Skocz do zawartości

PŚ 2022/2023


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Ten wykres uwidacznia, że startowa ilość młodego narybku nie jest warunkiem do późniejszych sukcesów. Nasza baza i możliwość wyłowienia późniejszych mistrzów jest dużo bardziej skromna, to też mniej zawodników i zawodniczek mamy top quality. 

pozdrawiam

To nie o ilość chodzi tylko o jakość, jeżeli młodzi zawodnicy mieliby chociaż cień szansy na zaistnienie,  powiedzmy chociaż w Pucharze Europy o PŚ nie wspominając, jeździliby  do starości, tak było/jest w przypadku Maryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Peter1 napisał:

To nie o ilość chodzi tylko o jakość, jeżeli młodzi zawodnicy mieliby chociaż cień szansy na zaistnienie,  powiedzmy chociaż w Pucharze Europy o PŚ nie wspominając, jeździliby  do starości, tak było/jest w przypadku Maryny.

Tak, jasne że chodzi o jakość, ale przy większej grupie istnieje większe prawdopodobieństwo wyłonienia samorodka, choć przykład FRA tego nie potwierdza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marcos73 napisał:

Tak, jasne że chodzi o jakość, ale przy większej grupie istnieje większe prawdopodobieństwo wyłonienia samorodka, choć przykład FRA tego nie potwierdza.

pozdrawiam

Problem polega na tym, że żaden klub w Polsce nie ma najmniejszego interesu w wyłonieniu "samorodka", tutaj liczy się ilość,  to z niej jest piniądz o jakość nikt nie pyta, taki układ zamknięty niezmienny od lat.  Kiedy nadchodzi poważne ściganie, następuje weryfikacja i czar pryska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Peter1 napisał:

Problem polega na tym, że żaden klub w Polsce nie ma najmniejszego interesu w wyłonieniu "samorodka", tutaj liczy się ilość,  to z niej jest piniądz o jakość nikt nie pyta, taki układ zamknięty niezmienny od lat.  Kiedy nadchodzi poważne ściganie, następuje weryfikacja i czar pryska.

To racja. Ale są w PL kluby, które oczywiście nie odbiegają od Twojej definicji, które dobrze szkolą zawodników, niestety tylko tych, którzy mają rodziców z grubym portfelem. Często jest to realizacja celów właścicieli (skierowane na ich pociechy) poprzez środki innych przy okazji szkolonych zawodników. Masz rację, później to się rozmywa, a szkoda. Ale wierzę, że będzie lepiej, bo nasza młodzież co raz lepiej  radzi sobie na europejskich stokach.

pozdrawiam

ps. Madonnę z Panami w roli głównej widzieliście?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcos73 napisał:

 które dobrze szkolą zawodników, niestety tylko tych, którzy mają rodziców z grubym portfelem.

To tak nie działa, żaden rodzic nie będzie dawał dużej kasy jeśli jego pociecha nie będzie wygrywać dziecięco/ młodzieżowych zawodów, więc trzeba zrobić tak, że "będzie Pan zadowolony"😄

 

 W Madonnie 3 Brytyjczyków w drugim przejeździe.🤔

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Peter1 napisał:

Na usprawiedliwienie naszych dziewczyn napiszę, że jazda każdej jednej w pierwszym przejeździe była prawie rozpaczliwa z wyjątkiem  pani profesor Shiffrin.😄

Z ciekawostek ponoc Mikaela założyła jakieś krótsze narty do pierwszego przejazdu, ktoś wie coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Peter1 napisał:

Zapewne nie raz i nie dwa razy takie, znaczy krótsze użyła, ale nigdy dotąd nie było takiej różnicy, więc wymyślono sobie przyczynę, która wszystko tłumaczy😉. A może na dłuższych pojechałaby jeszcze lepiej?

Cześć

A co na to przepisy fis? Przecież o ile pamiętam to długość minimalna jest określona i w krótszych nie można startować niż określają przepisy, z tego co pamiętam to były wyjątki - dotyczyły głównie młodocianych zawodników, którzy mogli, ale nie musieli startować na innym sprzęcie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cześć

A co na to przepisy fis? Przecież o ile pamiętam to długość minimalna jest określona i w krótszych nie można startować niż określają przepisy, z tego co pamiętam to były wyjątki - dotyczyły głównie młodocianych zawodników, którzy mogli, ale nie musieli startować na innym sprzęcie.

pozdrawiam

Z tego wynika, że Shiffrin  GS "normalnie" jeździ na nieco dłuższych niż minimalna długość, podobnie w slalomie jeżdżą często na 158cm ale mogą tez na 155cm

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Peter1 napisał:

Zapewne nie raz i nie dwa razy takie, znaczy krótsze użyła, ale nigdy dotąd nie było takiej różnicy, więc wymyślono sobie przyczynę, która wszystko tłumaczy😉. A może na dłuższych pojechałaby jeszcze lepiej?

Zakładasz ze pomyliła się i złe wybrała? Pewno zdarza się, choć jestem skłonny uwierzyć, ze te manewry jednak raczej przeważnie są trafione, za duży sztab ludzi za tym stoi. PS kiedyś byłem na pewnym gigancie, niezłe brzmi, z masterami, pewna była zawodniczka rozkminiala które wziąć narty, lski tez miał zagwozdke, nie pamietam czy wybory były dobre, ale musieli sami decydować, które narty... ja miałem przykrótkie master gs ale w połowie  trasy zmiarkowalem ze nie sztuka szybko jechać ale trzeba wytrzymać do końca... dałem radę i raz jeszcze powtórzyłem w przedbiegach poza zawodami, łatwo miałem bez rynny... na okraglo

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Ale to narty chyba specjalnie dla niej robione, bo generalnie zawodniczych fis nie kupisz w innym rozmiarze jak męskie i damskie. Wyjątkiem są SL - tutaj występują faktycznie przedłużone damskie i są do kupienia. Sam na takich jeździłem.

pozdrawiam

Jakby ci to powiedzieć https://www.nytimes.com/2018/02/21/sports/olympics/mikaela-shiffrin-skis.html dalej ponoc na sophii goggii latala nartach 

https://www.essentiallysports.com/mikaela-shiffrin-makes-a-shocking-last-minute-change-at-beijing-winter-olympics-2022-ditches-60-of-her-own-skiis-to-increase-medal-chances-us-sports-news-combined-downhill/

min 188 wg fis do gs

https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1544601370/fis-prod/Specifications_for_Alpine_Competiton_Equipment_1.pdf

 

Edytowane przez star
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, star napisał:

Zakładasz ze pomyliła się i złe wybrała? Pewno zdarza się, choć jestem skłonny uwierzyć, ze te manewry jednak raczej przeważnie są trafione, za duży sztab ludzi za tym stoi. PS kiedyś byłem na pewnym gigancie, niezłe brzmi, z masterami, pewna była zawodniczka rozkminiala które wziąć narty, lski tez miał zagwozdke, nie pamietam czy wybory były dobre, ale musieli sami decydować, które narty... ja miałem przykrótkie master gs ale w połowie  trasy zmiarkowalem ze nie sztuka szybko jechać ale trzeba wytrzymać do końca... dałem radę i raz jeszcze powtórzyłem w przedbiegach poza zawodami, łatwo miałem bez rynny... na okraglo

Czasami z rzeczy prozaicznej dziennikarze, komentatorzy robią "aferę", co by bardziej zainteresować widza, jak widać skutecznie.🙂

Wczoraj świetny występ Maryny, na Magdę najwyraźniej są to jeszcze za wysokie progi, odniosłem wrażenie, że za wszelką cenę chciała dojechać, jeśli to jest tylko środek do celu to ok. 

Edytowane przez Peter1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Peter1 napisał:

Czasami z rzeczy prozaicznej dziennikarze, komentatorzy robią "aferę", co by bardziej zainteresować widza, jak widać skutecznie.🙂

Wczoraj świetny występ Maryny, na Magdę najwyraźniej są to jeszcze za wysokie progi, odniosłem wrażenie, że za wszelką cenę chciała dojechać, jeśli to jest tylko środek do celu to ok. 

Zyciowka wyrównana 6

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...