Skocz do zawartości

Materiały szkoleniowe


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

I jeszcze...

Polecam Ci (i wszystkim, którzy jeszcze nie znają) kanał Filipa - Filinatora.

https://www.youtube.com/@FilipChwistek

Filip publikuje bardzo dużo filmów z jazdy wolnej zawodników. Warto zerknąć jak różnie jeżdżą, pamiętając, że nie ma tam lepszych czy gorszych przejazdów bo wszystkie są znakomite. Uderza tam właśnie stabilność góry, ręce prowadzone swobodnie i często bardzo dowolnie ale zawsze sylwetka jest nienaganna w sensie pewności stania... i jakości. Można by długo...

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

. To filmik z jedną z najlepszych prezentacji wolnej jazdy jaki widziałem.

Tak można jeździć jak jesteś prawidłowo ustawiony, odpaliłem bez czytania sam filmik i przez chwilę myślałem, że to jeden z wcześniejszych kolegów z forum🤔(przepraszam ale nika nie pamiętam), niemal identyczna "zadnia zewnętrzna i maniery". Okazuje się, że amator jeśli tylko chce też potrafi jak Bode🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak zgadzam się w zupełności. To filmik z jedną z najlepszych prezentacji wolnej jazdy jaki widziałem. Sam widzisz, że sztywne jak kukły instruktorskie popisy na wymuskanych stokach są po prostu zaprzeczeniem piękna narciarstwa z tą nieuchwytną wolnością i swobodą w każdym ruchu.

Trzymaj się.

Cze

Zgadzam się z Tobą w pełni. Lekkość i swoboda jazdy niesamowita. Dla Szymka przykład, że dla dobrego narciarza 100 pod butem nie jest przeszkodą do jazdy na krawędzi. Ponadto taki szczegół zauważyłem, że p. Klammer nie ma problemu i się tego nie wstydzi żeby szurnąć nartami w razie potrzeby. Widać to jak wraca ze skrętu na krawędzi do krótkiego. Ten zabieg pozwala mu na ustalenie dla niego właściwej prędkości poruszania się krótkim skrętem. Widać swobodę ruchu mimo upływu lat. 

Dla przypomnienia przez przypadek wpadła mi reklamówka Bartka, naszego kolegi (tak myślę 😉). Moim zdaniem bardzo profesjonalnie stworzony spot reklamowy i nie mamy się czego wstydzić, chociaż nie jesteśmy potęgą narciarstwa alpejskiego.

pozdrawiam

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Peter napisał:

No właśnie o tego kolegę Bartka mi chodziło w poprzednim poście 👍

Cze

Tylko Bartek tak do końca nie jest amatorem. Przeszłość sportowa jest widoczna. I wcale nie trzeba być tuzem PŚ żeby jeździć na bardzo podobnym poziomie jak Mistrzowie (oczywiście jazda bez napinki - free). Pewnie na mocno nastromionych stokach, w trudnych warunkach a w szczególności na bramkach/tyczkach ta różnica byłaby większa (tu różnica czasowa gra główna rolę nie jako tako "wizualność" jazdy, bo tu mogłoby być podobnie, jedynie wolniej). Myślę, że Bartek spokojnie mógłby z Panami Miller/Klammer pojeździć i nie byłoby się czego wstydzić.

Przeszłość sportowa u narciarza zawsze będzie widoczna. Ta jazda jest inna niż stricte amatorska. Są wyuczone przyruchy, które w normalnej jeździe nie są potrzebne. Lata treningów zrobiły swoje i one zostają z narciarzem na całe życie. Robią to nieświadomie.

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Tylko Bartek tak do końca nie jest amatorem. Przeszłość sportowa jest widoczna. I wcale nie trzeba być tuzem PŚ żeby jeździć na bardzo podobnym poziomie jak Mistrzowie (oczywiście jazda bez napinki - free). Pewnie na mocno nastromionych stokach, w trudnych warunkach a w szczególności na bramkach/tyczkach ta różnica byłaby większa (tu różnica czasowa gra główna rolę nie jako tako "wizualność" jazdy, bo tu mogłoby być podobnie, jedynie wolniej). Myślę, że Bartek spokojnie mógłby z Panami Miller/Klammer pojeździć i nie byłoby się czego wstydzić.

Przeszłość sportowa u narciarza zawsze będzie widoczna. Ta jazda jest inna niż stricte amatorska. Są wyuczone przyruchy, które w normalnej jeździe nie są potrzebne. Lata treningów zrobiły swoje i one zostają z narciarzem na całe życie. Robią to nieświadomie.

pozdrawiam

Zakopiańczyk do tego https://www.ski-world.pl/o-nas/kadra
Michał Makowski mówił, że jak trenował jako łepek to bywało 150 dni na lodowcu i tyle w temacie

 

Edytowane przez star
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peter napisał:

Tak można jeździć jak jesteś prawidłowo ustawiony, odpaliłem bez czytania sam filmik i przez chwilę myślałem, że to jeden z wcześniejszych kolegów z forum🤔(przepraszam ale nika nie pamiętam), niemal identyczna "zadnia zewnętrzna i maniery". Okazuje się, że amator jeśli tylko chce też potrafi jak Bode🙂

Cześć

O... no to zupełnie nie rozumiem jak możesz mylić Bartka z Bode. Bartek - znakomity skądinąd narciarz - to zupełnie inny styl jazdy, inna pozycja, inna maniera wykończenia itd.

A, że nie mamy się czego wstydzić - JASNE pisałem o tym nie raz, że nie rozumiem snobistycznego onanizowania się jakimiś kosmitami z zagranicy wymyślającymi nie wiadomo co jak mamy fajne polskie przykłady znakomitej jazdy, koncepcji szkoleniowych itd. (Jestem najdalszy od gloryfikowania rzeczy "narodowych" - po prosty stwierdzam fakty)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

O... no to zupełnie nie rozumiem jak możesz mylić Bartka z Bode. Bartek - znakomity skądinąd narciarz - to zupełnie inny styl jazdy, inna pozycja, inna maniera wykończenia itd.

 

Wytłumacz mi na czym ta inna pozycja polega, bo to bardzo ciekawe? 

Co do wspomnianej maniery , tutaj miałem na myśli j lekkość w jeździe, która poniekąd  wynika z lekkiej budowy podobnie jak Bode, taki Hirscher też jeździ technicznie identycznie  tyle tylko, że ma siłę kónia😄 i inaczej to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Peter napisał:

Niemal pół roku na lodowcu w sezonie😄, to nie mogło się dobrze skończyć, jak widać po FIS punktach😉

Diagnoza pewno błędna może dał radę w ten sposób tylko sezon czy dwa i tyle a zresztą transfer z juniora na zawodnika ciężki pewno… potem wrócił jako serwismen bo przecież nie drugi trener Magdy Łuczak nieodgadnione są koleje losu… w pewnym momencie postawił na studia i edukację i chyba źle na tym nie wyszedł…

https://pl.linkedin.com/in/mchlmakowski

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

O... no to zupełnie nie rozumiem jak możesz mylić Bartka z Bode. Bartek - znakomity skądinąd narciarz - to zupełnie inny styl jazdy, inna pozycja, inna maniera wykończenia itd.

A, że nie mamy się czego wstydzić - JASNE pisałem o tym nie raz, że nie rozumiem snobistycznego onanizowania się jakimiś kosmitami z zagranicy wymyślającymi nie wiadomo co jak mamy fajne polskie przykłady znakomitej jazdy, koncepcji szkoleniowych itd. (Jestem najdalszy od gloryfikowania rzeczy "narodowych" - po prosty stwierdzam fakty)

Pozdro

Tych naszych przykładów z dobrymi filmami jest jednak trochę mało stąd Senior tłumaczy z francuskiego a Gabrik ogląda po angielsku. Więcej tolerancji, dróg jest wiele…

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

Diagnoza pewno błędna może dał radę w ten sposób tylko sezon czy dwa i tyle a zresztą transfer z juniora na zawodnika ciężki pewno… potem wrócił jako serwismen bo przecież nie drugi trener Magdy Łuczak nieodgadnione są koleje losu… w pewnym momencie postawił na studia i edukację i chyba źle na tym nie wyszedł.

Nikt nie jeździ pół roku na lodowcu to byłoby zupełnie bez sensu.😄

Jeżeli jeździł FISy to chyba można powiedzieć, że był zawodnikiem, przynajmniej formalnie rzecz ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Peter napisał:

Nikt nie jeździ pół roku na lodowcu to byłoby zupełnie bez sensu.😄

Jeżeli jeździł FISy to chyba można powiedzieć, że był zawodnikiem, przynajmniej formalnie rzecz ujmując.

No jak widać ze dwa sezony…

PS pewno te 150 dni jazdy

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

No jak widać ze dwa sezony…

Jakiś mętny ten Twój przekaz, jak uważasz, że jak ktoś jeździł dwa sezony FIS to był zawodnikiem czy nie był? Wyjaśnij ewentualnie ile ma mieć sezonów FIS, żeby można było powiedzieć, że był zawodnikiem? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Peter napisał:

Jakiś mętny ten Twój przekaz, jak uważasz, że jak ktoś jeździł dwa sezony FIS to był zawodnikiem czy nie był? Wyjaśnij ewentualnie ile ma mieć sezonów FIS, żeby można było powiedzieć, że był zawodnikiem? 

 

Nie no jasne. Tyle, że się nie przebił i nie utrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcos73 napisał:

Peter, a jakie to ma znaczenie? Tego nie rozumiem. Punkty świadczą o jakości zawodnika, nie o tym że nim jest lub nie.

pozdrawiam

Zadałem proste jednoznaczne pytanie bez podtekstów, czy możesz mi odpowiedzieć a nie szukać drugiego dna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Marcos73 said:

Dla Szymka przykład, że dla dobrego narciarza 100 pod butem nie jest przeszkodą do jazdy na krawędzi.

Zakładam, że narta szeroka nie jest przeszkodą do jazdy na krawędzi, nie tylko w przypadku dobrego narciarza. To nie ja twierdziłem, że potrzebuję wąskiej narty i x sezonów praktyki, żeby się nauczyć... 🤪 Wprost przeciwnie: zakładałem, że wystarczy narciarz dobrze rozumiejący technikę jazdy i jeżdżący na szerokiej narcie, żeby wytłumaczyć początkującemu, jak jeździć na krawędziach na szerokiej narcie. Wpadł na chwilę kolega Dyziek i wytłumaczył wszystko co o skręcie ciętym chciałem wiedzieć w 10 zdaniach (z uwzględnieniem szerokości narty i długości skrętu).

Ani razu nie wspominał  o skomplikowanym łańcuchu kinetycznym, ani wszystkich innych sloganach pojawiających się na forum, kiedy ktoś nie umie czegoś wytłumaczyć...

P.S. Zobaczysz w Zwardoniu czy pomogło 🙂

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Nie no jasne. Tyle, że się nie przebił i nie utrzymał.

 

Co to ma do rzeczy, mam wrażenie że prowadzisz monolog sam ze sobą, jaśniej proszę napisz jaką tezę chcesz udowodnić, czy czemu zaprzeczyć?

Napisałem kilka prostych zdań oznajmujących raczej łatwych do zrozumienia i jedno proste pytanie i zupełnie nie rozumiem z czym się nie zgadzasz, bo tak bardziej odczuwam niż rozumiem Twoje wypowiedzi.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Peter napisał:

 

Co to ma do rzeczy, mam wrażenie że prowadzisz monolog sam ze sobą, jaśniej proszę napisz jaką tezę chcesz udowodnić, czy czemu zaprzeczyć?

Napisałem kilka prostych zdań oznajmujących raczej łatwych do zrozumienia i jedno proste pytanie i zupełnie nie rozumiem z czym się nie zgadzasz, bo tak bardziej odczuwam niż rozumiem Twoje wypowiedzi.

Zgadzam się. Cieszy mnie też twoje współodczuwanie. PS cytat z Korczaka ten to już prawie zupełnie bez związku będziesz musiał wspiąć się na wyżyny swych odczuć: Z przykrością stwierdzam Język, jego edytorskie zastosowanie nie powinien byc narzedziem wykluczenia. W tym przypadku analfabetów niechby tylko wtórnych. To poważny elektorat a i konsument przecież

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SzymQ napisał:

Wpadł na chwilę kolega Dyziek i wytłumaczył wszystko co o skręcie ciętym chciałem wiedzieć w 10 zdaniach (z uwzględnieniem szerokości narty i długości skrętu).

Możesz przypomnieć te zdania? Tak z ciekawości co Cię olśniło. Nie wiem czego szukać - Tobie będzie łatwiej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, star napisał:

Zgadzam się. Cieszy mnie też twoje współodczuwanie. PS cytat z Korczaka ten to już prawie zupełnie bez związku będziesz musiał wspiąć się na wyżyny swych odczuć: Z przykrością stwierdzam Język, jego edytorskie zastosowanie nie powinien byc narzedziem wykluczenia. W tym przypadku analfabetów niechby tylko wtórnych. To poważny elektorat a i konsument przecież

Nie wiem co bierzesz ale odstaw to świństwo lub chociaż bierz połowę mniej😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...