Jump to content

Authorrr

Members
 • Posts

  116
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Authorrr

 1. Więc nadal się łudzę i liczę, że ta "przewaga" to wynik dajmy na to budowy zamiast atomówek elektrowni gazowych. Jak jest inaczej to nie ma więcej pytań...
 2. O ile to nie pomyłka to zestawienie liczby 23 z niecałymi 3 to jakiś zabawny żart... więc nie chcąc się upewniać będę wierzył, że tam brakuje po naszej stronie jedynki z przodu.
 3. Zostaw go. To biedny nieszczęśliwy na główkę człowiek. Tu nawet nie pomorze branie przez pół tego co bierze obecnie. To jest gorsza choroba niż ta fizyczna więc tym bardziej trzeba się zlitować. Tak po chrześcijańsku. Toczy pianę, bluzga nadal na lewo i prawo, wyzywa premiera innego kraju od ciot... Jak nazwie Kanclerza Austrii, jak tego z za zach granicy też wiadomo. Plus taki, że takich chorych ludzi jest stosunkowo mało. Swoje zrobiły w główkach a raczej zarobiły takie szpece jak Zychowicz czy inne Bartosiaki ale to powoli mija. Ludzie otwierają oczy i za chwilę takie ameby umysłowe będą miały mordy pozamykane bo jak powie coś takiego publicznie to dostanie w pysk od może doświadczonej problemami ekonomiczno-żywnościowymi osoby. Ja gdybym był obok to jeszcze bym pomógł. To oczywiście sugestia ale wydaje mi się, że nam obu ubliża próba dyskusji z takimi psychicznymi przypadkami. Przez jakiś czas było cicho bo leki działały ale ktoś z rodziny nie dopilnował i znowu są napady. Naprawdę nie warto.
 4. Dopiero co wczoraj Brytyjski wywiad podał, że ruscy umacniają pozycje i prą naprzód... No ale Ukraińskie trolle nadal działają. Swego czasu a było to chyba w 2014 Petro Poroszenko wygłosił publicznie pewne słowa o ludności, którą w tej chwili starają się ochronić rosyjskie wojska. Tam była ogólna pogarda, stwierdzenia, że nie będą mieć pracy, emerytury, dzieci będą siedzieć w piwnicach, ... To wtedy Ukraińcy bombardowali Donbas, mordowali, torturowali tamtejszą ludność cywilną. Jest cała masa filmów dokumentalnych z Donbasu z tamtego czasu. Niestety sporo szybko się usuwa bo są niewygodne ale to z przemówieniem Poroszenki co jakiś czas wypływa.
 5. No to niech trzymają... tylko niech nie robią potem takich tendencyjnych filmików jak wyżej. Tam ludzie jak widać bardziej zadowoleni, widać dobre smarfony, kobity z tipsami, nawet porządek, ładne domy, czysto, ... ale oczywiście komenty w stylu bratniej pomocy z zachodu bo srają po stodole... Oni muszą wejść do tej wspaniałej, nowoczesnej UE bo to jedyny twór zapewniający dobrobyt. Tam piorą mózgi na lewo a u nas na prawo bo jak towarzycho dostanie 3 tys na wungiel to się ucieszy. Kto tu jest większym debilem i się dziwić potem nastrojom takim a nie innym. Do wbijania zębów. Siostra koleżanki z pracy już zwiała z powrotem bo rata kredytu+życie ją dobiło. Druga ma znajomą, która na zimę przeniesie się do rodziców w mieście bo jak wyliczyła za ogrzanie domu wyjdzie ją grubo ponad 10 tys. Tu się dołoży do tego gazu i jakoś będzie.
 6. Zakup to jedno ale gdzie utrzymanie, eksploatacja i serwis? W armii zakłada się, że koszt zakupu to mniej więcej miedzy 30-40% wszystkich pozostałych kosztów. Ci obecni przy władzy to już nie są cwaniaki tylko popierdoleńcy. Błascak mitoman pierdolony chce kupić więcej HIMARS-ów niż ma USA. Czołgów z tys z Korei a gdzie te z USA? Gdzie śmigłowce szturmowe, ...? Są takie przypadki, że gołodupiec wygrał w loterii i kupił to i tamto po czym po kilku latach głód zaglądał do garnka. My jesteśmy właśnie takim gołodupcem. Do czołgów nie umiemy na razie i jeszcze długo to potrwa zrobić zwykłej dobrej amunicji podkalibrowej a już programowalna jest poza zasięgiem. To wszystko trzeba kupić w sporych ilościach, ćwiczenia gdzie wyszkolenie załogi czołgu to lata. Nie bez przyczyny BUMAR i ledwie zipie i ogólnie wszystko szło jak krew z nosa. Ale taki tuman pożyteczny cwel kubuś będzie się ślinił i machał szabelką... Może jak takim kubusiom dupa zmarznie bo wczoraj podało, że ciepłownie mają zapewnione tylko 40% potrzebnego węgla to główka zmądrzeje.
 7. No i dobrze, że dowodzić jak coś będą amerykancy o ile tak faktycznie by było. Zdają sobie sprawę, że nasi to debile. Na dziś to tam taki Błaszczak by chciał rozdawać karty a gdzie reszta pociotków. Nikt nie chce by nowoczesny sprzęt wpadł w ręce wroga tym bardziej w jaki sposób kupuje się i od kogo a choćby te czołgi. W pozostałych kwestiach część towarzystwa podnieca się zakupami tylko chyba kurwa sami będą musieli się zgłosić do jego obsługi. I tu kolejny problem w obecnych czasach jako potencjalny pracodawca MON musi sypnąć naprawdę sowitą kwotą by znaleźć chętnych. I tu następny temat czyli mus wprowadzenia jakiejś formy poboru. Generalnie będzie i zabawnie i ciekawie tylko czy drukarki z kasą wytrzymają🤣
 8. Po jakiego grzyba zdajesz mi tego typu pytania? W moich stronach za palenie paletami jest mandat albo w razie recydywy sąd. Ciężko tak poza tym się dogadać jak raz jeden cymbał daje fotkę sterty palet i pisze, że będzie tym palił ale jak go przyciśniesz to nagle będzie palił odpadami tartacznymi. Można i tak tylko ja gamonie na przykład mogę tylko gazem takie mamy "równe" prawo w tej nowoczesnej Polsce. Co do reszty już po raz kolejny nie popisuj się. Widzisz ten wystrzał intelektu, poziomu kultury, wychowania w ostatnich postach owego osobnika... Dostał sraczki słownej zaczynając od śmiecia a kończąc na ruskiej amebie. Ktoś kiedyś wypowiedział prorocze słowa, że konflikt na Ukrainie to dar niebios dla tych pisowskich skurwysynów. Wszystko będzie na to zwalane. Dlatego tak ładują w nich kasę by to wszystko trwało i trwało i... Jesteście bezdzietnymi głąbami i na serio nie żal wam swoich jak nie dzieci to wnuków? Pyskujemy na niemaszków, którzy mają się zbroić a po drugiej stronie topora co by nie pisać potężny kraj, który gdy zechce zdmuchnie nas jak świeczkę. Jedyny bezpiecznik w postaci USA, które jak na razie sowicie reglamentuje dostawy tej niby mega broni na front. Już chyba nawet w Afryce nie ma bardziej destrukcyjnego kraju niż nasz. Bawcie się dalej🤣
 9. Rynsztokowym jest palenie odpadem z dodatkiem chemii jakim są palety więc mój styl ma uzasadnienie. A tak w ogóle spadaj jak nie masz nic mądrego do napisania. Musisz być niezłym błaznem, że drażnią cię raczej popularne choć nieładne wyrazy. Nie ma się czym popisywać. @Wujota niech ci i dupę odmrozi poliniacki durniu ale są choćby ludzie starsi, biedni, ... ano tak kij im w oko przecież mi jest fajnie.
 10. Tu nie ma kto zamknąć wiec sobie stary dziadzie kup maść na bud dupska.
 11. Wszystko dookoła pokazuje jakim dziadowskim państwem jesteśmy. Byle strzelanina na mikroskopijnym obszarze a wszystko dookoła się wali i pali. Te skurwysyny już nawet wymuszane braki curku czy oleju słonecznikowego tłumaczą wojną w tym zasranym bantustanie. Zaraz dojdzie 3tys+ na wungiel, którego i tak brakuje... Jeszcze z 2 wieki temu leciały by kłowy z szafota jak za Marii Antoniny co to miała swoiste poczucie humoru względem poddanych. Niestety cofnęliśmy się cywilizacyjne i takie ścierwo jedno z drugim ma się doskonale i nawet włos im nie spadnie. Tajne... ale chociaż coś może kupią i będzie to widać a ile naszej kasy idzie na ten ukraiński bantustan. To jest dopiero tajne przez poufne. W chałpie tak po prostu można by spokojnie powiedzieć "lepiej przepić albo przepuścić".
 12. Czy jest karmiona... Po poniekąd tak ale tacy ludzie jak ten kopacz mają ludzi, którzy opłacają media by o nich się pisało. To samo Kubica i inni. Ogólnie jak musi być żle, że niemaszki panikują... a jak pisałem od nich ciągniemy gaz. Budowlanka już staje, magazyny pełne towaru, którego nie ma komu sprzedać bo ludzi wstrzymali inwestycje. Niemaszki pierwszy raz od wieków na minusie w bilansie handlowym a nasze gospodarki to wzajemna kroplówka. Będzie taki wpierdol, że Putin tam na Kremlu dostanie zaparć ze śmiechu.
 13. Zawsze kupno roweru do poważniejszej jazdy gdzieś po pagórkach to tylko początek kosztów i też mnie bawi narzekanie. Gdyby przyjąć obecne ceny benzyny i ilość wyjazdów jak w ubiegłym roku to sam koszt paliwa u mnie to z 4 tys. Gdzie papu, i inne kwestie a to tylko Polskie, Czeskie oraz Słowackie góry. Kolarstwo wyciągowe jakieś Alpy wywindowały by to przynajmniej x2. Serwisować samemu @Marcos73nie jest lawo a nawet się nie da. To nie rowery "starej daty" z prostymi amorami. O ile z nimi jeszcze podstawowe rzeczy daje się zrobić to dampery, sztyce są nieosiągalne. Tu trzeba ogromniej wiedzy technicznej i narzędzi. Robi się to co w motoryzacji czyli skomplikowanie na specjalnych częściach i kluczach. Sam komplet serwisowy narzędzi do dampera Fox'a w pewnej ramie Treka to ponad 10 tys. Kolejki nie biorą się tylko z faktu popularyzacji kolarstwa u nas ale i musu oddania roweru na serwis.
 14. Dla mnie to też normalne nie jest, że Borys "czupryna" w trakcie w zasadzie wojny z ruskimi odchodzi z powodu dziwek... Kij wie tak naprawdę o co dokładnie poszło. Reszta to cóż... my jako kraj jesteśmy w sumie na poziomie 3 świata w organizacji państwa. Trzeba przyznać, że odetchnęliśmy dzięki UE a bardziej temu, że trzeba było złożyć wniosek, zaakceptować przypilnować, ... Gdyby nie UE to bylibyśmy jako kraj minimalnie wyżej od Ukrainy. Taka sama bida pomieszana z oligarchią, brak infrastruktury, gigantyczna korupcja i przestępstwa. Zbyt dużo jest u nas ludzi podłych i zbyt dużo analfabetów intelektualnych, którzy dają przyzwolenie. "Oddam ostatnie skarpety" to nic innego jak dudusiowe "musicie zacisnąć pasa" albo szacunek dla ubeckiej kurwy, która jako intelektualna ameba narzeka na 13 tys prezydenckiej emerytury. Ale idzie wspaniały czas na który zawsze liczyłem choć umiarkowanie. Obecnie aż zacieram ręce z radości. Wielu dostanie taki wpierdol finansowy w najbliższych latach, że aż nie będzie miał siły płakać z niemocy. Może to będzie ten czas kiedy się zastanowi nad odpowiednimi wyborami.
 15. Już się wyjaśniło, że mamy inne typy rowerów na myśli i faktycznie jak ktoś ma "współczesnego" fulla to koszty serwisu na pewno przekroczą tysiaka. A topowe heble zazwyczaj topową mają tylko cenę bo są robione z gównolitu dla zbicia wagi i tym podobnych bzdetów. Dość pancerne 4 tłoki Sainta Shimano co mają większość wypustów pod sobą to z półtora tysiaka wiec ujdzie. MT7 Magury to samo. XTR-y, XT to samo a reszta to jakiś butikowy plankton dla tych co to im się nudzi i nie mają co z piniądzorami robić.
 16. Bez przesady... Już porządne typu SLX to za komplet do tysiaka wyjdzie więc ceny aż tak niezaszalały. Serwis... Przy takich cenach rynek by się w zasadzie załamał ale może o czymś nie wiem bo od jakiegoś czasu dokładnie nie śledzę cen.
 17. @Marcos73tak taka przerzutka choć jak piszę moim zdaniem wymiana przodu mija się z celem. Koszty to skoro przeszkadza ci na górkach manetka to i mogą nie wydolić hamulce bo masz podstawowy model. Samych klamek nie ma sensu wymieniać jak coś pod mocowanie tych wspomnianych manetek więc pasuje cały komplet hydraulików. Plus tarcze bo pewnie też masz najniższy model to się zrobi z 1 tysiak na takich hamulcach. Dla jednych dużo dla innych mało...
 18. Przednia jest pod bezpośredni montaż i musisz mieć specjalny insert w ramie by ją zamontować. Nie da się połączyć to z taką na obejmę. Szukaj takiej na obejmę. Ogólnie rzecz biorąc wymiana przodu nic zupełnie ci nie da. Czy Deore czy XT to taka sama kultura pracy a jak poczujesz różnicę to coś było nie tak z regulacją tego co masz obecnie. Te manetki są też pod bezpośredni montaż ale do klamek hamulców. Raczej masz na pewno klamki montowane na obejmę czyli też musisz szukać takiego samego montażu do manetek lub wymienić też klamki ale koszty już będą spore.
 19. Kubuś specjalnie dla ciebie i nie tylko; https://youtu.be/e7ckD_Dys2c?t=647 z wysuniętym środkowym paluchem.
 20. Mam głęboko w dupie co ty sobie i o mnie tutaj bredzisz. Moim zdaniem masz kłopoty emocjonalne na pierwszym miejscu. Nic nie poradzę na to, że fakty są takie a nie inne co nie znaczy od razu, że cieszę się z sytuacji Ukrainy. Gdyby było inaczej żaden analityk nie mógłby nawet pisnąć jak jest faktycznie. Nic nie poradzisz, że UK została zostawiona sama bo dostawy sprzętu niewiele już dają. To żelastwo trzeba obsługiwać a zasobów ludzkich czy to zachód czy USA nie przyślą. Nic nie poradzisz, że UK przegra tą konfrontację. Nie będzie żadnej odbudowy i tym podobnych pierdół. Za lizanie jajec USS-mańskim szmatom zapłaci najwyższą cenę byś ty i inni kurwa poczuli się lepiej. Szkoda tylko ludzi tam mieszkających, że ktoś za nich wybrał taki los. W trakcie każdego konfliktu po obu stronach są ludzie dobrzy i żli. Życzę ci byś w jakiejkolwiek sytuacji nawet tej najgorszej trafił na takiego ruska i on ci pomógł. Wtedy może przy dobrych wiatrach kurwa zrozumiesz czym jest gnojenie całego narodu przy jakimkolwiek konflikcie. Reszty nawet nie komentuję bo szkoda czasu, prądu na rozmowę z ciemnymi o kolorach. Baw się nadal a Prezydent Meksyku, sąsiad tych szmat jest przeciwny dozbrajaniu UK jako niemoralne... Taki śmieszek na to spinanie dupy na ruskich. Jeszcze za jakiś czas otworzysz szeroko oczy ze zdziwienia jak i kto tutaj kogoś z uśmiechem wydymał. Czasu nie zatrzymasz i co nieco wypłynie.
 21. Ja mam tylko taką satysfakcję, że sprawdza się wszystko co napisałem i drugi wyzywany przez tego samego chama forumowicz. Trzeba mieć niezłe klapki na oczach by tego nie widzieć po już tak długim czasie. A wyperdalać musiał by już kawał Polski i to taki nawet większy niż pół bo coraz więcej ma to wszystko w dupie włącznie z Ukrainą i tym co tam się dzieje. Świat to już w ogóle nie ma o czym gadać. A dzieje się to, że ruskie tempe orki z archaicznym sprzętem prowadzą od jakiegoś czasu tą zawieruchę w zasadzie perfekcyjnie pod kątem działań frontowych. Jednak tempa prostacka masa umie się uczyć na błędach...🤣
 22. A jeszcze 1,5 roku temu były rekordy w "zwałowaniu" na hałdach węgla... Ale co tam poczekajmy do żniw to się rolnicy odezwą bo jak ktoś sądzi, że to "tanie" ziarno" z UK i nie tylko co to ma jechać do Afryki nie trafi do wielu naszych skupów to jest naiwniakiem. Tu też będą się dziwne rzeczy dziać w imię walki z ruską padliną.
 23. Jesteś naiwny a raczej nie znasz świata i praw jakimi się rządzi. To, że nam tutaj w Europie i to nie całej popierdoliło się w główkach nie oznacza, że cała zdecydowana reszta tak samo go postrzega. Niestety ale cały świat się nadal zbroi. Tak wiem ruscy chcą wszystkich najechać i to z tego powodu🤣 Przy okazji amb UK u niemaszków właśnie wypowiedział ciekawe słowa... Cóż dziś tym jesteśmy potrzebni więc wypada się wytłumaczyć ale tak zawsze nie będzie. Ruscy są niecywilizowani ale cywilizowani są inni, którzy usprawiedliwiają przybijanie dzieci do stodoły. W normalnym kraju ten skurwysynek musiał by wracać naokoło do swojego piedolnika... Za to inny mały skurwysynek tym razem u nas będzie ujadał jak to ruscy są antypolscy bo pościągali flagi w Katyniu.
 24. Niestety ale nie trzeba koalicji BRICS by było jak jest. Litwa grała wysoką kartą ale polegnie by nie drażnić ruskiego miśka. Takie życie i nic się tutaj nie zmieni. A żaden kraj tak chcący drzeć koty z taką potęgą nie ma szans bez wprowadzenia poboru. Nawet Szwecja to zrozumiała bo już o uzbrojonej po zęby Finlandii nie ma co wspominać. I nie chodzi wcale o armię. Zakładając na chwilę te durnoty, że ruscy nas najadą czym się będziemy bronić? Zapasy amunicji szybko się skończą o ile w ogóle zostaną uzupełnione bo te zjeby oddały na Ukrainę. Czy Niemcy nam jakoś strasznie pomogą w razie czego? Raczej wątpliwe. Jeden z tych panów co ma swój kanał na YT zaprosił niedawno rozsądnego analityka, który notorycznie prostował te jego durnoty odnoszące się do działań wojskowych z 39r. Niestety mamy dziś erę cyfryzacji, informacji i nie da się już prowadzić działań jak dawniej. Gdyby się dało Chiny już dawno weszły by na Tajwan. Niestety nowoczesna technologia jest wrogiem dziś każdej armii na froncie. Trzeba być niedorozwojem umysłowym by sądzić, że ktokolwiek u ruskich będzie chciał nas najechać. Jeszcze z tym stadem Ukraińców co to ich poprzyjmowaliśmy. Mają inne metody i je wykorzystają o czym wspomniałem jak idzie o Brytyjczyków czy akcje u Czechów. Niestety czy się komuś to podoba czy nie to nawpuszczaliśmy tutaj do nas masę ruskich dywersantów poprzez brak weryfikacji na granicy. Oni już tu są i działają. Zaczepki do forumowicza czy do mnie świadczą tylko jakimi niektórzy są popierdoleńcami. Ktoś miedzy innymi tą Litwę przekonuje i nie są to na pewno USS-many...
×
×
 • Create New...