Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lexi napisał:

Chce Ci sie takiego kloca targać?..nie lepiej jakąś aktywną?.. a ta jako element dekoracyjny sprawdzi sie pięknie.. 🙂

Hehe... służy jako balast na dziobie.  To jest glownie wartość sentymentalna, bo jeszcze w czasach Jaruzelskiego została własnoręcznie wytrałowana w pobliżu przystani w Rucianym, gdy jeszcze nie było tam portu Faryja i cumowalo się do drzewa... potem wiele razy pokazała że warto jej używac, choć faktycznie upierdliwa przy wyciąganiu bywa. 

Być może skończy jako dekoracja.

Na typowe warunki wystarcza 6kg z rufy. IMG-20200729-WA0005.thumb.jpg.e45cceef29d434c3d949b6abbb1091d0.jpg

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Na typowe warunki wystarcza 6kg z rufy.

Ta to chyba polska odpowiedz na wszelkie kotwice pługowe... jak ma w trzonie podłużne wycięcie (a pewnie ma) to i bojrep niepotrzebny....

 

2 godziny temu, mig napisał:

wartość sentymentalna,

..u mnie też jedna pamiątkowa zalega 🙂..

IMG_1418.thumb.jpg.12f259877620c3f53f284001c8a3bada.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Ta to chyba polska odpowiedz na wszelkie kotwice pługowe... jak ma w trzonie podłużne wycięcie (a pewnie ma) to i bojrep niepotrzebny....

 

..u mnie też jedna pamiątkowa zalega 🙂..

IMG_1418.thumb.jpg.12f259877620c3f53f284001c8a3bada.jpg

 

Ma wycięcie, ale nie zawsze to zaleta. Czasem kotwica lubi ulozyc sie na dnie z szekla od strony  łap co uniemożliwia złapanie dna. Trzeba na to uważać. Łańcucha nie używam, gdy podejrzewam że może nie utrzymać to opuszczam zeliwniaka... ;-). Ta tylko raz zawiodła. 

Twoja to klasyka,  choć chyba w wykonaniu garażowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mig napisał:

Sezon całkiem, całkiem, coś ok 26 dni.... no może niekoniecznie "dni", bo trafiały się wyjazdy na szybkie 2-3 godziny z rana i ucieczkę przed tłumem. Ale były tez po solidne 8 godzin harówki.... 😉 Głownie Wisła,, 3x Czantoria, nieco (po tygodniu) Krynicy i Włoch. W sumie.... znacznie wiecej niż się spodziewałem.

Teraz sezon żeglarski...

Przy okazji.... jak zabezpieczyć antykorozyjnie żeliwo szare w postaci kilkunastokilogramowej kotwicy Halla.

Przedmiot będzie moczony, przewożony wraz z mokrymi linami w wilgotnej bakiście dziobowej, a na dodatek wleczony czasem na dnie  po piasku lub kamieniach. Do tej pory pozwalałem jej spokojnie rdzewieć, ale to mało estytyczne. Kotwica jest po oczyszczeniu śrutowaniem. 

20230420_113656[1].jpg

U mnie morski. Od jutra. Moczenie. Suszenie. Spacery. Rower. Takie tam. Ogólnie długo wyczekiwana nuda https://domkibialogora.pl 

Góry kusiły, ale plecak z mocowaniem nart został, więc była wymówka.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mig napisał:

Twoja to klasyka,  choć chyba w wykonaniu garażowym?

Czort wie...była na łódce jak ją kupiłem - o dziwo pięknie sie sprawdziła na Chorwacji ( z 10lat temu) choć tylko na spokojnej wodzie była używana - w bakiscie leżała na wszelki wypadek CQR ale tam gdzie byłem już bym jej nie podniósł pewnie ... a przy tej starej łancuch musi być bo ona bardzo lekka ..łańcuch po części przy niej spełnia taką role jak prosiak - pamiątka po tamtej łódce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Pierwsza, dwukrotna, próba ocynkowania galwanicznego spalona... Fachowcy z galwanizerii sugerują pomiedziowanie jako podkład (zrobią za friko bo sami ciekawi efektu. Może nie popsują...image000000(1).jpg.e62060c8af057aeaa504a5319cda57bc.jpg 😉 ).

Może zamiast takiego lipnego cynku, lepsza byłaby oksyda ? Bo jak wytrze się cynk i zostanie miedź z żeliwem to ogniwo może zadziałać "nie we wtę stronę". A z oksydą poszłoby chyba łatwiej. Ale jeśli już ma iść miedź i kotwica ma głównie leżeć i pachnieć, to na miedź nikiel Panie a na to chrom 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek1210 napisał:

Może zamiast takiego lipnego cynku, lepsza byłaby oksyda ? Bo jak wytrze się cynk i zostanie miedź z żeliwem to ogniwo może zadziałać "nie we wtę stronę". A z oksydą poszłoby chyba łatwiej. Ale jeśli już ma iść miedź i kotwica ma głównie leżeć i pachnieć, to na miedź nikiel Panie a na to chrom 😉 

Na chrom polerka i będzie się świecić jak psu jajca xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj mija 6 tygodni od operacji w poniedziałek po wizycie kontrolnej ortopeda zalecił odstawienie kul💪 oraz ćwiczenia z obciążeniem . No to ćwiczę rowerek stacjonarny plus wioślarz wszystkie ćwiczenia na krążkach,przysiady ,coś tam pobolewa ale tragedii nie ma . Za tydzień lub dwa zależy czy będę się czuł pewnie mogę kręci na rowerze w terenie 👍 nie będzie siary  w Zwardoniu 😜

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...