Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszędzie jest euro,tu masz kartę na cały świat :D

Cytat:

"

Jestem za granicą, chcę zapłacić za zakupy w sklepie stacjonarnym, dajmy na to 30 euro, ile tak naprawdę zapłacę, korzystając z Revolut?

KZ: W naszej aplikacji, użytkownik może trzymać w portfelu ponad 25+ walut i jeżeli akurat mamy wystarczającą ilość środków w danej walucie – tutaj EUR – to zapłacimy tylko i wyłącznie te 30 EUR, bez dodatkowych kosztów.

Jeżeli natomiast mamy ekwiwalent 30 EUR w innej walucie to automatycznie przekonwertujemy te środki po wspomnianym wcześniej kursie międzybankowym, o taką też wartość pomniejszając saldo tej waluty.

Nie doliczamy żadnej marży ani ukrytych kosztów, rzeczywisty kurs wymiany międzybankowej przerzucamy na klienta i to jest naszą największą przewagą nad konkurencją."

Ale najważniejsze że jest konkurencja i każdy może wybrać co mu pasuje najbardziej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie jest euro,tu masz kartę na cały świat :D

Wiesz, nie uważam, ze Twoja jest gorsza od mojej  :P  Podalem jako alternatywę  ;) Pewnie w niektórych przypadkach lepsza będzie taka, a w innych taka. Wszystko zależy do czego jej potrzebujesz, jaka waluta operujesz itd. Przypominam, ze jesteśmy w watku nt. Chopoka, a na mój stan wiedzy, na Slowacji poki co płacimy w euro  :D 

Milego popołudnia i dzięki za Revolut - poczytam, może kiedyś mi się przyda  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.gopass.s...onka#rozsirenia

 

Sezonówka 2018/19 z nowymi cenami i ograniczeniami

Przedpłata 69 €, dopłata 150€. Niby fajnie ale jest haczyk  :( wyłączone 11 dni wybranych przez TMR, które można dokupić za... 80€ ?!?!  :blink: O ile chodzi o okres 27-31.12. kiedy nie będę tam, to nie pojmuję dni 4-5.01 oraz 15-16.02 i 22-23.02 piątki i soboty. Chamski ruch :angry: Słabo to wygląda, i jeszcze gorzej zapowiada się na przyszłość bo może komuś coś strzeli do łba żeby weekendy wyłączyć, kto wie? Póki co za 219€ sprytną biorę. Ale już 299 nie dam ni huhu to o połowę drożej :wacko:

Aha, dopłaty do Czech i Szczyrku wzrosły z 50 do 100€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od 5.04 do... ? będę na Slovaki. Oczywiście w przewadze, będzie to Chopek (ale min. 1 dzień planuję na Łomnicy). 

Od znajomych wiem, że dziś było twardo, ale tylko z rana a potem wiosna. 

Patrząc na prognozy zabieram free 90 i 118 pod butem.

Jeżeli ktoś będzie się ślizgał to myślę, że miło będzie się spotkać z innymi "popierdółkami" zakręconymi na punkcie nart. 

Kvaśnicnik na Koliesku, około 11, będę na brovara :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5.04 do... ? będę na Slovaki. Oczywiście w przewadze, będzie to Chopek (ale min. 1 dzień planuję na Łomnicy). 

.

Jeżeli ktoś będzie się ślizgał to myślę, że miło będzie się spotkać z innymi "popierdółkami" zakręconymi na punkcie nart. 

Kvaśnicnik na Koliesku, około 11, będę na brovara :)

 

 

Jasiek jesteśmy niedziela - poniedziałek - jeszcze nie wiem w jakim składzie, ale jak "świat się nie zawali" to jesteśmy.

Też planujemy Łomnicę, ale wszystko wyjdzie w trakcie - pogoda, warun i takie tam.

Na brovara o 11 jesteśmy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5.04 do... ? będę na Slovaki. Oczywiście w przewadze, będzie to Chopek (ale min. 1 dzień planuję na Łomnicy). 

Od znajomych wiem, że dziś było twardo, ale tylko z rana a potem wiosna. 

Patrząc na prognozy zabieram free 90 i 118 pod butem.

Jeżeli ktoś będzie się ślizgał to myślę, że miło będzie się spotkać z innymi "popierdółkami" zakręconymi na punkcie nart. 

Kvaśnicnik na Koliesku, około 11, będę na brovara :)

Pozdrawiam

W Sobotę będziemy jeździć na Łomnicy. Nie zmieniłeś czasem forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet dziś czekamy, jak od 5.04 jesteś na Chopku ...

No to mówisz i masz.

57 dzień na ski z tego 50 na Slovaki  :rolleyes:  

Rano wyjazd i przebłysk - przecież Lućki nie jeżdżą a więc trzeba na 1,2. Tam będzie masakra... a tam pusto o 8.10. Kolejny problem... jakie narty? Magnumy czy K2 free? zabieram zielone i szybko pod bramki a tu?

Widok rano... miodzio

 

20180405_081317.jpg

 

ilość ludzi, pogoda i widoki zapowiadają "pekne lyżovanie"

 

Na dzień dobry zjazd z Lukovej i okazuje się że na północy z rana, twardo i lodowo a więc zobaczmy południe, a tam miękko od rana. Moje heady brną do połowy ale ja to kocham. A więc dwa zjazdy na dół prawie sam ale dylemat zmiana nart i zostać albo lecimy na twardą północ. Jeszcze sprawdzam free a tu "o jezusie" twardo i urywa te tam... zęby dzwonią. 

Macie kilka fotek bo warto, tu zima w pełni!

 

20180405_091706.jpg 20180405_091708.jpg 20180405_091721.jpg 20180405_091941.jpg

 

dobra wystarczy!

Przelotka na północ i tu zdziwko "czarnulka zamknięta" dlaczego? tylko Slovak wie? ale jak zamknięta to trzeba sobie otworzyć :)

trasa wyczesana jak panna młoda na ślub  :D  a więc o co chodzi? na trasie spotykam skipatrol nie wiele myśląc podjeżdżam i pytam: o co kaman a on że lód i że źle uratrakowane... parsknąłem śmiechem - sami zobaczcie

 

20180405_095752.jpg 20180405_095759.jpg

 

bez komentarza... chyba im się nie chciało ratrakować na jutro. Kolejna miła niespodzianka to FIS który trzymał się od góry do dołu w dobrej kondycji do 14.30 (potem jak zawsze zjazd na baseny)  

 

20180405_131427.jpg 20180405_131432.jpg

 

O pozatrasówce raczej zapomnijcie. Sprawdziłem południe od szczytu, północ od szczytu w kierunku Otupne, Lukova oraz Koński i Vychliadka i wszędzie jak na hamulcu ręcznym! trzyma strasznie i to nie zależnie od nachylenia i nasłonecznienia.

 

A i tak jako news! dziś na Chopku była moja Petra! miałem okazje zobaczyć w akcji na trasie, porozmawiać a nawet strzelić sobie razem fotkę! (fotkę pokażę wtajemniczonym)

A to jej bryka: 

 

20180405_141923.jpg 20180405_141934.jpg

 

PS. Na gopassie przełamałem 2000km (pokazał 2020km  :D) Jutro walczymy dalej! 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, gdybym miał transport pod Chopok to też bym poszusował jeszcze.  :rolleyes:

 

Ja szykuje się na Chopok w przyszły piątek - na jeden dzień, bo na dłużej nie mogę. Będę też w tą niedzielę i poniedziałek :) 

 

W piątek na razie jadę sam, jakbyś miał ochotę to nie ma problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szykuje się na Chopok w przyszły piątek - na jeden dzień, bo na dłużej nie mogę. Będę też w tą niedzielę i poniedziałek :)

 

W piątek na razie jadę sam, jakbyś miał ochotę to nie ma problemu ...

 

Dzięki, ale chyba wyruszasz nie z moich okolic? 

 

Jakby ktoś jechał z okolicy na jeden dzień to bardzo chętnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o tym, że ja mam trochę inne spojrzenie na nartowanie. Kiedy większość mówi tragedia to ja nie wiem o czym oni mówią. Kocham wiosenne narty, cały sezon czekam na tą breje pod butem i mokre spodnie do kolan.
Dziś na Łomnicy to wszysto spotkałem i było pięknie. Choć każdemu bym odradził. Ale free boskie, na szeroko, na szybko miód malina.
PS. Info dla normalnych, warunków brak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, przyniósł kolejne zmiany. Niestety na gorsze.
Trzy dni ciepła+dwie noce bez mrozu i mamy efekt.
Chopek znika z dnia na dzień. Trasy degradują się jeszcze przed brovarem a po wczorajszym rewelacyjnym dniu poza trasami, dziś śnieg na pozatrasówce tempty, trzymający (jeździ się jak na hamulcu ręcznym).
Ale pojeździć się da. Na trasach od 10 to typowa jazda po muldach a więc na krótko i ostro. No i narty tylko AM albo FREE, reszta bezużyteczna.
Info dla słabiej jeżdżących: warunków brak.
Po dzisiejszym dniu zastanawiam się czy majówka na Chopku wypali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pytanie czy jadąc na jeden czy dłużej na Słowację wykupujecie dodatkowe ubezpieczenie?

Za jasna.sk: "W cenę skipassów wliczone jest ubezpieczenie na wypadek interwencji górskiego pogotowia ratunkowego na oznakowanych trasach narciarskich w ośrodku, w którym obowiązują skipassy, w godzinach otwarcia ośrodka, oraz w dniu ważności skipassu."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok znika i jak nie przymrozi to będzie ciężko z weekendem majowym.
Obym nie miał racji.
Dziś rano rewelka, słoneczko, potem lekka biała chmurka ale super światło a to w tych warunkach to podstawa. Po 10 mały deszcz, potem mżawka no a po południu... ulewa.
Ale było super. 30km do 11.40

s.jpg

Jak ktoś się tu wybiera to... trasy są miękkie od rana. Narta w ciętym skręcie wchodzi na 5-10cm w śnieg. Trasy degradują się po kilku zjazdach.
Poza trasami śnieg znika. Robi się ciężki i miękki... a to mało powiedziane.
Tam gdzie dwa dni temu śmigaliśmy szerokim i szybkim śladem dziś kosówka wyszła na pół metra.
PS. Zastanawiam się jutro nad Łomnicą ale czy to dobry pomysł? południowy stok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy śniadaniu doczytałem na stronie Jasnej że, sezonówki ważne do 30.04! co prawda tak piszą co roku ale oby nie zrobili nam zoonka!

Tak właśnie jest, ale co roku przynajmniej na 01.05 przedłużali - może w tym roku też tak będzie. Jak będzie warun trzeba ich będzie cisnąć Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...