Skocz do zawartości

Jak zostać gwiazdą LP3.


darku

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam nadzieję, że ktoś z Was ma doświadczenie w funkcjonowaniu mediów, a w szczególności radia, a w jeszcze większej szczególności radia muzycznego i tworzeniu list przebojów, oraz dostępności artystów do anteny.

Czy wszędzie tak to działa i czy są jakieś lepsze przykłady rozwiązań?

 

W pojawiających się komentarzach dotyczących sytuacji PR3 i LP3 jawi się taki oto obraz działalności:

1. Marek Niedzwiecki jednoosobowo  decyduje jakie utwory znajdą się na liście.

2. Marek Niedzwiecki jednoosobowo decyduje, po informacji z działu IT, które głosy uzna za ważne, a które nie (które są podejrzane o manipulację przez słuchaczy)

3. Taka sytuacja funkcjonuje od dawna, wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nie reagował.

4. Część artystów podejmuje decyzję o bojkocie radia, ze względu na sytuację personalną (Mann, Gacek, itd.), a ostatnio (Kazik), ale nie ukrywa, że w dużym stopniu, ze względów towarzyskich - Znamy się bardzo dobrze, przyjaźnimy, itd., czyt. jesteśmy też zależni od siebie. 

 

Piszę o tym, bo sam kiedyś udzielałem się muzycznie, dzisiaj robią to moje dzieci i tak jak kiedyś, tak dzisiaj widzę, jak cieżko przebić się, przez ten towarzyski krąg. 

Mam wrażenie, że Marek Niedzwiecki czułby się najlepiej, gdyby na LP3 po wieki wieków królowała Basia Trzetrzelewska, Perfekt i Lady Pank, a dożywotnio trójką rządziłaby Magda Jethon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jaka jest metodyka ustalania Listy Przebojów Programu Trzeciego, ale wiem, że ostanie z notowań było notowaniem o numerze 1998 a pierwsze notowanie Listy  odbyło się 24 kwietnia 1982 roku.

Skoro przez tyle lat i tyle edycji nie doszło do zdjęcia Listy z anteny to mamy dwie możliwości:

1) wszystko działało prawidłowo i według czytelnych zasad

2) były nieprawidłowości, ale słuchacze, artyści i decydenci PR akceptowali taką, a nie inną konwencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest metodyka ustalania Listy Przebojów Programu Trzeciego, ale wiem, że ostanie z notowań było notowaniem o numerze 1998 a pierwsze notowanie Listy  odbyło się 24 kwietnia 1982 roku.

Skoro przez tyle lat i tyle edycji nie doszło do zdjęcia Listy z anteny to mamy dwie możliwości:

1) wszystko działało prawidłowo i według czytelnych zasad

2) były nieprawidłowości, ale słuchacze, artyści i decydenci PR akceptowali taką, a nie inną konwencję

jest jeszcze opcja: 

3) były nieprawidłowości ale część słuchaczy o nich nie wiedziała.

 

Ps. Tak czy siak decydenci PR strzelili sobie w stopę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja: 

3) były nieprawidłowości ale część słuchaczy o nich nie wiedziała.

 

 

Jak wyczytałem na wikipedii, od 1 kwietnia 1996 roku dopuszczono możliwość głosowania internetowego, a niedługo później przyjęto tą formę głosowania jako jedyną możliwą.

Tym samym można wszystko sprawdzić i wszystko ustalić. Kto, kiedy i na kogo głosował. Przynajmniej za ostatnie 20 lat. To ponad 1000 notowań. W tym czasie zmieniło się paru dyrektorów PR, parę ekip rządowych, zmienił się nawet sam prowadzący Listę (Marka Niedźwieckiego nie było w latach 2007 - 2010)

Czy kiedykolwiek przed 15 maja 2020 roku unieważniono jakieś notowanie? Czy było podejrzenie fałszerstw?

Może ktoś coś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dziwię się, że dopuszczono do takiego skandalu. W sumie niewinna raperska piosenka, którą można obrócić w żart. Albo zignorować. Czyżby interweniował sam prezes? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Bardziej nadgorliwość wiernych. W sumie strzał w stopę, zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku,

ja jestem krytyczny wobec każdej władzy, która gra nieczysto, kombinuje czy wręcz oszukuje. I nie jest ważne czy władza ta siedzi po prawej czy po lewej stronie.  I nie ważne czy w radiu, czy w sejmowych ławach.

Skoro Darek zarzuca Markowi Niedźwieckiemu oszustwo, a nawet stworzenie swoistego układu towarzyskiego, to wskazałem, że bardzo łatwo jest to wszystko zweryfikować. Zasady logicznego rozumowania pozwalają jednak domniemywać, iż taki układ zostałby zauważony i rozbity dawno, dawno temu...

 

W niedzielnej "Kawie na ławę" z uwagą słuchałem głosu Pawła Kukiza, który twierdził, że wielokrotnie był cenzorowany i szykanowany przez media publiczne (w tym PR3) w czasach gdy rządziło PO/PSL.

Jeżeli brak będzie dowodów na manipulowanie ostatnim notowaniem Listy to okaże się że, Kazik faktycznie stał się ofiarą cenzury bądź, co bądź politycznej, a wtedy wniosek będzie jeden: pewne rzeczy pozostają niezmienne i to pomimo "dobrej zmiany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto miałby go rozbić?

 

Przez te kilkadziesiąt lat mieliśmy już różne rządy i różnych rządzących. Od SLD po PiS, od A. Kwaśniewskiego po L. Kaczyńskiego.

Gdyby w "Trójce" rządził układ sprzyjający jednej opcji politycznej to dawno zostałby rozbity, a Pan Niedźwiecki prowadziłby sobie listę w... domu.   

Zemsta, zawiść, zazdrość, nienawiść i gniew od zarania dziejów są przecież najmocniejszą determinantą ludzkich poczynań...

Gdyby któraś władza (którakolwiek) uznała, że  Marek Niedźwiecki reprezentuje interesy "Onych", to dawno poradziłaby sobie z tym "problemem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w "Trójce" rządził układ sprzyjający jednej opcji politycznej to dawno zostałby rozbity,

No i właśnie układ jest rozbijany. I już nasze słońce narodu postara się żeby wszystkie stare układy zastąpić jedynie słusznymi, "patriotycznymi", które nie będą na kolanach służyć obcym panom (cop najwyżej na tych kolanach obsłużą lokalnych panów).

Na szczęście z płynami do dezynfekcji i mydłami już jest lepiej więc przybrązowione noski jakoś  uda się doczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden. Darku wrócił(o) na Forum z powodów politykierskich, nie narciarskich, nawet jak kiedyś narty na nogach miał.

Jak zostać gwiazdą forum ski? Założyć taki wątek;-)

Były autorytety w stadninach, były w radio.

Zamieniono na nieudaczników.

Partyjnych.

PS. Kolesiów jest więcej: Muniek Staszczyk, Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo, jakoś tak z każdej strony, różnego rodzaju muzyki i wieku, te protesty, naprawdę sitwa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden. Darku wrócił(o) na Forum z powodów politykierskich, nie narciarskich, nawet jak kiedyś narty na nogach miał.
Jak zostać gwiazdą forum ski? Założyć taki wątek;-)

Były autorytety w stadninach, były w radio.
Zamieniono na nieudaczników.
Partyjnych.
PS. Kolesiów jest więcej: Muniek Staszczyk, Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo, jakoś tak z każdej strony, różnego rodzaju muzyki i wieku, te protesty, naprawdę sitwa;-)

Dział Hyde Park, nazwa tematu jest, nie musisz (ale możesz) czytać i pisać. Nie zabraniaj jednak pisać innym/nie marudź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział Hyde Park, nazwa tematu jest, nie musisz (ale możesz) czytać i pisać. Nie zabraniaj jednak pisać innym/nie marudź.

Marudzisz ty Mar...udo. Ja podałem trzy inne protestujące osoby, dopisz więcej, to łatwe i nie czytaj, nie komentuj.

https://www.antyradi...osc-slowa-41341

https://www.spidersw...k-twoj-bol.html

https://www.polsatne...sie-z-kazikiem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mianowana, przez słuszną władzę, nowa prezes Polskiego Radia czeka na każde, nawet drobne potknięcie niezależnych redaktorów "trójki" (nie wykluczam prowokowania takich potknięć). 

Aby mieć powód do obsady własnymi wiernymi zwolnionych stołków wystarczy rozdmuchać takie zdarzenie w dużą aferę.

Z "trójką" jest o tyle łatwo że redaktorzy mają wyrobioną markę i są łakomym kąskiem dla innych rozgłośni.

Nie trzeba ich zwalniać, oni sami odchodzą - honorowo.

Następnie pod pretekstem konkursu lub audytu wystarczy obsadzić własnymi wiernymi zwolnione wcześniej miejsca.

Ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny, dlatego miejmy świadomość że możemy być karmieni zmanipulowanymi faktami.

Rządzący dla zrealizowania swoich zamierzeń a szczególnie ugruntowania władzy zrobią dosłownie wszystko.

Nie zdajemy sobie sprawy jak ogromny wśród polityków może być poziom cynizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mianowana, przez słuszną władzę, nowa prezes Polskiego Radia czeka na każde, nawet drobne potknięcie niezależnych redaktorów "trójki". Potknięcie może być drobne a nawet sprowokowane, aby mieć powód do obsady zwolnionych stołków własnymi wiernymi wystarczy rozdmuchać zdarzenie w dużą aferę. Z "trójką" jest o tyle łatwo że redaktorzy mają wyrobioną markę i są łakomym kąskiem dla innych rozgłośni. Nie trzeba ich więc zwalniać bo odchodzą honorowo sami, wtedy wystarczy z konieczności obsadzić własnymi wiernymi zwolnione miejsca.

Taki scenariusz jest prawdopodobny dlatego miejmy świadomość że możemy być karmieni zmanipulowanymi faktami.

Jest taki protest song, w temacie wątku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jakie to ma znaczenie dla słuchaczy? W sensie jakichś tam decyzji Niedźwiedzkiego czy kogoś innego? Jest to jakaś zabawa, ktoś się przejmuje bardziej czy mniej, się generalnie można mieć wyniki w dupie. A władzuchna robi z tego dramatyczną aferę. Dokładnie jak pisał przedpiśca na początku, zrobiło koło dupy prezesowi, bo gdyby nie afera to piosenkę znało by małe grono osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dziwię się, że dopuszczono do takiego skandalu. W sumie niewinna raperska piosenka, którą można obrócić w żart. Albo zignorować. Czyżby interweniował sam prezes? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Bardziej nadgorliwość wiernych. W sumie strzał w stopę, zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi.

Dlatego dalej uważam, że komentarz Brudzińskiego był jak najbardziej celny. Zdjęcie utworu Kazika to przejaw głupoty i ktoś kto o tym zdecydował powinien jak najszybciej pożegnać się ze swoją funkcją. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darku, leję na Ciebie szerokim strumieniem moczu tak jak Kowalczewski olał Niedźwiedzia

Takie elokwentne wypowiedzi wiele mówią o osobie, a i o osobach popierających takie zachowania. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie i nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden. Darku wrócił(o) na Forum z powodów politykierskich, nie narciarskich, nawet jak kiedyś narty na nogach miał.

Jak zostać gwiazdą forum ski? Założyć taki wątek;-)

 

1. Mylisz się :) Zajrzałem na forum z kilku innych powodów - typowo narciarskich, jednak poza rozmowami politycznymi (właściwie  ostrym zjeździe po PiS) nic tu prawie nie było. Przedstawiłem swój punkt widzenia, co dla wielu (nie wszystkich) jest tutaj niedopuszczalne. Zaczynam rozumieć, dlaczego taki mały tu ruch.

2. Mam większe ambicje :) ;) :D 

 

PS. Szykuję wyjazd w lipcu na Hintertux, więc będzie okazja porozmawiać typowo o nartach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokuratorzy Ziobro od pięciu lat prowadzą śledztwo w tej sprawie, śmigają szybko ....

 

 

Dziennikarze Wyborczej pisały o tym artykuły a nawet wydały książke.

 

Pierwszy artykuł: 

https://wyborcza.pl/...-w-sopocie.html http://www.publio.pl...ki,p138915.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w telewizorni zawierucha po filmie "nic sie nie stalo" a tu cisza. Moze stoja pod drzwiami i czekaja na polecenia? Raczej napewno.

Cześć

Nie sądziłem Fredi, że z ciebie taka głupia kurwa. Ogarnij się trochę, przynajmniej tak jak narciasko...

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...