Skocz do zawartości

Prośba o analizę jazdy


macok

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Marxx74x napisał:

Więc wróć do podstaw zamiast lecieć w carvingowy za przeproszeniem onanizm.

No więc 10 latkom nartę zdejmuję i czekam cierpliwie aż zjadą i wjadą orczykiem. Ma.m czas. Jakieś rescue się zdarza ale rzadko. 

Nie ma skutecznego wejścia antycypacją w skręt jeżeli moment wcześniej nie pójdzie ciało na wewnętrzną żeby zmienić zakrawędziienia (wewnętrzna stanie się zewnętrzną choć od linii spadku stoku daleko). Ten moment zmiany jest dość kluczowy - im bardziej dynamiczna technika w ciętym tym bardziej.

Tyle bajki. 

M.

Ps. Uroki social media - oglądacie konkretną zadaniówkę i robicie z tego Biblię ... Jak trzeba zrobić zadaniówkę na 80/20 to się robi ... Jak trzeba na na 100/0 to się robi ... Jak trzeba coś przerysować to się rysuje ... Proste. Technika to wszechstronność i adaptowanie się do nastroju, śniegu, stoku, fazy księżyca i uśmiechu barmanki dzień wcześniej. Tyle i tylko tyle. 

Przy okazji przyznaję się do porażek bo zdarza mi się skręt inicjować na wewnętrznej 🙂 co jak się chwilę pomyśli nie jest jakimś odstępstwem od obyczajów i norm 😉

Cześć

Pozwoliłem sobie pokreślić to biblijne zdanie!

Ja bym to ujął tak:

Technika to wolność ale... gdy zaczynasz ją traktować jako cel - nie jako środek - stajesz się jej niewolnikiem. Zaczyna ograniczać Twoja jazdę bo koncentrujesz się ns szczegółach - często w sensie praktycznym - bez znaczenia a nie na całości.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba tak właśnie jest @Chertan. Ja się dopiero uczę wejścia na krawędź ale wrażenia zostają mi w glowie, takie zajawki i odczucia wręcz z danego miejsca na stoku… dziś to opisujecie ze środkowego oblodzenia na środku trasy Zwardonia.ski … skręciłem w lewo i zmieniam krawędzie, obie narty płaskie, zmierzam do skrętu w prawo, źle mi bardzo bo w prawo mi gorzej wchodzi ale ciul … najwyżej się wywalę … puszczam się ciałem w dół stoku i w przód i gniotę lewą … złapała, prowadzi, jestem w głupiej pozycji … ciało leci w dół stoku, lekko w lewo, a ja jak samobójca jeszcze się w tę przepaść z lewej ,,odpycham,, … to trzymanie lewej .. fajne uczucie … narta dogania mi tułów jedziemy w prawo … uff ..  …. Poszło.

 

ps. Nie piłem

ps. Jeszcze 

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KrzysiekK napisał:

Ale chyba tak właśnie jest @Chertan. Ja się dopiero uczę wejścia na krawędź ale wrażenia zostają mi w glowie, takie zajawki i odczucia wręcz z danego miejsca na stoku… dziś to opisujecie ze środkowego oblodzenia na środku trasy Zwardonia.ski … skręciłem w lewo i zmieniam krawędzie, obie narty płaskie, zmierzam do skrętu w prawo, źle mi bardzo bo w prawo mi gorzej wchodzi ale ciul … najwyżej się wywalę … puszczam się ciałem w dół stoku i w przód i gniotę lewą … złapała, prowadzi, jestem w głupiej pozycji … ciało leci w dół stoku, lekko w lewo, a ja jak samobójca jeszcze się w tę przepaść z lewej ,,odpycham,, … to trzymanie lewej .. fajne uczucie … narta dogania mi tułów jedziemy w prawo … uff ..  …. Poszło.

 

ps. Nie piłem

ps. Jeszcze 

Czuć ten dreszczyk w opisie 🙂

chyba jeszcze nie puścił 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubis napisał:

Czuć ten dreszczyk w opisie 🙂

chyba jeszcze nie puścił 😉

Na slalomkach mi się takie coś obudziło … bo na blizzardach R17.5 to musi się gnać żeby takie coś poczuć … ja jak tak szybko jadę i są ludzie na stoku to dreszczyk ma zupełnie inny charakter.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrzysiekK napisał:

Na slalomkach mi się takie coś obudziło … bo na blizzardach R17.5 to musi się gnać żeby takie coś poczuć … ja jak tak szybko jadę i są ludzie na stoku to dreszczyk ma zupełnie inny charakter.

Cześć

A powiedz Krzysztofie co Ci broni zacieśnić, wrzucić w ześlizg, docisnąć krawędź łamiąc skręt czy też złamać go i pojechać dwa skręty śmigiem baa zaplanować to jadąc i co do tego wszystkiego ma R17,5 czy w ogóle taki czy inny R?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A powiedz Krzysztofie co Ci broni zacieśnić, wrzucić w ześlizg, docisnąć krawędź łamiąc skręt czy też złamać go i pojechać dwa skręty śmigiem baa zaplanować to jadąc i co do tego wszystkiego ma R17,5 czy w ogóle taki czy inny R?

Pozdro

Mitku …. Nikt ani nic mi nie broni … tak właśnie jeżdżę, staram się. To był po prostu opis wrażeń z ćwiczeń jazdy na krawędzi gdy na stoku na chwilę większość tych małych pierdków w różnokolorowych kamizelkach zamiast poruszać się po całym stoku demonstrując teorie chaosu albo ruchy Browna zebrała sie przy dolnej stacjo uwalniając nieco przestrzeni 🙂

Dziś było tych krasnali multum. 

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Krawędź zabiera Ci radość z jazdy...? Bo wiesz, tak to trochę brzmi - nie da się pełnym skrętem, no to co z tego Krzychu, pojedź inaczej. Ja to po prostu nie do końca rozumiem a chciałbym, żebyś się cieszył i tyle.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KrzysiekK napisał:

Na slalomkach mi się takie coś obudziło … bo na blizzardach R17.5 to musi się gnać żeby takie coś poczuć … ja jak tak szybko jadę i są ludzie na stoku to dreszczyk ma zupełnie inny charakter.

Wyobrażam sobie że musi to być niesamowite wrażenie obserwować Twoją jazdę z tym dreszczykiem ale pewnie bym za Tobą nie nadążył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jan napisał:

Wyobrażam sobie że musi to być niesamowite wrażenie obserwować Twoją jazdę z tym dreszczykiem ale pewnie bym za Tobą nie nadążył 

Jak dreszczyk duży to i ślad wyraźny zostaje 😉 

@Mitek Krzysiek po prostu zaufał swoim nartom bardziej niż wcześniej 🙂

Edytowane przez Kubis
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz, ja akurat miałem przyjemności jeździć z Krzyśkiem nie raz i uważam, że jest bardzo porządnym narciarzem. Ma fajne sterowani z ładnym symetrycznym i pełnym łukiem, pełna kontrola wszystkiego itd. Jedno co mi przeszkadza to pewne usztywnienie, które cały czas u Krzysztofa widać a usztywnienie to prawie zawsze problem psychiczny a nie techniczny czy też fizyczny...Szukam recepty... A Krzysio - mam wrażenie - szuka dziury w całym. Nawet jak się poznaliśmy, chyba w Tyliczu, zamiast cieszyć się jazdą to latał do samochodu i zmieniał narty..

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz, ja akurat miałem przyjemności jeździć z Krzyśkiem nie raz i uważam, że jest bardzo porządnym narciarzem. Ma fajne sterowani z ładnym symetrycznym i pełnym łukiem, pełna kontrola wszystkiego itd. Jedno co mi przeszkadza to pewne usztywnienie, które cały czas u Krzysztofa widać a usztywnienie to prawie zawsze problem psychiczny a nie techniczny czy też fizyczny...Szukam recepty... A Krzysio - mam wrażenie - szuka dziury w całym. Nawet jak się poznaliśmy, chyba w Tyliczu, zamiast cieszyć się jazdą to latał do samochodu i zmieniał narty..

Pozdro

I do tego zaniosłem porządne slalomki i przyniosłem jakieś tektury … fu.

I oczywiście Mitek racje ma. Dużo mi w głowie siedzi. Adam mnie wywala ze strefy komfortu ćwiczeniami i potem jest o niebo lepiej. Może to kiedyś minie, może nie. Ja się nie martwię. Jest progres, tak mi się wydaje, a już na pewno jest coraz większa radość z balansu, przeciążeń, kontroli, prędkości (celowo na końcu) 🙂 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marxx74x napisał:

@Mitek rozbij mu górę - to proste. Zna Makarenę ?

M.

Nie znał ale już zna. Natalia mnie przed chwilą nauczyła ale nie pokazujcie tego wątku Adamowi bo jeszcze jestem w Zwardoniu a kto wie co Mu na jutro do głowy wpadnie. A tu na stoku cały Śląsk się zjechał sądząc po ilości ludzi. 
 

@Marxx74xwiem o co Ci chodzi 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańcz i zapomnij o tych nartach 😉 ... Za dużo nart w narciarstwie - szczególnie tym internetowym.

A można jak moja roztańczona Madzia 😉

Och, jak wisi za nartą 😉 ... Ale za chwilę będzie przed 😉 .. a jak ktoś czujnie zetknie to na tym statycznym zdjęciu zauważy co się dzieje z prawym barkiem.

Pozdrawiam,

M.

 

 

FB_IMG_1707243189563.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Marxx74x napisał:

Tylko warto wcześniej sprawdzić ubezpieczenie 😉

M.

Cześć

To będzie w ramach zajęć - ja za Krzysztofa odpowiadam więc jest bezpieczny absolutnie.Na zioło nie maM unifikacji - musisz pogadać z Rybelkiem. U nas w domu Ona jest specjalistką od narkotyków.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

To będzie w ramach zajęć - ja za Krzysztofa odpowiadam więc jest bezpieczny absolutnie.Na zioło nie ma unifikacji - musisz pogadać z Rybelkiem. U nas w domu Ona jest specjalistką od narkotyków.

Pozdro

🤣🤣🤣

Co to za forum w ogóle jest 👀

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 19:31, macok napisał:

 

Hej, spojrzy ktoś na postępy w mojej jeździe?

Miałem w tym sezonie okazję pojeździć ze znajomymi, którzy startują w amatorskich zawodach. Zwrócili uwagę na parę błędów pokrywających się z tym co było pisane tutaj (głównie statyczna pozycja w skręcie i zła praca rąk). Kończę też czytać "Narciastwo na poziomie", książka pomogła mi uporządkować sobie parę rzeczy.

Zgodnie z zaleceniami wrzucam filmik z łatwej, niebieskiej trasy. Koncentrowałem się na obniżaniu pozycji w skręcie i rotacji tułowia na zewnątrz skrętu (kontrowanie).

Widać jakieś postępy?
W tym sezonie mam jeszcze tydzień w Alpach więc może coś uda się poprawić:)

 

 

Sorki ale będę brutalny - wszystko jest do poprawy, ręce, pozycja nad nartami, sylwetka dośrodkowa, przeciążenie prowadzące do wymuszonego skrętu, szuflada. Olej skręt cięty który na tej "plażowej" trasie robi za ciebie "narta". Wróć do podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...