Skocz do zawartości

Dobór nart dla 13. latki


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mikoski napisał:

Na tym etapie narciarstwa który pokazało nam dziewczę na filmie cała dyskusja o modelu tym lub owym nie ma sensu. Potrzebuje wielu godzin z instruktorem na przygotowanych nartach obojętnie ! jakich . Przespany został moment na szlifowanie podstawowych technik teraz lekko nie będzie bo to co złe się utrwaliło a tak jest jej łatwiej.

Będę brutalny ale to jest film o tym jak nie powinno się jeździć.

Cze

Leosia niech się nie załamuje, powyższe stwierdzenie obejmuje wszystko to o czym pisaliśmy, tylko po Damianowemu😁

pozdrawiam

ps. Tak naprawdę to Damian to przeuroczy chłop do rany przyłóż, ale temperamentny i mówi to co myśli bez ogródek. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Leosia niech się nie załamuje, powyższe stwierdzenie obejmuje wszystko to o czym pisaliśmy, tylko po Damianowemu😁

pozdrawiam

ps. Tak naprawdę to Damian to przeuroczy chłop do rany przyłóż, ale temperamentny i mówi to co myśli bez ogródek. 

Uff... A już oboje z Leośką myśleliśmy że się tylko na bakutil nadajemy....  Przez grzeczność tylko nie komentuję ,,betonowych,, wypowiedzi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcos73 napisał:

Leosia niech się nie załamuje, powyższe stwierdzenie obejmuje wszystko to o czym pisaliśmy, tylko po Damianowemu😁

I tak Leosia jeździ lepiej niż większość dorosłych narciarek i narciarzy na popularnych stokach narciarskich

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan napisał:

I tak Leosia jeździ lepiej niż większość dorosłych narciarek i narciarzy na popularnych stokach narciarskich

Wiem. Wiem też że zostało trochę przespane. Dydaktyka od d..y strony poszła. Ale wiem też że można nartą pomoc i wiem że można nartą zepsuć. Stąd temat ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 5 sezon to Leosia radzi sobie dobrze.
Pełna kontrola, mądra zachowawcza, bezpieczna jazda to najważniejsze w amatorskiej jeździe.
Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo dla siebie i innych.
Przy odpowiednim trybie szkolenia z czasem będzie jeździć lepiej technicznie i ładniej dla oka.
Odpowiednio dobrane narty z pewnością bardziej pomogą, niż zaszkodzą.

Osobiście wolę spotykać na stoku takich Narciarzy zamiast pędzących "rajderów" idiotów, którym wydaje się, że potrafią jeździć.
Właśnie tacy są najgorsi, bo zabijają innych lub trwałe okaleczają, mówiąc przy tym, przepraszam, nie chciałem.
Wystarczy takim postawić kilka tyczek i przy wymuszonym skręcie, czar kontrolowanej jazdy brutalnie znika,  obnażając przy tym pozerów bezlitośnie.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, widzewiak_z_gor napisał:

Jak na 5 sezon to Leosia radzi sobie dobrze.
Pełna kontrola, mądra zachowawcza, bezpieczna jazda to najważniejsze w amatorskiej jeździe.
Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo dla siebie i innych.
Przy odpowiednim trybie szkolenia z czasem będzie jeździć lepiej technicznie i ładniej dla oka.
Odpowiednio dobrane narty z pewnością bardziej pomogą, niż zaszkodzą.

Osobiście wolę spotykać na stoku takich Narciarzy zamiast pędzących "rajderów" idiotów, którym wydaje się, że potrafią jeździć.
Właśnie tacy są najgorsi, bo zabijają innych lub trwałe okaleczają, mówiąc przy tym, przepraszam, nie chciałem.
Wystarczy takim postawić kilka tyczek i przy wymuszonym skręcie, czar kontrolowanej jazdy brutalnie znika,  obnażając przy tym pozerów bezlitośnie.

Ja w Tylicz.Ski spotkałem 2 takich Słowaków. Obaj na GS Fis, jazda przez cały stok w dół na krechę (podziwiam😉 ja tak nie potrafię, bez jednego skrętu), i wprost w siatki. Mój syn mnie pyta, co Ci panowie, wyprawiają. Moja odpowiedź, synu nie pytaj, spier......

p.s.

Gestor ośrodka, wypłaszcza, przebudowuje właśnie dojazd do kanapy. Pewnie nie byli oni pierwsi.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, moruniek napisał:

Ja w Tylicz.Ski spotkałem 2 takich Słowaków. Obaj na GS Fis, jazda przez cały stok w dół na krechę (podziwiam😉 ja tak nie potrafię, bez jednego skrętu), i wprost w siatki. Mój syn mnie pyta, co Ci panowie, wyprawiają. Moja odpowiedź, synu nie pytaj, spier......

p.s.

Gestor ośrodka, wypłaszcza, przebudowuje właśnie dojazd do kanapy. Pewnie nie byli oni pierwsi.    

Krzychu twój syn jest doskonałym przykładem w tym wątku dobre wzorce i prowadzenie 💪 dały super efekt to chyba  trzeci sezon jak obserwuję Maćka i jest rewelacyjnie ! Leosi życzę takich samych postępów 👍 ale to nie narty tylko dziesiątki godzin na śniegu.

Edytowane przez Mikoski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

10 godzin temu, Mikoski napisał:

ale to nie narty tylko dziesiątki godzin na śniegu.

@Mikoski trafił w punkt. @moruniek ma fajną miejscówkę w Krynicy, sezonówki w grupie pingwina a i jego praca jak i zdalne nauczanie umożliwiły mu spędzenie wielu dni w górach. Gro osób krytykuje jego wrzutki - znowu Arena - ileż można - Jaworzyna pod nosem a Ty tylko Arena i Arena - rzygać się chce. Ale ilość godzin spędzonych na stoku przez Jego dzieci jest ogromny - co daje efekty - jak widać. Niestety nie miałem możliwości poznania Maćka - akurat się wtedy "zepsuł" 🙂, ale jego młodsza siostra szybciutko do jego poziomu dociągnie. Na Arenie też się dzieciaki nauczą jeździć. Mam nadzieję, że w tym sezonie @moruniek naprawimy to faux pas i spotkamy się w komplecie - oczywiście w Krynicy 😉 . Każdy z nas (a przynajmniej większość) chciałby się budzić z widokiem na Alpy, Dolomity etc., ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

@KrzysiekK, Czy kupisz takie czy inne narty - mniej więcej wiesz, ale to sprawa drugorzędna, jeśli nie masz takiej możliwości jak @moruniek musisz celować w szkolenia i to dość intensywne, a efekty przyjdą szybciej niż Ci się wydaje, jak to mawiał mój Dziadek - szkłem się nie da dupy utrzeć. Przyjmij jakiś plan - może ten Zwardoń to nie jet głupi pomysł ale to @Adam ..DUCH musisz pytać, niemniej jednak życzymy Ci i córce powodzenia.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KrzysiekK napisał:

A prawda jest taka, że nikt nie reaguje by nie zagęszczać ,,miłej atmosfery białego szaleństwa,, ... 

Oooo przepraszam. Zawsze reaguję, zawsze. Dochodziło już do pyskówek a nawet bójek ale efekt zawsze był taki, że albo gościa na stoku już nie było albo wiedział, że jest na cenzurowanym. Ze dwa razy niestety moja reakcja spotkała się ze śmiechem i już przy następnym zjeździe udzielałem pomocy za przyczyną śmiejącego się. TRZEBA REAGOWAĆ!

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, widzewiak_z_gor napisał:

Nikt przecież nie napisał w tym wątku, że wystarczy zmienić tylko narty i Leosia, od razu zacznie jeździć lepiej.

Cześć

No jasne że nikt nie twierdzi, że narty są kluczem do sukcesu samym w sobie. Krzysiu lubi przemyślane zakupy, ale po pierwsze to jeszcze nie pora, po drugie jak piszesz same narty nie załatwią sprawy. Stara się kupić jak najlepsze dla swojej pociechy - edukacyjne - ale póki co chyba mentor będzie ważniejszy. Może jak to przeczyta to się zdecyduje na tego instruktora/szkółkę etc., bo wespół z Tatą tylko będzie to po następnych 5-ciu sezonach podobnie wyglądało - tylko będzie starsza 🙂.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, moruniek napisał:

Ja w Tylicz.Ski spotkałem 2 takich Słowaków. Obaj na GS Fis, jazda przez cały stok w dół na krechę (podziwiam😉 ja tak nie potrafię, bez jednego skrętu), i wprost w siatki. Mój syn mnie pyta, co Ci panowie, wyprawiają. Moja odpowiedź, synu nie pytaj, spier......

p.s.

Gestor ośrodka, wypłaszcza, przebudowuje właśnie dojazd do kanapy. Pewnie nie byli oni pierwsi.    

Na FIS promień duży, wiec są problemy ze skracaniem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...