Jump to content

krisaz

Members
 • Posts

  390
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krisaz

 1. Bar pod Rudym Kotem na szczęście zostaje, są na swoim terenie i TMRowi nic do tego.
 2. krisaz

  Jasna Chopok

  Z sezonówką na przyszły rok już wszystko jasne. Od 20 marca do końca sezonu za 49 euro, potem dopłata 150 euro.   Co najważniejsze jest Szczyrk za dopłatą 50 euro   https://www.gopass.s...sikovna-sezonka
 3. w zeszłym sezonie (przynajmniej wiosną, gdy nie były już przejezdne nartostrady do Kuźnic) karnet był liczony od pierwszego odbicia na Gąsienicowej. Po 4 godzinach było pół godziny na zjazd gondolą na dół
 4. krisaz

  Jasna Chopok

    No niestety, ośrodki TMR nastawione są na masówkę, a ta wiadomo w jakim okresie następuje Swoją drogą, Chopok późno zaczęli naśnieżać, bo... robili testy ciśnieniowe rur do naśnieżania...
 5. krisaz

  Jasna Chopok

    Ostatnio Igor Rattaj mówił, że dla nich sezon zaczyna się 24 grudnia, jeśli się uda nąsnieżyć coś wcześniej to ruszą ale ciśnienia raczej nie mają...
 6.   Na stoku Beskidu w Szczyrku Biłej
 7.   Dzięki, wiem że przy moim wzroście taka długość byłaby najlepsza. Zresztą miałem okazje pojeździć na długości 177 cm i narta jest kapitalna.  Problem w tym, że za 177 musiałbym zapłacić normalną cenę rynkową a 163 nową z tego sezonu mogę mieć za 1000 zł.   Pytanie czy warto ryzykować i kupić ją jako nartę do zabawy (ewentualnie sprzedać po sezonie) czy lepiej odpuścić temat?
 8. Mam dylemat odnośnie zakupu Supershape rally. Do wyboru długość 163 cm w bardzo promocyjnej cenie i 170 cm około 500 zł drożej. W normalnych warunkach kupiłbym 170, jednak cena krótszych trochę kusi  Pytanie czy różnica tych 7 cm będzie w jakimś większym stopniu zauważalna? (wzrost 183 cm).
 9.   Kupowanie teraz akcji nie ma większego sensu. Karnety przysługują tylko osobom które posiadały akcje w dniu 31.10. Tak więc kolejna okazja dopiero na przyszły sezon.
 10. I w tym tkwi cały problem tego miejsca...
 11. Najlepiej powiedzieć nie ma bo się nie można dogadać... Ale co ma burmistrz np. do budowy krzesła na Julianach na które są wydane wszystkie pozwolenia. Po prostu prezes dupa i do czasu aż nie zmieni się właściciel lepiej nie będzie.
 12. Tylko problem w tym że sezonówki są ważne od listopada ( w tym roku od 9), co kończy się tym że i tak chcąc pojeździć w październiku trzeba kupić karnet (ok. 30 euro za dzień).
 13. Faktura europejska w tym przypadku na 100% by nie wchodziła w grę, bo wymaga ona (przynajmniej teoretycznie) potwierdzenia wywozu towaru za granicę. A tu ewidentnie "konsumpcja" jest na miejscu:)
 14. krisaz

  Nowa Osada

  Nie wiem do czego pijesz. Wczoraj przez cały dzień przez stok przewinęło się maksymalnie z 20 osób. Do weekendu i tak by raczej nie dotrwali bo przetopy co raz to większe. Ale i tak wielkie uznanie że na nisko położonym, południowym stoku potrafili utrzymać warunki do połowy kwietnia.
 15. Pilsko zostawiam na później (myślę że jeszcze co najmniej przyszły weekend będzie czynne). Na nie niedzielę planuje z samego rana pojeździć trochę na Golgocie, a potem pozwozić się trochę na Julianach:)
 16. Ja się nastawiam na niedzielę, sam jestem ciekaw jak ta jazda będzie wyglądać. Ma być lampa, więc może szybko się skończyć "Pod rudym kotem":) Swoją drogą ciekawe czy to już ostatni weekend czy jeszcze za tydzień puszczą Juliany...
 17. Generalna Dyrekcja dróg i autostrad zaprezentowała nowy projekt drogi dwupasmowej łączącej się z drogą nr 47 „Zakopianka”. Projekt to przebudowa istniejącej drogi z Nowego Targu do Zakopanego prowadzącej przez gminę Bukowina Tatrzańska. Nowa trasa to droga dwupasmowa przecinająca między innymi Białkę Tatrzańską oraz Bukowinę Tatrzańską, a następnie połączenie tunelem z Zakopanem od strony Nosala. Rozwiązanie to ma się przyczynić do rozładowania natężenia ruchu na obecnie istniejącej a, w przyszłości przebudowanej drodze nr 46 prowadzącej do Białki Tatrzańskiej. Czynnikiem który wpłyną na taką decyzję jest ostatnia popularność gminy Bukowina Tatrzańska i znajdujących się w niej stacji narciarskich między innymi Kotelnicy Białaczańskiej, Kaniówki, Bani, Jurgów-ski, Koziniec oraz Rusin-ski.
 18. Zarówno Saalbach jak i Hinterglemm to bardzo drogie kurorty. Jeśli nie zależy Ci na bogatym "życiu nocnym" możesz pomyśleć nad noclegiem w Leogang. Ceny noclegów o połowę niższe niż w dolinie Glemm.
 19. Jedziesz w tygodniu więc już Ci mogę powiedzieć, że wrócisz zadowolona. W weekendy wygląda to mniej więcej tak:
 20. Kolejki jeśli będą, to tylko góra na kilka minut. Natomiast przygotuj się na "białczański" tłok na trasie. Niestety 2 szybkie Tatrapomy plus 4 osobowe krzesło robią swoje.
 21. Z łańcuchami sobie dasz rade:) Co do ilości ludzi to nigdy nie było tłumów. Kolejki jeśli były to tylko minimalne do krzesła. Wyciągi oznaczone na mapce pod literami A i C uruchamiane są tylko podczas dużej frekwencji. Aha, jak mnie pamięć nie myli do droga dojazdowa jest otwarta do godziny 12, potem zmiana kierunku jazdy i możliwy jest tylko zjazd w dół.
 22. Największy plus Martinskich Holi to jazda po naturalnym śniegu. Jeśli się nic od ubiegłego sezonu nie zmieniło to naśnieżane są tylko trasy przy krzesełku. Jednak wybierając się po opadach śniegu warto mieć łańcuchy. Dojazdówka na parkingi jest bardzo wąska (ruch jednokierunkowy), najczęściej obsługa nie wpuszcza na podjazd samochodów bez założonych łańcuchów.
 23. W weekendy i tak nie ma po co jechać, za to w tygodniu zawsze jest luz.
 24. Gdyby się ktoś w tym sezonie jeszcze wybierał: http://gruper.pl/x.p...wy-skipass.html
×
×
 • Create New...