Skocz do zawartości

Wybór spodni narciarskich


maciejo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na 4f aktualnie jest fajna promocja -40% na wszystko, znalazłem takie spodnie 4FPRO MEMBRANA DERMIZAX® 20 000 (https://4f.com.pl/spodnie-narciarskie-4fpro-membrana-dermizax-r-20-0-meskie-4faw2tftrm127-20s.html). Nie siedzę za bardzo w temacie dlatego piszę ten post. Czy dostanę coś lepszego jakościowo, w tej samej lub podobnej kwocie ( 600zł ).
Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maciejo napisał:

Hej, na 4f aktualnie jest fajna promocja -40% na wszystko, znalazłem takie spodnie 4FPRO MEMBRANA DERMIZAX® 20 000 (https://4f.com.pl/spodnie-narciarskie-4fpro-membrana-dermizax-r-20-0-meskie-4faw2tftrm127-20s.html). Nie siedzę za bardzo w temacie dlatego piszę ten post. Czy dostanę coś lepszego jakościowo, w tej samej lub podobnej kwocie ( 600zł ).
Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Tak, dostaniesz. I będzie to miało taką membranę jak w opisie, a nie tylko w opisie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii firmy 4F to, łagodnie rzecz biorąc, ma sporo przeciwników. Ja też do nich należę i nigdy nic od nich nie kupię. Ale są też zadowoleni ludzie więc możesz mieć dylemat komu ufać.

W kwestii spodni po stronie plusów jest Dermizax. Ale użycie tej klasy membrany z ociepliną dla mnie mija się z celem. Jestem zwolennikiem dwóch warstw - dobraj bielizny i spodni bez ocieplenia.

Z tych zdjęć nie jestem też w stanie zorientować się jak długie i gdzie są wywietrzniki, jaki jest kierunek zamków przy ich otwieraniu. W każdym razie chyba wolę wpierw mieć długie wywietrzniki z zewnatrz a później dodatkowe wewnętrzne.

Podejrzewam, że cena jest niska - zajrzałem na JMP i tam są różne spodnie (lepiej zaprojektowane) i około 200 zł droższe. Ani chwili  bym się nie wahał, którą firmę wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4F Dermizax 20000. Miała napisane 20000 w te i z powrotem. Miałem ocieplane. Efekt - reklamowałem.

Przemakało na dupsku gdy siedziało się na mokrym krześle.

Teraz mam HH bez ocieplenia. Jak dobrze zmoczę (od zewnątrz), to też lekko czuć wilgoć w środku (nawet na niebieskich trasach :D).

Na upartego obleci. HH kupisz za niewiele więcej niż te 4F. Szukaj na fb gościa "Ubrania narciarskie". Ma tańsze HH.

Dla mnie wniosek jeden - do siadania na mokrym dla ciężkiego gościa to raczej Gore-tex 3L albo odpowiedniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mig napisał:

Może 4f ma jakiś inny dermizax, bo ten z jmp nie przemaka na mokrym siedzeniu.

 

15 godzin temu, Marcos73 napisał:

Bo w 4F jest Dermizaks.

pozdrawiam

ps. JMP robi bardzo dobre jakościowo rzeczy, choć nie są tanie.

Jak coś produkujesz na masową skalę w Chinach, musisz tego swojego lokalnego producenta co szyje te ubrania dla Twojej marki, kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować. Przecież ta niesamowicie atrakcyjna cena za produkcję Twoich ubrań i innych produktów musi z czegoś wynikać. Próbki dostaniesz bardzo dobrej jakości, pierwsze partie produkcyjne pewnie też, nawet jak koszt ich wytworzenia będzie wyższy niż cena jaką zapłacisz. Później zaczyna się zabawa.

Kiedyś znajomy sprowadził dużą partię foli OWV do druku, folia przyjęła nawet farbę. Poszła do oklejenia autobusów. Zabawa zaczęła się jak autobusy wjechały na myjnie. Folia się rozwarstwiła, klej został na autobusach, reszta uszkodziła szczotki, zapchała system wodny. Gdyby ta sama folia poszła na witryny sklepów, prawdopodobnie nikt by nie zauważył problemu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moruniek napisał:

Później zaczyna się zabawa.

Krzysiu

Zazwyczaj to jest tak, że kasa się musi zgadzać. Sami zamawiający stosują półśrodki z reguły, bo nie przypuszczam aby podwykonawca coś zrobił na własną rękę dla tak dużego klienta (bo jakby nie było 4F to nie popierdółka). Ponadto koszty wytworzenia są dużo niższe. Jednak JMP to dużo mniejsza firma, ale dbają o jakość wyrobów i to jest ich atutem. Klientów mniej, ale z grubszym portfelem. A kto pozna już tą jakość, ten nie zmieni juz firmy. U nas w klubie mamy odzież z tej firmy, choć Maks ma tylko kurtkę. Rzeczy są drogie, ale dla trenerów/instruktorów to tak naprawdę odzież robocza i musi się sprawdzać w każdych warunkach i w długim okresie czasu przy intensywnym użytkowaniu.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z ciekawości. Ilu z Was miało spodnie z Dermizax 20k od 4F a potem inne. Wiemy już, że @KrzysiekK miał i przemakał mu ten materiał i w jednych i w drugich (HH) choć ciężko porównać bo jedne były ocieplane, drugie zakładał na inną warstwę. W każdym razie membrana mu przemakała w obydwu.

Ja mam jedynie porównanie "czegoś" (co nie ma nazwy 😉 ) z Dermizaxem 20k z 4F i nie mam uwag (poza tym, że nie zdarzyło mi się jeszcze jeździć w nich w deszczu i siedzieć na zalanej ławce, czego absolutnie poprzednie spodnie nie wytrzymały).

Żeby nie było, nie mam porównania z lepszymi, ale wolę opinię osób które miały i testowały niż tych które tylko "słyszały opowiadania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam spodnie narc. z jmp i siedziałem na mokrym krzesełku

2. Mam letnie skarpetki na rower z logo 4F i jedzilem w nich. 

O czym to świadczy?

Wg mnie o tym, że jak pisałem dermizax z jmp nie przemaka a skarpetki są ok. Nie capią i nie puszczaja koloru. Rowniez nie obcieraja. Tyle opinii. Statystyki o 4f z tego nie zrobisz. 

Edytowane przez mig
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 21:05, maciejo napisał:

Hej, na 4f aktualnie jest fajna promocja -40% na wszystko, znalazłem takie spodnie 4FPRO MEMBRANA DERMIZAX® 20 000 (https://4f.com.pl/spodnie-narciarskie-4fpro-membrana-dermizax-r-20-0-meskie-4faw2tftrm127-20s.html). Nie siedzę za bardzo w temacie dlatego piszę ten post. Czy dostanę coś lepszego jakościowo, w tej samej lub podobnej kwocie ( 600zł ).
Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Wejdź Pan do sklepu TKMaxx, tam mają teraz markowe ciuchy narciarskie dobrych firm w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kubis napisał:

A ja tak z ciekawości. Ilu z Was miało spodnie z Dermizax 20k od 4F a potem inne. Wiemy już, że @KrzysiekK miał i przemakał mu ten materiał i w jednych i w drugich (HH) choć ciężko porównać bo jedne były ocieplane, drugie zakładał na inną warstwę. W każdym razie membrana mu przemakała w obydwu.

Ja mam jedynie porównanie "czegoś" (co nie ma nazwy 😉 ) z Dermizaxem 20k z 4F i nie mam uwag (poza tym, że nie zdarzyło mi się jeszcze jeździć w nich w deszczu i siedzieć na zalanej ławce, czego absolutnie poprzednie spodnie nie wytrzymały).

Żeby nie było, nie mam porównania z lepszymi, ale wolę opinię osób które miały i testowały niż tych które tylko "słyszały opowiadania".

Cześć

Zakup często powodowany jest powiedzmy przeznaczeniem produktu. Jak spędzasz pare dni w roku na stoku, to 4F taki powiedzmy przeciętnej jakości będzie ok. Bo i wzornictwo maja fajne, te rzeczy na tle konkurencji wyglądają znacznie lepiej cenowo, a ta jakość to nie jest aż tak słaba. Jeśli już tych dni jest sporo, to warto zainwestować w lepszą odzież, bo to się zwróci z nawiązką. To tak jak kupujesz do domu wiertarkę aby od czasu do czasu coś tam wywiercić. Idziesz do Lidla i wie jak najbardziej nada. Ale jeśli kupujesz do np. firmy - tu takimi sprzętami już nie da się opędzić roboty - trzeba kupić coś sprawdzonego i markowego.

Ja osobiście używam z goretexu Peak Performance bez ociepliny i w 90% jest używany we wszystkich praktycznie warunkach, mam drugi - 20/20 z Tensona - wersja race - czyli seria stworzona o bardzo aktywnym uprawianiu narciarstwa, z cienką ociepliną - czyli wygodne, jednak zakładam go tylko jak temperatury są już bardzo niskie, czyli coraz rzadziej.

pozdrawiam

ps. Daleki jestem od naparzania na 4F - bo to jednak Polska firma, którą trzeba wspierać, ale pare razy się sparzyłem i niesmak pozostał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4f mam kilka kurtek, w jednej narciarskiej chodzę po cywilu, no i jest świetna, w życiu codziennym też przydają się wywietrzniki pod pachami 😉 ... Tu 4f się sprawdza. 

Spodnie.... No ja z nartami mam tak, że jak mogę, to jadę nawet jak deszcz, nie kręcę nosem na złe warunki, więc portki muszę mieć doskonale. Następne będę Gore-Tex 3L freefidowe bo lubię jak są wysokie, nie wieje mi po plecach, mogą być nieocieplane. 

Jak się jeździ rzadko i w dobrych warunkach to jak najbardziej 4F są ok. Krój ładny, wywietrzniki świetne, wygodne bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubis napisał:

A ja tak z ciekawości. Ilu z Was miało spodnie z Dermizax 20k od 4F a potem inne. Wiemy już, że @KrzysiekK miał i przemakał mu ten materiał i w jednych i w drugich (HH) choć ciężko porównać bo jedne były ocieplane, drugie zakładał na inną warstwę. W każdym razie membrana mu przemakała w obydwu.

W HH nie mam dermizax tylko jakaś ich membrana.

Myślę, że kwestia ociepliny nie ma znaczenia. Jak przemoknie ocieplane, to ocieplenie nasączy się i to czuć. U mnie na wylot przeszlo mokre.

 

HH było wilgotne od środka bardzo bardzo subtelnie. Jakby przemakalo tak samo jak tamte, to czułbym dyskomfort na bank. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

ps. Daleki jestem od naparzania na 4F - bo to jednak Polska firma, którą trzeba wspierać, ale pare razy się sparzyłem i niesmak pozostał. 

"Polska" firma co zamawia od chińczyków. Dla mnie to przede wszystkim dobry marketing sportowy. Z zewnątrz pozłotka a w środku CCC. Jako "zaopatrzeniowiec" sportowy sporej rodziny parę razy przyoszczędziłem kupując mniej ważne ciuchy z 4F - były to zmarnowane pieniądze. Nauczyłem się aby poniżej budżetowego Marmota nie schodzić, a lepiej jednak trochę wyżej, spokojnie wypatrując okazji (te się czasem trafiają).

Polskie firmy to JMP, Eksplo, Pajak, Wisport, Małachowski, Robert's. To tak z głowy. Oczywiście zaraz zacznie się rozważanie z czego produkują, jaka jest struktura właścicielska i nic już nie będzie oczywiste. Nie mniej jednak chociaż szyją to polskie szwalnie i jest trzymanie poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wujot napisał:

"Polska" firma co zamawia od chińczyków.

Cześć

Ale to globalna już marka i niestety tak to wygląda w większości podobnych firm, ale jest zarejestrowana w PL i zostawia w PL podatki i też tych osób trochę zatrudnia, choć nie stricte produkcyjnych nad czym ubolewam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis kurtki, wyjął mnie z butów,  "Męska kurtka (nazwę pominę, by nie robić reklamy)... pozwoli ci ujarzmić mocno nachylone zbocza i cieszyć się z działania grawitacji, gdy będziesz pokonywać strome zjazdy lub kreślił nowe linie zakrętów na stoku. "

Jakoś do tej pory, ja głupi, nie pomyślałem, że do tego potrzebna jest kurtka narciarska 😉.  

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, moruniek napisał:

Opis kurtki, wyjął mnie z butów,  "Męska kurtka (nazwę pominę, by nie robić reklamy)... pozwoli ci ujarzmić mocno nachylone zbocza i cieszyć się z działania grawitacji, gdy będziesz pokonywać strome zjazdy lub kreślił nowe linie zakrętów na stoku. "

Jakoś do tej pory, ja głupi, nie pomyślałem, że do tego potrzebna jest kurtka narciarska 😉.  

Krzysiu

Dawaj namiar - takie cuda na świecie są, że się żadnym filozofom to nie śniło.

pozdrawiam

ps. Dojechały do Ciebie buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...