Skocz do zawartości

Sytuacja w UA


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czyt....cz....i nie wierzę....nie ogarniam, nie jestem w stanie zrozumieć i tym bardziej zaakceptować wypowiedzi niektórych użytkowników forum.

Będzie rzewna (wg. Spiocha) wypowiedź: Miałem ten zaszczyt że w okresie 01-23.04.2022 wizytowali mnie goście z Ukrainy - zaszczyt bo mimo dzielących nas różnic - podziałów historycznych zaufali mi/nam (żonie) i zdecydowali się na schronienie u nas. Kiedy wojna na Ukrainie wybuchła (ta w 2022) Julka była w Polsce - pracowała w szwalni w Wrocławiu, kiedy bomby zaczęły spadać na Kijów natychmiast pojechała po swojego syna do Kijowa gdzie był po dopieka babci. Do Polski z Kijowa jechała z Matviejem 6 dni. Sumarycznie po 13 dniach tułaczki trafiła do mnie...przespała 20 h jednym ciągiem. Matvii - cudowny 6 latek ale kiedy widzi się małe dziecko które na każdy głośny dźwięk chowa się w szafie to serce ściska. Julka i Matvi mieszkali na stałe gdzieś pomiędzy Lwowem a Kamieńcem i razem z jej partnerem Żenią budowali malutki domek na przedmieściach Kijowa. Żenia - rosjanin z Ługańska - potomek przymusowej rusyfikacji Ukrainy - w sercu Ukraina.

Dwa domy dalej Tania - baba i to fest baba (taka fest dziołcha)  z charakterem z Kamieńca Podolskiego - super dziewczyna taka mocna, jej mąż Igor - Ukrainiec rosyjskiego pochodzenia, ich dzieciaki David 12 lat - intelektualista mądry dzieciak, Igor 10 lat - kozak i to widać ogień w oczach - geny robią swoje.  I teraz wyobraźcie sobie imprezę słownikowo - tłumaczeniową - przy jednym stole wódkę pijemy: góral z gór, hanys, Ukrainki dwie, dwóch ukraińców rosyjskiego pochodzenia.....pijemy wódkę, jemy ukraińskie jedzenie i tłumaczymy każde słowo z ukraińskiego na polskie - śląskie - góralskie...mało tego na moście tureckim w Kamieniu Podolskim zawieszamy Litewską, Białoruską, Polską i Ukraińską flagę......

To były jedne z najpiękniejszych dni mojego życia...... 

PS Barszcz Ukraiński to najlepsza zupa na świecie..........

  • Like 4
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Peter napisał:

Troszeczkę to zadziwiające co piszesz. Mógłbyś konkretnie napisać jak obecnie Twoim zdaniem miałaby wyglądać polityka zagraniczna Polski?

Może taka jak u Słowaków, Szwedów i tak dalej. Może trochę tajniej, ciszej bez machania wyszczerbioną szabelką. Jakie widzisz asy w rękawie poza tym, że stacjonuje u nas kilka tys amerykańskiego wojska? Jesteśmy aż tak silni politycznie, gospodarczo a przede wszystkim militarnie? Było tu wspomniane o plakacie Mleczki zaje się z kopaniem niedźwiedzia w dupsko. Mnie się taka polityka nie podoba bo jesteśmy zbyt słabi by takie coś prowadzić. Widzisz obiegowa opinia jest taka, że sporo ludzi śmieje się z tego niby ruskiego złomu. Zupełnie bezkrytycznie. Ok ale nawet amerykańce doceniają ich zdolności wojsk rakietowych. Obecnie ta formacja najlepiej sobie radzi na Ukrainie i z grubsza zdaje doskonale egzamin. A działają tylko na w ograniczonym zakresie zarówno z braku nieograniczonej liczby zasobów jak i taktycznie bo muszą utrzymać gotowość bojową dla całego kraju. Nie są tak precyzyjni ale siła wybuchu robi robotę. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć co nie znaczy by chować głowę w piasek bo polityka Orbana też mi się nie podoba. 

@Mikoskinawet przygłupie nie umiesz zrewidować kto jest kto. Moje poprzednie konto przed zjaraniem to Author79. Jestem też na innym forum a tam dowiesz się faktycznie, że narciarz ze mnie jak z koziej dupy trąba. Generalnie bez odbioru bo jesteś taki intelektualny tuman, że szkoda prądu na ciągniecie tematu. Idz się za kilka dni okryj ukraińską flagą i ruszaj do boju jak tak chcesz tłuc ruskich. Kto wie co będzie za rok i okazji nie będzie.

@Mitekty jesteś za to cham i prostak za co wyleciałeś z wiadomego forum. Co to zmienia? Sporo osób mało cię dość wiec stul pysk co do tego kto co reprezentuje i czy jest wariat czy nie. Tym bardziej, że obaj klepiemy w klawiaturę a ja nigdy sobie nie pozwoliłem na takie wycieczki jak na razie. Jak chcesz się po..ać to proszę bardzo tylko napisz coś konstruktywnego bo jak na taką błyskotę zakochaną we własnym ego to kiepściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Authorrr napisał:

Może taka jak u Słowaków, Szwedów i tak dalej. Może trochę tajniej, ciszej bez machania wyszczerbioną szabelką. Jakie widzisz asy w rękawie poza tym, że stacjonuje u nas kilka tys amerykańskiego wojska? Jesteśmy aż tak silni politycznie, gospodarczo a przede wszystkim militarnie? Było tu wspomniane o plakacie Mleczki zaje się z kopaniem niedźwiedzia w dupsko. Mnie się taka polityka nie podoba bo jesteśmy zbyt słabi by takie coś prowadzić. Widzisz obiegowa opinia jest taka, że sporo ludzi śmieje się z tego niby ruskiego złomu. Zupełnie bezkrytycznie. Ok ale nawet amerykańce doceniają ich zdolności wojsk rakietowych. Obecnie ta formacja najlepiej sobie radzi na Ukrainie i z grubsza zdaje doskonale egzamin. A działają tylko na w ograniczonym zakresie zarówno z braku nieograniczonej liczby zasobów jak i taktycznie bo muszą utrzymać gotowość bojową dla całego kraju. Nie są tak precyzyjni ale siła wybuchu robi robotę. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć co nie znaczy by chować głowę w piasek bo polityka Orbana też mi się nie podoba. 

@Mikoskinawet przygłupie nie umiesz zrewidować kto jest kto. Moje poprzednie konto przed zjaraniem to Author79. Jestem też na innym forum a tam dowiesz się faktycznie, że narciarz ze mnie jak z koziej dupy trąba. Generalnie bez odbioru bo jesteś taki intelektualny tuman, że szkoda prądu na ciągniecie tematu. Idz się za kilka dni okryj ukraińską flagą i ruszaj do boju jak tak chcesz tłuc ruskich. Kto wie co będzie za rok i okazji nie będzie.

@Mitekty jesteś za to cham i prostak za co wyleciałeś z wiadomego forum. Co to zmienia? Sporo osób mało cię dość wiec stul pysk co do tego kto co reprezentuje i czy jest wariat czy nie. Tym bardziej, że obaj klepiemy w klawiaturę a ja nigdy sobie nie pozwoliłem na takie wycieczki jak na razie. Jak chcesz się po..ać to proszę bardzo tylko napisz coś konstruktywnego bo jak na taką błyskotę zakochaną we własnym ego to kiepściutko.

Ogarnij się frajerze pisałem o Putinie do kolegi Petera. Przeproś natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Authorrr napisał:

Może taka jak u Słowaków, Szwedów i tak dalej. Może trochę tajniej, ciszej bez machania wyszczerbioną szabelką. Jakie widzisz asy w rękawie poza tym, że stacjonuje u nas kilka tys amerykańskiego wojska? Jesteśmy aż tak silni politycznie, gospodarczo a przede wszystkim militarnie? Było tu wspomniane o plakacie Mleczki zaje się z kopaniem niedźwiedzia w dupsko. Mnie się taka polityka nie podoba bo jesteśmy zbyt słabi by takie coś prowadzić. Widzisz obiegowa opinia jest taka, że sporo ludzi śmieje się z tego niby ruskiego złomu. Zupełnie bezkrytycznie. Ok ale nawet amerykańce doceniają ich zdolności wojsk rakietowych. Obecnie ta formacja najlepiej sobie radzi na Ukrainie i z grubsza zdaje doskonale egzamin. A działają tylko na w ograniczonym zakresie zarówno z braku nieograniczonej liczby zasobów jak i taktycznie bo muszą utrzymać gotowość bojową dla całego kraju. Nie są tak precyzyjni ale siła wybuchu robi robotę. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć co nie znaczy by chować głowę w piasek bo polityka Orbana też mi się nie podoba. 

Nikt postronny nie wie jakim stopniu Polska czy inne kraje pomagają Ukrainie, jednym z głównych celów kontrwywiadu jest dezinformacja więc tym bardziej każdy chętnie korzysta z szumu medialnego do zatarcia śladów. 

Putin jest paranoikiem co nie przeszkadza mu być wyrachowanym politykiem. Paranoik boi się jedynie tego co nieuniknione ewentualnie realnie możliwego zagrożenia a realnie możliwe jest wyparowanie Moskwy, Peterburga i innych w ułamku sekundy. Przewaga strategiczna i technologiczna NATO jest miażdżąca, popatrz na mapę i położenie baz NATO, na którą powoływał  zdaje się Grimson.

Głównym celem strategicznym czy raczej doktryną USA jest niedopuszczenie do proliferacji broni atomowej nie mówiąc o jej zastosowaniu, w tym właśnie upatruje bezpieczeństwo dla Polski bo nie chodzi tutaj tylko o nasz  interes ale również interes USA. Myślę, że każde państwo, które odważy się użyć broni atomowej, zostanie w pierwszej kolejności z całą mocą zaatakowane przez USA/NATO, tak żeby już więcej nie próbowało.

Edytowane przez Peter
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz to czy ktoś jest Polakiem czy nie jest nie ma żadnego znaczenia. Ważne jakim jest człowiekiem, nie uważasz?

Pozdro

Czyżby? To w sumie o co walczą w tej chwili Ukraińcy, nie mogliby sobie być dobrymi ludźmi w Rosji, jeśli narodowość nie ma żadnego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 21:45, Mitek napisał:

Ogarnij się frajerze pisałem o Putinie do kolegi Petera. Przeproś natychmiast.

Za pomyłkę przepraszam ale za resztę nie co w związku ze słowem frajer. Można to było inaczej napisać.

@Petera który kraj miał by samodzielnie szansę z całym NATO? To to jest w tym wszystkim najzabawniejsze. Wyśmiewanie technologiczne i prowadzenia pola walki Rosji z jak by nie patrzyć całym NATO. W jednym z wywiadów nie ważne z kim nazwa pewnego miasta gdzie skoncentrowane są siły NATO u nas padła z 10x. Premier Brytyjski wprost mówił o szkoleniu u nas żołnierzy Ukraińskich przez SAS. Bilbordy na całą Europę jako to Rosja jest bandycka. Chcesz dalej to mogę sypać z rękawa. Co do broni jądrowej to ja wierzysz w fakt, że jak ruscy by się wk..li i wyparował by jakiś obszar na Ukrainie i był kontratak NATO to powodzenia w tego typu przypuszczeniach. My to co innego bo obecnie faktycznie jesteśmy objęci parasolem atomowym nie tylko ze strony USA ale Brytyjczyków i Francji. Rosja o tym wie więc śpimy spokojnie. Gdyby Rosję dało się pokonać to USA już dawno by to zrobiły. Niestety się nie da bo atomówki mogą polecieć z czegoś czego się obecnie nie używa czyli okrętów podwodnych. Z Jednym, dwoma czy kilkoma da się obronić ale nie ze zmasowanym uderzeniem jądrowym wiec ja nie dopuszczam w ogóle tematyki jądrowej jako realnego zagrożenia. Tym bardziej też, że większość analityków wojskowych nie uważa by te przysłowiowe atomówki uderzały w miasta tylko raczej cele wojskowe. Trzeba też zakładać inną wersję, że to co widzimy to na rękę tym złym Amerykanckowm co to na nich nadaję za wpiepszanie się wszędzie gdzie tylko się da le i Rosji. Gdzie nyby w ostatnich wielu latach była okazja to tak zmasowanego przetestowania broni konwencjonalnej, technik satelitarnych czy dronów? Na boku uznanie za merytoryczną dyskusję bez ruskich fobii i wyzwisk.

Edytowane przez Authorrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Authorrr napisał:

Za pomyłkę przepraszam ale za resztę nie co w związku ze słowem frajer. Można to było inaczej napisać.

@Petera który kraj miał by samodzielnie szansę z całym NATO? To to jest w tym wszystkim najzabawniejsze. Wyśmiewanie technologiczne i prowadzenia pola walki Rosji z jak by nie patrzyć całym NATO. W jednym z wywiadów nie ważne z kim nazwa pewnego miasta gdzie skoncentrowane są siły NATO u nas padła z 10x. Premier Brytyjski wprost mówił o szkoleniu u nas żołnierzy Ukraińskich przez SAS. Bilbordy na całą Europę jako to Rosja jest bandycka. Chcesz dalej to mogę sypać z rękawa. Co do broni jądrowej to ja wierzysz w fakt, że jak ruscy by się wk..li i wyparował by jakiś obszar na Ukrainie i był kontratak NATO to powodzenia w tego typu przypuszczeniach. My to co innego bo obecnie faktycznie jesteśmy objęci parasolem atomowym nie tylko ze strony USA ale Brytyjczyków i Francji. Rosja o tym wie więc śpimy spokojnie. Gdyby Rosję dało się pokonać to USA już dawno by to zrobiły. Niestety się nie da bo atomówki mogą polecieć z czegoś czego się obecnie nie używa czyli okrętów podwodnych. Z Jednym, dwoma czy kilkoma da się obronić ale nie ze zmasowanym uderzeniem jądrowym wiec ja nie dopuszczam w ogóle tematyki jądrowej jako realnego zagrożenia. Tym bardziej też, że większość analityków wojskowych nie uważa by te przysłowiowe atomówki uderzały w miasta tylko raczej cele wojskowe. Trzeba też zakładać inną wersję, że to co widzimy to na rękę tym złym Amerykanckowm co to na nich nadaję za wpiepszanie się wszędzie gdzie tylko się da le i Rosji. Gdzie nyby w ostatnich wielu latach była okazja to tak zmasowanego przetestowania broni konwencjonalnej, technik satelitarnych czy dronów? Na boku uznanie za merytoryczną dyskusję bez ruskich fobii i wyzwisk.

Ty naprawdę żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. 

To Rosja jest bandyckim krajem napadającym na sąsiadów. Pisanie o tym, że ktoś ich może zaatakować, że ktoś im zagraża to brednie, bo mają broń atomową. A my jesteśmy kolejni po Ukrainie na ich celowniku. Dlatego po drodze jest nam z każdym, nawet przysłowiowym diabłem, kto może nam pomóc. A na razie powinniśmy na rzęsach stawać wspierać Ukrainców bo oni walczą o naszą wolność. To jest strasznie proste. Rozumie to większość średnio inteligentnych ludzi a nawet głąbów. A ponieważ jesteś przecież inteligentny to co jest z Tobą nie tak, że to negujesz???

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Authorrr napisał:

Tym bardziej też, że większość analityków wojskowych nie uważa by te przysłowiowe atomówki uderzały w miasta tylko raczej cele wojskowe. 

Rozumiem, że jesteś zdezorientowany szumem informacyjnym ale są pewne granice absurdu, których nie wypada przekraczać. 

Jak uczy historia oraz ostatnie wydarzenie na Ukrainie, miasta były, są i będą celem ataku w tym jądrowego również a może przede wszystkim. Z punktu widzenia Rosjan atak bronią jądrową na Ukrainę byłby nonsensem ponieważ nie atakuje się bronią atomową terytorium, które w najbliższej przyszłości chce się zająć. Co innego taktyczna broń jądrowa lecz to są jednak relatywnie słabe ładunki mocą zbliżone do bardzo dużych konwencjonalnych.

Co innego strategiczna broń jądrowa, ona poza celami wojskowymi jest wycelowana głównie w miasta, śmiem twierdzić, że obecnie na celownikach dominuje Moskwa. Nikt nie ma najmniejszej ochoty zniszczyć czy nawet zająć Rosji, chyba że sama o to "poprosi".

Edytowane przez Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gabrik napisał:

Dajcie spokój, świat nie jest czarno-biały, a racja jak dupa, każdy ma swoją. Jak nie kombinować, to jednak na kogoś musimy jako kraj postawić. Pomijając całą złożoność świata...

Opcje są dwie jak dwa pułdupki,  po której stronie stoisz ? Bardzo proste nieskomplikowane pytanie ?

Ja jasno  jestem określony jebać ruskich na każdej płaszczyźnie 💪

Ciekawe ilu z tego grona da prostą odpowiedź....

Obecni tu ruscy kolaboranci mogą namierzyć moje IP zaczynam się bać 😱

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikoski napisał:

Opcje są dwie jak dwa pułdupki,  po której stronie stoisz ? Bardzo proste nieskomplikowane pytanie ?

Ja jasno  jestem określony jebać ruskich na każdej płaszczyźnie 💪

Ciekawe ilu z tego grona da prostą odpowiedź....

Odpowiedź jest prosta.

USA wywołało wojnę na Ukrainie, mamiąc lokalnych wizją członkostwa w NATO. Oraz biznesami, poczytaj co za interesy robi na Ukrainie syn Joe Bidena -> to jest dopiero interesujące.

Ruscy od samego początku ostrzegali, że nie będą akceptować sytuacji, gdy pod ich granicą rośnie w siłę kraj, który potencjalnie stanie się członkiem NATO.

Wyobraź sobie, że Ruscy instalują swoich ludzi/biznesy/uzbrojenie w Meksyku. Podobny scenariusz miał miejsce podczas kryzysu kubańskiego w latach 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to ruscy przerzucili na Kubę swoją broń masowego rażenia; świat stanął wtedy u progu III W.Ś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczając Ruscy za namową USA rozpoczęli wojnę, żeby testować i sprzedawać broń (obie nacje i jeszcze kilka innych krajów), a przy okazji podzielić Ukrainę na dwie strefy wpływów. 
Przecież taaakie imperium nie może pozwolić, żeby ktoś sam sobie szedł w kierunku który mu się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikoski napisał:

Ty  zachowujesz się jak wtedy Chruszczow i tłuczesz na forumowej mównicy  butem że ruscy nie mieli wyjścia.

Twoja logiką tłumaczy wiadomo kogo że muszą mordować bo zostali sprowokowani 🙁

Nie widzę żebyś lamentował nad bombardowaniem przez USA 33 lokalizacji od czasu zakończenia II W.Ś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mikoski napisał:

Policz ile krajów i narodów tylko po upadku caratu pognębili ruscy ..mojej rodziny usmany nie mordowali ci drudzy tak .

I to tylko dzięki takiemu, a nie innemu położeniu geograficznego Polski.

Jakbys mieszkał w Afganistanie, Libii, Syrii, Iraku, Jemenie i Serbii (ze wspomnę tylko o najświeższych krajach) to z rozrzewnieniem byś wspominał sianie demokracji przez USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, grimson napisał:

I to tylko dzięki takiemu, a nie innemu położeniu geograficznego Polski.

Jakbys mieszkał w Afganistanie, Libii, Syrii, Iraku, Jemenie i Serbii (ze wspomnę tylko o najświeższych krajach) to z rozrzewnieniem byś wspominał sianie demokracji przez USA.

Powinieneś zrozumieć @Mikoski , jak i rozgraniczyć dwie rzeczy. Nikt tu nie twierdzi, że USA to święty baranek. Jednak cała, nazwijmy ją dyskusja w tym wątku tyczy nas czyli Polski, w obecnej sytuacji. Zwyczajnie musimy wybrać i wybraliśmy. Nikt chyba rozsądny nie chce wracać w strefę wpływów Rosji, bo ona czy biała czy czerwona, zawsze dawała naszemu narodowi w dupę, choć teraz często mówią w pizdę. Jak widać Litwa, Estonia, Bułgaria też zaliczyła tej przyjemności i teraz mówi dziękuję.

Co do interesów na Ukrainie i każdym innym zakątku tego świata...to jest, to czego niektórzy nie chcą pojąć. Otóż teraz silniejsze, choć mniej medialne i istotniejsze są wpływy i interesy pewnych grup biznesowych, niż stricte państwowe. 

Politycy, to często mizeroty na garnkach tych grup Macron, Schroeder itd. 

Można przyjąć teorię o walce rasowej czyli Żydzi bogaci podporządkowują sobie resztę, jednak tak czy siak świat idzie w tę stronę - globalny rząd i jedna ludzkość. Tylko po drodze będzie wiele konfliktów na tle religijnym, kulturowym itd. Oraz wiele "pandemii". W tym wszystkim jeszcze ludzkie przypadłości typu chęć majętności i władzy.

Potrafię sobie wyobrazić świat za 200 czy 500 lat, gdy zrobotyzowane fabryki prowadzą wszelką produkcję, a człowiek zajmuje się tym co lubi, w dowolnym przedziale czasowym. Nie potrafię jednak wyobrazić sobie ludzi, którzy dla kasy i władzy nie czynią ohydnych rzeczy.

No ale może i taka ewolucja jest możliwa, tylko ludzkość najpierw musiałaby przejść masakryczne doświadczenia, bo w dobrobycie większość raczej się demoralizuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Odpowiedź jest prosta.

USA wywołało wojnę na Ukrainie, mamiąc lokalnych wizją członkostwa w NATO. Oraz biznesami, poczytaj co za interesy robi na Ukrainie syn Joe Bidena -> to jest dopiero interesujące.

Ruscy od samego początku ostrzegali, że nie będą akceptować sytuacji, gdy pod ich granicą rośnie w siłę kraj, który potencjalnie stanie się członkiem NATO.

Wyobraź sobie, że Ruscy instalują swoich ludzi/biznesy/uzbrojenie w Meksyku. Podobny scenariusz miał miejsce podczas kryzysu kubańskiego w latach 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to ruscy przerzucili na Kubę swoją broń masowego rażenia; świat stanął wtedy u progu III W.Ś.

Co za brednie. Mówi Ci coś termin "Memorandum Budapesztańskie"??? 

Ukraina jest niepodległym krajem i może tworzyć dowolne sojusze a porównywanie jest do Kuby jest debilne bo nikt tam nie wprowadza broni atomowej. A nawet dokładnie odwrotnie bo kraj ten wyrzekł się broni atomowej.

Sytuacja sąsiadów rosji nijak nie jest symetryczna bo mogą się wyłącznie bronić prze agresją i to tylko na swoim terytorium. Nie mogę pojąć jak tego nie rozumiesz. Jak kupiłeś te brednie o "zagrożeniu" rosji przez NATO??? Zagrożeni są wszyscy sąsiedzi tego pojebanego państwa.

Powiem, że jesteś dla mnie strasznie blisko ruskiego trola, tezy które rozpowszechniasz szkodzą nam wszystkim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wujot napisał:

Co za brednie. Mówi Ci coś termin "Memorandum Budapesztańskie"??? 

Ukraina jest niepodległym krajem i może tworzyć dowolne sojusze a porównywanie jest do Kuby jest debilne bo nikt tam nie wprowadza broni atomowej. A nawet dokładnie odwrotnie bo kraj ten wyrzekł się broni atomowej.

Sytuacja sąsiadów rosji nijak nie jest symetryczna bo mogą się wyłącznie bronić prze agresją i to tylko na swoim terytorium. Nie mogę pojąć jak tego nie rozumiesz. Jak kupiłeś te brednie o "zagrożeniu" rosji przez NATO??? Zagrożeni są wszyscy sąsiedzi tego pojebanego państwa.

Powiem, że jesteś dla mnie strasznie blisko ruskiego trola, tezy które rozpowszechniasz szkodzą nam wszystkim.

Małe kraje zawsze będą rozgrywane przez większe. 
 

Jak skomentujesz fakt, ze właśnie wysłaliśmy na UA ponad 200 czołgów T-72?

W 1939r sprzedawaliśmy za granice PZL P-24. Samolot, którego najbardziej obawiała się Luftwaffe (2x Oerlikon 20mm robiło wtedy robotę). Nie widzisz analogii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, grimson napisał:

Małe kraje zawsze będą rozgrywane przez większe. 
 

Jak skomentujesz fakt, ze właśnie wysłaliśmy na UA ponad 200 czołgów T-72?

W 1939r sprzedawaliśmy za granice PZL P-24. Samolot, którego najbardziej obawiała się Luftwaffe (2x Oerlikon 20mm robiło wtedy robotę). Nie widzisz analogii?

Jest to bardzo dobra informacja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, grimson napisał:

Małe kraje zawsze będą rozgrywane przez większe. 
 

Jak skomentujesz fakt, ze właśnie wysłaliśmy na UA ponad 200 czołgów T-72?

W 1939r sprzedawaliśmy za granice PZL P-24. Samolot, którego najbardziej obawiała się Luftwaffe (2x Oerlikon 20mm robiło wtedy robotę). Nie widzisz analogii?

Każdy czołg który wyślemy na Ukrainę to nasza najlepsza inwestycja. Bo to oznacza o jeden czołg ruski mniej. Ten czołg co tylko czeka aby nas najechać. Dajemy tylko maszynę, nie ma w nim naszych żołnierzy naszej krwi.  Ukraińcy za nas walczą. Czego tu nie rozumiesz?

W kwestii P-24 na początku wojny była to już konstrukcja przestarzała, Luftwaffe przechodziła już na Me109. Postęp w lotnictwie był bardzo szybki. A P-24 budowaliśmy na zamówienie (plus sprzedane licencje), od początku był to pomysł na eksportowy zarobek...

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...