Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, grimson napisał:

Sam, wróciłem na dobrym wkur^]ie do domu.

Cze

Z jednej strony to dobrze zrobiłeś, a z drugiej to się dziwię, bo sporo jeździsz i takie warunki nie powinny być Ci straszne. Jeśli bym wstał o tej porze i wsiadł do samochodu to bym dojechał, choćby skały srały.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Z jednej strony to dobrze zrobiłeś, a z drugiej to się dziwię, bo sporo jeździsz i takie warunki nie powinny być Ci straszne. Jeśli bym wstał o tej porze i wsiadł do samochodu to bym dojechał, choćby skały srały.

pozdrawiam

Ja tez mam aspergera. Tez bym dojechał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 15:52, Marcos73 napisał:

Cze

Pieter dzięki za wspólne nartowanie, śniegu kupa. Nogi bolą a tylko 4h. Zgodnie z tradycją Piotrek zaliczył glebę. Sezon uważam za rozpoczęty. Warunki super, im później tym lepiej było. Super muldy się zrobiły. Ludzi znośnie, praktycznie bez kolejki do krzesła. Non stop sypie. A dzisiaj mam firmową Wigilię. Pogoda iście świąteczna.

pozdrawiam

ps. A w Kasinie tak było - białego po pachy.

IMG_8190.thumb.jpeg.4b99a4d331b63e49236b6ef4aa1bc303.jpeg

 

Dobry narciarz nie upada.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 16:59, Chertan napisał:

Gleba taka se, ale była, miętko na szczęście. Przy okazji próbowałem zabić pecha glebą sztuczną, na górze, ale los nie dał się nabrać. Widać tak musi być. W sumie to wszyscy zaliczyli glebę z wyjątkiem Ciebie. Wstydziłbyś się  

Dobry narciarz się nie przewraca. Jako rzecze Mitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grimson napisał:

Ja byłem ambitniejszy.

Pobudka 4.00, 4.30 już w aucie. Drogi lokalne i krajowe białe, max mogłem jechać 70km/godz. Po 30km walki z ciągłym kontrowaniem kierownica odpuściłem, kolejne 180km trasy przede mną nie wyglądało lepiej.

Ważne, że o jedną kontrę nie za dużo. Ja dziś dojeżdżałem do Wrocka. Niby lajt, ale warunki średnie. Jutro z rana Szklarska, mam nadzieję, że bez historii i histerii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mig napisał:

Bo nie chce być narciarzem upadłym.. 

Myślałem, że to zarezerwowane jest dla kobiet, cóż za seksizm z mojej strony. Ja na wszelki wypadek pojechałem jednak dziś do pracy, z fotela ciężko spaść, choć przecież też można. Jakoś wczorajsza podróż Łódź-Wroc i zimowa aura nie nastroiła mnie aby o trzeciej w nocy wsiadać do auta i jechać do Szklarskiej, a tak kawka, ciasteczko... prognoza na środę obiecująca https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/tydzień/szrenica_polska_3083621?day=1 tu mniej białego https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-3083677/Poland/Lower Silesia/Jelenia Góra County/Szklarska Poręba choć może lepszym planem będą dwie godzinki po pracy to na zjazdowe w CzG się też załapię ps jakby wiedział, że się przewróci to by się położył, tak w domu u nas na wsi mawiali

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Z jednej strony to dobrze zrobiłeś, a z drugiej to się dziwię, bo sporo jeździsz i takie warunki nie powinny być Ci straszne. Jeśli bym wstał o tej porze i wsiadł do samochodu to bym dojechał, choćby skały srały.

pozdrawiam

Możliwe że mam zbieżność do zrobienia, bo powyżej 70/km/godz auto samo z siebie delikatnie skręcało prawa/lewa, na co trzeba było kontrować kierownicą. Co przy nowych zimówkach Nokian nie powinno się wydarzyć. Po 30km takiej jazdy już mi się odechciało, mając w perspektywach kolejne 180km do celu. Kamerki GDDKiA pokazywały, że dalej nie będzie lepiej. 

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, grimson napisał:

Możliwe że mam zbieżność do zrobienia, bo powyżej 70/km/godz auto samo z siebie delikatnie skręcało prawa/lewa, na co trzeba było kontrować kierownicą. Co przy nowych zimówkach Nokian nie powinno się wydarzyć. Po 30km takiej jazdy już mi się odechciało, mając w perspektywach kolejne 180km do celu. Kamerki GDDKiA pokazywały, że dalej nie będzie lepiej. 

Ja po wymianie tuleji kłopotliwej, z palnikiem w tle, miałem spoko, ale zachciało mi się zbieżności, teraz lekki luz i krzywa leciutko ale zawsze kiera, ale kłopotów o jakich z koleji ty wspominasz nie mam, a wracać do gościa od zbieżności by wytłumaczyć mu centymetr przekrzywienia kiery - sił na to nie mam, że o luzie nie wspomnę. Jeździ, jeździ. Tak w ogóle to mechanik po tych tulejach dobrze pewno wszystko ogarnął i trza było jeździć. Z drugiej strony to wcześniej przez te tuleje chyba trochę mi się zbieżność rozjechała i opony lekko pościnałem, więc kusiło poprawić. Tak to bywa. Pies się topi, łańcuch pływa. Wczoraj na dojeździe do Wrocka trochę się działo, na S8 ludziska powolutku, po mieście też, esp sporo mi się włączało, ale to nie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

Możliwe że mam zbieżność do zrobienia, bo powyżej 70/km/godz auto samo z siebie delikatnie skręcało prawa/lewa, na co trzeba było kontrować kierownicą. Co przy nowych zimówkach Nokian nie powinno się wydarzyć. Po 30km takiej jazdy już mi się odechciało, mając w perspektywach kolejne 180km do celu. Kamerki GDDKiA pokazywały, że dalej nie będzie lepiej. 

11 i S11 zamiast DK25 byłaby lepsza? jako dojazd do S8 z robieniem kółka, ale pytam o potencjalne warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, star napisał:

Ja po wymianie tuleji kłopotliwej, z palnikiem w tle, miałem spoko, ale zachciało mi się zbieżności, teraz lekki luz i krzywa leciutko ale zawsze kiera, ale kłopotów o jakich z koleji ty wspominasz nie mam, a wracać do gościa od zbieżności by wytłumaczyć mu centymetr przekrzywienia kiery - sił na to nie mam, że o luzie nie wspomnę. Jeździ, jeździ. Tak w ogóle to mechanik po tych tulejach dobrze pewno wszystko ogarnął i trza było jeździć. Z drugiej strony to wcześniej przez te tuleje chyba trochę mi się zbieżność rozjechała i opony lekko pościnałem, więc kusiło poprawić. Tak to bywa. Pies się topi, łańcuch pływa. Wczoraj na dojeździe do Wrocka trochę się działo, na S8 ludziska powolutku, po mieście też, esp sporo mi się włączało, ale to nie problem...

Tadeusz nie masz szczęścia do mechaników 😄 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kordiankw napisał:

Tadeusz nie masz szczęścia do mechaników 😄 .

Nie no. Ten co zrobił tuleje jest ok. Sprawdzony w boju. Tyle, że nie robi geometrii. Ten drugi co podmieniał silinik w pasku też spoko, ale on zwykle zarobiony jest i ciężko się wbić. Myślę, że nie odbiegam od średniej. Mam dwóch sprawdzonych, a ten trzeci też był sprawdzony z około dziesięciu napraw dopóki nie wziął się za silnik od tucsona. Tak więc statystycznie myślę, że trafiam nie najgorzej, a że partaczy czasem potrafię wyłapać to chyba świadczy o czujności. Wielu jest dojonych w przekonaniu, że mają najlepszych mechaników pod słońcem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

A tyle było hucznych zapowiedzi na wszystkich forach o otwieraniu sezonu 😄 .

Cze

Grimson zazwyczaj jeździ z rodziną, stąd pytanie. Jadąc z Żona też bym się musiał wrócić 🙂, Ona generalnie to boi się ze mną jeździć. W jej mniemaniu to nawet jak stoję to i tak za szybko stoję.

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Grimson zazwyczaj jeździ z rodziną, stąd pytanie. Jadąc z Żona też bym się musiał wrócić 🙂, Ona generalnie to boi się ze mną jeździć. W jej mniemaniu to nawet jak stoję to i tak za szybko stoję.

pozdrawiam

 

Moja lepsza połowa na hasło "pobudka o 4.00 na narty" tylko patrzy na mnie podejrzliwie, czy jednostka chorobowa przypadkiem nie rozwija się za mocno...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Co przy nowych zimówkach Nokian nie powinno się wydarzyć.

Cze

Mam te same, także nówki - icept evo3 suv. Nie zauważyłem nic po drodze, ale my jechaliśmy w sobotę. Drogi też nie pierwsza liga, ale jakoś poszło, nawet całkiem sprawnie. Więcej się umordowałem porannym odśnieżaniem, niż samą jazdą. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, grimson said:

Jaki warun w Zielencu? Na kamerkach tłumów nie było, mimo ze na FB rekordowe ilości komentarzy pod postami o otwarciu ON.

Niestety okienko miałem tylko w sobotę. Cały dzień sypało śniadanie eg. Ale jak no to to było bardzo ok.

Jak pod koniec dnia było wszędzie to nie wiem bo miałem pod opieką dziewczynę z Hiszpanii która pierwszy raz stała na nartach więc nie mogłem  porzucić towarzystwa.

Ale ogólnie było ok, małe odsypy na koniec dnia, nawet nie wiem czy na taka nazwę zasługiwały..

Ale ogólnie warunki były super. Nawet jak koło południa gdzieniegdzie jakieś malutkie przecierki się pojawiły to w dwie godziny i tak je zapadało. Ludzi dużo nie było ale pustek też nie. Jazda zazwyczaj bez kolejki lub z minimalną.

Żałowałem niedzieli bo wyglądało że super pogoda się szykuje.

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Grimson zazwyczaj jeździ z rodziną, stąd pytanie. Jadąc z Żona też bym się musiał wrócić 🙂, Ona generalnie to boi się ze mną jeździć. W jej mniemaniu to nawet jak stoję to i tak za szybko stoję.

pozdrawiam

 

Znam ten problem. Czasem pomaga posadzenie z tyłu, plecami do przodu..... 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grimson napisał:

Możliwe że mam zbieżność do zrobienia, bo powyżej 70/km/godz auto samo z siebie delikatnie skręcało prawa/lewa, na co trzeba było kontrować kierownicą.[...]

Ale na nieco zaśnieżonej drodze zawsze tak jest, ze auto zbacza z kursu...... te sprawne też. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...