Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna - Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4048 odpowiedzi w tym temacie

#3621 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 02.2019
96

Napisano 12 grudzień 2019 - 14:04

Coś pięknego:
"Ośrodek będzie chciał udostępnić narciarzom kolejkę gondolową i trasę ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńską, a jeśli się uda, to także trasę z Małego Skrzycznego."
A to wszystko za jedyne 96zł - bo tyle mi wyświetliło na gopassie za karnet dzienny :lol: :D cenią się.

Dla Ciebie chyba. Ja tam za parę groszy na dzień.
Liczę w tym sezonie na pod 60 dni wiec naprawdę parę groszy na dzień lub jak kto woli po 8 dniach za darmo.

Zawsze możesz jechać na Kasprowy😂 czy Pilsko😥.

#3622 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6732 postów
  • Na forum od: 02.2008
4941
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 12 grudzień 2019 - 14:43

Nie wymagaj, by jeździć ponad 8 x do Szczyrku.... ;-). Jakoś mnie tam nie ciągnie choć Skrzyczne widzę z okna...
  • zając podziękował za tę wiadomość

#3623 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2939 postów
  • Na forum od: 01.2017
1098
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 grudzień 2019 - 14:43

Dla Ciebie chyba. Ja tam za parę groszy na dzień.Liczę w tym sezonie na pod 60 dni wiec naprawdę parę groszy na dzień lub jak kto woli po 8 dniach za darmo.Zawsze możesz jechać na Kasprowy😂 czy Pilsko😥.

Jak ja się cieszę, że blisko Czech pomieszkuję:-) No ale z Szaflar gdzieś ruszyć będzie trzeba: Kasprowy odpada chyba, Lomnica też, Chopok zostaje. A Szczyrk na wiosnę...

#3624 moruniek

moruniek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1017 postów
  • Na forum od: 03.2016
1300
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 12 grudzień 2019 - 15:10

Coś pięknego:

"Ośrodek będzie chciał udostępnić narciarzom kolejkę gondolową i trasę ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńską, a jeśli się uda, to także trasę z Małego Skrzycznego."

A to wszystko za jedyne 96zł - bo tyle mi wyświetliło na gopassie za karnet dzienny :lol: :D cenią się.

Doskonały pomysł z tą gondolą przy tym prognozowanym zefirku na najbliższe dni. Czy banany na kanapach na Zbójnicką Kopę się sprawdzą też będzie można przetestować. Raczej puszczą 4 do Soliska (tak robili w zeszłym roku na otwarcie), ale śniegu mieli zdecydowanie więcej, niż teraz. 

#3625 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 239 postów
  • Na forum od: 01.2012
110
  • Umiejętności: 5
  • Katowice

Napisano 12 grudzień 2019 - 15:20

Dla Ciebie chyba. Ja tam za parę groszy na dzień. Liczę w tym sezonie na pod 60 dni wiec naprawdę parę groszy na dzień lub jak kto woli po 8 dniach za darmo. Zawsze możesz jechać na Kasprowy czy Pilsko.

No dla mnie tak. 60 dni w Szczyrku raczej nie zazdroszczę, nawet za grosze. Wolę moje grosze zamienić na euro i pojeździć gdzieś gdzie nie trzeba stać w kolejkach do wszystkiego (parkingu, wyciągu, baru) a nawet nierzadko można znaleźć się samemu na zupełnie pustej trasie :D

A widoki - bezcenne :)

#3626 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 757 postów
  • Na forum od: 11.2008
620
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 12 grudzień 2019 - 15:35

No dla mnie tak. 60 dni w Szczyrku raczej nie zazdroszczę, nawet za grosze. Wolę moje grosze zamienić na euro i pojeździć gdzieś gdzie nie trzeba stać w kolejkach do wszystkiego (parkingu, wyciągu, baru) a nawet nierzadko można znaleźć się samemu na zupełnie pustej trasie :D

A widoki - bezcenne :)

Niektórzy wolą wyszaleć się na trasie biegowej ze Zbójnickiej Kupy razem ze stadem innych narciarzy  :D 
Lub powspominać stare szczyrkowskie dzieje w kolejkach do wyciągów.

Jak im to pasuje to ok  :)​ 

#3627 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
96

Napisano 12 grudzień 2019 - 16:12

Ja tam w Szczyrku w kolejkach nie stoję może dlatego że mam 20 min autem. Jeśli się jednak kolejka pojawi to jestem wtedy w COS. Czasem odwiedzę też BSA a co przecież za grosze a na jednym karnecie.

#3628 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3230 postów
  • Na forum od: 10.2011
9252
  • Umiejętności: 7

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:52

Szału na otwarcie sezonu nie ma:
Dołączona grafika
  • moruniek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3629 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 197 postów
  • Na forum od: 11.2016
95
  • Umiejętności: 1
  • Śląsk

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:56

Szału na otwarcie sezonu nie ma:
b05105953bf872213e6ba5b2ac08619f.jpg

a patrząc na temperatury (nawet nocne) to po sobocie będzie pobojowisko :)

#3630 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
96

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:59

a patrząc na temperatury (nawet nocne) to po sobocie będzie pobojowisko :)

To nie patrz tylko wyciąg narty i zacznij jeździć. Z gadania km na nartach się nie robi. Na pewnym forum byli już tacy i pewnie są co siedzą w fotelu i piszą o warunkach. Za to są też osoby które poprostu jeżdżą. Polecam ruszyć się z fotela lub zamknąć sie😉

Jeśli wybierzesz się na narty w ten weekend to z chęcią przeczytam Twoja opinie. Jednak Twoje przypuszczenia i ocenianie warunków na podstawie kamerek raczej nikogo nie interesują.

#3631 loockas

loockas

Użytkownik

• PipPip
  • 225 postów
  • Na forum od: 01.2016
239
  • Imielin

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:03

Trasa na której trzeba się kijami odpychać za ~100zł... Jak ktoś mnie zna już z tego forum, to wie że nie lubię (za często) narzekać :), ale kurde z szacunku do własnego pieniądza po prostu podziękuję za takie "otwarcie sezonu". Zobaczymy co BSA wymyśli.

edit. BSA też rusza. 

Zrzut ekranu 2019-12-13 13.06.06.png

#3632 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
96

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:09

Podkreślę drugi raz. Jesli jesteś zwykłym zgredem i szkoda Ci kasy na serwis nart to musisz się kijkami odpychać. Ja tam nigdy kijków nie używałem do odpychania a raczej do tego by nie zjechać na dół. Tak się kończy oszczędzanie na sprzęcie.

Mnie tam 100 zł nie szkoda bo nie zapłacę ani grosza a drugi weekend na nartach to zapewne więcej niż bedziesz miał przez cały sezon😉

#3633 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 757 postów
  • Na forum od: 11.2008
620
  • Nowy Sącz

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:17

Haha, no to szczyrkowianie biegóweczki już smarują smile.png Przydadzą się przynajmniej do świąt jak i nie do końca roku, będą szusy na trasie, oj będą smile.png 

PS. Dobrze że w Krynicy trochę lepiej i można już coś pojeździć, Słotwiny oraz Jaworzyna z główną trasą.

#3634 loockas

loockas

Użytkownik

• PipPip
  • 225 postów
  • Na forum od: 01.2016
239
  • Imielin

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:49

Podkreślę drugi raz. Jesli jesteś zwykłym zgredem i szkoda Ci kasy na serwis nart to musisz się kijkami odpychać. Ja tam nigdy kijków nie używałem do odpychania a raczej do tego by nie zjechać na dół. Tak się kończy oszczędzanie na sprzęcie.

Mnie tam 100 zł nie szkoda bo nie zapłacę ani grosza a drugi weekend na nartach to zapewne więcej niż bedziesz miał przez cały sezon

Nie znasz mnie, nie wiesz ile, gdzie jeżdżę i na czym. Trasa ze Zbójnickiej Kopy to polanka do nauki jazdy, a uwaga o kijach była ironiczna, ale widocznie nie załapałeś :) 

Po co wypowiadasz się o cenie skoro Cię ona nie dotyczy? Próbujesz zaimponować sezonówką? :)

Patrząc na Twoje posty widzę że trolowanie masz opanowane do perfekcji, nic merytorycznego.... 

#3635 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
96

Napisano 13 grudzień 2019 - 15:18

Patrząc na Twoje posty widzę że trolowanie masz opanowane do perfekcji, nic merytorycznego....

Kolego Twoje ostatnie posty są za to bardzo merytoryczne😂

Jednak zejde do Twojego poziomu i Ci napiszę. Jedź do Białki tam są obecnie ekstremalnie czarne trasy otwarte do tego wielokilometrowe😀 Tam to na zwykłych deskach pojedziesz na dół takie jest nachylenie. Koszt żaden prawie za darmo więc polecam😂

#3636 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2890 postów
  • Na forum od: 05.2006
1962
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 13 grudzień 2019 - 16:40

Jest pod gondola jakas wypożyczalnia biegowek?
Chciałbym przetestować, ta nowa trase ze Zbojnickiej Kopy.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#3637 moruniek

moruniek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1017 postów
  • Na forum od: 03.2016
1300
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 13 grudzień 2019 - 16:59

Jest pod gondola jakas wypożyczalnia biegowek?
Chciałbym przetestować, ta nowa trase ze Zbojnickiej Kopy.

Nie piszcie takich rzeczy. W zeszłym sezonie, na parkingu na Pośrednim, spotkałem 4 osoby z nartami biegowymi, które zdezorientowane rozglądały się po okolicy. Jak mnie zobaczyły (jakieś 30 minut przed otwarciem ośrodka), zagadnęły jak dostać się na Zbójnicką Kopę, bo gdzieś czytały, że tam jest nowa trasa biegowa (autentyk).  

#3638 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13463 postów
  • Na forum od: 11.2007
8269
  • Warszawa

Napisano 13 grudzień 2019 - 17:53

Nie piszcie takich rzeczy. W zeszłym sezonie, na parkingu na Pośrednim, spotkałem 4 osoby z nartami biegowymi, które zdezorientowane rozglądały się po okolicy. Jak mnie zobaczyły (jakieś 30 minut przed otwarciem ośrodka), zagadnęły jak dostać się na Zbójnicką Kopę, bo gdzieś czytały, że tam jest nowa trasa biegowa (autentyk).  

Cześć

Ale to de facto jest trasa biegowa, niestety.

Pozdrowienia

#3639 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1526 postów
  • Na forum od: 01.2010
1307
  • Katowice

Napisano 13 grudzień 2019 - 21:00

Cześć
Ale to de facto jest trasa biegowa, niestety.
Pozdrowienia

To jest łącznik pomiędzy ośrodkami, całkiem nieźle to połączyli i chwała im za to, przejazd na Ondraszek też jest w porządku.
Tyle z pozytywów, szkoda, że nasniezaja ta trasę w pierwszej kolejności i traktują jako priorytet, wiadomo, że z powodu wymagań klienteli i może trochę z powodu wysokości. Kiedyś zaczynali od siódemki, golgoty i czworki. Taka kolejność byłaby słuszna i uczciwa i za te trasy zapłacę stowke na początek sezonu. Niestety znów muszę jechać na inną, krótsza górkę. Rok temu w grudniu napadalo sporo śniegu, mieli przygotowane 5 tras: z Kopy,z Małego Skrzycznego, z Soliska 4,7 i trójkę do czyrnej. Otwarte były tylko dwie trasy :zbojnicka kopa i czwórka, dla mnie to brak szacunku do narciarzy.

#3640 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
96

Napisano 14 grudzień 2019 - 07:10

Ktoś wie jak tam wygląda uzupełnianie wody w zbiorniku. Mają jakieś ograniczenia czy mogą uzupełniać zbiornik na tyle ile pozwala wydajność pomp?? Przyszły tydzień zapowiada się ciepło nawet 15 stopni nocami może się zdarzyć że nie spadnie poniżej 10 stopni zwłaszcza w połowie tygodnia więc pozostawienie śniegu w kupach było świetnym posunięciem. Od niedzieli zacznie się halny i to nawet cieplejszy niż 2 lata temu jednak nie tak ciepły jak w 1989 roku. Wtedy było 20 stopni w Tarnowie w wigilię.