Skocz do zawartości

Dobór nart dla 13. latki


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Te nordic mają delikatny tip rocker na dziobach - to też inicjacja skrętu będzie łatwiejsza. 

15 minut temu, mig napisał:

Ale sztywne ( i dlugie) narty potrzebują 2 rzeczy  - masy i/ lub prędkości. 

Wiesz, ale nie wiem czy te czynniki są konieczne - raczej chyba wyszkolenie techniczne. W zeszłym sezonie mój syn jeździł na moich - 150 w kapeluszu i 40 kg żywej masy. Narty pracowały wyśmienicie i to było widać w każdym skręcie, a prędkości stosunkowo nieduże a waga zawodnika - papierowa 🙂

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

A zobacz do pierwszego mojego postu w tym wątku... Chyba takie same tam znalazłem ale wspominali mi że za trudne, ze to zawodnicza narta.

Cześć

Tą co @moruniek podał to na 100% zawodnicza. Nie bój się tzw. leżaków magazynowych. To naprawdę dobry sprzęt. Gdyby nie COVID to sam je miałem kupić dla syna - ale wszędzie były wówczas wyprzedaże i kupiłem w KRK komplet potestowe - jak nowe za naprawdę okazyjną cenę. Znalazłem zdjęcie ofertowe sprzedaży starych syna - ten komplecik co poniżej. Narty sezon 12/13 kupione nowe SL -2018 - po sezonie, wracaliśmy z Istebnej ze Złotego Gronia (ostatni dzień sezonu) i po drodze w Wiśle je kupiłem - GS-y zresztą też w tym samym sklepie ale w następnym sezonie. Córka też na nich jeździła ale model 10/11 - ale jest od niego starsza o 10 lat ! Wtedy też kupione okazyjnie - po sezonie - wiosna 2011 - nie leżaki z PM Sportu bezpośrednio. Poniżej zdjęcie pierwszych serwisówek syna.

IMG_0810.thumb.JPG.e765c0601aaa0bc06c9b52833f270671.JPG

Co prawda nasza droga była inna 🙂, wyszło moje dyletanctwo - zaczynał na SL, córka też, ale się udało jakimś cudem.

Co prawda zawsze narty miał zawsze przydługie - to zawsze dotyczy od okresu jak zaczął jeździć czyli późno - dopiero w wieku prawie 9-ciu lat, długie powodowały, że jak pisze @Mitek, @Adam ..DUCH i inni spece, zaczyna skręcać nogami - bo rotacja ciała już nic nie daje 😉 . Teraz ma 14 lat, ale do wzrostu Twojej córki to mu 10 cm brakuje - a chłopina do liceum idzie - będzie rzeźnia 🙂. Poniżej taki filmik na szybko, że da się na tym sprzęcie jeździć.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Tą co @moruniek podał to na 100% zawodnicza. Nie bój się tzw. leżaków magazynowych. To naprawdę dobry sprzęt. Gdyby nie COVID to sam je miałem kupić dla syna - ale wszędzie były wówczas wyprzedaże i kupiłem w KRK komplet potestowe - jak nowe za naprawdę okazyjną cenę.

[...]

Ja się nie boje. Nie trzymam się dziwnych dogmatów. Tak naprawdę, to jestem zafiksowany na tych nordicach z decatlonu, szczególnie, że się Leośce spodobała kolorystyka.

Teraz czekam na odpowiedź z decatlonu jaka to długość (sami nie wiedzą, bo 2ND Life obsługuje im jakiś "partner"). No i czekam co powie Adam.

Nadal też jestem otwarty na inne, tańsze. Bo nie ukrywam, ten zakup mnie zaboli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Ja się nie boje. Nie trzymam się dziwnych dogmatów. Tak naprawdę, to jestem zafiksowany na tych nordicach z decatlonu, szczególnie, że się Leośce spodobała kolorystyka.

Teraz czekam na odpowiedź z decatlonu jaka to długość (sami nie wiedzą, bo 2ND Life obsługuje im jakiś "partner"). No i czekam co powie Adam.

Nadal też jestem otwarty na inne, tańsze. Bo nie ukrywam, ten zakup mnie zaboli 🙂

Życie to ból, krew i łzy 😉

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cześć

...............

 

pozdrawiam

Cześć

Z powyższego filmiku (obejrzałem jakieś 20-25 s - muzyka do ilustracji nart mi w ogóle nie leży) wystarczyłoby zamieścić pierwsze 5 s (sam krok łyżwowy) i już wiadomo o co chodzi. Lubię takich jeźdźców.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Cześć

Z powyższego filmiku (obejrzałem jakieś 20-25 s - muzyka do ilustracji nart mi w ogóle nie leży) wystarczyłoby zamieścić pierwsze 5 s i już wiadomo o co chodzi. Lubię takie filmiki.

Pozdro

Sorka - ale muzykę tylko taką miałem w kompie - lepsze to niż moje sapanie i durne komentarze 🙂

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię się następnym razem - już tego nie odkręcę bo nie umiem 🙂, ale w drugiej części wiało niemiłosiernie i tak nic nie było słychać. Mój syn ma wadę wzroku - słabo widzi a wówczas jeszcze nie nosił soczewek, a w okularach nie jeździł, więc w tle tylko słychać "No jedź żesz do k....y nędzy 🙂 Mogłem mu machać do usranej śmierci.

pozdro.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcos73 napisał:

Poprawię się następnym razem - już tego nie odkręcę bo nie umiem 🙂, ale w drugiej części wiało niemiłosiernie i tak nic nie było słychać. Mój syn ma wadę wzroku - słabo widzi a wówczas jeszcze nie nosił soczewek, a w okularach nie jeździł, więc w tle tylko słychać "No jedź żesz do k....y nędzy 🙂 Mogłem mu machać do usranej śmierci.

pozdro.

Leośka ma -6 .... Szlag ... Pytałem okulistki o soczewki to powiedziała, że jeśli liczymy na zabieg w przyszłości to ona soczewek nie zaleca nawet na chwilę. Pewnie chodzi o mikrouszkodzenia rogówki. Nie wiem. W każdym razie na ten sezon dostanie do googli wkładkę że szkłami korekcyjnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KrzysiekK napisał:

Leośka ma -6 .... Szlag ... Pytałem okulistki o soczewki to powiedziała, że jeśli liczymy na zabieg w przyszłości to ona soczewek nie zaleca nawet na chwilę. Pewnie chodzi o mikrouszkodzenia rogówki. Nie wiem. W każdym razie na ten sezon dostanie do googli wkładkę że szkłami korekcyjnymi. 

No to nasz aż takiego minusa nie ma - nic okulista nie mówił problemie przy późniejszej korekcji. Generalnie używa okularów, ale do sportu - szczególnie nart woli soczewki. Ale ma je od niedawna, wcześniej lekarz był przeciwny - był za mały. Próbował okulary + gogle - ale stwierdził że mega niewygodnie i woli na czuja jeździć 🙂

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Z powyższego filmiku (obejrzałem jakieś 20-25 s - muzyka do ilustracji nart mi w ogóle nie leży) wystarczyłoby zamieścić pierwsze 5 s (sam krok łyżwowy) i już wiadomo o co chodzi. Lubię takich jeźdźców.

Pozdro

Łyżwa? A ..... to nie znam.

Ale dobrze że wspomniałeś, mieszkam 3 kroki od krytego lodowiska i nigdy tam nie byłem. Jeździmy na rolkach - więc czas się wybrać na łyżwy.

Odbicia z łyżwy syna nie mam - tylko taka mini z biegu. Ale coś widać, no i bez muzy - bo tą co mam to już znasz 🙂

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marcos73 napisał:

Łyżwa? A ..... to nie znam.

Ale dobrze że wspomniałeś, mieszkam 3 kroki od krytego lodowiska i nigdy tam nie byłem. Jeździmy na rolkach - więc czas się wybrać na łyżwy.

Odbicia z łyżwy syna nie mam - tylko taka mini z biegu. Ale coś widać, no i bez muzy - bo tą co mam to już znasz 🙂

pozdrawiam

 

 

Super jazda i kompozycja kolorystyczna stroju, nart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KrzysiekK napisał:

Super jazda i kompozycja kolorystyczna stroju, nart. 

Narty moje 🙂, chciał spróbować. A to tylko SL 159, a jak gigantki wyglądają. Chciał GS-y spróbować 178cm - ale z butem o rozmiarze 22 to trzeba by gwoździami przybić 😉

Ale był dumny że dał radę - trochę się bał na początku, że za twarde będą - na końcu stwierdził że opowieści o twardości są mocno przesadzone.

A że długie do jego wzrostu - to dowód poniżej.

pozdrawiam

IMG_1320.thumb.jpg.9543d04989c16f13b675cb86449b4cf0.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku i reszta drogich kolegów niestety troszkę zarobiony jestem i niewiele czasu pozostaje na dokładne analizy tego co szanowne towarzystwo w wątku napisało. Slalomki w rozmiarze 160 były w takich przypadkach testowane i to z powodzeniem ale tylko i wyłącznie wobec dzieciaków które były "ponad rozmiar" i miały naturalne predyspozycje do jazdy na krawędzi ( łyżwy, rolki) - w moim przypadku 100proc. to były dziewczyny i to pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Karolina mając 13 lat bez problemu i to stylowo jeździła na SL 9 155 Atomic - a następnie przesiadła się GS 9 170 i były to jej ukochane narty do "wszystkiego" - nie można porównywać bo ORMO czuwało.

Krzyśku a co byś powiedział na taki typ: Atomic G7 168???

Rozważ proszę kurs kadrowy "demonstranta PZN". Dziewczyna pojedzie na ferie z rówieśnikami a sam kurs to technika jazdy......

Młoda dama wybitnie ciebie kopiuje w jeździe i trzeba to natychmiastowo przerwać.....  

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krzyśku i reszta drogich kolegów niestety troszkę zarobiony jestem i niewiele czasu pozostaje na dokładne analizy tego co szanowne towarzystwo w wątku napisało. Slalomki w rozmiarze 160 były w takich przypadkach testowane i to z powodzeniem ale tylko i wyłącznie wobec dzieciaków które były "ponad rozmiar" i miały naturalne predyspozycje do jazdy na krawędzi ( łyżwy, rolki) - w moim przypadku 100proc. to były dziewczyny i to pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Karolina mając 13 lat bez problemu i to stylowo jeździła na SL 9 155 Atomic - a następnie przesiadła się GS 9 170 i były to jej ukochane narty do "wszystkiego" - nie można porównywać bo ORMO czuwało.

Krzyśku a co byś powiedział na taki typ: Atomic G7 168???

Rozważ proszę kurs kadrowy "demonstranta PZN". Dziewczyna pojedzie na ferie z rówieśnikami a sam kurs to technika jazdy......

Młoda dama wybitnie ciebie kopiuje w jeździe i trzeba to natychmiastowo przerwać.....  

Już więcej ze mną nie będzie jeździć 😄 ... chyba, że z przodu. Na kurs pewnie się nie uda, ale ważne, że chce instruktora więc jest dla Leośki nadzieja.

Narty te? https://allegrolokalnie.pl/oferta/narty-atomic-redster-g7-168cm-nr-150

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krzyśku i reszta drogich kolegów niestety troszkę zarobiony jestem i niewiele czasu pozostaje na dokładne analizy tego co szanowne towarzystwo w wątku napisało. Slalomki w rozmiarze 160 były w

Adamie, ktoś zaproponował te:

https://www.decathlon.pl/p/mp/nordica/2nd-life-narty-zjazdowe-dla-dzieci-nordica-dobermann-gsj-z-wiazaniami/_/R-p-7a9c8771-35f0-475e-87b3-bcd51af5724b?mc=7a9c8771-35f0-475e-87b3-bcd51af5724b_c1&cd=17694599510&gclid=Cj0KCQjwrs2XBhDjARIsAHVymmQN1P-7093gEMQsIEvUMAVFhp33rl7PLCwLTdL1e8HQ_gmE9JermcgaAif2EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Młoda się troszkę napaliła, ja w sumie też. Czekamy na odpowiedź Decatlonu co do długości. Co o nich myślisz dla Leośki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Króciutko, bo weekend w górach zbliża się nieubłaganie 🙂

Wszystkie nasze propozycje są poniekąd sensowne - ale skierowane do określonej grupy narciarzy o różnym stopniu zaawansowania i różnych drogach szkolenia. Propozycja @moruniek świetna, ale wg. mnie nie dla Leośki - troszkę musi się podszkolić a i oko instruktorskie by się przydało w dość sporym wymiarze godzin. Propozycja @Jan wespół z @mig też nie jest z czapy, deacon to b. dobre narty i do nauki też się nadają jak najbardziej, ale Krzysiu jest mocno budżetowy, a te narty są po prostu drogie. Moja też chyba nie najgorsza, ale te narty to też chyba mocny top stricte gigantki juniorskiej. De facto to chyba spojrzenie @Adam ..DUCH na sedno sprawy jest chyba najrozsądniejsze. Paragigantka będzie w mojej ocenie świetnym wyborem i chyba najlepszym.

Krzysiu podchodzi do narciarstwa mocno budżetowo, ma ograniczone środki. Propozycja kursu demonstratora - świetna, ale pewnie budżet Krzysiowi się nie zepnie. Mój syn w tym roku będzie robił ten kurs razem z egzaminem (no chyba z powodzeniem), kwota nieduża bo 300 zł (kurs + egzamin), ale wyjazd z klubem do Austrii obowiązkowy (bo tam się to odbywa przy okazji wyjazdu sportowej grupy), a to koszt póki co nieznany, ale tanio nie będzie.

19 godzin temu, Mitek napisał:

Bez poprawnego szkolenia można sobie kupić cokolwiek - i tak to nic nie da.

Sedno sprawy i dylematy przed którymi stoi nasz forumowy kolega.

Może jakiś wyjazd zimowy do ON Zwardoń i promocyjny pakiet karnetów oraz szkoleń udzielonych przez naszego kolegę Adama będzie dobrym rozwiązaniem, albo wysłanie Leośki na jakiś obóz narciarski, kolega takie organizuje w Rytrze - ale w czasie ferii śląskich - nie wiem czy się z waszymi pokrywają - jest mocno budżetowy ten wyjazd. Wiadomo że to nie wyjazd z jakimś stricte klubem, ale 6/7 dni na śniegu pod okiem fachowca w grupie da więcej niż - sorka - jazda Twoim śladem.

Miłego weekendu wszystkim życzę

pozdrawiam

ps. Te co znalazłeś na necie to dobry model, wcześniejsze miały jakąś wadę konstrukcyjną - tak słyszałem - Atomic ją szybko poprawił w następnym modelu.

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Na kurs pewnie się nie uda, ale ważne, że chce instruktora więc jest dla Leośki nadzieja.

dobre opinie ma szkoła narciarska użytkownika @filinator

chyba tam gdzieś niedaleko mieszkasz @KrzysiekK

Ski-World.pl - Szkoła Narciarska Śląsk Małopolska Podkarpacie (Katowice, Gliwice,Tychy, Kraków, Tarnów, Krosno). Wyjazdy krajowe i zagraniczne. Nauka jazdy na nartach dzieci i młodzieży - Strona główna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jan napisał:

Janie

Pewnie to dobra szkoła, kwestia ceny. Mój kolega prowadzi stowarzyszenie, nie szkołę - teoretycznie organizacją non profit. Pisze projekty i otrzymuje znaczne środki z Ministerstwa Sportu/Gminy + dotacje z UE na aktywizacjię dzieci z terenów wiejskich. W zeszłym roku pobyt z przejazdem + karnety + spanie i wyżywienie kosztowało za 7 dniowy pobyt 900 zł. Moim zdaniem to niedużo. Kwestia dowiezienia dziecka pozostaje na miejsce - to po stronie Krzyśka. Jeździ tam od lat - teraz miał tam obóz rowerowy. Obecnie jest w Świnoujściu. 10 dni kosztuje dziecko 1200 zł. W obecnych czasach to chyba niedużo.

Może @filinatorma w ofercie coś ala półkolonia na stoku - też dobre rozwiązanie i chyba najtańsze. No ale trzeba dziecko dowozić i odbierać - przy obecnych cenach paliwa - generować będzie znaczne koszty i stratę masy czasu na dojazdy.

Może jakiś obóz, ale u nas w klubie w Polsce taki obóz to 900x3 - Austria 900x4 - no niestety właściciele muszą na tym zarabiać jak również trenerzy/instruktorzy. Ale u nas są grupy max 5-cio osobowe - więc koszt personelu jest wysoki.

pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie, głosy, porady. Finanse.... no ba, zawsze są ważne ale nie przesadzajmy. Wydaje mi się, że ja to zachowuję taki zdrowy rozsądek wynikający z możliwości belfra i bare metal'owego programisty systemów wbudowanych 😄 ... Nie wnikajmy.

Tradycyjnie jeździliśmy na ferie do Zakopca. Zakwaterowanie prywatnie na piętrze z 3. pokojami wyniosło mnie 300zł/noc, czyli 1500 za 4 dób 🙂. Do tego karnety i kombinowane żarcie (czasem lokal, czasem na kwaterze self). Jeździliśmy w trójkę, czyli ja, Rafał i Natalia (alias Leosia). Skład osobowy wynikający z - jak się możecie domyślić - uwarunkowań formalnych 🙂 . To fajny wyjazd, zbieranie doświadczeń narciarskich ale technicznie ... status quo...

W tym roku chciałbym zmienić. Chodzi mi po głowie wyjazd szkoleniowy. Najchętniej do Adama  terminie ferii podkarpackich. O ile dałoby się zarezerwować część czasu Adasia do szkolenia naszej trójki to myślę, że technicznie skorzystalibyśmy najlepiej.

ps. Zawsze jest mi przyjemnie, jak moje tematy rozrastają się i ludzie chcą się wypowiadać. Kawał porządnego forum. THX !

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...