light. Potwierdzam, mimo iż mam najdłuższe możliwe. 71 to substytut już GS-a RX 12 - nieco szerszy, a być może nieco bardziej elastyczny, ale tego nie mogę stwierdzić bez jazdy. 81 to już MX w wersji odchudzonej. Wszystkie te modele nie posiadają blachy. Sa stosunkowo lekkie - naprawdę się na nich wyśmienicie jeździ, ale 66 na beton czy lód to dla lekkiej osoby i nie wiem czy dadzą radę. U mnie się nie sprawdzają. Jest wyraźna różnica choćby między standardowo skonstruowanym SL. Tam nie ma się do czego przyczepić.

pozdo

Następnym razem jak będe z Jaro na nartach to się"szlajne" na MX74..wyglądają niesamowicie uniwersalnie - zwłaszcza te nowe >> https://www.sport-conrad.com/en/products/kaestle/mx-74-k12-tri-gw.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA2KitBhCIARIsAPPMEhID0m7QDCzXOVaENQosV9IF5JfVsfTZAFExsDL8N2YIbR3ySqUk428aAt49EALw_wcB

Ciekawostka.. nawet na stronie producenta ich jeszcze nie ma a Conrad już sprzedaje 😄

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcos73 napisał:

Dzięki za wykres. Pomysłowo rozrysowano zakres poszczególnej grupy nart. Wszystkie PX-y są konstrukcyjnie tak samo zrobione, ale każdy z tych modeli (66, 71, 81) charakterem odpowiada innej grupie nart. Na stronie producenta jest fajne video z opowieścią. 66 to substytut SL w wersji light. Potwierdzam, mimo iż mam najdłuższe możliwe. 71 to substytut już GS-a RX 12 - nieco szerszy, a być może nieco bardziej elastyczny, ale tego nie mogę stwierdzić bez jazdy. 81 to już MX w wersji odchudzonej. Wszystkie te modele nie posiadają blachy. Sa stosunkowo lekkie - naprawdę się na nich wyśmienicie jeździ, ale 66 na beton czy lód to dla lekkiej osoby i nie wiem czy dadzą radę. U mnie się nie sprawdzają. Jest wyraźna różnica choćby między standardowo skonstruowanym SL. Tam nie ma się do czego przyczepić.

pozdo

Jeszcze kształt tych ciapek na wykresie powinien odpowiadać ciapkom na nartach, byłoby spójnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

Następnym razem jak będe z Jaro na nartach to się"szlajne" na MX74..wyglądają niesamowicie uniwersalnie - zwłaszcza te nowe >> https://www.sport-conrad.com/en/products/kaestle/mx-74-k12-tri-gw.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA2KitBhCIARIsAPPMEhID0m7QDCzXOVaENQosV9IF5JfVsfTZAFExsDL8N2YIbR3ySqUk428aAt49EALw_wcB

Cena też 😉

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chertan napisał:

Jeszcze kształt tych ciapek na wykresie powinien odpowiadać ciapkom na nartach, byłoby spójnie. 

Tak, ale nie prawdziwie. Jeśli to przenikanie ma coś wspólnego w realu z przeznaczeniem, to pomysł takiej wizualizacji w oparciu o plamy mnie się bardzo podoba.

pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcos73 napisał:

Tak, ale nie prawdziwie. Jeśli to przenikanie ma coś wspólnego w realu z przeznaczeniem, to pomysł takiej wizualizacji w oparciu o plamy mnie się bardzo podoba.

pozdro

To żeś mnie zakałapućkał. Chyba wolę dyskusje o linii spadku stoku. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...