Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się może orientuje, jak często się trafia, że włączany jest wyciąg C14 (na szczyt Derese)? Póki co jeździłem dwa razy na Chopoku i w obu przypadkach był wyłączony. Zakładam, że jest to uzależnione od opadów śniegu, bo u góry jest dość sporo skał. Zastanawiam się jedynie, jak często się to zdarza.

 

Dzisiaj miałem genialny pomysł, aby z Panoramy podejść "kawałek" do góry, cyknąć parę fotek. Z tej małej przechadzki wyszła niemal 30-minutowa męczarnia, brodzenie w śniegu do połowy łydek ;-) Miejsce fajne, jednak następnym razem chętnie bym wyjechał wyciągiem ;-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć !!Niebawem wybieram sie na Chopok!Jadę tam po raz pierwszy i moje pytanie o najlepszy dojazd do Mikulasza.Będę jechć od strony Częstochowy.Gdzie najlepiej przekroczyć granice aby dojazd był najbardziej płynny.No i które drogi są płątne???

Granicę możesz przekroczyć w Korbielowie lub Glince jeśli nie będzie opadów śniegu. Płatny odcinek jest przed Liptovskim Mikulaszem, żeby ominąć należy ok 500m za stacją benzynową Ivachnova zjechać na drogę nr 18 na tablicach kierunek Besenova


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granicę możesz przekroczyć w Korbielowie lub Glince jeśli nie będzie opadów śniegu. Płatny odcinek jest przed Liptovskim Mikulaszem, żeby ominąć należy ok 500m za stacją benzynową Ivachnova zjechać na drogę nr 18

Dzięki za info!!A jaka jest opłata???Trzeba kupić winiete czy są jakieś bramki???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wykupować viniety (to zbyt króciutki odcinek). Nastaw gps żeby cię poprowadził bez opłat. Zawsze tam tak jeżdżę.

            Też tam jadę 06.02. ale przez Krakówek.                                                                                                                

                                                                                         Pozdr.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielką prośbę, czy mógł by mi ktoś napisać jak wyglądają warunki w sensie mgły, widoczności, na najwyższych stacjach, przeglądam kamerki i nie wygląda to najlepiej.

 

dzieki za odpowiedzi. pozdro

 

Nie jestem jakimś ekspertem, ale z moich doświadczeń szczyt jest bardzo często skryty w chmurach, zwłaszcza od rana. Przeważnie dotyczy to jedynie kilkuset metrów (w poziomie) od samego szczytu, czyli tylko najwyższej stacji. Widoczność: totalna masakra, jedziesz niemal zupełnie na oślep. Jest trochę straszno, ale też i nawet ciekawie ;-) Czasem chmury schodziły niżej, odsłaniając z kolei szczyt, ale wtedy nie były one tak gęste, jak zdarzały się przy szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z moich doświadczeń szczyt jest bardzo często skryty w chmurach, zwłaszcza od rana. Przeważnie dotyczy to jedynie kilkuset metrów (w poziomie) od samego szczytu, czyli tylko najwyższej stacji. Widoczność: totalna masakra, jedziesz niemal zupełnie na oślep. Jest trochę straszno, ale też i nawet ciekawie ;-) Czasem chmury schodziły niżej, odsłaniając z kolei szczyt, ale wtedy nie były one tak gęste, jak zdarzały się przy szczycie.

Dość często pojawia się na górnych trasach mgła uniemożliwiająca sensowną i bezpieczną jazdę. Z tym, że nie ma reguły - raz trafisz dobrze, raz źle. Wtedy śmigasz po dolnej połowie góry (tej z mokrym sniegiem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem amatorem, czerpie przyjemnośc raczej z szybszej jazdy i szukania wrażeń, i martwi mnie poprostu ten etap od 2024 do 1600mnpm. Chcialbym przelatac intensywnie całą górkę, wyżej bedzie lepszej jakosci snieg, ale co z sniegu skoro widocznosc 5 metrow. W SOBOTE mam zaplanowany wyjazd i troche sie obawiam warunkow tam panujacych. Może wypowiedzial by sie ktos kto akurat aktualnie tam przebywa. byl bym wdzieczny. pozdro

Przyłączam się do prośby kolegi. Ja będę tam dwa dni później, więc również prośba - opisz proszę sobotnie warunki. Zakładam, że stok znasz więc nie będę opisywał jak to tam wygląda. W moim odczuciu zazwyczaj jest trochę lepiej niż wygląda to w kamerkach. Ale, wg obecnych prognoz w sobotę może duć, a wtedy "zupa". Sprawdź prognozy w piątek, może się coś zmieni.

                                                                                                                       Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy tu (na Chopoku) od poniedziałku 06.03. Śniegu dość. W poniedziałek miękko, Świerzy opad, śnieg ciężki. Na górze lepiej. Raz mgła, za 15 minut widoczność fajna. We wtorek od rana mrozik i do 12.oo super. Południowa strona - revelka. Bez muld, bez lodu czy betonu. Super. Po południu dół miękki, rozjeżdżony ale bez tragedii. Jeździć się dało. Środa - znowu miękko. Dziś temp (6.00.am) -5C. Zapowiada się super pogoda. Cały czas ludzi b. mało. Żadnych kolejek ani do kanap, ani do gondolek. Czasami gondolkami jeździmy sami.

    Teraz o mgle. W poniedziałek w pewnym momencie mleko i spore muldy, których kompletnie nie widać. Facet wziął sprawę za ambitnie. Prawdopodobnie wyrzuciło go na muldach, stracił kontrolę, przybił drewniany płotek, rąbnął po drodze w lance do naśnieżania i zbierali go zza płota z zakrwawionego śniegu. Nieprzyjemnie.

                                                                       Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok wczoraj - ludzi dużo, bo raz, że weekend, dwa, że impreza " zjazd w bikini". Na szczycie mgła potworna, przynamniej wtedy, gdy wjechaliśmy ( ok. 14), Trasy w górnej części przygotowane dobrze, na dole niestety muldy straszne, śnieg wiosenny i trza było uważać, żeby się nie uszkodzić. Ale w górnej części można było pociąć, wczoraj  mnie najbardziej podobała się czerwona jedenastka.  Widoki, poza szczytem - gdzie mgła,  całkiem, całkiem, momentami słonko przygrzewało. Ogólnie nieżle, impreza fajna :)

P.S. Dzisiaj w Zakopanem cały dzień sypał śnieg.

IMG_6195.JPG IMG_6209.JPG IMG_6227.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopku jeździć się jeszcze niewątpliwie da, jednak dla mnie sezon raczej już zakończony. Przejeździłem 21 dni i zważywszy odległość jaką mam do górek, pewnie starczy. Chyba, żeby waruny jakoś dramatycznie się poprawiły... Wtedy, kto wie? Już raczej zaczynam się przygotowywać do otwarcia sezonu tenisowego. U nas korty już się robią i za jakiś tydzień powinny ruszyć :).

                                                                                                              Pozdro4all. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cwana Sezonówka na Chopok już w sprzedaży. Dziś dokonałem przedpłaty po raz pierwszy bez żadnych problemów z akceptacją karty (użyłem tej samej, którą w ubiegłym roku ichni system odrzucał).

                                                                              

                                                                                         Pozdr4all i do zobaczenia na stoku.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwana Sezonówka na Chopok już w sprzedaży. Dziś dokonałem przedpłaty po raz pierwszy bez żadnych problemów z akceptacją karty (użyłem tej samej, którą w ubiegłym roku ichni system odrzucał). Pozdr4all i do zobaczenia na stoku. :)

Bogdan a planujesz dopłatę do Szczyrku? U mnie niewykorzystane karnety za ten sezon, trzeba będzie je wykorzystać w wakacje w Tatralandii. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

*Prevádzka lanoviek v závislosti od snehových a poveternostných podmienok.

  • 21. 04. - 01. 05. 2017 - lanovky v dennej prevádzke od 8:30 do 15:30 
    SEVER:
    Lanovky: Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1)
    Zjazdovky: 1a, 1b, 1c, 2, 13 
    JUH: 
    Lanovky: Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2)
    Zjazdovky: 33a, 34b 
    zjazdovky budú upravené, platí Šikovná Sezónka

chopok 20.04.2017 prognoza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...